Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Liceul - un loc in care iubirea intra in scena

#11
Ren nenorocitule!!!!!!!!!!!!!!!!!Cum ai putut sa-i faci asta lui Ami pentru niste amarati de bani???????????????????????????????????Of nesimtitule!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dyana_Dyana tie iti place cumva sa ma chinui?Sunt asa de curioasa sa vad ce se intampla asa ca baga imediat urmatorul capitol, nu mai pot astepta.Felicitarile mele pentru un fic minunat.
Astept continuarea.Ooo si Ami, daca ai invatat la cursul ala de apararea e cazul sa iti pui in aplicatie pumnii.
Spor la scris si multa, multa inspiratie!

#12
Oau...Hmmm....Pai.....Nici nu stiu ce pot spune.Ai facut superb si te felicit.Nu am critici....Laude am cu tonele dar sa le scriu pe toate...o_o.Deci ai grija ce faci cu fic-ul,pentru ca este super si sper ca Ren sa nu-i faca nimic rau lui Ami...Of of of mult suspans dar va trebui sa astept!^_^

#13
Capitolul 6 - Amitiri dureroase


Imediat ce Ami a realizat acest lucru s-a smucit din mainile lui si a alergat in camera ei. Dupa toate acestea Ren incepu sa zambeasa. "In curand vei fi a mea."
In acelasi timp in mintea adolescentei ii venira in gand numeroase intrebari fara raspuns si imagini din trecutul ei, pe care le tot incerca sa le uite. " Nu! Nu se poate! Nu mi se poate intampla din nou! Nu am sa permit de data acesta sa fiu eu cea ranita." Pe obrazul catifelat al adolescentei o lacrima se prelingea lent." Nu pot sa plang! Mi-am promis ca nu m-ai fac asta...niciodata!". Isi sterse repede lacrimile si se duse la Ren in camera ca sa rectifice lucrurile.
-Ai venit. De ce oare ? M-ai vrei o data? zise acesta cinic.
-Ce? Am venit sa lamuresc lucrurile. Sa nu cumva sa m-ai faci asta vreodata in viata ta ca ai sa regreti. Si eu intotdeauna imi tin promisiunile.zise aceasta intorcandu-se ca sa plece.
- Hai nu fi asa de rea. Recunoaste! Si tie ti-a placut. zise acesta zambind malefic.
Rozalia nu raspunse si se indrepta spre camera ei ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
Peste putin timp, sosira si parintii adolescentei. Saiko se grabi repede spre camera ei si o lua in brate.
- Ce s-a intamplat? spuse Ami nedumerita.
- Hai sa plecam de aici! Domnul acesta ma uraste! Hai sa intoarcem acasa! spuse satena plangand.
- Cum te uraste? Ce ti-a spus?
- Mi-a zis ca daca nu sunt mai atenta nu mai am ce cauta aici! spuse Saiko.
Auzind acestea Ami spe duse repede in salonul mare, unde se afla si tatal ei.
- Cum ai putut sa ii zici una ca asta? tipa Ami furioasa.
- Ce vrei sa spui? spuse tatal ei ca si cum nu stia despre ce vorbeste. Puteti sa ne lasati sa vorbim? intreba barbatul pe sotia sa.
Aceasta pleca di salon, dar se duse dupa un colt, unde era si fiul sau. Amandoi aveau in gand sa asculte conversata lor.
-Vrei sa vorbesti mai incet? Nu trebuie sa zbieri asa. zise barbatul.
- De ce sa vorbesc incet? Dar mai important de ce i-ai zis asta, este fiica ta?
- Nu este fiica mea! Crezi ca nu stiu ce s-a intamplat? Crezi ca nu stiu ce legatura este intre tine si Saiko? Tot timpul am stiut ce legatura aveti voi!
- Ce vrei sa spui? zise rozalia.
- Hai nu te preface ca nu sti! Sti foarte bine! zise tatal adolescentei enervat.
- Da, bine. Si ce anume sti? zise adolescenta iritata.
- Crezi ca nu stiu ca Saiko este fiica ta?zise acesta
-De unde sti asta? intreba nedumerita Ami.
- Tot timpul am stiut ce se intampla. Dar nu inteleg cum ai putut face asta. De ce?
- Daca tot timpul ai stiut, de ce nu sti ca nu eu am fost cea care a vrut acest lucru sau mai bine zis gandit.tipa Ami.
Tatal ei nu spusese nimic. Se duse in dormitorul lui ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
In acest timp mama lui Ren impreuna cu el, erau stupefiati.
" Saiko este fiica lui Ami?...." se gandi bulversat brunetul.

stiu ca este c-am scurt, dar nu m-ai aveam ce sa scriu, dar oricum un pic de suspans nu strica.

Saiko:[img]media.photobucket.com/image/little%20anime%20girl/KhantiDemented/Anime/Mdchen.jpg?o=99[/img]

Mama lui Ren:[img]media.photobucket.com/image/blonde%20anime/EllaElleGurl/01.png?o=50[/img]

Tatal lui Ami: [img]media.photobucket.com/image/anime%20man/PekeMiaw/Anime/man.jpg?o=10[/img]

#14
Ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee???????????????????????????Dyana_Dyana ce ai scris?????????????M-ai lasat nemiscata pentru un moment.Cum????????????Saiko e fiica lui Ami???????Credeam ca ii e sora.Nu-mi vine sa cred.Nu, nu se poate!!!!!!!Capitolul a fost deosebit de scurt,il puteai face putin mai mare, sau nu-l puneai acum, mai asteptai ceva timp sa vezi daca vin ceva idei.
,,Auzind acestea Ami spe duse"-Auzind aceasta Ami se duse
,,Aceasta pleca di salon"-Aceasta pleca din salon
O da ai repetat o fraza.Fraza aia cu ,,Se duse in......ca si cum nimic nu s-ar fi intampla".
Bun, sper ca urmatorul capitol sa fie mult mai lung.Bye, spor la scris!!!!!
P.S.: Daca lasi prea mult in suspans fanul (pe mine) vei vedea ca nu va mai comenta nimic.De ce?Pentru ca va muri.Sau poate sa tasteze fantoma sa, depinde cum am mai spus.

#15
Oau....Daca inainte am ramas surprinsa acum chiar ca nu mai misc...Deci ai niste idei geniale care ridica fic-ul la un nivel foarte ridicat.Bravo si sa pui continuarea repede!Ai avut cateva greseli de tastare care nu au fost grave.Biata Ami......Deci inca o data felicitari si sper sa pui repede continuarea!!!!!!

#16
ce pot spune ? acest fic este destul de dragutz , dar ....mereu exista un dar : desi ai ideei bune , nu stii sa le imbini , ai o exprimare greoaie si cam multe repetitii....stiu ca poti mai mult asa ca sper ca vei tine cont de sfaturile mele
Gambate kudasai si astept urmatorul capitol !
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#17
Capitolul 7 - Dezvaluiri

Ami iesi din living si se duse in camera ei. Ren vazu acest lucru si se duse dupa ea. Dupa ce intra in camera inchise usa dupa el.
-Ce cauti aici? zise enervata Ami.
-Trebuie sa-mi dai niste explicatii. zise foarte serios Ren.
-Despre ce? spuse adolescenta prefacandu-se ca nimic nu s-ar fi intamplat.
-Nu te mai preface! Am auzit ce ai spus si ce a spus tatal tau! Am auzit cand ai spus ca....Saiko este fiica ta! zise acesta rastindu-se.
-Foarte bine! Nici nu m-ai stiam daca m-ai pot tine in mine secretul acesta care mi-a distrus viata. zise aceasta trista.
In mintea fetei nimic nu se m-ai intelegea. Nimic nu m-ai era la locul lui. Statea si se gandea. Dar la ce? La nimic! O lacrima se prelingea pe obrazul ei fin. Nu se m-ai putea abtine, desi promisese candva ca nu vam-ai plange...niciodata.
Brunetul ii sterse lacrimile de pe fata si ii spuse cu blandete:
-De ce nu vrei sa imi povestesti? Hai povesteste-mi!
Brunetul si rozalia se aseza pe pat.
" Stiu ca nu trebuie sa ii povestesc. Dar nu m-ai pot sa tin in mine. Nu mai pot...." gandi rozalia.
-Totul a inceput cand tatal meu a divortat de mama mea. Dupa ce a trecut ceva timp, mama s-a recasatorit. Cu un om cumsecade, generos si chiar m-a acceptat pe mine ca fiind fiica lui. Intr-o zi, sotul mamei mele a ramas cu mine acasa, eram doar noi doi. Nu am sa uit niciodata cum acel animal m-a... nu m-ai apuca sa zica nimic ca fata incepu sa planga cu lacrimi de crocodil.
Ren incerca sa o linisteasca dar era in zadar, adolescenta nu se m-ai oprea din plans. A luat-o in brate si a incercat sa o consoleze.
-Aveam doar 12 ani. Cum a putut sa faca asta? spuse adolescenta cu lacrimi in ochi.
Era asa de obosita si de confuza ca nu putea sa faca altceva decat sa adoarma in bratele brunetului. Adolescentul vazand asta, n u se incumeta sa o trezeasca, asa ca o lasa-se sa doarma mai departe in bratele lui. Nu dupa mult timp, Ren adormi si el.
Trcura 2 ore de cand Ami si Ren dormeau imbratisati. Saiko, cum ea era foarte zambareata si care face intotdeauna nu mai prostioare, intra in camera rozaliei.
De indata ce ii vazu pe ce-i doi imbratisati, satena sari pe ei ca sa ii trezeasca.
-Saiko termina! tipa Ami la ea.
-Haide soro! Fi mai vesela! Niciodata nu te-am vazut razand. zise satena putin trista putin vesela.
-Asta penru ca viata nu mi-a permis acest lucru.zise aceasta ridicandu-se din pat.
Cand realiza ca Ren era cu ea in pat incepu sa tipe:
-Ce naiba cauti tu aici?
-Aaaaaa.Nimic, am adormit doar. zise acesta somnoros.
Ren vru sa plece din camera, dar inainte de asta ii spuse la ureche, in soapta:
-Nu-ti face griji! Nu voi spune la nimeni ce ti s-a intamplat.
Ren se duse repede in camera lui si isi lua telefonul. Vroia sa il sune pe Tamaki, ca sa-i spuna ce tocmai aflase.
-Alo, Tamaki? Trebuie sa iti spun ceva foarte tare! Am aflat ca Saiko este....la gradinita la care am fost si eu. spuse acesta mirat pana chiar si de spusele lui, dupa care ii inchise prietenului lui cel mai bun, telefonul in nas.
Ceva nu il lasase sa ii spuna blondului adevarul. Dar ce?
"Ce se intampla cu mine? De ce nu pot sa ii spun adevarul?......De ce?" gandi confuz brunetul.

stiu ca e cam scurt, dar nu mi-o mai veint idei. De acum incolo am sa postez mai rara ca nu prea mai am timp. offff scoala asta!

#18
"Alo, Tamaki? Trebuie sa iti spun ceva foarte tare! Am aflat ca Saiko este....la gradinita la care am fost si eu. spuse acesta mirat pana chiar si de spusele lui, dupa care ii inchise prietenului lui cel mai bun, telefonul in nas".Vai ce tare a fost!!!!!!!!!!!!!!Nu mai puteam de ras.Acest capitol nu are greseli de tastare dar asi fi dorit sa fie mai lung sa aiba fanii ce sa citeasca.
Dar Saiko din cate vad ea nu stie ca Ami e mama ei.Wow nenorocitul cum a putut sa-i faca asta lui Ami???Se pare ca a putut.
Biata Ami, mie asa mila de ea.Viata pe care o traieste nu i-a dat posibilitatea de a zambi, ma intreb daca ecest lucru se va schimba.
Bun, ce mai am de spus e ca astept continuarea!Spor la scris, si sa-ti vina mai multe idei!Clar?

#19
Ce pot spune ? Capitolul a fost mult prea scurt , aproape ca nu poate fi numit capitol , dar oricum , ai foarte multe greseli de tastare , nu are rost sa le enumar aici , ar trebui sa ai mai multa atentie la ce scrii si cum tastezi . Cum am mai spus , exprimarea ta lasa de dorit mult , ar trebui sa lucrezi mai mult la exprimare si mai multa atentie la tastare . Sper ca criticile mele nu te-au descurajat si astept cu nerabdare urmatorul capitol . Ideile tale sunt bune pot spune si sigur ar deveni o capodopera cu mai multa munca . Anyway , gambate kudasai si sper sa tii cont de sfaturile mele .!
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#20
waw ami are un copil,adik saiko este copilul ei:O,uimitor:O,iar ren o asculta si nu ii poate spune adevarul prietenului sau cel mai bun:O intradevar uimitor:O
capitolul a fost foarte calumea si iar ne-ai lasat in suspans
scuze ca nu am scris la celelalte cap. dar am o lene cum nimeni nu are:D
oricum capitolul asta nu are greseli descrierea este buna,iar sentimentele sunt in floare;)
astept continuarea si nu ne tine mult in suspans,nu mult;)byebye:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Liceul...alta povara Elix3 3 2.860 29-10-2012, 01:57 AM
Ultimul răspuns: Lain
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 15.020 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Pe scena vietii Zuzu*lov3 5 4.553 01-01-2010, 03:20 AM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Liceul J A N E 5 4.261 02-08-2008, 03:29 PM
Ultimul răspuns: minako
  Scena Vietii [parodie] ~Ryuzaki~ 1 2.706 20-07-2008, 10:47 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)