Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Libera la mare(sasusaku)

#21
Hi , ti'am citit ficul si pot spune ca imi place la nebunie . Ai dialog , descriere , si ce e cel mai important , actiunea nu e grabita (unii o cam iau la fuga cu actiunea , si citesti de'ti sare inima din piept :)) ) dar sa revenim ... totul e perfect . Poate mici greseli de tastare care mi'au fugit din vedere daca au fost (nu prea tin seama de greselile de tastare cat timp ma prind ce ai vrut sa scrii )
Altceva ... mai nimik . Tine'o tot asa . Esti buna la ceea ce faci , tinand cont ca e primul tau fic .

Sa pui next'ul repede ca mereu intru sa vad ce ai scris ^^''
[Imagine: chibi_5248.gif]
, chibi-ul lui

Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.

#22
buna...mersi mult ca mi-ai spus.Stiam ca nu ai sa ma dezamagesti, asa sa revenim si sa incepem.
Ca si celelalte capitole, mai ai de lucrat putin la descriere..deci pui,dar stiu ca poti si mai bine;)
Asa ca nu mai vorbesc de altele. Ai avut faze misto..."voce de rata"=)) sau "alt prost"..stai asa lai facut pe brunetu meu prost?:-w:)) in fine a fost bine..
Cel bat pe yuri, adica aveam o presimtire la inceput, dar in fine. Pai cam atat..astept next si sper ca ma anunti. Spor la scris si bye.
[Imagine: h8v.gif]
 

#23
Buna surioara. Am trecut pe la fic, dupa cum am promis.
Pai cred ca mai ai nevoie de descriere, insa ai facut un capitol mai bun ca si celelalte. Evoluezi, iar asta este bine.
Ma bucur ca ai mai redus din dialog, ai facut povestea mai interesanta.
Actiunea este cam grabita. Incearca sa o mai incetinesti putin.
Cam atat am avut de spus. In concluzie a fost un capitol destul de bun. Astept continuarea.
Spor la scris! :X
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#24
Ok am adus si eu next in sfarsit.

Capitolul 8: F.B.I! Strabunicamea?! Ce se mai poate intampla?!

Sakura:

Este o zi insorita si pasarile canta prin copaci. Ziua aceasta seamana cu starea mea de spirit. Simt cum plutesc pe un nor pufos numit fericire. Sunt cu Sasuke si ma inteleg destul de bine cu toata lumea. Nu imi vine sa cred ca spun asta dar cred ca acum as agreao si pe Karin. In sfrasit ma simt intradevar libera, libera ca un soim ce zboara pe cerul senin. Cred ca ziua aceasta va fi o zi inflorita si frumoasa ca un trandafir ce are un miros sublim. Hmm, mai bine nu mai pierd vremea in pat, mai bine imi traiesc viata ma maxim cum spune Hinata.

Ma ridic din pat si incep sa imi pieptan parul roz ce cade in cascade pe umerii mei fini. Ochii mei emana fericire si mi-se pare normal, in sfarsit bobocul din mine a inflorit si dupa cum spunea strabunica mea s-a transformat intr-o floare frumoasa. Nu stiu de ce dar totusi simt un regret, parca o petala a acelei flori este ofilita. Am impresia ca e din cauza nenorocitului ala de Yuri, nu mai trebuie sa ma gandesc la el imi fac mai mult rau, trebuie sa uit trecutul ce a fost o floare ofilita si trebuie sa ma axez pe viitor pentru ca acesta sa nu fie la fel. Atata timp cat am prietenii aproape nu cred ca o sa fie greu, sau cel putin asa sper, imi doresc sa am o viata normala lipsita de probleme.

Cobor jos la micul dejun si o vad pe Hinata vorbind cu Sasuke si Naruto. Oopss am uitat sa ii spun Hinatei ca sunt impreuna cu Sasuke. Bun ii spun calma si fara sa inrosesc ca de fiecare data.

Ma asez frumos la masa, Naruto vorbeste ca disperatul despre nu stiu eu ce jos si Sasuke sa uita la mine. In momentul cand m-a privit am simtit o briza tropicala pe pielea mea. Ne priveam fara sa spunem nimic. Ne vorbeam din priviri parca, in majoritatea timpului sunt o fata indrazneata ca o leoaica si in fata lui ma transform intr-o pisicuta timida. Bun deci pana la urma trebuie sa ii zic Hinatei ca eu si Sasuke suntem un cuplu.
-Hinata, draga mea prietena, sti s-au intamplat multe in vacanta asta chiar daca suntem aici de vreo 3 saptamani, tu ti-ai gasit jumatatea, esti indragostita lulea si normal ca si eu am dreptul sa ma indragostesc nu? Pai atunci cred ca ar trebui sa sti ca...eu si Sasuke suntem impreuna...

Hinata a inceput sa ma felicite si la fel si Naruto. Sasuke tot timpul acesta nu si-a luat ochii de la mine, se pare ca chiar e indragostit. Am mai discutat cu Hinata si tot felul de chestii despre haine ca trebuie sa ne schimbam vestimentatia, lucruri care i-au facut pe baieti sa se plictiseasca de moarte, aproape adormeau acolo saracii. Vazand ca ei nu mai pot de plictiseala ne hotaram sa mergem pe plaja.

Urc in camera mea imi pun pe mine un costum de baie mov deschis si pe deasupra tot o rochie mov. Imi prind parul intr-o coada de cal, lasand doua suvite rozalii sa imi ''mangaie'' fata. Cobor jos in graba cu bagajul pregatit cu multa apa pentru ca e o zi foarte calda afara, cred ca pana si camilele nu ar rezista. Cobor in graba jos, atingand cu gratie gresia, pentru ca era uda si nu vroiam sa imi sucesc gataul sau altceva.

Ajung jos le spun prietenilor mei dragi sa mergem, deschid usa incet si mi-se taie rasuflarea cand vad cine e in fata mea. Radiam de fericire, cred ca e cea mai buna zi a mea, nu imi vine sa cred. Asta e un vis devenit realitate! Viata mea se transforma intr-o viata plina de flori colorate si frumos parfumate. In fata mea statea o blonda cu ochii negrii spre verde ce exprimau fericire. Parul ei ca spucele de grau era prins in patru codite. Imi intorc privirea spre Hianata ce avea o fata de uimire si fericire pe care nu o vezi prea des la ea. In fata noastra statea Temari, una dintre cele mai bune prietene de-ale mele si ale Hinatei. Ea este o fire foarte rebela, amuzanta, o fata super de treaba cu care nu poti sa nu te intelegi, ea mereu intra in belele si eu si Hinata o ajutam. Impreuna avem multe amintiri frumoase, am facut multe nazbatii impreuna de cand eram ''pitici de gradina'' cum ne spunea mama.

Eu si Hinata sarim si o imbratisam iar dupa urlam ca nebunele de fericire. Sasuke si Naruto se uitau ca la felul paisprezece la noi, intrand in ceta totala, asa de dezorientatii ca si pisicile fara mustati. Le explic ca ea este prietena noastra cea mai buna, Temari. Pana la urma s-a dus de rapa iesirea pe malul marii. O invit pe Temari in casa iar aceasta imi povesteste ce a mai facut. Dar din pacate isi aminteste de dobitocul de Yuri si ma intreaba ce s-a intamplat cu el. Fac o fata nervoasa, dar in acelasi timp trista. Nu mai vroiam sa aud de el, numai cand ca mi-am petrecut 2 ani din viata cu el, spunandu-mi ca ma iubeste si nu va m-a lasa niciodata singura, da se vede ce s-a ales din cuvintele acelea pline de dragoste, amor, ce imi incantau si ma faceau sa uit de necazuri. Au fost vorbe in vant, si sper ca vorbele lui Sasuke sa nu fie la fel. Cand l-am sarutat am simtit caldura, dragoste, nu a fost ca si cand il sarutam pe Yuri, la el defapt nu simteam nimic, doar imi imaginam. Se pare ca s-a dovedit ca cheia inimii mele nu e in inima lui, inaima lui ca o floare urata, ce are miros la fel si te face sa suferi si sa versi lacrimi degeaba.

Printre lacrimi ii spun lui Temari ca m-a inselat si mi-a frant inima. Aceasta isi cere scuze, dar a fost prea tarziu, am fugit in camera mea plangand. Singurul antidot inpotriva suferintei, a fost Sasuke, e singurul ce imi poate alina suferinta, pentru ca simt ca cheia pentru inima me e ascunsa in inima lui. El poate ca prin minune sa intre in inima mea si sa ma faca mai vesela, sa ma simt ca am reinascut. Fug repede spre camera mea si ma intind pe pat. Nu m-am suparat pe Temari. Mi-se pare normal sa intrebe, si stiu ca a intrebat si acum ii pare rau. Off de ce sufar pentru un idiot?! Nu mai pot, credeam ca ziua asta va fi mai buna!

Dupa ce termin sa ii tin singura predici, il vad pe Sasuke stand in tocul usii. Se apropie de mine si ma saruta tandru, dar sucurt, alinandu-mi suferinta.
-Nu are rost sa plangi ti-am mai spus... si e o mica problema, la usa e...la usa a venit F.B.I-ul si a spus ca vrea sa te vada...
-Sa ma vada pe mine? Hmmm cam ciudat, ma duc sa vad ce am mai facut de vine chiar F.B.I-ul la mine acasa.

Cobor jos si pe ultima scara ma opresc. Mi-se taie respiratia si imi vin ametelile. In fata mea...statea...o femeie cu parul roz ca al meu si ochii negrii...stabunica mea si era vie?! O doamne cred ca fac stop cardiac ce se intampla? Si de ce strabunica mea traieste si e chiar tanara?! Hinata incepe sa se uite cand la mine cand la femeie cu ochii cat cepele. Eu ma apropii sfios si intreb:
-AA t..tu esti? Cum poate fi adevarat? Te-am vazut moarta...am plans atata , am suferit si tu esti in viata?
-Sakura tu nu ai fost la inmormantarea mea nu? Pai nu a fost nici o inmormantare pentru ca sicriul era gol, eu am participat defapt la propria-mi inmormantare. Am fost muscata de un vampir, si nu stiu cum, dar am reusit sa supravietuiesc, cand sapati groapa eu am inviat si eram vampir si aveam o viteza foarte mare si am reusit sa scap nevazuta. Nu vroiam sa stie nimeni pentru ca dupa toata lumea intra in stop cardiac si ajungeam pe mana cercetatatorilor. Da nu pentru asta am venit aici, vreau ca tu sa imi urmezi calea ai sa intri in F.B.I. Pana acum te-am urmarit in deaproape si am vazut ca fostul tau iubit e un violator cautat asa ca te rog sa te ocupi de acest caz si sa ai foarte mare grija.

Nu mai stiam ce sa spun. Cate socuri trebuie sa am? De ce inima mea trebuie sa fie mereu pusa in presiune? Tocmai ziceam ca vreau sa am o viata normala fara stres si nu cred ca o viata ca agent la F.B.I e o viata fara stres. Nu prea pot trai cu gandul ca am omorat pe cineva, as simtii cum fiecare petala a trandafirului din mine se ofileste cu fiecare om pe care il omor. Dar pentru strabunica mea as face orice. Am acceptat propunerea, iar bunica mea imi da o adresa cu sediul la care trebuie s ma duc si dispare. Off aveam atatea intrebari fara raspuns pe care trebuia sa i le pun, dar nu am apucat, sper sa aiba timp data viitoare. Hinata a ramas cu gura cascata, nici nu stia ce sa spuna. Eu ma sochez cand vad ca pe acea hartie scrie ca si Hinata si Temari sunt rugate sa se alature agentilor de la F.B.I. OK eu poate mai pot sa ucid oameni, dar o fata asa de blanda ca Hinata nu cred ca va reusi. Ii zic fetei ce scrie iar aceasta ramane socata. Ceea ce m-a socat pe mine mai tare decat aparitia starbunicii mele e ca ea a aceceptat. Deci maine voi merge impreuna cu Hinata si Temari la sediu. Se pare ca baietii au plecat acasa si am timp destul sa vorbesc cu fetele.


Sasuke:

Stau in pat gandindu-ma la ce soc am putut avea astazi. Sa o vad din nou persoana care m-a transformat pe mine si Naruto in vampiri nu e un sentiment chiar placut. Dar ce legatura avea acea persoana cu Sakura? Seamna asa de bine cu ea, cred ca sunt rude. Cred ca daca Sakura ar afla ca am 116 ani ar cam lesina si nu cred ca m-ar mai placea. O plac atat de mult, defapt ce spun eu? O iubesc, fara ea nu pot trai! Dar uneori am tentatia sa o musc noroc ca dragostea mea e prea mare ca sa ma lase sa fac ceva necugetat. Nu as vrea ca Sakura sa se transforme intr-un monstru ca mine insetat de sange. Nu merit sa fiu iubitul ei, ea merita un baiat normal nu un monstru. Merita ceva mai bun, nici amicul ei nu as mai putea fi. Am vazut-o si mi-a sucit mintile, desi eu nu pot fi cu ea. Acum fac imposibilul, nici nu stiu cum sa explic. Simt ca ea are nevoie de ceva mai bun dar eu nu pot trai fara ea. Ma simt ca o pasare intr-o colivie si cheia e la ea, o pot lua dar nu ma pot misca. Oricum maine o sa fie o zi fara probleme in care sigur o sa ma distrezi cu Sakura, Naruto, Hinata si Temari...


Astept com si scz daca nu e chiar lung sau daca am greseli de tastare:pls:.

#25
Buna, am trecut si eu pe aici , so let's start :))
Pai vad ca evoluezi, dar mai poti lucra putin la descriere.
Ma bucur ca nu folosesti prea mult dialog. Faci lectura mai placuta si mai interesanta.
Cu naratiunea stai bine, deci nu am ce comenta.
Actiunea mi se pare putin grabita. Incearca sa o mai incetinesti putin.
Per total a fost un capitol bun, deci astept continuarea.
Spor la scris!
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#26
Buna scumpa. Mersi ca mi-ai spus si nu imi pasa de nimic. Eu sunt prima. Asa Let's see:
Chiar titlu capitolului m-a dat pe spate. Cand am citit F.B.I am ramas ceva gen O_O esti geniala. Vampiri, nu credeam asa ceva. Sasuke si Naruto ce sunt? O_O Omg, chiar devine intens si fierbine.
Te-ai descurcat la modurile de expunere, descrierea a fost, desi mai poti pune inca putin si e super bine. Ideea e geniala si originala 100% nu mi-am imaginat nicioadata chestia cu strabunica Sakurei, dapoi cu Naruto si Sasuke. Sper ca nu-l bate gandul pe brunet sa se desparta de rozalia mea. Ca fac mai rau ca un trenX(
Acum chiar sunt si mai curioasa de ce se va intampla in continuare. Astept next si nu uita sa ma anunti si pe mine. Spor la scris si bye.>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#27
Buna , surioara. Cand mi-ai spus ca scrii next-ul la ficul tau sasusaku , mai las cam putin in ceata deorece eu nu ti-am citit acest fic . Acum cateva minute am citit tot ficul si vreau sa spun ca chiar imi apcle forte mult . Deci acuma am doua ficuri pe la care trebuie sa trec de acuma in colo :) :X. Asa sa continui. Soro cum i-ti vin ideile astea? F.B.I -ai , strabunica , sakurei , Sasuke si Naruto vampiri ? Ma uimesti pe zi ce trece mai mult . Ideea e original , chiar forte originala . Cel mai mult ma atrage la acest fic este ca , este in el vampiri , care pentru mine este pasiunea mea . Vampiri si vrajitorele sunt moartea mea :X . Dspre fic nu prea stiu ce sa zic, cred ca bunica nostra Venus-Roseta , ti-a spus deja acest lucru . cam atat am avut de spus astept cu nerabdare , next-ul si ma anunti si ep mine da? Te pup mai vorbim :X:-h:bv::love:
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#28
Hey vad ca ati comentat cea ce ma bucura nespus asa ca m-am hotarat sa pun next chiar azi :*.

Capitolul 9

Sakura:

E o seara linistita, dar pentru mine foarte agitata. Maine va trebui sa merg la sediul F.B.I-ului si o sa incep impreuna cu Hinata si Temari o misiune, prima mea misiune, sper sa ma descurc, dar tot ma intreb cum de strabunica mea e in viata. E vampir...asta ma nelisteste, nici nu imi pot imagina ca strabunica mea e un mosntru insetat de sange. Ma bucur ca nu sunt in locul ei, dar oricum acum ca am acceptat sa fiu agenta la F.B.I va trebui sa ucid fara mila, sa fiu rece si sa nu imi pese. Ceea ce ma nelinisteste cel mai tare e ca voi merge in misiune sa il prin pe Yuri si chiar sa il omor. Dar de ce F.B.I-ul sa se ocupe de problema lui, nu e o problema foarte mare, de asta ar trebui sa se ocupe politia nu F.B.I-ul. Hmm e ceva la mijloc...si voi afla. Off sunt paranoica, mai bine i-au o gura de aer.

Desi e ora zece jumatate seara, singurul loc in care ma voi simti bine e malul marii asa ca de ce sa nu merg acolo? Ma imbrac intr-un hanorac alb si niste pantaloni de trening gri si cobor jos. Ating cu gratie gresia rece, pentru a nu o trezi pe Hinata sau pe Temari. Cand ajung in fata usii imi i-au niste tenisi albi, apas pe clanta incet si am iesit afara. Merg incet pe potecile parasite, paraca eram singura care sta in acest oras.

Ajung pe malul marii si ma asez usor pe nisip. Luna se oglindea in apa si stelele, ficele lunii stateau alaturi de ea si ele stralucind ma puternic ca niciodata. Ma simt singura, chiar daca nu sunt. Am atatea intrebari fara raspuns, mi-e dor de viata mea de dinainte, fara nici o problema, stand intr-o colivie incuiata de mama, acum inteleg de ce nu imi dadea voie sa fac multe lucruri, vroia sa ma protejeze si eu tipam la ea. Dar trebuia sa invat sa ma descurc singura, astefel nu intram mereu in buclucuri. Mama inca nu si-a dat seama ca venea o zi in care trebuia sa o parasesc si ma descurc singura si de acea acum nu ma descurc, am trait in puf fara sa stiu cat de grea e viata. Acum ca sunt adolescenta inteleg mai bine toate lucrurile acestea, inteleg cat de neagra poate fi viata unui om. Totusi am avut parte de prea multa fericire, chiar daca nu imi dadeam seama.

Uitandu-ma la luna maiestoasa, gandul imi fuge la Sasuke. Nici macar nu stiu ce simt, stiu ca il iubesc, dar mi-se pare prea greu sa fiu cu cineva in momente ca acestea. Viata mea e ca o prajitura, eu sunt pandispanul si el crema de ciocolata sau frisca, fara ele si doar cu pandispanul nu este asa de gustoasa prajitura, ca si viata mea fara el, defapt viata mea e el. M-am indragostit prea repede, nu e bine ceea ce fac.

Prinsa in ganduri nu observ cand cineva se aseaza langa mine. Imi intorc capul repede si o vad pe Rose strabunica mea. Era trista, dar din ce motiv? Probabil era trista ca eu sunt trista. Cred ca acum ar fi momentul sa o i-au la interogatoriu, sa o intreb tot ce stie despre mine.
-Rose ce sti tu despre mine si mai important de ce e asa de important sa il prind pe Yuri?
-Sakura...Stiu aproape totul despre tine, te-am urmarit timp de 2 ani si despre Yuri...ti-am spus a violat niste fete, dar mai e un motiv, este inplicat cu o vrajitoare, si vrea sa fure niste dosare de la F.B.I despre...despre extraterestri...
Am inceput sa rad si sa ii spun ca nu exista asemenea chestii, auzi la ea extraterestri si vrajitoare pfff ce gluma buna, prea buna!
-De ce razi? Daca exista vampiri exista si vrajitoare si extraterestri, nu se arata decat oamenilor cu suflet bun extraterestrii, deco mai mult ca sigur Yuri nu ar putea sa ii vada de aceea a angajat o vrajitoare...

Bine la chestia asta are dreptate Yuri nu are inima, sau are dar e ofilita si mai e mult pana sa infloreasca la loc. E cam periculos sa ma bag in chestia asta, nu prea stiu ce sa fac, as vrea sa renunt sa fiu agent mai ales ca daca mergem doar 3 fete in misiune nu avem nici o sansa. Teama pune stapanire pe mine acum si nu cred ca mai am ce face pentru ca deja ca am acceptat. Off sper sa nu se intample nimic rau.
-Acum ca tu ma-ai interogat e randul meu, am vazut ca plangi dupa Yuri si asta nu e deloc bine, tu trebuie sa fi puternica. Apropo baiatul ala Sasuke... cat de multe sti despre el adica cam ce sti despre el?
De ce intreaba ea de Sasuke? Pai are dreptate aproape ca nu stiu nimic despre el si i-am cazut in brate ca o parasuta. Sunt fara speranta, credeam ca totul imi iese perfect dar se pare ca e pe dos...Tot ce se intampla e neobisnuit nu mai pot! Mai am putin si disper, ma simt singura si fara speranta...sunt ca o petala dusa de vant de destin, sau ca o pasare ce i s-au taiat aripile. Din nou trandafirul meu se ofileste, fericirea mea nu dureaza decat cateva minute si dupa dispare face puf.

Ma uit la strabunica mea cu ochii inlacrimati si ii spun ca nu stiu mai nimc nici nu mai stiu ce e cu mine, singurul lucru care il vreau acum este sa merg acasa si sa-mi i-au viata de la capat. Ea ma ia in brate si imi spune ca trebuie sa gandesc optimist si sa nu mai plang degeaba ca totul va fi bine. Ma duce acasa unde intru in lumea viselor.

De dimineata ma trezesc cu zambetul pe buze in ciuda circumstantelor si ini fac un dus cald. Picaturile imi ''mangaie'' usor pielea fina si ma fac sa uit de tot ce se intampla. Scap de griji pentru un minut i-ar dupa imi invelesc trupul cu un prosop roz deschis si pufos. Ajung in camera si rascolesc peste tot sperand sa gasesc cu ce sa ma imbrac. Pana la urma imi i-au niste bluci scurti si o camasa alba iar in picioare imi pun niste sandale albe cu toc. Cobor jos la micul dejun in graba pentru ca trebuie sa merg impreuna cu fetele la sediul F.B.I-ului. In bucatarie ma asteptau Hinata si Temari sa mananc pentru ca suntem in intarziere. Imi i-au un bol cu cereale si in mai putin de zece minute il termin. Alergam toate spre masina lui Temari si ne uram in ea. In masina era o caldura insuportabila, nici nu puteai rezista. Temari conduce foarte repede in timp ce eu ma uitam pe geam. Aseara strabunica mea s-a comportat cam ciudat, era nelinistita, se parea ca e nelinistita din cauza mea, iar atunci cand a pomenit de Sasuke s-a facut si mai nelinistita. E ceva la mijloc si se pare ca il include si pe Sasuke, dar ce?

Treceam cu viteza pe langa o gramada de casa cre mai de care mai frumoasa. Deodata masina se oprise si Temari si Hinata coborara. Am coborat si eu si ma uitam buimaca prinprejur. Tot ce vedeam era o un camp si o cladire gigantica si tehnologizata. Hmm ce ciudat arata o cladire asa de mare intr-un loc asa de pustiu si plin de mizerii. Hinata ma i-a de mana si intram in acea cladire. Ne oprim in pragul usii si vedem omameni de stiinta agenti cu pistoale si robotii care sterg pe jos. Ce mult mi-as dori sa am si eu un robot care sa faca toata treaba iar eu sa ma distrez. Simt o mana calda pe umarul meu. Ma intorc incet si o vad pe strabunica mea care ne zice sa o urmam.

Urcam cu liftul cred ca vreo 20 de etaje si ajungem in fata unei usi pe care scrie cu litere mari ''Boss''. Apas sfioasa pe clanta cu mana mea transpirata si...


Sasuke:

Ahh ce cald e afara. Mai bine as sunao pe Sakura sa mergem pe plaja. Off doamne tocmai eu m-am hotarat sa nu mai vorbesc cu ea un timp pentru a o face sa nu ma mai iubeasca. Nu vreau sa sufere, merita cum am zis ceva mai bun nu un monstru. Naruto inca mai vrea sa stea cu Hinata dar eu nu sunt de aceiasi parere. Trebuie sa le uitam si sa ne vedem de viata, nu trebuie sa ne mai gandim la ele. Pur si simplu ele nu vor ma face parte din viata noastra. Cred ca ma voi muta impreuna cu Naruto in alt oras, departe de aici. Dar deocamdata voi sta aici...cred. Ce grea e viata cand esti vampir...vrei toata ziua sange si esti tentat sa musti pe orcine. Doamna aia care m-a transformat nu cred ca a vrut, dar a facut-o. A fost un soc pentru mine cand am vazut-o si mi-a spus ca o cauta pe Sakura. La mamentul acela nu stiam ce sa fac imi era frica ca ii va face ceva rau dar nu cred ca e in stare, ii seamana prea mult cred ca sunt rude. I-a stai putin imi amintesc din jurnalul Elisei ca strabunica Sakurei avea parul roz si ochii negrii ca abisul cel mai intunecat, oo nu nu te reog nu imi spune ca aceea e strabunica ei!


Sakura:

In fata mea stateau doi baietii si un mosneag. Mosneagul statea pe scaun si fuma din tigareta iar cei doi pusti daca pot spune asa stateau in picioare si probabil ne asteptau. Unu dintre ei avea parul negru prins in coada de cal foarte in sus cu ochii negrii iar celalalt semana cu Sasuke foarte mult, aveam parul negru prin in coada la spate lasata in jos si ochii ca a lui sasuke ca cel mai adanc si intunecat abis. Stau mirata si ma uit la acel tip. Seful spune ca ei ne vor insotii in misiune. Se pare ca pe primul tip il cheama Shikamaru Nara si eu un tip cam lenes si pe al doilea il chema Itachi Uchiha. I-a stai putin?!! Pe Sasuke nu il chema Sasuke Uchiha?! Asta inseamna ca....


Sper sa va placa si scz pentru greselile de ortografie Bye :*.

#29
Buna dear. Da am venit si eu aici. waw sunt prima? Nu-mi pasa asta acum. Let's see:
De unde sa incepem... voi incepe cu modurile de expunere, ca sunt cele mai importante. Ai descriere si o imbini frumos cu celelalte modurile de expunere. La dialog stai bine, nu mi s-a parut deloc sec sau mult, actiunea e linisitita si frumoasa. Imi place. Descrii destul de bine, dar mai e loc de mai bine. Vrei sa tii lumea in suspans? Reusesti. Desemenea tot capitolul tau mi sa parut misterios, ceea ce e bine, pentru ca te atrage si mai mult, te face sa doresti sa stii ce va urma in continuare.
Ai cateva greseli, fii mai atenta si iti sugerez sa corectezi capitolul inainte de a-l posta. Nu ti le spun acu, ca mi-e cam lene sa le caut plus ca am teme:P.
Devine totul si mai interesant si intens, ne sporesti curiozitatea si ne tii in suspans, pui mister si nu dezvalui mai mult decat necesarul. Deci bravo :bv: eu simt ca mor, nu stiu ce idei criminale ai, dar e posibil sa si bocesc.TT_TT
Astept next si sper sa ma anunti. Spor la scris si bye>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#30
Heloy, ti-a fost dor de mine? Na uite ca sunt a doua dupa bunicauta noastra . As legat de capitol nici nu stiu ce sa spun , deaorece ai niste idei extrem de frumose si ma atrage ce scrii tu . As dar totusi sa zic si ceva despre capitolul acesta. . Asa ai , descrierea naratiune si dialogul nu este sec i asa imi apcle mult de tot , actiunea nu o grabesti , si vad ca vrei sa ne ti in suspan , nu ? nici nu trebuie sa raspunzi la aceasta intrebare ca vei raspunde " Da" :p . Povestea ta este forte frumoasa si sper sa nu il lasi si as vrea sa aduci nextrul meu repede da? As cam atat am prut sa spun . Adu te rog nextul asa cum lai adus azi . :Love:
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yuri] Nici un pret prea mare CyBeR 9 5.562 02-10-2012, 11:19 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  O viata pe mare mailin 3 3.429 21-12-2011, 03:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.132 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  In cadere libera Elusive wolf 20 10.729 21-05-2010, 11:30 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)