Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Libera la mare(sasusaku)

#71
Boom, am aterizat. Mersi ca mi-ai spus. Pai cu descrierea ai lasato un pic cam moale in acest capitol, nu spun ca nu a fost, dar ai lasat-o cam moale. Acel loc puteai sa-l descrii un pic mai bine, sa descrii cum face Sakura cand e nervoasa si sarutu la final si faza cu mana pe sub tricou sa o descrii mai bine, dar sper ca in next sa fie si mai bine. Tu ma urasti:( cand e viata mai frumoasa, tu intrerupi totu:(( deja ma bagam in monitor. Dialog imi place, actiunea linistita.
Ai venit cu ceva aventura, ce misto :> imi place si deabia astept sa vad ce poate face piatra aia.
Greseli au fost, dar minore...se mai spun si pauza intre cuvinte:)) dar nu te omor cu asta
Astept next, dar oricum va veni si imi vei spune :-w
Pupici de la Roseta:*
[Imagine: h8v.gif]
 

#72
Vai scumpa, tu vrei sa ma omori? Chiar iti urasti atat de tare mamica? De ce vrei sa ne omori pe toti? Tu te opresti chiar cand devine cel mai intens moment. Inebunesc pana la next :((:O In rest mi-a placut, ai avut descriere, desi mai puteai adauga ceva chestii, actiunea a fost ok, doalogul ok, in schimb nu uita sa dai space intre cuvinte, am mai vazut cateva greseli de genul asta. Cam atat am avut sa-ti zic. Astept nextul cu foarte mare nerabdare. Sper sa vina repede ca deja nu mai pot. Si te roaga mamica ta sa o anunti si pe ea cand pui nextul. Te pup dulce de tot :*:*:* Bye iubita :bye:

#73
CE nesimtita sunt, am intrat de dimeneata si am citit acest capitol, dar trebuia sa plec si nu am mai lasat vreun comentar, mie rusine de ce am facut. Insa imi place aceasta continuare, ai ales sa pui si o actiune pe langa Sf de la vampiri, imi place si mai mult acum. Descrierea este buna, este chiar pe gustul meu, eu nu prea sufar ficurile cu descriere de sus pana jos, tu descrii foarte mult sentimentele, parca simti tot in momentul in care le scri, iar noi le simtim la fel de clar. Dialogul este bun, nu este sec chiar daca pare putin cam mult, dar ciudat, nu este sec, bine gandit si bine pus in momentul in care trebuie. Dar ai oprit actiunea tocmai unde era mai interesant, ma supara, dar accept, dar te respect pentru asta, suspansul este viata mea, si te iubesc pentru asta.

Sper sa vina repede continuarea. Bye :bye:

#74
Hey, am venit si eu. Capitolul imi place foarte mult. Mi se pare interesanta ideea cu piatra lunii, abia astept ca Sakura sa o gaseasca. Totusi batranull ala mi se parea cam bizar :-?... Ma rog. Of, de ce trebuie sa inchei capitolul chiar in cel mai interesant moment? Totusi e bine ca ne tii in suspans. Am o presimtire ca acel moment este un vis dar nu sunt sigura. Deci pune cat mai repede nextul si sa nu uiti sa ma anunti. Spor la scris. Bye!>:D<:*
Unde sunt anii ăia în care toţi zâmbeam,
Răguşiţi de cât cântam,
Aveam nisip în păr, aveam sclipiri în ochi
Si fiecare clipă ni se părea un joc.
Momentul era tot…

O umbră din noapte învelită în fum,
Gin tonic şi gheaţă: prieteni de drum.
Alături de noi,
Si poze din mine îmi revin în gând
Eram noi toţi călători pe vânt.
Zburam împreună.

Iţi aminteşti de vară si nopţile de-atunci,
Unde sunt anii ăia, câte aveam de spus,
Cum ne-am schimbat abia acum eu realizez
Căci timpul are mersul lui,
Acum totul are sens.
(Adevarat...)

My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=26300- True or false love?


#75
Ce poveste ... o poveste de ... de ... de premiul pentru cel mai bun scriitor!
Tu vrei sa mor de curiozitate??
Stii, curiozitatea si suspansul la un loc sunt ca o boala, care te macina in fiacare zi, ora, minut, secunda a vietiii tale.
Fic-ul a ajuns intr-un punct culminant maxim ... esti la fel ca toti ceilalti, scrii povestea pe "banda rulanta", iar cand vine vorba sa ne spui cel mai important episod din viata Sakurei ... pauza, pauza de aproape o luna (poate si mai muuult).

Ce durere :nh:

P.S. Cand ai next-ul te rog sa ma anunti. :dizzy:
"I'm crying inside and nobody know it but me."

„Comparisons are easily done
Once you've had a taste of perfection
Like an apple hanging from a tree
I picked the ripest one, I still got the seed…“


"
"Another head hangs lowly,
Child is slowly taken.
And the violence caused such silence,
Who are we mistaken?

But you see, it's not me, it's not my family.
In your head, in your head they are fighting,
With their tanks and their bombs,
And their bombs and their guns.
In your head, in your head, they are crying... "

#76
wow... O_O am pierdut doua capitole... :)) si am pierdut destul de multe... -_-"
ce nesimtzire pe Itachi... :| macar putea sa anuntze... :]]
mi-au placut foarte mult aceste doua capitole... nu a lipsit nimic... dar nu mi-au placut numai mie, ci si prietenilor mei care nu au inca internet sau nu au calculator... au spus ca este cel mai thare fic pe care l-au citit pana acum... :D iar eu le dau dreptate... ~_O
frumos film... si imi place ideea cu aventura... :] imi pare rau pentru Sakura, dar chiar daca a suferit, s-a terminat cu "Happy End" acest capitol... ;))
oare Sasuke si Sakura vor ramane impreuna? oare vor gasi ei "Piatra Lunii"? de abia astept sa vad ce o sa se mai intample... ;;)
sa ma anunti cand pui nextul... multa bafta in continuare si multa inspiratie iti doresc!
buh bye! :-h si nu uita sa treci si pe la ficul meu... chiar daca nu am mai postat de ceva timp... n_n


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yuri] Nici un pret prea mare CyBeR 9 5.562 02-10-2012, 11:19 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  O viata pe mare mailin 3 3.429 21-12-2011, 03:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.132 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  In cadere libera Elusive wolf 20 10.729 21-05-2010, 11:30 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)