Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Law Abiding Citizen (2009)

#1
[Imagine: Law_Abiding_Citizen_1255551581_2009.jpg]

După cât îl laud era normal să îi fac un review. N-o să vorbesc foarte mult despre el fiindcă aş face prea multe spoilere. Filmul e bun numai dacă îl vizionezi fară să ai idee ce se întâmplă.

Director: F. Gary Gray
Writer: Kurt Wimmer
Actors: Gerard Butler, Jamie Foxx and Leslie Bibb

trailer

*Spoiler Allert 4

Clyde Shelton(Gerard Butler), deşi parinte model, traieşte o adevarată tragedie deoarece sotia şi fetita îi sunt ucise. Criminalii sunt prinşi dar unul dintre ei primeşte o pedeapsă prea mică pentru fapta facută .După zece ani, criminalul este eliberat , dar ucis imediat după. Clayde recunoaşte că l-a ucis şi îi spune judecatorului că dacă nu rezolvă problemele sistemului juridiciar toti martorii cheie vor fi omorâţi. Din celula sa , Clayde organizează o serie de crime, iar procurorul trebuie să gasesească o metodă de a-l depăşi pe Clayde . Dar până şi familia procurorului devine ţintă .

Unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut. Îl recomand oricui, vă asigur că e un must see. :3
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#2
Am vazut filmul cand a aparut. Este probabil filmul care m-a facut sa vreau sa vad restul filmelor cu Gerard Butler.

Ce mi-a displacut la film a fost finalul. Atat de prost incat nu pot sa cred ca a fost facut decat pentru a salva o reputatie. Faptul ca niste inapti reusesc sa strice un plan atat de bine facut mi se pare total neplauzibil si asta a stricat ce ar fi putut sa fie unul dintre cele mai bune filme ale anului pentru mine
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Film: Sherlock Holmes (2009) CyBeR 4 4.036 10-04-2014, 03:02 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Orphan (2009) Ang. 1 2.562 05-02-2012, 04:44 PM
Ultimul răspuns: Mao.
  American Virgin (2009) ssakura3 0 2.280 15-07-2011, 11:46 PM
Ultimul răspuns: ssakura3


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)