Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lady Gaga

#11
Parerea mea despre Lady Gaga nu a fost intotdeauna aceeasi si cred ca va fi si in continuare la fel de schimbatoare. Nu se stie niciodata ce mai scoate din ea femeia asta.
Prima melodie de-a ei pe care am auzit-o a fost "Just Dance" si nu mi-a placut deloc. 29 Mi se parea prosteasca, iar Gaga era doar o ciudata. Nu puteam intelege cum de altora le place asa de mult.
Mi-am schimbat parerea atunci cand a aparut "Poker Face". Eram ceva de genul: "Hey, poate totusi e buna de ceva". Chiar daca videoclipul a fost la fel de aiurit, melodia era mai buna si mi-a placut. au urmat si altele doua, "Love Game" si "Bad Romance" care mi-au facut o parere buna.
M-a dezamagit cu "Telephone"... O alta prostie, la fel ca "Just Dance". In plus, o colaborare cu Beyonce nu mi s-a parut o idee buna pt ca lui Beyonce nu i se prea potriveste imaginea de ciudata.
Apoi a aparut "Alejandro". :X Melodia imi place foarte mult. Videoclipul este cel care mi se pare aiurea, prea ciudat, chiar si pt Lady Gaga. 22 Toti tipii aia oribil care "danseaza" pe acolo...
[Imagine: sig_reinoir.png]

#12
Mi-am făcut o părere mai amănunţită desore ea. So, înainte nu-mi prea plăcea de ea şi credeam că melodiile ei nu sunt cine ştie ce, însă treptat a început să-mi placă. Şi acum îmi place de ea. Este puţin mai neobijnuită, dar aşa e stilul ei. Aparenţele ei sunt catchy, şi uneori neobijnuite. În ' Alejandro ' a uimit oamenii. Pe unii într-un mod plăcut, iar pe alţii într-un mod neplăcut. Deşi unii cred că e excentrică, mie una îmi place melodia. Deşi înainte nu îmi plăcea. Într-o seară m-a pus mama să descarc melodia şi să i-o dau şi eu, şi aşa am ascultat-o. Şi după aceea a început să-mi stârnească interesul.
Melodiile mele preferate sunt: Alejandro, Starstruck, Paper Gangsta, Telephone, Bad Romance, Paparazzi, Love Game, Just Dance şi Poker Face. Mai îmi plac unele melodii, dar acestea sunt preferatele mele.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#13
La început mi s-a părut genul de cântăreaţă care face tot pentru atenţie. Vocea ei nu m-a impresionat foarte mult, mi se părea comună. Am ascultat-o ceva timp, până când a ajuns să-mi placă; şi trebuie să recunoaştem că este unică.
Îmi place stilul excentric pe care-l prezintă fără să cadă în penibil. Hainele, coregrafia, versurile, totul la ea este special! La capitolul voce este ok, are o voce destul de puternică şi am auzit că ea îşi compune melodiile, ceea ce dovedeşte că are talent.
Melodiile mele preferate ar fi: Paparazzi, Bad Romance, Telephone
Oricum, este o cântăreaţă care ştie ce face şi eu personal o admir.

#14
Sincer,... la început nici nu o băgam în seamă. Mă durea fix în pix de ea. Dar colegii erau nebuni după ea... şi până la urmă i-am reţinut şi eu numele lol. Pe urmă, după Bad Romance, am început să mă interesez. Îmi place de ea. Nu spun că e originală (nu pentru că o să-mi sară Kashim în cap, ci pentru că nu e 21 ), dar are totuşi ceva care mă atrage la ea. Când cântă la pian mai ales, este atât de expresivă, încât pot să stau ore întregi să mă holbez la ea.
Videoclipul de la Alejandro nu mi-a plăcut. Într-adevăr, are un mesaj, dar la sfârşit (a fost tăiat la TV), ajunge să mă sperie chiar.

Ah, şi... Just Dance m-a relaxat înaintea tezelor cu subiect unic. 5

#15
Eu una nu o suport >.< obnoxious woman with obnoxious songs >.> Pentru inceput nu mi-a placut stilul ei. Mai nou mi se pare ca toti cantaretii fac asta pt atentie, dar ea exagereaza. Dupa mine sa fii excentric nu e o calitate. Apoi, de ce nu-mi plac melodiile ei? Pai, desi are voce, melodiile ei mi se par ca transmit niste mesaje cam superficiale.
[Imagine: robin-1.jpg]

#16
Nebuna noastra Lady Gaga =]] Acum doua zile m-am gandit sa caut ceva funny pe youtube cu femeia asta si am gasit foarte multe lucruri O_O Dar numai unul m-a facut sa mor de ras de-adevaratelea xD

Look => Click O_O

Ce ziceti?15 Eu astept sa vina in Romania 15
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#17
Nu-mi place Lady gaga, dar nu pot sa nu admit ca are o voce cat de cat buna. Am vazut cateva (bine, mai multe) inregistrari live cu ea si nu canta rau, dar melodiile ei sunt cam slabe. In afara de cum arata, nu mi se pare ca aduce ceva nou in muzica. Versurile nu sunt deosebite, melodiile nu sunt cine stie ce. Se bazeaza mai mult pe impactu vizual, cred ca multora le place sa o vada mai mult decat sa o asculte. Totusi nu stiu cat de mult va mai dura nebunia asta cu Gaga si am impresia ca peste ceva timp n-o s-o mai auzim atat de des. Ce ma enerveaza la culme, e faptul ca e idolatrizata aproape, sunt unii care o considera un fenomen nemaiintalnit. Ce e asa de interesant la ea? Are costumatii traznite si reprezantatii si mai traznite, dar in afara de asta nu mi se pare deosebita, eu nu simt nimic cand o vad sau o aud cantand. Cred ca daca iubesti un canterat cu adevarat ar putea sa-ti cante si imbracat in trening pe micro-scena si fara niciun efect special si tot ti-ar placea, nu trebuie sa dea mereu reprezentatii din astea uluitoare. Ce face ea mi se pare oarecum exagerat, parca mereu incearca sa faca un show si mai nebunesc, ma face sa ma intreb: Unde va ajunge Lady Gaga, mai degraba, unde se va opri Lady Gaga?
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#18
Mda si dupa parerea mea, arata putin mai normala in The fame. Imi place muzica ei, daca nu as vedea videoclipurile. In general, nu mi se pare ca au vreo legatura cu melodiile. In special "Alejandro". Imbacamintea ei e extravaganta dar nici sa te imbraci in carne nu suna bine21 cel putin eu nu as face-o. Mda si se mai spunea ca e hemafrodit. Alta veste minunata. Din cate stiam eu, ramele sunt hemafrodite21.
Si da, sunt multi care incearca sa o copieze, dar nu va reusi nimeni. E unica.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#19
Mda. Spre deosebire de alti cantareti, Lady Gaga nu m-a fascinat deloc. Prima impresia a fost cam asa" WTF?! o_o Ce nume are frate!" Adica hai sa fim seriosi, pana si fetitele Power Puff au un nume mai calumea decat asta 21 Cand am vaut stilul ei de a se imbraca mi-am spus " WTF?! Si pisica de la tara s-ar imbraca mai bine ca ea!" Dar na, ei i s-a nazarit ca sa fie "originala". Ohh vai ce originalitate. Cand vad dozele de bere in capu' ei si cum ii ies sanii pe dinafara imi vine sa vomit. Odata a aparut in reviste titlul " Lady Gaga este barbat?". Sincer, asta da originalitate21 Melodiile ei sunt de rahat si miscarile ei... ohh God! Mai degraba l-as vedea pe Basescu in bikini jucand hula! Hai sa fim seriosi. Ce miscari sunt alea? Si maimutele stiu sa se miste mai bine ca ea. Lady Gaga asta nu-mi inspira niciun farmec. Da, are voce, dar stilul de a canta, imbracamintea si comportamentul o trag mult in jos dupa parerea mea. Ei bine asta e ce crede eu. As fi spus o groaza despre ea, dar mintea-mi joaca feste >_>
[Imagine: Hm757.png]





#20
Desi e cea mai neobisnuita cantareata pe care am auzit-o vreodata, care are cele mai socante tinute si cele mai extravagante clipuri, o admir foarte mult! Lady Gaga a ajuns foarte sus datorita ambitiei sale, a perserverat si a reusit. Nimeni nu o poate acuza de lipsa originalitatii. Cat despre ideile gen "vrea sa devina urmatoarea Madonna", ei bine da, cine nu si-ar dori sa fie urmatoarea regina pop? Dar are propriul stil, nu are nevoie de ideile Madonnei pentru a se afirma.

In prezent, Lady Gaga se afla pe locul 7 in topul celor mai puternice femei din lume; locul pe care l-a ocupat in acest clasament este uimitor, dat fiind ca acolo se afla persoane ca prima doamna a statelor unite, Angela Merkel sau Hillary Clinton.
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)