Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

La multi ani

#1
Hei buna. pai. A fost decurand majoratul prietenului meu si pentru ca el este poet ca sa zic asa [face niste poezii superbe, uneori vorbeste in versuri] am zis sa ii scriu si eu cum ma pricep acolo o poezie. As vrea si eu sa stiu pareri despre poezia mea.. Deci:

O noua zi a inceput
La tine ma gandesc
Am emotii mari de tot
Pe tine te doresc.

Nu's geniu intr-a poeziei
Cum esti tu mereu in toate,
Dar niciodata sa nu uiti
vei fi mereu stelele toate.

Azi e ziua ta cea mare
Major deácum vei fi
Niciodata sa nu uiti
Ai lumea la picioare.

Ehh.. e prima oara cand scriu si eu o poezie.. nu e chiar grozava.. cel putin dupa parerea mea.
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#2
Păi în primul rând nu are rimă, nu că ar avea ceva grav, există şi poezii care nu au rimă şi sunt superbe, dar aceasta nu are sens. Nu înţeleg exact ce mesaj ai vrut să transmiţi prin aceste versuri.
'' Dar niciodată să nu uiţi
vei fi mereu stelele toate. ''
Cum adică vei fi mereu stelele toate? O__O' Aici chiar n-am înţeles ce ai vrut să spui, probabil te-ai exprimat greşit.
Eu îţi spun să mai scrii ca să văd dacă evoluezi sau ceva x3, căci asta nu e prea strălucită [ şi am înţeles că este prima ]
Succes în continuare.
:bye:
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#3
pai. prin mesajul ala cu vei fi mereu stelele toate ma refeream ca va fi stetele toate pentru mine.. ca eu il consider important si stralucitor ca toate stelele de pe cer [nu starurile:D]
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#4
Pai.. in primul rand poezia ta n-are titlu. Titlul este elementul care deschide atat poezia cat si granitele cititorului. In al doilea rand: unde sunt semnele de punctuatie?? Trei puncte si o virgula vad eu in poezia ta si nu cred ca e de vina miopia mea. Tu cand vorbesti, faci pauze sau insiri cuvintele unul dupa altul fara sa respiri? Cred ca ai inteles ideea.
E prima ta poezie si tinand cont de asta nu ma asteptam la cine stie ce opere, insa uita-te si tu si analizeaza-ti creatia. Eu nu vad nici o legatura intre strofe, si singurele sentimente pe care le vad sunt suprematia pe care eul liric o acorda persoanei iubite. Ai exagerat foarte mult ( niciodata sa nu uiti/ ai lumea la picioare sau dar nicionada sa nu uiti/ vei fi mereu stelele toate) , nu spun ca nu e bine sa hiperbolizezi intr-o poezie, dar nu in acest mod.
Cand ma gandesc ca prima mea poezie a fost despre criminala din mine si a ta despre fiinta iubita... :))
Oricum.. eu iti urez succes in continuare, chiar daca nu stiu daca ai sa continui sau nu.


Edit:Mi-am dat seama ca tii foarte mult la aceasta persoana... insa nu este necesar sa dai atatea explicatii despre sentimentele tale fata de el, lasa-le sa se vada din poezie. Cat de personal ai luat-o :-s. Sa inteleg ca esti una din fetele care cred ca iubitul e centrul universului? Mai departe ma abtin ^^.
Mi-e foameee!!!

#5
okey. te rog sa nu crezi acum ca vreau sa ma apar sau ceva.. dar fiin iubitul meu nu ar trebui sa il consider cel ami important din univers? si cum sincer el este mai timid de fel implinid 18 ani ma gandeam sa il fac sa se simta ca poate face orice isi doreste si ca daca vrea cu adevarat va reusi ce isi propune. cam la asta ma refeream prin versurile pe care le-ai subliniat tu:D. Titlul poeziei in schimb. Mda .. am uitat sa ii pun titlu:D. Pai daca ma gandesc acum cred ca ''La multi ani"" i.as pune titlul:D. Ma rog. cred ca o sa continui pentru ca dupa cum spuneam prietenul meu scrie toata ziua poezii si sunt fooooarte frumoase:D:X
multumesc pentru critici si sper [cand o sa mai postez, sper ca, cat mai curand] sa fie mai bine decat asta. Mai astept pareri pana vin cu urmatoarea poezie.. :*
va pup dulce>:D<:*


Edit: serios. fiind ziua lui am zis sa ii scriu ceva... maret... sa il fac sa se considere ma rog poate exagerez acum peste masura: Zeu sau ceva de genu:)).. ma rog. dadea o petrecere si vroiam sa il fac sa il aduc in culmea fericirii,,,,,
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#6
Ehh.. pe o melodie care imi place mie mult de tot am mai scris acum 2 strofe. sper sa va placa si sa le fi facut mai frumoase:D:

Sa plutesc

Lumina a rasarit
Soarele e'n camera mea
Si in sfarsit
Am realizat ce'i important in viata mea.

Mereu mi-am dorit
sa fiu libera ca un fulg
dar acum
vara a sosit.

Ehh e dupa o melodie asezata:D. uitati link-ul: http://www.youtube.com/watch?v=BPuLDRRp0Po

Apropo. Nu este de cand incepe videoclipul ci de unde incep sa apara versurile in videoclip:D
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)