Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kolume of Art

#1
Salutare tuturor,

Sunt Kolume,un nou-venit.Aici voi posta toate Sig-urile ce le-am facut de cand am intrat pe zup.La cat de lenes sunt,abia am facut una,dar vor urma foarte multe,photoshopul fiind una dintre cele cateva activitati ce ma tine concentrat ore intregi.
Woo,apar siguri noi!(E weekend,deh..)


No.1 - Magneto

[Imagine: magnetob.jpg]

N0.2 - Guitar Ryu

[Imagine: iaza16473042879700.jpg]




Critica si Comentariile sunt binevenite.

Nota:Lene suprema: Pe Ryu,pe portativ se vede watermarkul de la cei de la care am 'sutit' renderul.Daca se poate,ignoarti-l.Nu o sa se mai repete(Atata timp cat o sa fiu treaz)


Why is everybody so serious
Acting so damn mysterious
Got your shades on your eyes
And your heels so high
That you can't even have a good time



[Imagine: iaza16473042879700.jpg]




My GFX

#2
Well, trec si eu pe aici, cu toate ca n-am prea multa experienta la GFX. :]]
Pentru inceput, imi place cum pui accent pe umbre si vad ca asa ai facut la primul sig. 39 Ai scos in evidenta fizicul personajului, iar in spatele sau este intuneric total. Pot spune ca sunt artistice...
^^La al doilea desen, am observat watermark`ul, dar nu prea iau in considerare. Asa cum ai spus si tu, poate ca ai fost obosit. Btw, succes cu urmatorele. hug

#3
Pentru cineva care asteapta cu nerabdare critici, sper sa nu te jignesc criticand lucrarile, desi nu prea ai mare greseli.

Esti cam nerabdator la primit critici [postul al doilea] asa ca ai noroc si le primesti:

1 - bun inceput, imi plac culorile predominante, dar pozitionarea personajului si marimea lui nu e buna, dar daca nu te uiti mult la el, merge, textul lasa de dorit [la fel si la urmatorul], insa parerea mea e ca la aceasta lucrare puteai sa il "blenduiesti" sa para ca si cum ar fi iesit din fundal, asa ca din nori/fum/etc, sau cum drk sa explic -.-" - enfin, ai inteles tu - si puteai sa iei bine mersi acel Dodge Tool si sa il luminezi in anumite parti [fata, putin din corp] sa arate mai bine.

2 - daca tu nu ziceai de acel semn [watermark] nici nu il bagam de seama, si ziceam ca asa face parte din imagine, dar, daaar, fiindca ai zis ca era acolo pus pe owner, atunci trebuie sa faci sa dispara [nu ma injurati, nu dati cu pietrii], stiu ca nu e indicat sa iei lucrarile altora si sa te dai mare cu ele, dar ca sa iti iasa bine lucrarea trebuie sa faci sa dispara acel watermark, dar cu gandul de a credita ownerul. Asa mai departe, textul cum am zis mai sus, prost pozitionat si lasa de dorit, dar in schimb imi place felul cum e pozitionat personajul [nice job]

In mare parte, la ambele lucrari - borderul prea gros, fa-l mai subtire, si mai lucreaza la text, stiu ca nu e mare lucru si ca multi nu se pricep la asta, dar daca incerci poate reusesti si iti iese.

Cam atat si sa vad cu ce lucrari mai vii.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
(20-03-2011, 07:49 PM)Alysu A scris: Pentru cineva care asteapta cu nerabdare critici, sper sa nu te jignesc criticand lucrarile, desi nu prea ai mare greseli.

Esti cam nerabdator la primit critici [postul al doilea] asa ca ai noroc si le primesti:

1 - bun inceput, imi plac culorile predominante, dar pozitionarea personajului si marimea lui nu e buna, dar daca nu te uiti mult la el, merge, textul lasa de dorit [la fel si la urmatorul], insa parerea mea e ca la aceasta lucrare puteai sa il "blenduiesti" sa para ca si cum ar fi iesit din fundal, asa ca din nori/fum/etc, sau cum drk sa explic -.-" - enfin, ai inteles tu - si puteai sa iei bine mersi acel Dodge Tool si sa il luminezi in anumite parti [fata, putin din corp] sa arate mai bine.

2 - daca tu nu ziceai de acel semn [watermark] nici nu il bagam de seama, si ziceam ca asa face parte din imagine, dar, daaar, fiindca ai zis ca era acolo pus pe owner, atunci trebuie sa faci sa dispara [nu ma injurati, nu dati cu pietrii], stiu ca nu e indicat sa iei lucrarile altora si sa te dai mare cu ele, dar ca sa iti iasa bine lucrarea trebuie sa faci sa dispara acel watermark, dar cu gandul de a credita ownerul. Asa mai departe, textul cum am zis mai sus, prost pozitionat si lasa de dorit, dar in schimb imi place felul cum e pozitionat personajul [nice job]

In mare parte, la ambele lucrari - borderul prea gros, fa-l mai subtire, si mai lucreaza la text, stiu ca nu e mare lucru si ca multi nu se pricep la asta, dar daca incerci poate reusesti si iti iese.

Cam atat si sa vad cu ce lucrari mai vii.

Inteles dar..Stiu de acele chestii cu care blenduiesti(Cum zici sa fac la primul sig),dar aveam doar cateva,5/6 salvate pe care acum nu le mai gasesc.Stiu ca dadusem de un pack bun cu c4duri,dar acum nici pe planet,nici pe google,nici nicaieri nu se mai gasesc din alea frumoase..Next sig incoming...


Why is everybody so serious
Acting so damn mysterious
Got your shades on your eyes
And your heels so high
That you can't even have a good time



[Imagine: iaza16473042879700.jpg]




My GFX

#5
Citat:Inteles dar..Stiu de acele chestii cu care blenduiesti(Cum zici sa fac la primul sig),dar aveam doar cateva,5/6 salvate pe care acum nu le mai gasesc

Aaa, adica? 22 Stii ce inseamna "a blendui" - "to blend" ? Enfin, uite un exemplu [ai noroc, e si tutorial] http://browse.deviantart.com/?qh=&sectio...d#/d32rf5p Asta inseamna a blendui, a ascunde parti din personaj ca sa para mai "cool".

Stiu sentimenul cu c4d's, nici eu nu gasesc cand am nevoie, dar noh, tot ce am nevoie in lucrare, e imaginatie daca nu c4d's xD

Astept urmatorul atunci ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)