Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kizuna

#1
Un nou yaoi in colectia mea de views care mi`a placut extrem de mult.E foarte cute si e amuzant[la unele faze] Manga este inca on going,dar s`au facut si 3 ova`uri dupa el. Este vorba despre Samejima Ranmaru care este un luptator foarte bun de kendo impreuna cu prietenul sau Enjouji Kei.Si restu va las pe voi xD
De gasit este numai torrent,pe site`ul aarin xD la BT Links

Vizionare placuta xD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#2
Well am vazut doar primele 2 ova din yaoi-ul asta pentru ca mi-e prea somn pentru a mai sta inca o juma' de ora sa-l termin. Pana acum pot sa spun ca mi-am facut o idee despre anime. E o poveste draguta si are o un fir de actiune pe care se desfasoara scenele love & yaoi, cat despre personaje pot spune ca se identifica prin caracter, insa cam atat. Grafica lasa de dorit, chipurile sunt prea ascutite, iar ochii mi s-au parut inexpresivi. In plus decorul la un moment dat e realizat foarte prost fiind compus din persoane incremenite pe loc in pozitii ciudate (spre exemplu un barbat care este surprins cand alearga..exact ca o poza). Merita vazut doar pentru poveste si amuzament caci grafica nu e bine realizata. Nota mea ar fi un 7 50. Daca imi schimb parerea dupa al 3-lea ova, voi mai completa mesajul ^_^4


Yeah am vazut si ultimul ova si pot sa spun ca mi-a placut mult mai mult decat celelalte. A descris frumos trecutul celor doi si perioada din liceu, modul in care s-a reabilitat Ranmaru dupa acel accident, cum a inceput povestea lor de dragoste:X. In legatura cu grafica pare mai atent realizata, inca mai sunt unele scapari dar parca e mai buna. Deci ova-ul asta chiar m-a facut sa imi schimb parerea asa ca si nota se mareste cu un punct adica la 8 50 71
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)