Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kite & Kite Liberator

#1
SEX!
(asta ar trebui sa va prinda atentia macar)
[Imagine: Kite.jpg]

Citat:Orphaned at a young age, her parents victims of a brutal double murder, Sawa was taken in by the detective assigned to her case. Not content to just watch as the imperfect justice system lets more and more criminals go loose every day, he decides to train her to be his instrument of justice. After all, who'd suspect a pretty college student of being a deadly vigilante!

Now she must decide between her allegiance to her guardian and her loyalty to her one and only friend, a fellow sword of justice.

Am tot facut topicuri pentru anime-uri bune...sa fac si pentru unele mai putin bune ca poate atrag un pic de atentie asa la sectiunile astea.

Kite este o mizerie de film (mai mult sau mai putin), ultra violent si cu foarte mult sex gratuit, abuzul unei adolescente si o poveste relativ idioata.
E un film fascinant de urmarit pentru a vedea cat de decadent se poate dovedi. Animatia e misto in schimb, cu niste scene chiar interesante.

Liberator e ceva mai bunicel sincer...dar se incheie din pacate fix in plop, fara nici o explicatie. Sa speram la un sequel...candva.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#2
Eu nu-s de acord ca ar fi o mizerie de film. Sigur, nu-i cel mai bun film anime de pe piata si daca as avea de ales as merge mereu sa vad altceva, dar filmul in sine nu-i prost.
Naratiunea sa merge intr-un pas bun, povestea de background, razbunarea, sila personajului principal si nevoia ei de conexiune cu o alta persoana care sa n-o abuzeze, mie mi-au parut foarte bine realizate, cel putin mult mai bine decat in sequelul spiritual, Mezzo Forte unde sexul chiar e...ugh.

Dar sa revin, povestea din Kite chiar nu-i slaba si cuplata cu animatia eu zic ca-i ceva chiar interesant acolo de vazut pentru fanii filmelor de actiune.
Pentru cei care nu apreciaza sexul si nuditatea exista versiunea cenzurata care poate ar fi fost mai pe gustul tau CyBeR.
[center][Imagine: 315bbep.jpg][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)