Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kiss of blood

#1
Salut! Am citit Koyoi wa Kimi to Chi no Kiss wo sau pe engleza Kiss of blood si mi-a placut, asa ca am vrut sa va impartasesc si voua, cititorilor. In poveste este vorba despre un adolescent pe nume Riku. El livreaza flori la un conac in stilul vestic. Lucra cu jumatate de norma.Intalneste trei barbati exceptional de frumosi si de atunci el a inceput sa aiba vise terifiante dar senzuale in fiecare noapte. Riku se simptea violat, dezorientat si furios in aceasi timp... Keito, unul dintre cei trei ocupanti ai conacului, e vinovat pentru decaderea lui Riku. El e cel care il vaneaza pe Riku pentru a indeplini destinul interconectat cu iubire si tradare, astfel se desfasora o legenda a vampirilor.
Daca va place ce ati citit am vazut ca este si pe you tube. Povestea este interesanta si mi-a placut, dar va avertizez ca este yaoi.

Imi cer scuze ca nu pot sa pun mai multe poze, doar ca atatea am.

1. http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:R_ERV...su.jpg&t=1 - Riku si Keiro (cel mic este Riku iar celalalt este Keito)
2. http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:8C2cU...mb.PNG&t=1 - Keito, Saisei si Natsuki(daca va uitati la urmatoarea poza veti intelege cine sunt fiecare dintre ei)
3. http://cdn.myanimelist.net/images/manga/2/32822.jpg - Riku, Keito, Saisei(cel din dreapta) si Natsuki (cel din stanga)

Imi cer iertare din nou ca sunt prea mici pozele.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#2
O să citesc și eu . Mai nou , fac obsesii pentru mangă 21 .
Din descrierea ta , manga-ul pare a fi foarte drăguț . Mulțumesc pentru că ne-ai împărtășit asta ( nu știu cum s-o numesc 21 ) .
La prima vedere arată chiar bine , deja sunt nerăbdătoare să încep să citesc . Azi am citit o mangă , super , și mai citesc una 21 . Mâine nu cred că voi mai intra , am niște treabă cu părinții , așa că mă încarc cu energie yaoi 21 .

Am o întrebare ... : E yaoi ? Sau n-am înțeles eu bine ?

Edit Addeh. Da, e yaoi.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
Nu imi vine sa cred, unul din manga-urile yaoi care chiar mi-au placut, iar eu nu stiam ca cineva i-a facut topic aici (ii stiam doar denumirea in japoneza).
Mi-a placut; grafica, povestea, personajele (mai mult ultimele doua).
Saisei a fost favoritul meu (cand citeam manga-ul aproape plangeam din cauza sentimentelor puternice ce le aveam fata de acest personaj).
Pentru fanii yaoi, eu zic ca merita sa cititi aceste cateva capitole.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)