Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kiraru Sushaki -poison love,poison dreams

#11
Seara se lasa in camera,asemenea unei umbre negre si misterioase.Cerul se invineti,prinzand o culoare violet-fumurie.Afara se racorise,iar vantul scutura perdelele de la geamuri.

In camera lui Kiraru Sushaki era liniste si pace.Baiatul adormise,frant de oboseala.Intins cu fata in sus,visa ,adancit intr-un somn linistit.Ochii albastri erau ascunsi de pleapele grele,cu gene lungi si frumoase.Chipul palid parea asemenea unui ingeras.

Pe patul de langa el,statea cu ochii inschisi Sasuki,incercand sa adoarma.Zogomotul de afara il deranja,nelasandu-l sa doarma.Parul blond deschis,ii era ravasit si statea in toate partile,intr-un mod care ii venea foarte bine.Tricoul ciocolatiu pe care il purta,parea sa se asorteze in mod voit cu ochii superbi.

Afara incepuse ploaia de toamna,rece si grea.Picaturi de apa tasneau de sus ,ca si cum cineva ar fi plans,iar lacrimile sale sarate se prelingeau pe Pamant.

O rafala de vant deschise fereastra,iar Kiraru se trezi brusc,ridicandu-se in fund pe loc.isi scutura parul,si se uita speriat la fereastra.Vazand ca incepuse ploaia,cobora din pat,si merse sa inchida geamurile.

Cu o privire lunga,se uita la picaturile sarate ale cerului,si ofta.O visase pe Maia,sora sa.De ceva vreme ii uitase chipul bland si zambetul de copil.Uitase de rasetele ei sincere si de cuvintele pe care i le spunea.Ii era mereu alaturi,asa cum nu multe surori ar putea fi vreodata.

Maia parea sa inteleaga mereu gandurile fratelui ei,si incerca sa ii arate ca nu este un nimic.Ii arata ca are o importanta,si ca el,Kiraru,era iubit.Dupa moartea ei,acest sentiment calduros disparuse din sufletul lui,lasandu-l sfasiat de o durere continua.Parintii sai il dadusera uitarii.Mama sa murise.Tatal sau il parasise.Maia murise.Nu mai exista nimeni.

Ochii albastri ai lui Kiraru se inourara la fel ca si cerul,iar picaturi arzatoare se prelinsera pe obrajii sai.Cateva lacrimi cazura peste buzele sale,arzadu-le,prelingandu-se ca otrava.Si el scanci,strangand din pumni.

O mana subtire dar puternica,hotarata,se aseza pe umarul sau,iar el intoarse capul incet,cu ochii impaienjeniti de ploaia lacrimilor.Sasuki se ridicase,si statea aproape lipit de el.Il imbratisa de la spate,strangandu-l la piept cu putere.Kiraru scanci din nou,si se lasa la el in brate.

#12
Sunt prima bineinteles:))..revenim la fic, mi-a placut.Nu ai avut greseli de tastare.Bine,dar puteai sa ne mai descrii. Puteai sa nu te opresti chiar acolo, chiar cand se intamplau lucruri
interesante. Puteai sa ne mai spui..descrii legatura dintre cei doi.
Acolo la sfarsit...unde te-ai oprit! In rest totul este foarte bine. Crede-ma ador ficul tau si astept continuarea. Ja ne:victorie:

#13
...O mana subtire dar puternica,hotarata,se aseza pe umarul sau,iar el intoarse capul incet,cu ochii impaienjeniti de ploaia lacrimilor.Sasuki se ridicase,si statea aproape lipit de el.Il imbratisa de la spate,strangandu-l la piept cu putere.Kiraru scanci din nou,si se lasa la el in brate......

Vantul batea din ce in ce mai tare,iar afara frunzele desprinse crud de pe ramuri zburau intr-un imens vartej aramiu.Kiru privi in continuare pe fereastra,in bratele blondului care parea sa nu fie prezent.Acesta il sprijinea pe baiat,ascultand sunetul furtunii care incepuse si al scancetului abea auzit .
Kiraru inspira adanc aerul rece si se trase inapoi.Faptul ca se lasase in bratele lui Sasuki il facea sa se simta stanjenit si suparat pe ell insusi.Aceasta iesire era o ciudatenie din partea sa,si trebuia sa se opreasca imediat.
Se aseza pe pat prefacandu-se ca este singur in camera si lua la intamplare un manuel de pe noptiera,incepand sa-l rasfoiasca nervos,cu mainile tremurandu-i.

-Nu cred ca esti in stare sa inveti,rosti Sasuki privindu-l intesc cu ochi sai mari si caprui.
Kiru privi rece ochii aceia calzi,in nuante atat de coplesitoare..Isi muta apoi privirea din nou in manualul pe care il luase,prefacandu-se nepasator.
-Ba sunt.
-Esti trist.De ce nu te descarci?
-Nu sunt nici trist nici altceva.Sunt..sunt ...foarte fericit.
-Chiar asa?
Blondul il examina cu mult interes,facadnu-l sa se simta atacat.Se ridica de pe patul sau si se aseza langa el.Kiraru ii simti corpul puternic lipit de al sau si tresari.Sasuki trecu degetele subtiri peste pagina din Manualul de Chimie .
-Ai si tu manual.Si pat.
-Asa si?PRefer sa il impartim pe al tau.
-Ma-manualul sau patul?se trezi Kiru intreband.
Blondul zambi,aratandu-si dintii perfect drepti si albi,iar baiatul de langa el privi buzele acelea savuroase parand speriat.Fetele lor erau atat de apropiate,incat pentru cateva momente,Kiru simti doritna de a-si lipi gura de gura lui Sasuki,si se intinse pentru a o face,inchizand ochii.

Sasuki se apropie de gatul sau,provocandu-i fiori ce ii zguduira trupul,si aceelerandui pulsul.Kiru isi musca buza inferioara cand simti gura blondului trecand peste pielea sa fina.
-Ce faci?sopti speriat.
Blondul trecu mana stanga pe sub camasa gri a lui Kiru,mangaindu-l apasat.Baiatul tremura si respira sacadat,parand sa fi uitat de orice..stapanit de un drog fantezist..
Cu mana dreapta,Sasuki descheie nasturii camasii,si incepu sa sarute pieptul baiatului,in timp ce acesta vibra si scancea.
Kiru il impinse printr-e scancete,incercand sa gandeasca rational.
-La..lasa..lasa...
Respiratia ii era intre-taiata si se simtea epuizat,fieare cuvant era o povara.
-LAsa...lasa..
Sasuki il saruta salbatic,provocandui placeri ce ii stapaneau trupul si imbolnaveau gandirea,iar baiatului ii era din ce in ce mai greu sa se impotriveasca.Se auzira cateva batai puternice in usa.
-Kiru,iesi naibi afara!
Blondul se opri pe loc,ridicandu-se din pat.Kiraru ramasese intins,cu camasa descheiata si ochii mari.Respirand greu,se ridica si deschise usa.Trei adolescenti ,o fata si doi baieti erau pironiti langa ea.Fata bruneta,cu un corp bine lucrat,incepu sa rada.
-DUmnezeule,Kiru.Arati de parca ai fi iesit din focurile unei partide de..
-Taci ,Hannah!se repezi Kiraru incheiendu-si camasa .
Hannah una de bunele si singurele sale prietene.Purta o pereche de blugi negri si o bluza rosie cu decolteu generos,care ii punea in evidenta pieptul frumos.Ochii verzi erau machiati impecabil.Baiatul de langa ea,Minu,avea doar 13 ani.Era un tip amuzant si calculat.
-Da' ne lasi sa intram odata?Ma enerveaza sa stau in fata usii,bombani acesta facandu-si loc in camera.
Cel de langa el,James,il batu prieteneste pe umar si il urma pe Minu.James avea 17 ani si era sportiv inrait.Petrecea foarte mult timp pe terenul de sport al liceului,si putea fi considerat una din vedetele echipei de football si tenis,dar si a celei de inot.Parul sau brunet si cret era acoperit de o sapca alba de base-ball ,iar corpul atletic imbracat in echipamentul de foot-ball,fiindca cu siguranta de acolo venea..de la atrenamtentele fe foot-ball.
Cei trei dadura cu ochii de Sasuki ,care statea ganditor pe patul sau.Tricoul ciocolatiu ii venea foarte bine,iar parul blond si des stralucea in mod ciudat.Hannah il privi curioasa,in ochii ei citindu-se atractia.
-Amice,am batut pana mi sa invinetit mana.Ce naiba..?
-Nimic Minu..dormeam.
-Si..tu dormeai?intreba James facand semn cu capul spre Sasuki.
-Mda,zambi acesta,trimitand o privire spre Kiru,care devenea din ce in ce mai agitat.Eram obositi,nu-i asa Kiru?
-Umm..aha..
Hannah se aseza langa blond sii ii trcu o mana prin par.
-Imi place parul tau.Des si blond..are niste nuante adorabile.
-Multumesc.
-Deci Kiru,ai chef de o petrecere?interveni James.
-Mmm?Adica?
-Diseara,ora 10,camera 36,va fi misto.De-aia am venit.
-Poate vin..
-Ok .Pace!
Cei trei se ridicara,si iesira pe usa.
-Te asteptam si pe tine,zambi bruneta facandu-i din ochi lui Sasuki.
Kiraru inchise usa incet..Se simtea din ce in ce mai confuz si speriat,nestiind ce avea sa urmeze.
Am să-mi trag un glonţ în cap
Şi-am să-mi fac o gaură
Ş-am să vad lumea prin ea
Într-o altă aură .

Maybe I was naive, got lost in your eyes, and never really had a chance…

Make you wish you never, wish you...
Wish you never never, wish you never been born

#14
:pls: cat de frumos.Mi-a placut si acest capitol.Ai avut
ideii dragute si parca nu am vazut greseli multe dar
ce pot spune...eh! asta este! e frumos si imi palce mult...mai ales ca este yaoi...:cry: imi place.Astept sa pui o contnuare...
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)