Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaze to ki no uta

#1
[Imagine: 9suruh.jpg]

e considerat unul dintre inceputurile genului shonen-ai.
se cunoaste dupa grafica ca e destul de vechi, manga'ul lansandu-se in 1976 si continuand cu 17 volume pana in '84.
in '87 s-a creat si ova-ul care spune pe scurt povestea redata in manga.

in mare, e vorba despre o scoala (catolica sau ceva, nu stiu sigur, e o biserica imensa, anw) unde Serge Battour, fiu pe jumatate tigan, il intalneste pe Gilbert Cocteau, un fel de...prostituat al scolii.
Ova-ul are 60 de minute (sau 64, daca e sa fiu precisa, cu tot cu credits si informatiile suplimentare).


Gilbert mi s-a parut absolut interesant, deoarece are o personalitate complet bizara. Isi vinde corpul in schimbul testelor si eseurilor pentru note. Crede ca e indragostit de unchiul sau, un sadist absolut insane (he really is! >.< ), care a avut "grija" de el, invatandu-l ca toti oamenii sunt corupti si nu poate obtine nimic decat prin sex. Anw, nu mai zic nimic >.<

Il recomand oricum celor care nu l-au vazut. se gaseste pe bakabt si cred ca si pe aarinfantasy.
cei care l-au vazut, ce parere au?
[Imagine: 2aahhyx.png]

#2
Se pare ca eu sunt prima care comenteaza acest ova. Mi se pare destul de reusit din punct de vedere al graficii care respecta destul de bine manga-ul (stie cine la citit...hehehe), povestea destul de controversata m-a fascinat inca de la inceput la ova, personajele sunt destul de bine conturate ca si caracter. Lui Serge chiar ii pasa de Gillbert. Pot spune ca este unul dintre ova-urile pe care le-as revedea. Il recomand.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)