Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kayura`s GFX

#1
Acum o saptamana mi`am descarcat gimp`ul de pe net si am luat ceva brush`uri si ce mi`a iesit?Vedeti mai jos...
Deci va anunt de acum ca nu sunt cine stie ce lucrari,dar chiar vreau sa devin experta in GFX`uri si am nevoie de pareri si toate criticile voastre.
Eu am un stil mai ciudat de a face GFX`uri:mai intai fac background`ul si apoi in alt program aleg personajul,il decupez si`l lipesc pe background.Deci daca as vrea sa fac GFX`uri la comanda(dupa o imagine) nu ar iesi nimic frumos.
Deci in medie folosesc cam 3 programe pentru a face aceste creatii xD (daca se pot numi asa)..


1.(primul facut cu brushurile luate de pe net)[Imagine: w05qo6.jpg]

2.[Imagine: ja9dns.jpg]

3.(cel mai recent) [Imagine: 2r1z5ap.jpg]
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#2
Deci nu's experta in gfx,dar si eu lucrez cu gimp de ceva timp 4 (nu mult) 4
Pimul...efectele imi plac,dar ai fi putut sa mai lucrezi un pic la el 4
Al doilea...prea simplu,sau doar mi se pare mie 39 Dar totusi culorile nu se prea potrivesc si nici back-ul cu imaginea
Al treilea...este destul de simplu si un pic cam sters,in rest e destul de ok

Cum adica folosesti trei programe? In gimp poti face si rendere, mai greu,dar poti 4
Totusi imi zici si mie ce programe folosesti?
Astept sa mai pui pupic
Succes in continuare !

#3
Trec si eu pe aici:

The first one: nu imi place deloc fundalul, nu se potriveste asa de bine cu renderul, si cum a zis si Hanako-chan, puteai sa mai lucrezi la el, si mai adaug inca ceva: data viitoare nu mai face scrisul asa de mare, fiindca nu sta bine pe semnatura.

The second one: mda, aici n imi place nimic... puteai alege alt fundal, sau nu stiu... insa nu e bun deloc... iar scrisul nu e bine pozitionat, puteai sa il pui putin mai in dreapta... dar sa zicem

The third one: spre deosebire de celelalte doua, este mai reusit... n cu mult, dar este. Aici textul e invizibil, si renderul cam sters -.-

Eu una zic sa incerci si niste efecte, chiar daca e gimp, totusi are si el partile lui frumoase, si sa nu folosesti pe viitor multe brushuri. Ai grija cum combini culorile, cum alegi renderele si imaginile de fundal...
Sper sa nu iei nimic in rau ce ti-am zis, sunt doar niste sfaturi nevinovate >.< si sa mai pui. Gambate.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
Arigato gozaimasu' Hanako si Alysu pentru comm.
Pai am mai facut o gramada de gfx'uri in ultima vreme dar nu am vrut sa le postez pe toate,caci multe dintre ele nu mi'au reusit.
@Hanako-chan: Folosesc Gimp pentru a face efectele,pentru a pune brushurile.Paint.Net pentru a decupa pozele si a le face png si PhotoScape,pentru a face restul efectelor.Stiu foarte bine sa lucrez in PhotoScape si mi se pare mai usor,de aceea il folosesc ca al treilea program.

Acum sa mai pun inca un set si o semnatura:

[Imagine: 2dqmyvn.jpg]
[Imagine: v3kjr4.jpg]


[Imagine: 2ih5fgw.jpg]


(acum lucrez la altele si sper sa le pun cat mai repede)
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#5
Pana le pui si pe restul, eu comentez ce ai acum:

Primul: sincer nu imi place deloc petele alea rosii >.< mi se pare ca nu se potrivesc deloc cu renderul si brushruile folosite si mi se pare mie sau ai acut tu renderul?
Al doilea: mi se pare reusit, foarte reusit spre deosebire de primul insa daca mai adaugai sharpen era si mai super 39

Gambate la facut si sa le pui si pe restul. Si tnx k n te-ai suparat. ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)