Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kanojo to Kanojo no neko [She and Her Cat]

#1
Este un fel de ova foarte scurt de numai 5 minute,este o poveste spusa din prisma unei pisici ... este destul de simpla,putin cam trista sau cel putin asa mi s`a parut mie insa este o poveste frumoasa,mi`a placut faptul ca este alb/negru si felul cum incepe:atunci cand se aud stropi de ploaie,mi`a placut atunci cand pisica vorbeste despre stapana sa ... cand o descrie pe aceasta si felul in care o descrie ...faptul ca niciodata nu a fost aratata fata stapanei .Chiar mi`a placut foarte mult XD ...si daca vreti si voi sa il vedeti ~ She and her cat ~ ... si aveti aici si un screen shot :

[Imagine: screen.jpg]


#2
O da....She and her cat,un anime de doar 4,44 minute!!! Am crezut ca nu am citit bine,prima oara cand am citit spoilere despre acest "anime" [pe un alt site]!
Este interesant faptul ca,desi este un anime de doar 5 minute,este structurat pe mai multe capitole!Mi-a placut faptul ca desi pisicutza era desenata foarte simplu,restul era foarte detaliat!De exemplu stropii de ploaie!
Primul soc la vizionarea ova-ului,a fost ca vocea care se auzea povestind era a unei pisicutze!Initial am crezut ca este povestita de un barbat care povestea de iubita lu!
In doar 5 minute,inspira trairi foarte intense si diversificate![smile when i saw Mimi...and cry to the end]
Nu ma asteptam ca un astfel de anime sa imi fure cateva lacrimi!Il recomand de oricate ori am ocazia! 5 minute irosite pe acest anime merita!

#3
este ceva cam de copii mici....este un simplu OVA cam scurt...cei drept actiunea nu e asa de proasta dar este prea scurt iar grafica cam lasa de dorit....insa l-as putea recomanda celor care vad prima data un anime....
pe mine m-a impresionat anime-ul si pot zica ca e foarte bun chiar daca este scurt ^^
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#4
L-am urmarit acum, fiindca ideile se tot contraziceau. Ma gandeam la ceva mai intens sau poate fiindca scrisul se misca asa repede nu am putut sa stau sa ma gandesc la ele si profunzimea lor. De obicei citesc manga-uri (ele nu se misca, asa ca am cat timp vreau). Vocea pisicii e foarte frumoasa, desi prima data credeam ca o sa fie un miorlait. ._.' Oricum, nu e foarte profund, insa e... draguta. E buna sa ii arati cuiva mai mic, insa nu cred ca generatia noastra ar intelege asa ceva. Credeam ca o sa fie (prin primele secunde) ceva in genul unei animatii vazute de mine acum ceva timp care era trista, cam monotona, insa plina de... invataturi. Poate chiar sa fie ceva in genul lui NANA! Oricum, vorbind catre delespectatori despre ce crede seamana cu NANA (acum nu zic ca la orice anime e asa, zic ca mi s-a parut ca in NANA e cel mai mult asa, am mai intalnit si in altele, chiar daca nu FOARTE mult). Oricum... 106
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
Aww! <3 E fascinant cum japonezii reusesc de fiecare data sa faca ceva banal si nesemnificativ la prima vedere sa capete atata intensitate si sa te faca sa te gandesti ca si cele mai mici lucruri pot avea un anume impact asupra unei persoane.

Faptul ca Makoto Shinkai a ales sa faca totul alb-negru, pe langa faptul ca scoate mai bine in evidenta peisajele, ofera animatie aerul acela de lucru marunt pe care oamenii il trec cu vederea de multe ori. Animatia e superba, exact ce asteptam de la Shinkai. Desi OVA-ul e scurt, cred ca reuseste sa mentina publicul interesat mult mai bine decat unele dintre anime-urile de 12 episoade iesite in ultimii ani (or at least it worked for me). 5 minute in care merita sa te uiti la ceva atat de dragut.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)