Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Kampfer] Kampfer

#1
[Imagine: kampfer_2.jpg]
Teme: lupte intre bishoujo si comedie romantica

Senou Natsuru, un adolescent obisnuit,ce se trezeste intr-o zi transformat intr-o fata cu abilitati exceptionale de lupte, fiind cunoscuta atat ea(el) cat si alte fete ca si "Kämpfer". Singurul lucru ce ii ramane este sa lupte impotriva altor fete "Kämpfer" ce poarta bratari rosii. Oare va reusi sa-i castige dragostea fetei iubite? Sau va deveni gelos pe latura "Kampfer" ?

Personaje:

Natsuru Senou (boy)
Natsuru Senou (girl)
Akane Mishima
Akane Mishima (kampfer)
Shizuku Sangou
Kaede Sakura


Acest anime a fost lansat pe 1 octombrie 2009, momentan fiind on-going.
Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup, dand click aici.
Vizionare placuta 4...
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Wow,inca un anime bun!!:perv:

Pentru inceput,thx pentru upload,este foarte tare.Deja m'am indragostit de un personaj:
Natsuru Senou(si ca fata si ca baiat) deoarece e sexy in ambele ipostaze xD etto,poate ar mai fi motive.
si..
Akane Mishima(mai ales cand e Kampfer,pentru ca in realitate,adica tipa cu ochelari,e prea timida xD) e si sexy,pe deasupra controleaza bine pistolul ala :X:X si poc poc =]] lolz,e tare.

Exista doar un singur episod?Pentru ca eu de abia unul am gasit si pe acela l'am si vizionat.
Etto,ce sa mai zic?Grafica e excelenta iar animeul e placut.Am revazut faza de la inceput,cum reactioneaza tigrul de plus cand ii se 'stranguleaza' intestinele 21 21
Restul,actiunea,comedia..etc. la fel de bune 4


Mersi inca o data,un anime excelent...si il recomand ^^
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#3
Am urmarit cele doua episoade, si sunt extrem de dragute.
Imi place foarte mult ideea pana acum, faza cu Kampfer, transformatul si toate alea.
Ca personaj imi place de Akane Mishima in varianta Kampfer.Este atat de indrazneata, salbatica si foarte sexy.Imi place personalitatea ei foarte mult atunci cand este transformata.Cand este o fata normala mi se pare putin cam proasta.E atat de obsedata de sex, incat crede ca si cei din jur sunt la fel ca ea.Oricum nuj de ce, dar am impresia ca intre ea si Natsuru Senou lucrurile vor evolua.
Acum ca am ajuns si la Natsuru, pot zice ca-mi place de el mai mult in varianta feminina.Este sexy si foarte funny ( ce-am mai ras cand facea dansul ala ca sa-l urasca tipa aia satenta).Si totusi pana acum n-a reusit 19.
A, sa nu uit ca are o grafica superba, iar faptul ca este ecchi, i-a mai adaugat un punct in plus Smile
So, il recomand..asta pentru ca este bun 3
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#4
Ca fata , din cauza diferentelor dintre noi si baieti , mereu m-am intrebat cum este sa faci parte din cealalta echipa. Cum ii sa iesi ca intre baieti. Cum ii sa fi cu o fata din perspectiva masculului . Si alte chestii pe care le poti simtii in pielea lor. Cand am descoperit acest anime , am fost mai multe decat entuziasmata de aceasta idee de poveste... m-am gandit "wow . Uite un anime interesant" . Adica presupun ca fiecare si-ar dori sa fie macar pentru o clipa de celalalt sex .
ceea ce mi s-a parut amuzant aici este ca pe langa ca saracul baiat a trebuit sa se obisnuiasca intr-un corp complet ciudat din puctul lui de vedere a trebuit sa se si lupte . Asta mi-a rdicat suspansul. Eram curioasa daca v-a exista vreo poveste de dragoste sau nu . Inca o chestie care mi se pare amuzanta ceea ce gasesti destul de usor si la alte animeuri: un baiat incoltit de mai multe fete 71
Deci ..ce mai asteptati?21 Fuguta si urmaritil !3

S is for the simplety
E is for the extazy
X is just a mark to spot
'Cause that's the one you really want!



That's what i'm talking about! : :X:X:X

[Imagine: 190109.jpg]

To be passionate about yaoi is not a crime !


#5
Navigam linistita pe net si am gasit un review la animeul asta. Mi s-a parunt interesant, inafara faptului ca este ecchi '.' dar mi-am zis sa incerc. M-am uitat la primul episod si sincer, mi-a placut. Povestea nu a fost chiar asa monotona cum vezi la toate ecchiurile romance pe care la gasesti peste tot pe internet (i am already sick). Saracul/a Senou, cand era baiet nu se uita nimeni la el dar cand se transforma in fata 21 devenea centru atentiei atat pentru fete cat si pentru baieti. Mie sincer mi-a placut de Akane in forma ei de Kapfer. Mai ales cand se aprindea si incepea sa injure pe acolo 21 geniale faze. Si de Shizuku Sangou mi-a placut pentru ca era inteligenta si stapana pe situatie.

Cam atat ^^
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#6

Allah, slava godului cu lista lui Mimi *laughs* am impresia ca pe acolo vazusem numele acestui anime. Si m-a atras oarecum ; ofc, am dat fuga sa vad niste imagini firstly [ cum fac de obicei ] .
Prima data am zis : Wow wow dude ! Thats a guy who transforsms into a girl ! - si aia a fost toata treaba, cam rar vezi asa ceva :]]
Natsuru ii funny, in ambele perspective sa zic asa, dar cred ca tot mai mult il ador cand e tip - e si el mai masculin, mai misterios... and hes cute too . But the female Natsuru *omg* *omfg* . shes too saxy man, and those boobz *laughs loud*...

Anw, sunt pe la episodul 13 si il continuu : )) intr-o zi il voi termina daca stau mult...

#7
M-am uitat la el mai de mult, dar sincera sa fiu nu mai tin minte mare lucru. Mi-a placut plot-ul... Cum a spus si Addeh : A guy who transforms into a guy!
Cam multa actiune pentru mine, dar ecchiul ala nu strica, chiar deloc. :3
Really, pare interesant, dar imi aduc aminte ca atunci cand l-am vazut in engleza, m-am cam plictisit dupa cateva episoade. Nu mai stiu cate are, dar a aparut pe Kage acum si in romana, asa ca vreau sa il revad din nou, deja il am pus pe lista de anime pentru viitor.

#8
Kampfer....primul meu anime ecchi...
Tin minte ca acum 2 luni ma uitam pe anime.kage la bleach si rulau ca de obicei recomandarile alea in susul paginii. Toate erau interesante, insa majoritatea le vazusem, pana cand am vazut Dantalian no Shoka si Kampfer, pe care nu le mai vazusem inainte. La dantalian no shoka mi-am permis sa ii fac descrierea la Fantasy/Magic, iar la kampfer am gasit postul asta...
Ce sa zic, un anime ... interesant ...:stress:...amuzant...:stress:... si pervers. Pana sa vad asta consideram animeurile perverse o prostie, deci oarecum a fost si "revelator". Mie imi placea mult de Natsuru ca baiat, e genul meu de baiat, de ar fi fost in lumea reala as fi fost admiratoarea sa si poate si iubita (bine, incep sa delirez, nu ma bagati in seama). Akane era interesanta in forma de kampfer, foarte sexy si manuia bine pistolul, cu care facea senzatie peste tot, in forma umana insa era asa perversa...no comment. Un anime de nota 10. In concluzie, la mn kampfer intra in top 10 creca pe locu 3 sau 4, ma mai gandesc dupa ce termin kuroshitsuji.Bye :bye:
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)