Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaleoido Star(Aripile)

#1
DA! Era Phoenixul de aur! Sora era acum la fel ca Layla. Nimeni nu o mai putea intrece. Era atat de aproape de a-si atinge visul! Spectacolul se terminase. Legenda Phoenixului fusese un succes urias si totul datorita Sorei. Da, acum era un adevarat Kaleido Star. Dar visul sau nu se termina aici. Trebuia sa fie mai buna decat Layla, sa o depaseasca. Trebuia sa o provoace la un duel. Insa teama o facea nesigura si nu putea, inca, sa faca pasul urmator.
Kalos o chema pe ea si pe Rosetta in biroul sau. Se intalni cu Rosetta chiar la intrare. Batu sfios in usa si isi strecura capul inauntru.
- Sefu? Ne-ati chemat?
- Da, raspunse Kalos. Intrati.
Cele doua tinere se postara in fata lui, in picioare, cu mainile la spate.
- Phoenixul de aur a avut un succes extraordinar. Kaleido Stage a recapatat vechiul renume. Si asta datorita voua. Dar trebuie sa ne gandim la viitor. Mia lucreaza la un nou scenariu. Piesa se numeste "prima dragoste". Rosetta, tu vei fi partenera.....
- Voi fi partenera Sorei?
- Nu, raspunse Kalos. a lui May.
Rosetta nu reusi sa isi ascunda in totalitate dezamagirea provocata de vestea primita.
- Sora, adauga Kalos, tu vei fi partenera lui Yuri.
- Yuri?!
In momentul urmator, se auzi usa de la intrare si Leon spuse pe un ton rece:
- Asa, deci, pentru asta m-ai chemat aici? Sa-mi spui ca mi-ai gasit un inlocuitor?
Kalos il privi tacut.
- Domnule Leon, spuse Sora, nu cred...
- Nimeni nu te-a intrebat nimic, i-o taie scurt Leon. Tu ar fi mai bine sa te pregatesti pentru urmatorul tau rol. As vrea sa ma lasati sa vorbesc singur cu Kalos.
- Dar... zise Sora.
- Lasati-ne singuri, interveni Kalos.
Cele doua fete iesira, dar isi lipira urechile de usa ca sa asculte discutia. Pe culoar trecea May, care le privi nedumerita:
- Ce faceti acolo?!?!
- Ssssttt!!!!! facu Rosetta. Sefu' vorbeste cu domnul Leon!
- Ce!?!? Faceti-mi loc, faceti-mi loc! zise May, lipindu-si si ea urechea de usa.
Inauntru, cei doi barbati se priveu calm. Dar se vedea pe Leon ca nu era in apele sale.
- Cred ca ti-ai dat seama ce ai de facut, ii zise Kalos.
- Credeam ca Sora va fi partenera mea in urmatorul spectacol. Se pare ca m-am inselat. L-ai ales pe Yuri pentru asta.
- Nu sunt sigur ca esti indeajuns de bun ca sa fii partenerul ei.
Leon stranse din pumni. Era iritat. "Ce?!"
- Daca demonstrezi ca-i poti fi partener, continua Kalos, atunci ii vei fi. Pana atunci, partenerul ei va fi Yuri.
- Asta inseamna ca nu ma dai afara?
- Nu. Cel putin pentru moment. Acum scuza-ma, dar am ceva treaba.
Leon se rasuci pe calcaie si iesi din birou. La iesire le gasi pe cele trei tinere. May veni in fata lui si ii spuse:
- Leon, nu-ti fa griji, eu iti pot fi partenera oricand!
- Partenera ta e Rosetta acum, zise el.
Apoi o privi scurt pe Sora si pleca. Trebuia sa-si puna ordine in ganduri.

*******************************************************

Leon statea pe o stanca, la marginea marii. Prive aapusul. Soarele arunca stravechile sale limbi de fos ca niste tentacule peste linia subtire ce despartea marea de imensitatea cerului. Isi aduse aminte de vorbele lui Kalos si se enerva. "Se indoieste de mine. Si are si de ce. Sora m-a uimit cu reprezentatiile sale din ultima vreme. E extraordinara! are un talent deosebit si o ambitie uimitoare! In starea in care sunt acum nu-i pot fi partener. Imi aduc aminte cum a facut prima oara Acrobatia ingerului cu mine. m-a fascinat! Si Phoenixul... e o acrobata desavarsita! Ah, e atat de mica, pare atat de fragila, dar a facut atat de multe lucruri incredibile! Ah, la naiba! In ultima vreme m-am gandit prea mult la ea. Cand n-o vad mi-e dor de ea, iar cand o vad, o ocolesc. parca mi-ar fi teama de ea. Oare am inceput sa ma indragostesc de ea?"
Nici nu apuca sa se gandeasca bine la asta, ca auzi o voce din spatele sau, care ii spuse timid:
- Domnule Leon, va rog, se face tarziu! Ar fi mai bine sa va intoarceti la Kaleido satge inainte sa se intunece!
Leon se ridica in picioare si o zari pe Sora. fata ei era pe jumatate umbrita, iar pletele i se rasfirau in vant. Era atat de frumoasa! leon se apropie de ea si o vazu ca tremura.
- Tremuri, zise el.Ti-e frica de mine?
- Huh? Nu, vai, domnule Leon! Dar s-a lasat racoarea si ar trebui sa ma intorc la Kaleido. N-ati vre sa veniti cu mine?
"Sa vin cu tine?" Leon se simti dezarmat in fata Sorei.
- Ai dreptate, s-a facut racoare, zise el, apropiindu-se de ea.
Ajunse atat de aproape de ea, ca Sora rosi. Apoi el o lua inbrate, iar ea avu impresia ca se topeste.
- Domnule Leon...
- Stai sa te mai incalzesc eu putin... dupa aceea ne intoarcem.
- Bine, domnule Leon...
- Sora...
- Da...?
- Spune-mi Leon, simplu, te rog.
- Bine domnu... bine, Leon.
Ea isi lasa capul pe umarul lui si inchise ochii. El o stranse tare in brate si isi adanci fata in parul ei. Se simtea bine cu ea in bratele sale. Statura asa, imbratisati, cateva minute, dupa care Leon o indeparta putin sa ii priveasca chipul. Era superba! Ea il privea cu ochii sai mari si parca simtea ca urma sa primeasca primul ei sarut. Leon isi apleca fata deasupra ei si aproape ii atinse buzele cu ale sale, cand o indeparta brusc. Nu putea face asta!
- Ar fi mai bine sa ne intoarcem, zise el.
- Leon, eu...
- Haide, Sora! Daca mai stai mult pe afara o sa racesti.
- Dar....bine...
Se indreptara impreuna spre Kaleido stage, dar Leon ramase tacut tot drumul.

*********************************************************

Anna muncea de zorla noul sau proiect. Vroia sa faca ceva amuzant, dar nimic nu-i reusea. Nici macar Marion nu radea la glumele sale. Jonatan era singurul care parea amuzat.
- Ah, spuse Anna cazand de pe o minge de cauciuc, nu cred ca asta se poate numi tocmai o reusita, nu?
- Poate ar trebui sa incerci altceva, ii sugera Marion.
- Da, ai dreptate! Nu trebuie sa ma dau batuta!

*********************************************************

Mia intra in biroul lui Kalos si spuse incantata:
- Am terminat povestirea! Vreau sa o cititi.... stiu ca, daca domnisoara Cathy ar fi fost aici mi-ar fi dar niste sugestii grozave, dar, deocamdata, se ocupa de spectacolul domnisoarei Layla, asa ca...
- Lasa-mi scenariul si maine iti spun parerea mea, zise Kalos.
- Bine, sefu! zise Mia.

*********************************************************

Yuri si cu Sora se antrenasera toata ziua la trapez. Cand coborara de pe plasa, Yuri se apropie de ea si ii spuse:
- Sora, asta trebuie sa fie un spectacol excelent. Dupa reprezentatiile tale din ultima vreme, publicul va cere tot mai mult de la tine, iar tu nu trebuie sa ii dezamagesti pe oamenii care vin sa vada spectacolele tale.
- Domnule yuri, aveti dreptate. Va trebui sa ma antrenez mai mult.
- Sora, antrenamentul nu e totul.
- Huh?!
- Pentru a executa un numar complet, este nevoie sa intri in pielea personajului tau. Eu joc rolul unui print indragostit de tine, iar tu esti o printesa condamnata sa nu iubesti niciodata. Trebuie sa ma lupt pentru a-ti castiga dragostea, iar tu vei ajunge sa ma iubesti abia in ultimul act. Pentru a juca un rol atat de complex, este nevoie sa ne cunoastem mai bine, pentru a putea juca impecabil.
- Inteleg...
- Sora, vreau sa vii sa locuiesti cu mine.
- Domnule Yuri, dar....
- Vreau sa invatam sa ne iubim pentru acest spectacol.
- Dar... nu stiu daca aceasta este cea mai buna solutie...
- Numai daca facem asta vom oferi publicului ceva adevarat. Sau vrei sa arati un spectacol fals?
- Nu! Nu pot oferi publicului ceva fals.
- Atunci trebuie sa accepti propunerea mea.
Sora statu putin pe ganduri, dar apoi raspunse cu hotarare in glas:
- Bine, atunci. Voi veni sa locuiesc cu dumneavoastra!
- Sora...
- Da...?
- Cred ca ar fi momentul sa ne tutuim.
Ea ramase uimita.
- Bine, Yuri, raspunse ea.

***********************************************************

#2
http://www.animaxtv.ro/forum/viewtopic.php?id=2925

Saraca bebelusha_bv, i s-a plagiat fic-ul deja de trei ori o_O

Topic closed and moved to recycle bin.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aripile unui inger cazut sia 1 2.317 03-05-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Sub Aripile unui inger! IngerulCuAripiFrante 9 6.279 01-05-2011, 03:30 PM
Ultimul răspuns: IngerulCuAripiFrante
  Åži aripile cad Mrs. Iclemyer 11 4.969 04-04-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Ama'
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 9.958 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Pe aripile dragostei Roxxi 9 6.614 08-07-2009, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  A new shining star [Kaleido star fanfic] angeliqueVampire 20 15.848 15-10-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)