Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kalafina

#1
Doamne, Dumnezeule! Nu-mi vine sa cred ca nimeni nu a mentionat nimic despre aceasta trupa. E... pur si simplu nu am cuvinte sa o descriu, dar voi incerca acum, caci, in calitate de fan adevarat, ma simt obligata sa le laud cat se poate de mult. 21 Ce narcisista sunt, alalaaa. Revenind.

Kalafina este o trupa din Japonia, daaahh, formata de compozitoarea Yuki Kajiura pentru a lucra in principal la coloana sonora a anime-ului Kara no Kyoukai. Trupa a deputat in ianauarie 2008 cu doua membre ale proiectului FictionJunction, al aceleiasi compozitoare - Yuki Kajiura, iar mai apoi, cam prin mai 2008, prin intermediul auditiilor au fost recrutate alte doua vocaliste.

Sa vorbim putintel si despre membrele trupei:

Cum spuneam, compozitoarea lor este Yuki Kajiura. O persoana demna de admirat dupa parerea mea. Cine a vazut Pandora Hearts sau alte anime-uri a caror coloana sonora este compusa de aceasta stie despre ce vorbesc.

Vocalistele sunt Keiko Kubota, Wakana Ootaki, Hikaru si Maya [ultimele doua fiind cele recrutate prin intermediul auditiilor]. Totusi, Maya a cantat doar in cateva single-uri ale albumului Seventh Heaven, Sprinter si Aria si mai apoi a parasit trupa. Keiko si Wakana apartin, cum am mai spus, de proiectul lui Yuki, FictionJunction, alaturi de alte artiste de care compozitoarea a fost impresionata.

Discografia lor:

Fetele au inregistrate doua albume si sapte single-uri:
~ Seventh Heaven: Oblivious, Sprinter/ARIA, fairytale - pe care le gasiti si pe coloana sonora a anime-ului, defapt sunt mai degraba anime movies, Kara no Kyoukai.
~ Red Moon: Lacrimosa [ ending-ul de la Kuroshitsuji <333 ], Storia, Progressive, Hikari no Senritsu

Parerea mea?

Ce pot sa spun... Le ador pur si simplu. Au niste voci geniale,in special Keiko si Wakana care sunt preferatele mele. Clipurile lor sunt bestiale si vestimentatia lor se incadreaza in stilul vintage sau victorian. Ah, nici nu stiu ce as putea spune despre ele fara sa fiu considerata nebuna sau obsedata, dar trebuie sa intelegeti ca fetele astea sunt minunate, la fel si compozitoarea lor, Yuki Kajiura. Imi plac absolut toate melodiile lor, dar doar pe unele le-as asculta in prostie: Lacrimosa, Sprinter, fairytale si Kizuato. Clipurile lor nu sunt cine stie ce masterpiece-uri. Sunt foarte bune, sunt de nota 10 intr-adevar, da' nu 10+. Dar totusi, este unul pe care l-as viziona in prostie: cel de la Lacrimosa.

Aaah, si o poza cu ele: http://egocentric.free.fr/wp-content/kalafina.jpg
De la stanga la dreapta: Wakana, Keiko, Hikaru si Maya.

Uh, cam atat. Mor de somn. Sper ca v-am trezit interesul si in caz ca stiti de aceasta trupa si chiar va place ceea ce fac ele, chiar as vrea sa va stiu parerile 4.

P.S. credits for wikipedia. De acolo am toate informatiile.


#2
Ma bucur ca a deschis cineva un topic despre aceasta trupa
Ce pot spune.Pur si simplu le ador,nu am cuvinte sa le descriu.Dar sa incerc putin.Ador foarte mult melodiile lor cat si stilul lor de a se imbraca.Iubesc melodia Lacrimosa.As asculta-o nonstop. Keiko si Maya sunt preferatele mele.Le ador vocile.Aceasta trupa imi place la nebunie.Iubesc toate melodiile lor,in special Lacrimosa.Deci pur si simplu ma regasesc in aceasta melodie.Cantecele lor sunt pe gustul meu,iar compozitoarea lor,Yuki Kajiura,face niste melodii bestiale.
[Imagine: j5atg3.png]


#3
Imi place trupa si le stiu de la ending-ul Kuroshitsuji (sa-mi fie rusine).
Piesa mea preferata este Lacrimosa-bineinteles, dar si celalalte nu sunt rele 39
Au niste voci incredibile.
Cam atat pot spune!
Ja ne'
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#4
Kalafina . Pentru inceput trebuie sa tin un speech pentru anime`ul Kuroshitsuji : Draga anime`ule Kuroshitsuji , iti multumesc din suflet ca ai fost creat si ca ai avut niste melodii asa frumoase la opening si ending de unde am aflat de Kalafina . Melodiile lor par sinistre dar nu e chiar asa , se aud clar instrumentele ;x vioara , chitara , tobele , s.a Ceea care scrie melodiile are o minte geniala ;x Iar fetele au nsite voci superbe ;x Sa nu uitam ca se imbraca prea tare ;x Melodiile mele preferate sunt : Lacrimosa , Oblivious ÅŸi Sprinter ;x Kalafina rulz 15




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)