Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Justicevampire`s one shots

#1
Imreuna mereu [prima parte]

“Viata e nedrepta, si nu numai o data.Ca sa supravetuiesti trebuie sa lupti cu toata puterea si sa nu te lasi invins, astfel cei ce te urasc te vor distruge, te vor urmari precum o prada usoara. Mai bine fit u vanatorul decat cel vanat.Este cea mai buna alegere chiar daca persoanele iubite vor suferi”
Mereu mi-a placut sa recitesc aceasta parte din ultima scrisoare lasata de fratele meu.Pentru mine acesta a devenit precum un motto.Mereu am imcercat sa ma feresc de persoanele cu dorinte ascunse, insa nu intotdeauna mi-a reusit.Durerea sufleteasca care persista din copilarie nu-mi da pace.As vrea sa arunc tot la gunoi, tot ce reprezinta aceea amintire. M-a marcat pe viata si m-a transformat in ceea ce sunt azi.Persoana care a fost alaturi de mine m-a mintit.El a reprezentat familia mea.Insa bautura,drogurile si jocurile de noroc l-au distrus.Tatal meu care a fost un betiv notoriu a pierdut tot la jocurile de noroc si in momentul in care a vazut ca nu mai are nimic tot nu a renuntat.M-a jucat pe mine, trup si suflet si a pierdut tot.Am fost castigat de un mos neghiob care a profitat de mine, chiar daca aveam doar 10 ani.Acest lucru a tinut cativa ani.Am fost mereu trimis de la un stapan la altul.La 19 ani am fost castigat de un batran care avea o casa de discuri.Nici azi la 25 de ani nu stiu ce a fost in capul lui cand as hotarat sa ma faca canteret.Acum sunt de 2 ani plecat de langa el.Cred ca acesta a fost singura persoana din viata mea care s-a purtat frumos cu mine.Acum sunt celebru si o mare parte din asta se datoreaza lui insa nici acum,dupa atata timp nu am reusit sa scap de acel trecut nenorocit, inima mea este inca inghetata in suferinta.Nu cunosc ce inseamna cuvantul dragoste pentru ca nu am simtit niciodata.Pentru mine e ceva abstract, inexistibil, ceva ce nu cred ca am sa simt vreodata.
Acum sunt in turneu de promovare a noului album.Tipetele fanelor imi provoaca uneori, sau de cele mai multe ori dureri de cap.Sunt doar un simplu cantaret nu o ststueta plina de aur.Hmmm….poate frumusetea trupului meu le face sa fie atat de exasperate.In ultimi ani m-am folosit de buna voie de el pentru a ajunge sus.Trebuie sa recunosc ca multura le place sa se foloseasca de trupul meu si nu-pi intereseaza dragostea mea.
Usa din spatele meu se deschide iar inauntru intra Rick, managerul meu.Cred ca vrea sa anunte ceva destul de important.
-Concertul incepe in 5 minute.Esti asteptat pe scena.
-OK.
Pe Rick il cunosc de 4 ani., si chiar e o persoana de treaba.El nu stie trecutul meu insa eu il stiu pe al lui.El face parte dintr-o familie bogata dar a renuntat la functia de mostenitor al averii in favoarea muzicii.E mereu calc dsi deschis de cele mai multe ori ma intreb cum o persoana ca el poate si asa.
Cele 5 minute au trecut usor si acum ma indrept spre scena.Concertul e in Rusia si chiar daca e frig nu-mi pasa.Sunt imbracat intr-un maieu negru, mulat pe corp si o pereche de pantaloni care sunt parca turnati pe nime.De fiecare data prezenta si tinuta mea sunt de ajuns ca sa pot innebuni pe cineva si asta imi da un fel de satisfactie.
Concertul a fost un mare success la fel ca intotdeauna.Trebuia sa vorbesc cu Rick despre urmatorul concert.Insa nu-l gasesc.Dupa cateva minute de cautare am aflat ca era in camera lui.
Mi se pare destul de ciudat sa-l gasesc in camera lui de obicei ma asteapta in spatele scenei pentru a vorbi cu mine.Am un sentiment destul de ciudat in legatura cu asta.Apropiandu-ma de camera aud zgomote si tipete si recunosc imediat vocea tanarului care il cautam.
Simt cum furia preia conducerea trupului meu si o stare de gelozie nemaintalnita pana atunci.In mod normal as fi chemat badigarzi dar vreau sa stiu cine e nenorocitul care sa apropiat de el.
Izbesc cu putere in usa reusind sa o deschid violent,atragand atentia celor doi.Richi era chemuit intr-un colt, avand camasa rupta,pantalonii ii erau desfacuti iar pe chipul lui frumos lacrimi mici curgeau.
-Ce cauti aici?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)