Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Just a life....

#1
Ploaia strapungea ucigatoare pamantul , parca dorind sa patrunda in adancurile cele mai indepartate.Lacrimi amare varsa cerul in memoria sufletelor care pasesc acum pe pidedestaluri sale.Poate ca e greu, poate ca nu, dar atunci cand pleci de pe pamant, nu mai existi fizic,esti poate un suflet , sau poate un mare si fantastic �NIMIC�.
In acea zi nefasta, presarata cu ganduri negre si vorbe nespuse, o copila plangea langa mormantul parintilor ei.Nu mai avea pe nimeni, era singura, complet singura.Accidentul ii rapise singurele personae care au iubit-o .Parintii ei nu mai erau, sau poate erau dar nu langa ea.A promis ca va lupta, i-a promis mamei ei ca va reusi, ca nu se va lasa coplesita de durere.Inca nu stia daca a reusit sau nu, dar cert este ca hotararea ei nu avea sa fie starpita de nimeni.

Mutarea

La cateva zile dupa ce se intamplase tragedia , care practic ii marcase in intregime viata, Delia a gasit un bilet .In timp ce il citea , doua lacrimi cristaline au izvorat din irisii castanii.Suvite de par saten se rasfirau rebele pe fruntea fetei, care era cuprinsa de nostalgie.Mai avea o speranta, mai era pe lumea aceasta o persoana care o iubea.

Draga mea,

Stiu ca suferi foarte mult si mai stiu ca nu te vei da batuta.Esti o luptatoare si vei depasi acest obstacol.Vreau sa iti spun ca nu ai ramas singura.Prietena mea , doamna Spadasio va avea grija de tine.Aici ai numarul ei de telefon .Te rog sa o suni si sa ii spui ce s-a intamplat.Nu uita, vom fi intotdeauna langa tine.

Mama si Tata

Fata nu a mai stat nici un moment pe ganduri si a format numarul de telefon.Avea speranta ca doamna Spadasio o va ajuta.

-Alo!s-a auzit o voce barbateasca la celalalt capat al firului.
-Buna ziua !Cu doamna Spadisio va rog, sunt Delia Moreno.
-Mama nu e acasa, dar mi-a spus ca vei suna.Trebuie sa iti pregatesti bagajele pentru ca maine o sa vina o masina sa te ia.Vei sta la noi cateva zile.
-Dar cum?Asa de repede, nici macar nu va cunosc.
-O sa ne cunosti, tu doar pregateste-te.Ceao!
-Dar�.
Nici nu a apucat sat ermine propozitia deoarece baiatul deja inchisese telefonul.Era putin confuza, dar a inceput sa se pregateasca.A facut bagajul pana noaptea tarziu , iar dupa ce totul era impachetat , fata a decis in sfarsit sa se odihneasca.

Stiu ca e scurttt..:-"...gomene.[-o<..il fac pe urmatorul mai lung....promit..:D
De ce ma chinui ca sa vin?
Acum e prea tarziu..
De ce atunci cand a trecut
Sa ma retii tu n-ai stiut,
S-au nici n-ai vrut-o poate..
Stiai c-astept un singur semn..
Din partea ta,doar un indemn
De tot ce-a fost sa ma dezleg
Si viata ta de-a mea s-o leg..

#2
well...nu stiu de ace ai ascris cu litere asa mari, dar sper k ai un m
otiv intemeiat, fiindca trebuie sa stii ca dauneaza grav esteticii >.<
any way, destul de inreresant, dar mai multa descriere, fiindca eu [ca cititor] nu imi dau seama cum arata fata din povestea ta.sper ca ne vei descrie inurmatorul capitol.
-

#3
bun... sa vedem...

Titlu: interesant.. desi in general nu ma omor cu titlu intr-o limba si ficul in sine in alta limba...

Introducerea: sincer puteai sa o faci putin mai mare... adica ai trecut prea repede peste detalii... abia am inteles ce sa intamplat... :-??

Descrierea: ai un vocabular destul de bun din punctul meu de vedere. Cred ca va fi punctul tau forte.

Dialog: hmm.. relativ ok... se putea putin mai bine :D

Aspect: aici trebuia sa nu il scrii cu litere asha mari... Stiu ca mananca din spatiu iar asta te ajuta dar cred ca ar arata mult mai bine scrisul sa fie putin mai mic...
am vazut si cateva greseli de tastare... incearca sa te uiti peste el macar de 2 ori inainte sal postezi si sal recorectezi...

eu astept continuarea :D sunt curioasa sa vad ce se va intampla in continuare :P




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)