Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Just a late "Hello!"

#1
Deci cred ca ar trebui sa incep cu inceputul ca tot omul normal insa eu sunt cam pe dos. Sunt pe zup de ceva vreme insa abia acum m-am gandit sa incerc sa fac cunostinta cu voi. Hope it's not too late desi stiu ca deja am inceput cu ficurile si de astea.

Ma cheama Andreea (da un nume banal, prea des intalnit care mie personal nu prea imi place insa nu aveam cum sa le spun alor mei cum vreau sa ma cheme). Asa unde am ramas? A da la prezentare. Mi se spune Deea deci as prefera ca si voi sa-mi spuneti la fel. Am 13 ani insa in ianuarie voi implini 14 (nu sunt atat de nerbadatoare cum eram la inceput).

Ce as mai putea spune despre mine? Let's see. La capitolul muzica cel mai mult ascult rock. Eu practic sunt rockarita insa asta nu inseamna ca nu-mi plac cateva melodii pop insa nu melodiile cantate de romanii nostri (sper sa nu supar pe nimeni cu aceasta afirmatie). Imi place mult sa scriu. Poate de asta ma flu aici.

Imi place sa-mi fac prieteni. Si atunci cand imi fac prietni nu ma apuc sa intreb persoana respectiva ce gen de muzica ii place, ce gen de film etc fiindca asta nu conteaza. Va dau acest axemplu deoarece mai sunt astfel de persoane si nu vreau sa fiu crezuta una dintre ele.

In rest...sunt ca toti prietenoasa, cateodata enervanta (nu pot sa mint avand in vedere ca-mi dau singura seama insa de cele mai multe ori prea tarziu) si nu stiu ce sa mai spun...

Daca vreti sa stiti mai multe despre mine puteti sa ma intrebati.

Mai pot fi gasita si pe youtube ins asta este cu totul o alta poveste.

#2
Bine ai venit pe Animezup, PurpleRainbow!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bunăă 4
Welcome here!
Avem vreo trei lucruri în comun.
1. Şi pe mine mă cheamă Andreea.
2. Åži eu ascult rock.
3. Åži eu am tot 13 ani.
LOL, ce coicidenţă.
Revenind. Welcome here, sper să te distrezi alături de noi.
Câteva întrebări:
-Culoarea preferată?
-Trupa preferată?
-De unde eÅŸti?
-Ce zodie eÅŸti?
-Mangă preferată?
-Anime preferat?
-Ce crezi de Zuppy ?

Aşa, cam atât pe moment. Dacă îmi mai aduc, te mai întreb.
Din nou sper să te distrezi şi să fim prietene 4
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#4
Hei Deea4

Sper sa-ti placa zupy,sa-ti faci prieteni multi,printre care sa ma numar si eu 21
Cateva intrebari:
1)Film preferat?
2)Asculti Flyleaf?(daca nu,incearca,e o trupa rock foarte buna)
3)Asculti paramore?
4)Ce stil de animeuri preferi?
5)Hobby-uri?

Asa...te pup,sper sa te distrezi si sa ma numar si eu printre prieteni tai de pe zupy hug
[Imagine: 339u1p3.jpg]
Paul: CAAAARRRL I watched you fire a harpoon into the captains face
Carl: That sounds dangerous
Paul: You were head-butting children off the side of the ship
Carl: That must of been horrifying to watch
Paul: And then you started making out with the ice sculptures
Carl: Well THANK GOD that the children weren't on board to see it
xDD

[Imagine: 2431486ouw57e0825.gif]<----Lissie,The skittle sheep



#5
Bling Bling (╯▽╰) Tari coincidente 4
Pai sa raspund
1) Culori preferate mi s-ar portrivi: albastru, violet si negru
2)Pai ar fi mai multe...Nickelback, Trading Yesterday, Red, Three Days Grace, Skillet, Lifehouse si multe altele
3)Sunt din Focsani
4)Capricorn
5)Naruto (dap, prea de tot multora le place acest manga/anime printre care ma numar si eu), Kaichou Wa Maid-sama!, Shugo Chara (citit) si altele...
6)Pai tot asa Naruto, Shugo Chara, Fairy Tail, Pandora Hearts si multeeee
7)Mi se pare fosrte tare aizi pe zup si chiar sper sa fim prietene

Acadea' si eu sper sa fim prietene
Asa sa incep
1)Pai Saw (nu le-am vazut pe toate), Alice, 2012... si multe altele in general comedii/horror
2)Pai am ascultat cateva melodii insa nu am stiu ca sunt cantate de ei si dap imi plac, cel mai mult All around me
3)Cum sa nu? Iubesc paramore si canta foarte tare
4)Nu am preferinte, depinde despre ce este vorba in acel anime
5)Pai... imi place sa scriu ficuri, sa ma plimb cu prietenii si sa editez amv-uri (Anime Music Video)

Cum am mai spus si eu sper sa fim prietene

#6
Sper ca aceste intrebari nu au mai fost puse pana acum ca o sa ma intristez.
~ De unde ai auzit de zup? Si poti spune de ce ai vrut sa-ti faci cont in acest forum?
~ Ce anume ti-a atras cu ochiul la animezup? Si care este lucrur pt. care ai vrut sa intri ( povetile, AMv, gfx)?
~ Ce parere ai despre urmatoarele calitati negative: ura, mandrie, lacomie. Ai pe una dintre ele?

88:X Ma bucur sa te cunosc 88:X

#7
(25-12-2010, 04:23 PM)Myranda A scris: Sper ca aceste intrebari nu au mai fost puse pana acum ca o sa ma intristez.
~ De unde ai auzit de zup? Si poti spune de ce ai vrut sa-ti faci cont in acest forum?
~ Ce anume ti-a atras cu ochiul la animezup? Si care este lucrur pt. care ai vrut sa intri ( povetile, AMv, gfx)?
~ Ce parere ai despre urmatoarele calitati negative: ura, mandrie, lacomie. Ai pe una dintre ele?

88:X Ma bucur sa te cunosc 88:X
interesante intrebari
api sa incepem cu prima cum ar face orice om in toate facultatile mintale (vorba tatalui meu 21 )
Mie nu mi-a spus nimeni de zup l-am gasit acum un an si ceva in timp ca am dat de "gustul" ficurilor. Iubeam sa citesc ficuri si gasisem pe diferite forumuri pana am dat de zup si m-am indragostit ce acest site. Am dorit sa-mi fac cont cand am citit ficul Destine incrucisate pe care si acum il iubesc. Inainte muream de nerbdare sa citesc capitolele urmatoare si ma deranja cand trebuia sa astept luni pana sa citesc nextul insa de cand am inceput sa scriu si eu am inteles ca pentru a crie unfic bun ai nevoie de tmp si normal ca mai trebuie sa te bucuri si tu de viata nu sa stai cu ochii in calculator 24h din 24h.

Pai cum am mai spus ficurile. De amv-uri am descoperit mai tarziu (adica pe zup deoarece eu editez amv-uri de doi ani si ceva si am si cont pe youtube).

Pai ce parere as putea avea? Urac persoanele cu acete "calitati". In clasa mea exista multe astfel de exemple. Inainte eram un grup unit insa acum s-au format cum se spune "bisericute". Si sa-ti raspund la prima intrebare nu am o parere prea buna. Mi se pare ca aceste asa numite calitati domina prea mult pe pamant. Foarte rar gasesti persoane bune care sa nu se mandreasca cu reusitele lor sau care sa fie lacomi. Si ultima intrebare, acum nu vreau sa par o snoaba si sa spun ca eu sut perfecta si ca nu sunt nici lacoma, mandra sau sa fiu genu de persoana care uarste. Recunosc ca uneori ma mandresc de reusitele mele, acum cine nu ar face-o? Sa fim sinceri. Insa lacoma, eu? Mereu impart ce am ceea ca uneori ma cam enerveaza ca eu raman fara deci inerc sa mai pun putin piciorul in prag. Si in legatura cu ura. Nu, eu chiar nu sunt o astfel de persoana. Si asta nu o spun numai din perspectiva mea. Chiar diriginta a spus la sedinta cu parintii ca eu sunt singura din intreaga clasa care nu s-a inrait.

Sper ca te-am lamurit.

#8
Bunaaaa!!!!!!!!!! Bun venit pe animezup!
Deci...a lot of questions....hmmmm 39

1.Da-mi si mie linkul ala de pe youtube te roooggg 108
2.Care-i melodia preferata de la Paramore? (si eu ascult)
3.Vrei sa fim prietene?:XSmile

Ca sa-ti zic si despre mine...am 12 ani si sunt din Bucuresti...sunt gemeni si sunt nascuta pe 25 mai...ok...continua sa scrii la You changed me....Smile

Ja ne! Happy posting!

#9
(26-12-2010, 05:45 PM)oOBubblesOo A scris: Bunaaaa!!!!!!!!!! Bun venit pe animezup!
Deci...a lot of questions....hmmmm 39

1.Da-mi si mie linkul ala de pe youtube te roooggg 108
2.Care-i melodia preferata de la Paramore? (si eu ascult)
3.Vrei sa fim prietene?:XSmile

Ca sa-ti zic si despre mine...am 12 ani si sunt din Bucuresti...sunt gemeni si sunt nascuta pe 25 mai...ok...continua sa scrii la You changed me....Smile

Ja ne! Happy posting!

1. http://www.youtube.com/user/DulcikDeeDee
yeah, I know stupid name
2. Misery buisness
3. Normal!

#10
Salut ! Cred ca ne cunoastem putin dar am vrut sa fim prietene si sa-ti zic ceva despre mine :
- Surprinzator...si pe mine ma cheama Andreea ( chiar ca este foarte comun numele...)
- Am 12 ani si in curand implinesc 13 ani.Ca si tine,nu sunt foarte entuziasmata precum eram mai demult.
- Ascult rock.Imi mai place si pop sau muzica usoara , dar si colinzile si cantecele cantate de romani , dar le prefer pe cele in engleza.
- Imi placeeee mult sa desenez si sa pictez.
- Imi place sa fotografiez si sa caut poze pe net ( am un album intreg in care se gasesc aproape toate pozele cu anime )
- Imi place sa scriu o multime de povesti , dar nu am de gand sa-mi deschis un topic deoarece nu prea as avea timp sa scriu in el din cauza scolii.
Pe scurt , sunt retrasa si placerea de a vorbi nu ma caracterizeaza ( sunt extrem de tacuta ) Ador sa-mi fac prieteni si sper ca tu vei accepta sa fi prietena mea.Acum cateva intrebari :
- Cum iti alegi titluri care sa atraga privirile cititorilor ?
- Cum reusesti sa scrii o poveste care sa fie interesanta ?????
[Imagine: ItachiSig.jpg]









Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)