Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jumper (2008)

#1
O anomalie genetica ii permite unui tanar sa se teleporteze oriunde vrea. El descopera ca aceasta putere exista de secole si descopera ca se afla intr'un razboi de zeci de ani intre jumperi si cei care vor sa ii ucida.
Pt mai multe informatii si un mic trailer: http://www.jumperthemovie.com/
MERITA VAZUT! 3
astept pareri 4

#2
Ph, Jumper... Da, normal ca l-am vazut, doar e film cu Hayden Christensen [si Sam. L. Jackson - dragut 'cuplu'] si-mi pusesem in minte la un moment dat sa vad toata filmografia acestui actor.
A fost destul de interesant filmul. A avut si parti bune si rele. Story-ul, cum s-a mai spus, destul de slab, copilaresc si usor previzibil. Dar totusi n-as da cu piciorul unei puteri de jumper - mi-ar placea sa vad intreaga lume si sa nu platesc bilet de avion 10.
E un film ok, adica daca nu aveti ce face si vreti un film sa vizionati, dati-i drumul. Insa, nu exceleaza prin nimic - din pacate poate.

#3
Filmul este intradevar superb. Pacat ca cei ce sunt mai deosebiti si au dobandesc o putere speciala, devin infractori. Cum a fost in cazul lui David, care de la o varsta frageda a plecat de acasa cand si-a descoperit "puterea", si s-a apucat de jefuit banci. Baiatul se bucura de viata din plin, totul e perfect.. asta nu e deloc cinstit fata de ceilalti, but viata nu e cinstita niciodata... Cei care ii vanau chiar au motive intemeiate sa o faca, ii trezeau la realitate^_^
Pacat ca David nu a ramas singur pana la sfarsit si s-a indragostit de fosta lui prietena, chiar nu se putea fara putina dragoste29
anyway.. the movie is great.. chiar merita vazut^_^





#4
Ideea a fost chiar buna - "ce-ai face daca te-ai putea teleporta oriunde, suna chiar bine, pacat ca punerea in practica n-a fost atat de stralucita, parerea mea ca s-a trecut prea repede de la o chestie la alta, nu s-au dat detalii, a fost totul prea brusc.. ce-i mai poate scuza e ca va urma un sequel in 2011 din cate am inteles, desi initial era programat pe 2010.

Efectele vizuale au fost bune si in primul, daca se imbunatatesc in al 2-lea film si se detaliaza mai mult ar iesi un film ok.

Cred ca un 6/10.
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#5
E un film bun, as putea spune. L-am vazut si eu iarna trecuta si pot spune ca mi-a placut atat povestea, cat si personajul principal si intreaga lui "drama".
M-a impresionat motivul pentru care mama sa l-a parasit in copilarie.
si cred ca merita un 8.

#6
Nu pot sa cred ca inca nu mi-am spus parerea aici.
Am urmarit filmul Jumper impreuna cu fratele meu acum un an parca si mi-a placut extrem de mult. Cred ca daca nu era fratele meu habar nu aveam de el =]] Si l-am mai revazut si anul acesta, deoarece mi-a placut foarte mult, in special personajele. David e atat de dragut, chiar arata bine si este un actor foarte bun, chiar stie sa joace. Mi-a placut rolul pe care l-a avut in film, dar parca s-a folosit intr-un fel de puterea lui pentru a deveni bogat, lucru care nu e prea cinstit cum a spus si Apathy, deoarece putea pur si simplu sa munceasca pe banii aceia nu sa-i castige intr-un asemenea mod. Dar fiecare face ce vrea pana la urma pentru ca suntem liberi =]] Oricum daca nu fura banii aceia povestea nu mai era atat de interesanta, deoarece acei bani furati l-a pus mai mult in pericol decat sa-l ajute.
Povestea filmului e chiar foarte interesanta si originala, mi-a placut ideea de a te putea teleporta oriunde, recunosc ca si eu as vrea acest lucru =]] Am auzit ca va fi si un Jumper 2 care chiar il astept cu nerabdare, pentru ca primul a fost bestial din punctul meu de vedere. Pacat ca apare doar in 2011 din cate am inteles. Chiar daca am spus ca David e un actor bun, personajul meu preferat din film este Griffin<3 God, e prea bestial omul acela, este atat de amuzant si chiar stie sa joace, i s-a potrivit rolul, deasemenea era atat de destept xD Si Millie mi s-a parut destul de draguta, chiar are ochi frumosi xD
Well nu as avea nimic de criticat la acest film, probabil doar faptul ca s-a petrecut totul prea brusc, schimbau ideea imediat dupa parerea mea, dar in rest a fost un film foarte bun.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#7
God, cum ati reusit sa va uitati la tot filmul? Eu am fost obligata sa ma uit la el de o ruda de familie care era in vizita. Dupa primele 15 minute m-am dus sa mananc (desi eram plina) doar pentru ca muream de plictiseala. Nu mi s-a parut interesant cu nimic, povestea nu iesea cu nimic in evidenta si relatia dintre pers principal si tipa aia era atat de previzibila!


Pe bune, e unul dintre cele mai plictisitoare filme din lume pentru mine! Bleah!
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#8
@andraportocala Am reusit pentru simplul fapt ca in film exista oameni care pot sa se teleporteze aproape oriunde. It is one of the coolest powers possible.

Parerea mea este ca trebuie sa stii la ce sa te astepti de la un film inainte sa ajungi la el. Nu consider ca Jumper este genul de film ce te face sa gandesti si ma indoiesc ca si-a facut reclama in felul asta. Eu l-am apreciat pentru teleportare si pentru potentialul povestii de fundal (Jumpers and Paladins) si pentru actiune care a fost suficient de distractiva incat sa nu simt ca am pierdut timpul.

As vrea sa mentionez ca este total diferit fata de carte. Cartea se axeaza mai mult pe dilema unui copil care fuge de acasa si apoi pe ceva legat de terorism. Nu am terminat-o pentru ca incepuse sa se axeze prea tare pe partea cu teroristii.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wanted ! [ 2008 ] Addeh 0 2.303 13-04-2011, 06:13 PM
Ultimul răspuns: Addeh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)