Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jocul intrebarilor

#1
So,mi-a venit ideea cand am vazut un post de-al lui Lynn la noi veniti 71
Un user trebuie sa puna o intrebare din Kuroshitsuji,iar cel de mai jos trebuie sa raspunda si la randul lui sa puna o intrebare.
Start game ^^
Ce este mama lui Ciel pt Madam Red?
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#2
Din cate stiu eu, este "Houhe o taraluna, Ron de rotarel " si este un fel de fraza din Black Tabloid - " How to summon a fairy" [ the Black Tabloid este o "revista" pentru Kuroshitsuji II]. Sincera sa fiu, nu stiu traduce fraza* cred ca nimeni nu stie, de altfel* - iar motivul este ca nu s-a mentionat nimic de ea* cand va aparea in anime traducerea, o sa stiu sa-ti spun*

Intrebare: Ce se intampla cu Ciel in episodul 9?
She is a living existence of selfishness.


#3
In sezonul II sau I?Nu ai precizat ._.
In sezonul II se pare ca "preaiubitul" Claude le-a "amestecat" sufletele lui Ciel & Alois,si l-a dus la casa lui Alois,si a fost si arestat,Hannah precizand ca Ciel e stapanul ei,si ca el are o amnezie si nu-si aduce aminte nimic,Ca dovada ea le-a spus de semnul de pe ochiul lui,si etc,sunt foarte multe ce i s-au intamplat in ep 9.
In sezonul I era cat pe-aci sa fie lovit de o statuie in cap,si asta numai pentru ai face o poza lui Sebastian pt a afla care este cea mai draga persoana pt el.

Unde are Alois contractul? (Hai ca e simplu ._.)
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#4
N-am vizionat al doilea sezon, dar am vazut pe internet niste poze cu Alois si pe yt cateva videoclipuri. Well, Alois are contractul cu Claude ( parca asa-l chema ) pe limba. Sincer, e un loc tareee ciudat pentru un contract, dar totusi creativ. Oricum, pe limba-l are.

Next : De ce Ciel trebuia sa se casatoreasca cu Lizzie, chiar daca n-o iubea ? ( N-am idei xD )
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#5
Prima oara apare in episodul 3, sezonul unu, ca Greil parca si face un mare dezastru inca din primele clipe 21. Ca Grell insa, shinigamiul, apare in episodul 5 4
Next:
Credeti ca Alois va mai aparea in sezonul doi, dupa faza din episodul 8? (vreau parerea voastra, nu o chestie 100% sigura)
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#6
Daca nu ma insel, in episodul 5, cand cei doi merg in Londra pentru a investiga crimele facute de Grell si Madame Red? Tin minte ca Ciel il face neko baka 21. Sper sa am dreptate. Acum, o intrebare: Cine ii spunea lui Alois "Yes, your highness !!!" inainte de a-i spune Claude?
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
Ciel a facut contract cu Seby :X deoarece dorea sa se razbune pe cei care l-au umilit si i-au distrus familia...2 si cand aceasta razbunare era implinita, Seby ii va papa sufletul lui Ciel .
Ah, cata drama 105 !!!

Urmatoarea intrebareeeeeeee::::::: Care era puterea sau calitatea lui Finny ??? Adica pentru ce motiv il alesese Seby ca servitor ???
[Imagine: ak8THBQ.png]


#8
Un caine care are infatisare de de om din cate se pare a fost crescut in orasul ala de caini de Angela parca nu mai stiu...a da si se si poate transforma in caine cand vrea si ii place la nebunie de Sebastian.


Intrebare: Ce e Sebastian de fapt?
[Imagine: Hachi--Nobu-sign.jpg]

#9
A: Sebastian, de fapt, e un demon sub infatisare de om. Infatisarea lui adevarata e de corb. El are contract cu Ciel si il va servi pana cand acesta se va razbuna, apoi, datorita contractului facut, ii va manca sufletul lui Ciel. Sebastian trebuie sa asculte de toate ordinele lui Ciel, fara sa ezite, cat timp se afla sub contract. Contractul se afla pe mana stanga a lui Sebastian si in ochiul drept a lui Ciel 4

Q: Cu ce conditie ii ajuta Undertaker pe Ciel si pe prietenii lui?

edit: am gresit WTF 21)
[Imagine: ak8THBQ.png]


#10
Q: Cu ce conditie ii ajuta Undertaker pe Ciel si pe prietenii lui?
In schimbul glumelor.[sper sa nu gresesc >.<] Daca nu ma insel il considera pe Sebastian [evident 71] un foarte bun comediant.Pana la urma...la ce nu e bun Sebastian? :smart:

edit:oups..am uitat ceva.Hmm...ce a sculptat Sebastian in episodul 10 sezonul 1?Sper ca nu e greu.
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)