Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jocul celor trei sageti ^ < v

#91
De fapt, nu sunt deloc intrigata.

^ nu stiu cine esti, nu cred c'am vorbit vreodata, dar presupun ca'ti faci bine munca de moz. :]]

< sunt preapreaprea naiva.

v esti exataziat/a de faptul ca vine weekend'ul, asa'i ? : )

#92
I've missed this thread. 21 Da, mereu sunt extaziat cand vine vorba de weekend si timp liber / vacante / orice nu inseamna scoala... Din pacate azi e luni, insa din fericire pentru mine pana la vacanta pot spune ca am un weekend continuu. Asta-i avantajul cu nationalele - poti sta cel putin doua saptamani acasa sa te pregatesti. Doar ca weekendu asta prelungit nu-i relaxare totala 24/7, am mult de citit, de schitat si de invatat. Ceea ce nu ma deranjeaza, pentru ca in weekendurile prelungite de genul ador sa invat la ceva ce-mi place si ce ma ajuta sa ma dezolt spiritual/ pe parte filosofica. general vorbind, da, ciupi, ai dreptate, sunt extaziat ca vine weekendul.

^ Iti place sa scrii si o faci ori de cate ori ai timp, mai ales romance sau drame romance. Pe langa faptul ca ai un hobby atat de creativ, cand mai dispui de putin timp liber iti place sa iesi pe-afara, sa te plimbi cu prietenii si sa razi mult, de cele mai multe ori fara motiv sau despre copaci care fura geanta femeilor batrane... si asta cu mine. 21 Iti place De-a v-ati ascunselea la fel de mult cum imi place mie, imi esti o prietena foarte buna si te iubesc din prima pentru simplul fapt ca si tu adori toamna, ploaia si tot tacamul care se adauga... Ne stim de aproximativ 2 ani de zile si daca ar fi sa ghicesc ceva despre tine, as spune ca-ti place ciocolata calda si sa citesti mult. mai ales atunci cand afara ploua. Pisici FTW.

< Ador sa citesc, sa scriu, sa ma uit la filme, sa privesc poze cu peisaje de toamna, sa rad cu prietenii si sa pierd vremea pe Zup pe cat se poate (chiar si atunci cand nu ar trebui sa fac asta... shame on me). Imi place sa ma uit la anime, de asemenea, si mi-as dori sa pot desena mult mai bine, intrucat mi se pare un hobby relaxant si frumos, la fel ca fotografia.

v Iti place vara si adori sa mergi la mare, la piscina in general, sa te balacesti in apa si sa pierzi timpul practicand diverse hobby-uri, chiar daca ai lucruri mai importante de facut uneori. O sa faci tot posibilul sa mergi la Nijikon anul acesta si esti un fan / o fana anime de multa vreme.

#93
Prima parte da, partial adevarat. Ador vara, nu sufar de cald, ci sunt o persoana friguroasa, deci canicula nu ma deranjeaza atat de mult ca pe majoritate. Imi place nu numai sa fie cald, ci si insorit, pentru ca imi da o stare de bine, de relaxare. Partea cu piscina, da si nu, depinde de stare, iar cea cu practicatul hobby-urilor mai putin.
Nijikon - nope, am fost primele 2 dati, suficient, o sa ma duc la Comic Con in prima zi, unde sunt imbinate mai multe lucruri care-mi plac. Fana anime...fana e un cuvant prea puternic, imi plac si atat, am fost fana, la modu' vizionam anime-uri si citeam manga constant pana in liceu, acum doar sa mai revad din cand in cand cate unul.

^ Fiind noua aici, nu iti pot spune prea multe. Pari o persoana sensibila, calma si foarte constincioasa. Chiar te vad apropriat de Charlie (The Perks...), nu chiar in acea extrema, dar undeva la mijloc, plus niste parti ale tale. Stiu ca filmul tau preferat este Brokeback Mountain, asta imi dovedeste sensibilitatea de care ziceam si nu numai, chiar si o deschidere, open-minded, stiind sa iei mesajul dintr-un lucru, sa treci peste forma, asta mai ales ca, din cate am vazut, tii la religie si mi-a fost destul de rar sa vad pe cineva pus in situatia ta care sa poate trece peste niste bariere doar pentru a intelege pe deplin ceva.
Inteleg ca esti clasa a 9-a, stiu ca e cliseic ceea ce spun, dar pentru varsta ta te exprimi foarte bine si pare ca ai niste repere diferite fata de majoritatea celor de varsta ta.

< Am prostul obicei ca atunci cand imi pierd interesul sa las acel lucru, sa nu il duc pana la capat. Nu stiu daca aici tre' sa ma descriu sau sa zic mare lucru despre mine. Ma rog, nu stau foarte bine cu memoria, imi amintesc chestii absolut irelevante, dar lucrurile de care credeam ca imi pasa... nu prea. Aaa, da, fumez. Stiu, e scump.

v Se duce la Comic Con (30-31 martie) si are de gand sa-si cumpere macar un lucru (tricou, manga, comic, figurina, sticker etc.)
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#94
Nup, nu ma duc la CC pentru ca nu ma prea intereseaza (plus ca n-am bani in perioada asta de plimbat jumate de tara). Nu-s cine stie ce fan comics (Ok, am citit aproape tot ce se putea din X-men, Justice League si cateva DC comics, dar nu se pune. Is faine.) si prefer sa vad care e impresia despre prima editie si sa ma duc la anul daca e ok. Btw, invitatii actori = opium for the masses. Just sayin'.


?Nu stie unde sa gaseasca pe tastura semnul pentru sageata de jos, asa ca foloseste litera 'v' . Fumeaza, deci pute. E o fata. Are sani. Destule lucruri ghicite corect, nu?

<Astept sa cada din cer ceva care sa imi schimbe viata, pentru ca eu doar mi-o stric. Uit lucruri pe care le-am auzit sau despre care am vorbit. Din cauza asta prietenii pot sa-mi povesteasca de doua ori acelasi lucru si eu sa fiu la fel de surprins/entuziasmat. Ei sunt incantati, asa ca nu le spun ca uit doar lucrurile pe care le consider neinteresante.


?Are un caine pe care il iubeste. Si sani.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#95
@Syryus, mai toata lumea a folosit "v" ca si sageata de jos.

^ Un om muncitor, foarte muncitor, fara masina decapotabila (pacat, totusi), care nu tine post si pe care il vad intr-o vila cu multe calculatoare in viitor (pe la 40-50 de ani).
< momentan urasc liceul la care am picat si colegii idioti pe care ii am
v par lung, blond, care adie in bataia vantului.

@Agrona, multumesc. Aveam nevoie de asta (chestia cu colegii enervanti). Sper sa dureze mai putin la mine...
@Batsy, parca m-ai descris pe mine acolo. *wow*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#96
Par relativ lung, saten, care-mi intra-n ochi cand bate vantul.

? Persoana care va ajunge atat de sictirita de liceu ca va trece pe langa colegii aia enervanti fara sa-i bage in seama ca si cand nu i-ar vedea (iti zic din experienta, la un moment dat te obisnuiesti; mie mi-a luat 3 ani -_-).

< Persoana care acum pierde vremea desenand, vorbind cu prietena cea mai buna (care la randul ei pierde vremea in loc sa-si faca proiectul pentru facultate) si postand pe forum in loc sa invete la istorie.

? Persoana careia ii doresc sa aiba o saptamana mai buna decat a mea.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#97
Mersi, am nevoie la greu 21 e de ajuns doar sa deschizi televizorul, sa te uiti la stiri sub sectiunea Cipru, bancile inchise, iar banii de care am nevoie pana vineri dimineata inca in stare de transfer.

^ Nu am vorbit de ani lumina, dar acum sunt sigura ca te cheama Nicoleta si ca ne stim inca de pe raposatul manga-anime si ca imi erai simpatica. Si ca iti statea mai bine cu nick-ul Yugao. Persoana care sper ca vine la Niji anul asta, ca nu strica sa mai cunosc inca un prieten vechi 4

< Persoana stresata care are multe lucruri de facut si care se roaga sa treaca astea 6 luni repede. Persoana care vrea acasa.

v Iti place tema noua desi ti se cam falfaie de ea, probabil nu ai vazut un anime de o perioada buna, dar poate mai citesti manga din cand in cand. Ai trei urechi si mirosi prin varful degetelor. Si probabil esti mai intreg/intreaga la cap ca mine.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#98
Wow, dar stiu ca ai presupus multe. Da, imi place noua tema, folosesc Sci-Fi. Nu mi se falfaie asa rau daca m-am obosit sa va scriu un mesaj pe topic-ul aferent unde sa va felicit. 4
Anime nou, nu. Am revazut ParaKiss si Nana in sesiune, dupa o perioada de mai bine de 3-4 ani fara anime-uri. Manga nu mai citesc de ani buni, poate daca dau de volumul 2 din Black Cat la Comic-Con reiau seria pana la volumul 14, ca le am in biblioteca.
Stau prost cu auzul, deci cred ca am doar o ureche, iar de mirosit o fac si cu ochii, mai ales la o mancare buna. Mai intreaga la minte nu stiu, nu am apucat sa vorbim indeajuns de mult incat sa stiu. 21

^ Probabil o stiu si de pe alte forumuri, dar nu imi amintesc concret nimic, stiu ca a fost si pe A-E moderator (cred). E admin, sta in Cipru, o sa plece pe vapor sa lucreze cateva luni bune si nu va avea cum sa mai posteze p'aici, dn pacate. I-am vazut pozele si mi se pare draguta, as zice chiar buna, da' nu vreau sa se inteleaga altceva. A facut liceul in Brasov si avem 11 mutual friends pe Facebook. 4

< acum: obosita si plictisita. In general: inca nu mi-am luat bilet la The Masterpiece, cred ca o sa le iau p'alea cele mai ieftine, de 50 de lei, ca vrea si mama, la cat am innebunit-o cu Zimmer si soundtrack-uri in general, era de asteptat.

v prefera de multe ori sa frece menta in loc sa faca ceva productiv, e o persoana perfectionista, lenesa careia simultan nu ii pasa de nimic, dar in acelasi timp ii pasa prea mult de prea multe lucruri. Ar vrea sa faca multe, dar stie ca nimic nu ar iesi perfect, deci renunta. Are asteptari prea mari de la oameni, desi a trecut deja prin momente ce i-au dat de inteles ca acele asteptari sunt inutile.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#99
OK, asta e ciudat. In afara de partea cu asteptarile mari de la oameni, pe care am reusit sa le elimin de ceva timp, cam asta sunt eu. Si pana la urma sfarsesc prin a nu face nimic si oamenii se iau de mine ca sunt lenesa. Mda.

^ Hmmm... @Batsy ... Esti noua, dar mult mai activa decat mine (Bravo!). Nu prea stiu ce sa mai zic. Iti place Batman, iti place Fight Club, iti place A Clockwork Orange, in general iti plac filmele mele preferate sau cele pe care vreau sa le vad si n-am avut timp.

< Simt ca majoritatea cunoscutilor ma supraapreciaza, n-am incredere in mine decat cand e vorba de facut toate tampeniile (A se citi: Mda, am urlat in curtea scolii ca ma uit la yaoi. Nu, nu era pariu sau provocare.). Sunt ironica, uneori in situatii absolut nepotrivite si lumea se supara pe mine din cauza asta. Imi cam place sa ma "bag in seama" (Expresia asta e cam neclara. In traducere, I'm a bit of an attention whore, but not in the normal way. ). Sunt sigura ca n-o sa intru la liceul la care vreau sa merg, desi familia si profii imi zic ca o sa reusesc. Merg la o olimpiada nationala in mai putin de doua saptamani, inca n-am lucrat mai nimic, nu prea cred ca voi reusi sa ma apuc, diriga nu vrea sa-mi de-a liber de la scoala decat (poate) vreo doua zile, mama incearcs fara rost sa ma ambitioneze spunandu-mi cum depinde intrarea mea la liceu' ala de ce fac la idiotenia de concurs, eu sfarsesc prin a-mi face mai multe griji, pentru ca stiu ca n-am sanse oricum sa ies printre primii. Si totusi, cu toatw olimpiada, marea mea grija e ca n-am inspiratie pentru povesti.Ah, si vorbesc prea mult despre mine si imi place sa ma plang.

v Pentru binele tau, sper ca n-ai citit toata chestia pe care am scris-o despre mine. Ai internet si mancare, deci, daca e sa ne luam dupa statistici, esti mai norocos decat nu stiu cat la suta din populatia lumii. Sunt sanse sa suferi de asa numitele "first world problems". Ultimul anime pe care l-ai vazut a fost unul relativ scurt (Adica dupa standardele tale.). Ti-ar prinde bine mai mult timp liber. Nu prea te uiti la TV. Ai mancat ciocolata in ultimele 24 de ore. Cam atat.
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

Am citit ce-ai scris, da sunt mai norocos ca multi dupa cum zici si tu. Nu nu cred ca le am sau nu am dat de ele sau poate am trecut fara sa-mi dau seama. Da, defapt nici macar nu lam terminat si ultimul terminat da ,a fost scurt. Da si da.
Si nu n-am mancat ciocolata.

^ Mai tre sa zic si eu ceva despre tine pe langa ce ai zis tu? Nu cred mai ales ca nu stiu ce sa zic exact.
Oricum imi place avatarul e un lucru bun. Vezi faci un lucru bun.
< Nu m-am priceput niciodata la posturi lungi si la descrieri. Momentan sunt intr-o stare ciudata care nici eu nu stiu so descriu.
v Probabil ai o semantura care imi place. si depasesti 1.30 inaltime
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)