Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jinchuriki's life

#1
Pt ca nu am avut ce face am decis sa mai fac un fic... primul cap va fi mai scurt dar urmatoarele vor fi mai mari... lectura placuta

Jinchuriki's life
cap.1 pretul pentru putere

Sasuke Uchiha observa in liniste acea scena... pana la urma sa intamplat. Sa luptat contra Naruto, a facut acel lucru de care ar fi trebuit sa ii fie rusine. Sasuke privea cu sharinganul care incepea sa se transforme in fata cadavrului lui Naruto. Incepu sa ploua...
-''Naruto.. iarta-ma... iarta-ma... prietene...'' gandea tanarul...
Pana la urma a obtinut puterea suprema a clanului sau... Sharinganul hipnotic. Dar acum simtea un gol in inima sa... era acel gol al prieteniei. Acel gol care va fi blestemul sau. Pana cand nu incepu sa il doara umarul... Era acel semn blestemat. Era timul de plecare, a distrus toate legaturile sale, nu mai era posibil sa se intoarca inapoi. Obiectivul sau era Itachi.
-''Adio Naruto Uzumaki...'' Gandea tanarul brunet in timp ce se indeparta de la locul faptei.
Kakashi si Pakkun(cainele sau) erau prada nelinisti.
- Cat mai avem de mers?... intreaba ingrijorat Kakashi.
- Am ajuns... raspunde cainele.
Cum trecusera de padure, vazusera o cascada cu doua statui mari. Incercara sa se apropie in liniste pana cand il vazuse... Naruto. Cum se apropiase Kakashi a inteles imediat, dar incerca sa creada ca nu e adevarat.
- N...Naruto... Naruto!!! Trezeste-te!!!... Urla Kakashi cu lacrimi in ochi.
- Termino Kakashi, nu mai poti face nimic pentru el. Sasuke la omorat...
- De ce a trebuit sa se intample? De ce nu am ajuns la timp? Kakashi plangea ca niciodata...
- Haide, ia baiatul si sa ne intoarcem in sat, are dreptul la o inmormatare decenta.
Kakashi il ia pe Naruto pe spate si se indreptau spre sat.
-''Maestre iarta-ma... Nu am putut sa iti salvez fiul cum mi-ai zis...''

deci va placut??? cred ca nu...sau paote da... nam idee... bagati un comenta sa stiu si parerea voastra

#2
pai ce pot spune:-?...imi place ideea...mai ales ca moarte Naruto... sunt curioasa cum va fi urmatorul capitol...
am vazut decat doua greseli de tastare:
Citat:Sasuke privea cu Sharinganul care incepea sa se transforme in fata cadavrului lui Naruto.
Citat:Kakashi si Pakkun(cainele sau) erau prada nelinistii.
chiar ca ai fost atent...
abia astept nextul..:bye:..si spor la scris:)





#3
thanks.. pt comentariu dar cred ca nu il voi mai continua... the school is kill me... sau cred ca il voi continua dar mai incolo(adik peste cateva sapt)... oricum am pus si cap 2...

cap.2
inmormantarea lui Uzumaki Naruto

In acea dimineata Sakura observa ganditoare cerul albastru. Trecusera cateva zile de cand Sasuke a fugit si nu se mai auzea nici o stire din partea lui Naruto si ceilalti, cand deodata auzi o voce care trezi la realitate.
- Buna frunte spatioasa... zise Ino razand
- Ino... ce vrei? raspunde ingamfata Sakura
- Ai auzit noutatea... Sau intors toti din misiune... Chiar acum ma indrept spre spital sa vad in ce conditii sunt, vrei sa vii?
- Desigur! Vreau sa vad in ce conditii sunt Sasuke si Naruto.
Cele doua fete se indreptau spre spital. Kakashi ajunse si el in sat si a comunicat lui Shizune stirea care ii va lasa pe toti impietriti. Aceasta fugise imediat sa o anunte pe Tsunade. In acelasi timp chiar ea avea o discutie cu capitanul echipei care participase in misiune cu Naruto.
- Daca nu ar fi fost tehnica secreta a clanului Nara, Chouji ar fi fost mort. zise Tsunade linistita.
- Ma bucur ca am putut fi de ajutor. zise Shikamaru bucuros ca Chouji era bine.
- Acum esti bucuros plangaciosule. zise Temari amuzata.
- Tsk... ce bataie de cap. zise Shikamaru plictisit ca intotdeauna
- Domnisoara Tsunade! striga Shizune in gura mare
- Ce sa intampla?
- Conditiile lui Neji Hyuuga sunt stabile... Dar...
- Dar ce?... Sasuke nu sa intors? imi pare rau baieti dar misiunea a falit.
- Asteptati... Nu e tot... iata... vedeti...
- Haide vorbeste... e vorba de Naruto? Intreaba ingrijorata Tsunade.
- El.. el...e ...e mort.
Toti impietrisera.. Tsunade fugea spre camera unde era corpul lui Naruto crezand ca e doar o gluma fiind urmata de Shizune, shikamaru si Temari. Cum vazusera corpul fara de viata, Tsunade incepu sa planga, cazuse in genunchi plangand ca niciodata, ultima oara cand a mai plans a fost atunci cand iubitul ei murise, nu putea sa creada...
- E imposibil... zise Tsunade incercand sa nu creada la ceea ce vede.
- N...Na... Naruto. zise Shikamaru in timp ce lacrimile ii coborau usor pe chipul un pic muradar de la misiune.
- De la anlizele facute am descoperit ca a murit imediat dupa ce a fost lovit cu o tehnica de tip electric.
-La... la ucis Sasuke? zise Tsunade cu lacrimile in ochi, dar incercand sa le ascunda.
Din pacate, chiar pe acolo trecuse Sakura si Ino care auzisera totul.
- Sa... Sakura esti bine? o intreaba Ino.
Dar ea nu raspunse, intrase imediat in camera... inima ii batea din ce in ce mai repede, ochi incepeau sa se umezeasca si picioarele ii tremurau...
- Sa... Sakura, Ino? Toti se indreptara spre Sakura, cu un gest rapid se repezi spre cadavrul lui Naruto plangand...
- NARUTOOO...! De ce esti mort, nu era nevoie sa ajungi in halul asta... e numai vina mea''
Sakura planse mult se simtea vinovata de ceea ce se intamplase si nu ii venea sa creada ca Sasuke facuse toate acestea.
Cateva zile dupa a fost si inmormantarea lui Naruto. Tsunade tinea un dicurs, in timp ce persoanele prezente erau tacute cu privirea la pamant. Sakura si Hinata plangeau in liniste, nu vroiau sa fie vazute de ceilalti, mai ales Hinata care ii venea sa urle de durere. Cand auzise ca Naruto murise, Hinata incepuse deodata sa planga cazand la pamant si tremurand toata. Din acel moment Hinata nu mai era ca odata, nici macar un mic zambet nu se mai afisa pe chipul sau. Si ceilalti priveau pierduti in intuneric ceea ce se intampla. Printre ei era si Kakashi, care dupa inmormantare incepu sa planga si sa dea pumni in pamant.
-Kakashi... termino... Nu mai ai ce face. Ii zise Gay incercand sa il calmeze.
-Lasati-ma in pace... Voi nu stiti cum se simte dupa ce iti pierzi un elev care mia fost ca un fiu... zicea Kakashi in timp lacrimile i se prelingeau pe obraji.
-Ce rezolvi daca plangi... De ce nu vrei sa intelegi. Pe langa Gay mai era si Kurenai care si ea incerca sa il ajute pe Kakashi sa iasa din starea in care se afla.
-Are dreptate Kurenai, crezi ca daca plangi il vei aduce la viata pe Naruto. Intrase si Asuma in ajutor.
-Sunt un profesor bun de nimic. Uitati-va la mine, in echipa mea, mam ocupat intotdeauna de Sasuke si acum uitati-va in ce hal a ajuns. In timp ce Naruto era la nadejde... Ar fi trebuit sa ma ocup de Naruto cu toate puterile. Din cauza prostiilor mele nu am putut sa il salvez.
-Acum termino Kakashi... Nu e vina ta. Stiu cum te simti, daca as fi pierdut unu din elevii mei, as fi facut si mai rau decat tine. Acum ridicate, daca nu, dupa aceea nu voi mai avea cu cine sa concurez si iti vei pierde si stilul tau de atotputernic. Zise Gay incercand sa ii ridice un pic de moral.
-Va multumesc prieteni. Zise Kakashi incepand sa se simta mai bine.
In cealalta parte a Konohai:
-Hei, ce ziceti daca mergem sa mancam o portie de ramen? zise Chouji un pic flamand.
-Buna idee. aproba Neji.
-Eu unu nu vin. Zise Shikamaru. Dar toti ii facura o privire de il facuse sa isi schimbe ideea.
-Daca ma gandesc mai bine si mie imi e un pic foame. Zise un pic speriat. Ajunsera la Ichiraku... si patronul ii simtea lipsa, chiar daca mai tipa la el cateodata.
-Asta e din parte casei. Zise Ichiraku.
-La naiba! Dar cum facea sa manance doar asta in fiecare zi? zise Ten Ten.
-Asa era el, era mancare lui preferata. zise Sakura cu ochii inlacrimati.
-Nu as fi crezut niciodata ca Sasuke ar fi fost atat de obsedat dupa putere incat sa isi omare cel mai bun prieten. zise Shino.
-Taci din gura... Nu mai zi acel nume. Interveni Kiba furios.
-E numai vina mea... Daca nu las fi rugat sa se duca dupa Sasuke acum ar fi fost aici cu noi facand pe idiotul in loc sa... Sunt o egoista. Mam gandit numai la binele meu, si nu mam gandit nici un pic la binele lui.
-De un lucru sunt sigur... Sasuke o va plati scump pentru ceea ce a facut. Toti il priveau aproband spusele lui Lee, dar imediat dupa Hinata incepu sa planga.
-Saraca Hinata... a fost o lovitura dura pentru ea. zise Ino incercand sa o consoleze.
-Dar de ce??? zise Lee un pic confuz
-Dar esti orb sau ce ai... Tu nu ai vazut ca Hinata era indragostita de Naruto. Urla Ten Ten.
-Ceeeee!? E adevarat!?... Urlase Lee si Neji...
-Da mia placut de el... dar nu reusisem niciodata sa ii zic ca... ca il iubeam... Sunt o proasta si nu am sa mi-o iert niciodata pentru asta... Zise Hinata cu lacrimi in ochi...
-Acum nu mai ai ce face... e prea tarziu... trebuie sa continuam sa traim... zise Neji incercand sa ii mai ridice moralul Hinatei.
-Neji are dreptate... Naruto sigur nu ar vrea sa stam aici si sa plangem pentru el, daca stau mai bine si ma gandesc cred ca ar fi vrut sa facem invers, cred ca ar trebui sa ne aducem aminte de momentele frumoase petrecute impreuna cu el. zise Chouji zambind.
-Chouji... sa stii ca ai dreptate... Naruto sigur nu ar fi vrut sa plangem aici. Zise Ino razand...
Si asa petrecura intreaga zi vorbind de toate momentele petrecute cu Naruto, si desigur ca au avut o portie buna de ras, in afara de Hinata. Ea nu ar mai fi zambit niciodata... Inima ei sa stinse odata cu cea a persoanei iubite...

sper ca va placut... bye bye :bye:

#4
Citat:- Ai auzit noutatea... S-au intors toti din misiune...

Citat:Tsunade fugea spre camera unde era corpul lui Naruto crezand ca e doar o gluma fiind urmata de Shizune, Shikamaru si Temari.
Citat:-Kakashi... termina... Nu mai ai ce face. Ii zise Gay incercand sa il calmeze.
Citat:Uitati-va la mine, in echipa mea, m-am ocupat intotdeauna de Sasuke si acum uitati-va in ce hal a ajuns.
Citat:-Acum termina Kakashi... Nu e vina ta.
Citat:-Nu as fi crezut niciodata ca Sasuke ar fi fost atat de obsedat dupa putere incat sa isi omoare cel mai bun prieten. zise Shino.
Citat:M-am gandit numai la binele meu, si nu m-am gandit nici un pic la binele lui.
Citat:-Da mi-a placut de el... dar nu reusisem niciodata sa ii zic ca... ca il iubeam...
Citat:Inima ei se stinsese odata cu cea a persoanei iubite...
i'm so sad.... i'm going to cry in a corner...
back... so... nu stiu de ce dar m-a afectat mult capitolul acesta..
pana si gandul ca Naruto ar muri ma intristeaza, dar sa m-ai si citesc despre asta :cry:
trebuia sa descrii mai mult inmormantarea lui, sa spui cateva dintre amitirile pe care le-a oferit prietenilor sai...
cred ca m-ai erau greseli de tastare, totusi au "puricat" cat am putut... lunand in considerare cat e ceasul8-|

abia astept urmatorul capitol :bye:





#5
misiunea a falit? :)) asta e tare :)) a ramas in pana de bani?nu-i de mirare..offf criza asta financiara.Sa trec peste asta.Asa deci...foarte tare,imi place ficul tau..
"De la anlizele facute am descoperit ca a murit imediat dupa ce a fost lovit cu o tehnica de tip electric." well..de tip electric,huh?Chidori,sau ce? cred ca la asta te referi. in fine... :D ..

WoW....Kakashi plangand..ce poate fi mai frumos decat asta?hmm.. cred ca moartea lui naruto...neah..glumeam!Sasuke :@!!! de ce a trebuit sa il omori?
anyway i can't wait for the next chapter!
Gambate! si spor la treaba si mai baga si tu descriere :D cam atat.ciao ;))

#6
Heila uzumaki_naruto94 am trecut si eu pe aici si am vazut fic-ul tau
ce pot sa-ti zic decat ca deja il ador:)):X.......am vazut ca Naruto a murit:-o cum adica a murit:no:
mie tot numi vine sa cred.....si saraca Hinata ea sufera prea mult=((
ce sa-ti mai zic decat sa pui continuarea cat mai repede ca sti ce patesti pe mess>:):)) succes si spor la scris in continuare

Bye Bye :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)