Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jeepers Creepers

#1
Nu cred ca au vazut prea multi filmul,but incerc si eu.
Ce parere aveti despre partea 1 si 2? este destul de infricosator pentru voi?
Credeti ca actiunea si efectele sunt reusite?
Well,dupa parerea mea partea 1 a fost mai scarry decat 2... cu acei oameni pe pereti,au fost niste efecte bune,chiar daca acei oameni se cunostea cam prea bine ca sunt niste papusi din plastic -_-'''''
Partea 2 se leaga de prima parte prin baiatul caruia i`a mancat ochii... x.X si creatura s-a aratat mai bine... and...mi s-a parut un pic amuzanta atunci cand i-a facut cu ochiul tipului ^.^Ok...gata cu parerea mea kinda spoiller.
Ce credeti despre film?
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#2
Glumesti?am visat urat o saptamana dupa filmul asta!Ai dreptate...partea 1 a fost mai infricosatoarea decat partea a 2-a...dar nici aia nu s-a lasat mai prejos.Nu imi voi putea scoate din cap cantecul ala...gata ca iar ma apuca frica21.Mi s-a parut un film destul de bun...
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Am vazut ambele parti, insa prima cu mult timp in urma si nu-mi aduc prea bine aminte actiunea. Partea a doua insa mi-o amintesc foarte bine si pot spunce ca in materie de horror nu e rea deloc. Mi-a placut inceputul cand acel baiat se uita la sperietoarea de ciori si apoi afla ca nu e ceea ce pare, dar si sfarsitul cu tatal baiatului asteptand momentul trezirii creaturii.

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#4
Holy crap! Le-am vazut pe amandoua, si :Yuuk! A fost dezgustatoor dar totusi foarte scary. Mi-au placut ambele parti insa am auzit (doar am auzit so don't kill mepraise) ca v-a iesi si o a 3-a parte. Sper sa fie adevarat pentru ca mi-a placut mult si melodia aia care incepea inainte sa atace el era prea penala 21.
Just the
way you know me..

#5
Jeepers Creepers

Il tin minte sub forma de Tenebre cum obisnuia sa fie traducerea pe HBO. Sincera sa fiu nu am fost impresionata niciodata de film, poate pentru ca datele de productie si aparitie s-au intamplat sa fie dupa varsta la care ma mai speriam de asemenea chestii.

Ca si realizare si concept, sa nu mai zic de script, pelicula se afla pe undeva la baza piramidei, satisfacand doar acea nevoie de a te uita la ceva in timp ce mananci popcorn.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#6
Deci e super infricosator pacat ca nu se mai fac filme de groaza de asemenea calitate... adica suspansul e aproape tangibil si melodia face totul... adica ati observat ca un film de groaza bun are si o melodie infricosatoare?
Oricum mi se pare o idee foarte originala, nu am mai vazut nici un alt film cu o asemenea idee in afara de Jeepers Creepers. 71
Bine, adevarul este ca de la o varsta devine totusi ceva invechit. Adica fata de cum arata filmele in ultimul timp, acesta este chiar la baza lor. Dar no... este vechi71

#7
Am vazut ambele parti:X si mi-au placut enorm:X . Desi imi place mai mult a doua parte, prima mi s-a parut mult mai scarry :-S... La partea a doua mi-a placut ideea cu adolescentii, si ca actiunea s-a petrecut majoritatea in autocar. Cat despre monstru... brrrr, m-a ingrozit, imi era frica sa mai merg la baie noaptea21 In primul film nu mi-a placut sfarsitul, nu vroiam ca el sa moara2 Oricum e un movie care merita vazut3
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#8
Am vazut prima parte acum vreo trei ani, iar partea a doua saptamana trecuta. 4
Probabil si pt ca eram mai mica, primul film m-a impresionat mai mult decat celalalt. Mi s-a parut groaznica faza cu tipul din pivnita pe care l-a gasit baiatul ala... Tipul era inca viu, dar avea o cusatura imensa pe corp, de la gat pana la buric parca. 22 Si apoi toti oamenii aia cusuti ca un tapet pe perete, printre care si fata si baiatul de a caror poveste stiau si personajul principal si sora lui. Aaa da, si filmul s-a terminat cu imaginea personajului principal cu doua gauri prin cap, pe-acolo unde fusesera ochii...
In al doilea film, l-am vazut mult mai mult si mult mai bine pe monstru. Am apucat sa-i studiez trasaturile ciudate, pielea aia neagra si zbarcita, dintii ascutiti si ochii albastri si stralucitori. 22 Intr-un fel, era amuzant cum radea si le facea cu ochiul tipilor alora speriati din autocar. 71 Ceea mai groaznica faza a fost cand o fata la nimerit cu o teava in ochi, teava trecandu-i prin cap. Monstrul o misca inainte si inapoi si pana la urma si-a aruncat pe jos o bucata din cap impreuna cu teava aia. 22 Iar finalul chiar ar putea promite o continuare. Pt ca monstrul nu moare, trezirea ii e asteptata...
[Imagine: sig_reinoir.png]

#9
Am urmarit si eu cele doua filme vara trecuta intr-o tabara. Ce pot sa spun? Filme bune, dar nu geniale, din punctul meu de vedere. Recunosc, primul film a fost foarte bine gandit, original si foarte captivant. M-am speriat in unele faze chiar foarte mult si m-a tinut in suspans pana la final. Personajele, bine alese, zic eu. Chiar au jucat bine, actori foarte buni. Cel de-al doilea film..nu stiu nu prea m-a incantat ideea caci in mare parte actiunea s-a petrecut in acel autocar si treburile deveneau plictisitoare ._. Totusi, mi-a placut intr-un fel modul in care i-a omorat pe acei copii. ( yea i'm so evil xD ). Finalul a fost unul bun si bine gandit. Deasemenea si inceputul din al doilea film a fost misto, cred ca una dintre cele mai bune parti xD
Soo...din punctul meu de vedere filmul e de nota 8, dar nu zic ca nu are cu ce se lauda. Unele parti chiar au fost scary xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#10
VAAAI! Am vazut partea a 2a prima oara pe hbo cand era ziua lui taicamiu si eu eram refugiata in camera. Recunosc, eram foarte mica si m-am speriat, dar filmul m-a marcat intr-un sens foarte bun. Mie nu-mi plac filmele de groaza bullshit si de duzina gen uuu taiem o mana vai, si cand am vazut ca asta are si legenda i instantly fell for it.
Si m-am uitat anul asta la ambele parti si nu am decat cuvinte de lauda. Este adevarat ca primul film este cireasa de pe tort, dar nici al doilea nu este asa de rau. Ce mi s-a parut cel mai interesant a fost cum era pavat subsolul casei aleia in partea 1 cu corpuri umane! Am ramas fix uimita! Sper sa pot face si eu un film ca asta candva.
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)