Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jade Dynasty

#1
[Imagine: 34pf66f.jpg]

Uhm, pai, Jade Dynasty este unul dintre cele mai spectaculoase MMORPG-uri care apartin de Perfect World International, fiind si al 3-lea lansat de catre acestia. Apartinand genului Fantasy, tema acestuia se bazeaza pe artele martiale, precum si alte legende chinezesti. Ce ma atras foarte mult la acest joc a fost grafica, care in opinia mea este destul de draguta, cat si jocul in sine, fiind foarte complex. Initial, poti alege intre cele doua rase: Human si Athen (un fel de semi-zei), fiecare la rand avand cate 6 caractere.

Human: Vim, Lupin, Jadeon, Skysong, Modo, Incense Mage.
Athen: Balo, Arden, Celan, Rayan, Forta, *si inca una care urmeaza sa apara xDD*

Umn, despre joc in sine nu prea stiu ce sa spun. Ai o gramada de misiuni, sunt foarte multe eventuri zilnice (au un calendar in-game pentru asta), poti avea animalut de companie, sau unul pe care sa calaresti/sa zbori. Poti sa ai de asemenea aripi (cumparate din shop) si poti sa te casatoresti. O chestie foarte tare, care nu se intalneste chiar pretutindeni: functia ‚esper’ iti permite sa joci afk (adica, pe intelesul tuturor, caracterul pur si simplu omoara/sta la grind/farm, iar tu poti pur si simplu sa citesti o carte in acest timp – nu e nevoie sa apesi nici macar un butonas). Aceasta functie poate sa mearga in continuu ore bune (chiar zile, daca ai tot ce-ti trebuie), utilizeaza licori HP/SP la un interval pe care il poate alege fiecare, si poate fi setat sa omoare doar anumiti monstrii/sa ridice itemele de pe jos, cat si gold-ul. Mie mi se pare destul de marfa cestia asta, avand in vedere ca nu sunt genul de persoana care sa stea ore-n sir asupra unui joc fara sa faca si altceva. Cand vin de la scoala, setez caracterul sa faca ce are de facut, iar eu pur si simplu imi scriu temele. Desigur, pentru misiuni/eventuri trebuie in mare parte sa joci tu.
Momentan am un Incense Mage, lvl 60. Acum 3 zile m-am reapucat de acest joc de la 0. Am jucat acum doi ani, parca, timp de 8-9 luni, timp in care am reusit sa duc un Rayan la lvl 135 (maximul de lvl fiind 150 asc). Pai, cam asta este tot. Mai joaca cineva de pe aici JD? Sau planuieste sa joace? Am dat peste multi Romani pe serverul pe care joc si eu.

Launch Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zb1h_JrnbMw

[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#2
Omgaah~ nu-mi vine sa cred ca s-a deschis in sfarsit topic cu jocul asta. Ma gandeam sa fac eu unul dar deh~ too lazyy 9 . Cine joaca poate oricand sa-mi dea pm pe servarul Shura-> MinzyXD pot sa va cresc si altele am un arden de 140.
Eu una am inceput sa joc acum doi ani insa singura.. dea bi am trecut de lvl 60 21 , nu stiam ce sunt alea evente alea, alea , pana m-a invatat un prieten cum sta treaba iar acum este destul de amuzant si mai omori plictiseala cu el..
Just the
way you know me..




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)