Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire fumata

#11
Mi-a placut mult capitolul asta:x...
Chiar a fost super!:x:d:p
Felicitari!:)...

Greseli de tastare...:-?...
Cred ca nu ai avut in afara de "manga" ala...
Totusi ma enerveaza blonda aia:-l...
Astept urmatoru` capitol:D:o3...
Parca mi`e frica de ce o sa se intample:)):p...


Totusi foloseste mai mult descrierea...
Puteai descrie camera ei, bucataria, o puteai descrie pe mama, cu ce era Matt imbracat, freza lui....

Succes la scris in continuare!:*...astept nextul:X
Bye:-h

Kisses:*:*

Hmm:-?...apropo, ma tot gandesc la titlu;))
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#12
Hmm...ms mult pentru sfaturi :D si ...voi incerca cu mai multa descriere :( sper sa iasa mai bine...dar, nu ma las [-( ... Deci...veti intelege titlul pe parcursul fic'ului, nu pot spune mai multe. Enjoy!

Chapter 4#: Adevaruri ascunse

Eram speriata de cum va reactiona. Nu puteam sa o privesc in ochi, cred ca imi pierdusem si vocea. Mama avea un zambet fortat pe chipul ei perfect, iar ochii ei erau mult prea patrunzatori. Numai cand ma uitam la ei ma trecea un fior pe sira spinarii datoria privirii ei oribil de curioase. Ca sa ma feresc de privirea ei periculoasa, am hotarat sa ma uit spre Matt. Parul lui brunet inca si-au pastrat tepii de aseara. Fata lui ovala, conturata perfect, imi inspira incredere, dar inca eram speriata datorita privirii mamei. Matt s-a uitat spre mine, eu nu imi puteam intoarce capul de la el. Parca imi spunea prin priviri "Hai, spune-i. De ce nu spui nimic?". Dar nu puteam, imi era prea frica. Dar, intr-un final...
-Noi voiam sa va intrebam...
-Stai. Te rog, Matt. Vorbeste cu mine ca si cand am fi de aceeasi varsta. Daca folosesti politetea ma faci sa ma simt batrana.
Matt schita un zambet pe fata.
-Voiam sa te intrebam daca o poti lasa pe Kate la facultate.
-Nu am incredere in facultati, de aceea prefer colegiul. Acolo e mult mai sigur.
-Va fi sigur la facultate, va fi bine. O voi apara eu daca apar probleme, voi avea eu grija de ea.
Imi reveni increderea la auzul cuvintelor sigure ale lui Matt si m-am decis sa-l ajut si eu.
-Da, mama. El va fi acolo si va avea grija de mine. Si oricum, nu mai sunt un copil.
Mama tacu. Probabil se gandea sau incerca sa nu-si provoace nervi. Sincer, eram speriata de fata ei. Si il vad pe Petter ca apare.
-Vai, dar...
Nu apuca sa termine replica caci eu ii aruncasem deja o perna peste fata, si ii spusem "Dispari. Simplifica peisajul.". Probabil ca l-am enervat, dar era o discutie prea importanta ca sa-mi pierd timpul cu el.
-Bine, dar sa ai mare grija de ea. Nu vreau sa pateasca nu stiu ce porcarii pe la facultatea aia. Sper sa ajungeti in acelasi camin, camera una langa alta, nu stiu cum, dar sa nu o scapi din ochi.

Amandoi am schitat un zambet, incercand sa ne abtinem sa radem. Am urcat inapoi spre camera mea. Cum am intrat, l-am imbratisat imediat si i-am multumit de un miliard de ori.
-Ok, am priceput ideea. Ai multumit destul! spuse el, razand.
-Dar, am abordat o fata trista, credeam ca-ti place sa te alint, sa te sarut, sa-ti multumesc...
-Sigur ca-mi place, dar ce faci tu aici se numeste exagerare.
Am ramas oarecum indignata. M-am simtit ca si cand se saturase de mine. Am luat imediat mainile de la gatul lui si l-am lasat sa simta supararea mea. Mi-am luat un hanorac si am plecat din camera fara sa-i mai arunc vreo privire. L-am lasat acolo, in camera mea, eu plecand din casa, trantind fiecare usa, in special pe cea a camerei mele. Am plecat foarte suparata spre locul meu secret din acea padure. Am stat si m-am gandit la noaptea trecuta. Era asa romantic, atat de tandru, atat de indragostit de mine... iar azi... Azi nu avea deloc chef de mine.
Nu stiu cum de m-a gasit in acel loc din padure, dar a venit spre mine. A dat sa ma imbratiseze, eu ignorandu-l si chiar ferindu-ma.
-Uite, Kate. Scuza-ma. Nu am vrut sa sune chiar asa.
-Da? Si cum voiai sa sune?am spus eu cu un ton aspru, cu ochii impaienjeniti, lasand o lacrima sa se prelinga peste obrazul meu.
-Nu stiu, dar totusi exagerai.
-Mda... ieri seara nu voiai sa termin cu saruturile, iar azi nu aveai chef de mine sau ce?
Schita un zambet, eu simtindu-ma mai prost: radea de mine.
-Hmm... imi place sa domin, mi-a spus el scotandu-mi limba.
-Da, sunt sigura! am spus eu total suparata, plecand.

Cand m-am ridicat si am dat sa plec, m-a prins de mana stanga. Pielea lui era prea calda, se pare ca simtea tensiunea. Am dat sa o trag, dar nu puteam, o tinea prea strans. M-a tras spre el, si la puterea lui nu ma puteam opune, m-a tras sprea tare, dar nu cedam. Am cazut spre el, m-a luat de par, nu m-a tras deloc, dar ma tinea, apoi de abdomen si am ajuns cu capul pe picioarele lui acoperite de blugii de rapper. Ma tinea atat de ferm, atat de calm, atat de minunat si, desi eram suparata pe el, imi placea prea mult ca sa pot sa plec. Oricum nu aveam sanse sa ma ridic, ma punea jos prea rapid. Am decis sa raman acolo, la el.
Se uita la mine, cu ochii lui de care eram indragostita. Incercam sa imi pastrez fata suparata, dar parca ma hipnotiza cu acea privire si cu chipul lui pe care il visam mereu. Stiam ca il iubesc si fara sa-mi termin eu firul gandurilor s-a apropiat de mine si m-a sarutat brutal.
Incercam sa ma opun, dar nu puteam. Ma tinea prea strans, eu eram prea suparata, incercam sa refuz, dar totusi, imi placea. Se pare ca era foarte hotarat. Limba lui imi cotrobaia prin gura si o facea si pe a mea sa se miste din orice loc, totusi incercam sa opun rezistenta. Se opri, reusind si eu sa respir.
-Iar te lasi greu? Opui rezistenta?Sa vedem daca mai opui rezistenta la asta...
M-a sarutat iar, luand mainile mele si punandu-le ferm la gatul lui, obligandu-ma sa le las acolo. Totusi sarutul nu era sfarsit, in acelasi timp ma mangaia pe piept, pe umeri, pe fata, pe talie. Imi placea si nu voiam sa inceteze. M-a sarutat pe gat, de asemenea, m-a si muscat. Vazand ca incepeam si eu sa-l mangai, sa nu mai opun rezistenta, se opreste.
-Ce? Iar nu mai ai chef de mine? am spus eu, inainte sa spuna el ceva.
-Sigur ca am. Mereu am chef de tine, pentru ca te iubesc. Voiam sa te intreb doar daca m-ai iertat.
Am preferat sa tac. Ma uitam la el foarte ciudat, prea insistent. Apoi l-am prins si l-am sarutat, sa inteleaga ca da, il iertasem. Speram doar sa nu opuna el rezistenta. Si da, ma bucuram, nu a opus rezistenta.

Am fost cu el la un suc si ne purtam ca la inceputul relatiei, parca nu stiam nimic in afara faptului ca ne iubeam. Totusi, imi placea mult prea mult ca sa sfarsesc eu totul. Dar... maine incepea scoala. De maine la facultate. Oare ce se va intampla acolo? In liceu au fost multe fete care au pus ochii pe el, desi doar eu am fost cu el 4 ani. Daca atatea fete au pus ochii pe el si atatia baieti au pus ochii pe mine in timpul liceului... oare ce se va intampla la facultate?

#13
yeeey! inca un capito, minunat ;))
lasam ce e bun la sfarsit, incepem cu greselile:

Parul lui brunet inca si-au pastrat => ''parul'' nu se acorda cu ''s-au pastrat'' ca nu e la plural..deci trebuia ''si-a pastrat''

Hai, spune-i. => dupa parerea mea este un indemn, deci trebuia semnul exclamarii..daca gresesc, sa imi spui

Dar nu puteam, imi era prea frica. => o propozitie nu se incepe cu ''dar'' , de aceea s-a inventat virgula :-w

Stai. Te rog, Matt. => oare ar fi mers mai bine ''stai, te rog, Matt!''

Si il vad pe Petter ca apare. => propozitiile nu se incep cu ''si''

Dispari. => arata mai mult ca un ordin...deci semnul exclamarii :D

indragostit de mine... iar azi... => of, punctele astea de suspensie, nu prea au ce cauta aici.

sprea => prea

4 ani => cifrele nu au cecauta si doa rnu ti-a fost lene sa scrii: patru ani

astea au fost, nu sunt foarte multe pentru un capiotl destul de lung, dar nici foarte putine cat sa le treci cu vederea...
actiunea este :X ..omg..love is in the air :X oare ce se va intampla la facultate ? ;)) cum spune o colega: povesti cu friky-friky :)) actiunea este foarte interesante, desi uneori cam grabita...
abia astept nextul :-h

#14
Hy!
Trec si eu pe aici...cu putina intarziere.
In mare imi place ficul tau.
Greselile de tastare nu am de gand sa ti le insir,deoarece in gen toata lumea are.
Descrierea este aproape perfecta,desi uneori te cam grabesti(se mai intampla)
Ficul este interesant si sunt curioasa ce se va intampla la facultate.
Deasemenea,sunt curioasa sa stiu cxe ai de gand cu cei doi: vrei sa faci un fic cu despartiri si impacari,iar in final dragostea lor sa invinga sau sa se dovedeasca ca tipul este un neserios,iar fata sa cunoasca o alta dragoste?
Ar fi interesante ambele,desi cred ca as fi foarte curioasa sa vad cum ai scrie a doua varianta.
Oricum...raman o cititoare fidela de acum inainte,chiar daca o as vin cu intarziere sau la un anumit cap nu o sa pun com,eu le voi citi,desi voi incerca sa fiu punctuala.
Felicitari pt fic si am bucr ca m-ai indemnat as-l citesc!Deasemenea,merci pt com si amia stept sia ltele si poate,daca ti-au placut sa-mi fi cititoare fidela!
Spor al scris!Bye!

#15
Super tare capitolul.
Imi place la nebunie ficul tau.
Vreau sa iti spun ca eu nu citesc orice ficuri. Decat alea cu Naruto, si nici pe unele din ele nu le citesc ca nu imi plac, sunt foarte pretentioasa cand vine vorba de ce ficuri sa citesc.
Am descoperit ficul tau antunci cand ai dat comm la Agent Eli-Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura).
In principal m-a atras foarte mult Titlul care dadea de inteles ca este ceva foarte interesant, si asa a si fost.
Greseli de tastare cared ca am vazut doua sau trei dar ti le-a corectat Mambrella.
Ai foarte mult talent si sper ca sa ai si mai multa imaginatie pe viitor.
Vreau sa te felicit pentru ca ai fost prima care a reusit sa ma faca ca sa citesc si altceva. :)) :)) :)) =)) =)) =)) .


Ja ne :bye:

#16
Ajung si eu tarziu;))...
Ador capitolul asta:X:x...
Pot spune ca descrierea a fost foarte buna, si nici dialogul nu a fost sec.
Se vede ca ai mai evoluat si ca ne-ai ascultat sfaturile...

Mi s-a parut ca mama a acceptat cam repede propunerea lor...si ...cand a trecut timpul??...deja urma sa inceapa facultatea?...abia au terminat liceul:-"...unde-i vacanta [:xaia care o iubim toti:)) ]

Astept cu nerabdare urmatorul capitol!
Spor la scris.

Bye:-h
Kisses:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#17
ehh...vacanta cu multa iubire trece repede :P
scuzati intarzierea :-ss dar am fost plecata si ehh, nici inspiratia nu venea, abia daca stiu ce capitol e:))

Chapter 5#: Agravari

Soarele se ridica facandu-si simtita caldura pe care o emana. Se pare ca va fi o zi foarte frumoasa si, foarte calduroasa pentru obisnuitele zile de toamna. M-am ridicat rapid din pat. M-am imbracat cu o pereche de blugi albi si un tricou negru, peste care am adaugat un bolero alb. Cureaua neagra statea atarnata peste blugii mei, prinsa numai in doua gauri. Am adaugat cizemele negre si, ca accesorii, cercii albi si bratarile negre. Mi-am luat geanta si am iesit din casa pustie, incercand sa schitez un zambet cand inchisesem usa. Imi incepeam o viata noua, evadam din rutina zilnica a mamei si eram sigura ca ma puteam infrunta cu orice.
-Bau!
Am tresarit. Puteam sa ma infrut cu orice, mai putin cu sperieturile oferite de Matt cand incuiam usa.
-Doamne, cat m-ai putut speria.
-Ehh... mai apar si eu din cand in cand pe la usa ta. Esti pregatita pentru prima zi de facultate?
M-am uitat la el si-l sorbeam din priviri. Avea freza zilnica, cea cu tepi. Ochii lui negri ma priveau fix, nevrand sa-si schimbe directia, iar buzele lui parca asteptau sa se uneasca cu ale mele asa cum facusem acum doua nopti. Era imbracat cu un tricoul lung si larg de culoare albastra, iar blugii erau foarte largi, de pe care atarna un lant.

M-a dus el cu masina si nu prea am avut timp de prea multe discutii, caci drumul era mult prea scurt. Bagajele le aduceam a doua zi. Am avut camera 25, la primul etaj. Se pare ca stateam in camera cu o singura fata, Clara, care se pare ca era cuplata cu colegul de camera a lui Matt, Josh. Clara era satena, ochii ei fiind albastri. Parea foarte simpatica si cand am intrat in camera asculta una din melodiile mele preferate. Eram sigura ca ma voi intelege foarte bine cu ea. Dar Josh... parea foarte timid. Era roscat, iar ochii lui erau albastri. Cand am intrat eu in camera, stateau unul pe bratele altuia si Josh s-a inrosit putin si a schitat un zambet. Fata era imbracata intr-o rochie gri prinsa stramt cu o curea neagra, cizmele fiind gri. Baiatul era imbracat cu un tricou rosu care se asorta foarte bine cu parul lui, iar blugii lui erau negri. Cureaua albastra ii atarna pe blugi, scotand in vedere modelul albastru de pe suprafata acestora. Dupa ce ne-am cunoscut, am hotarat sa vedem orarul apoi sa mergem spre casa pentru a ne face bagajele. M-am intors pe jos spre facultate si, spre surprinderea mea, am gasit-o pe Clara inca in camera.
-Tu nu ai plecat sa-ti iei bagajele?
-Eu mi le-am adus de azi. In schimb eu vreau sa dorm acasa in noaptea asta. Trebuie sa am grija de verisoara mea mai mica, Elisabeth.
-Hmm, ok.

Imediat dupa ce a iesit din camera, telefonul pus pe pervazul din camera a inceput sa vibreze.
-Da, Matt. Spune.
-Ma gandeam ce ai de gand sa faci in seara asta.
-Pai...Eu m-am decis sa dorm aici, la facultate. Deja mi-am adus bagajele, acum despachetam. Dar tu?
-Eu credeam ca ai de gand sa dormi la mine noaptea asta...
-Sa inteleg ca asteptai altceva de la mine...
-Mda... Dar asta e...
-Umm... Hai adu-ti si tu bagajele aici, la facultate si ne vedem la cafenea. Mai vorbim acolo. Ce zici?
-Sigur, vin imediat.
L-am asteptat in fata facultatii. Cand m-a vazut, m-a luat de talie, eu prinzandu-l pe gat. M-a sarutat brutal, concentrandu-se din ce in ce mai mult asupra acestuia. Limba lui, care parca se astepta la mai multe reactii din partea limbii mele, imi cotrobaia in gura. Dar eu eram mult prea talentata si reuseam sa ma las rece, lasandu-l sa observe ca m-a incantat ceea ce mi-a spus el.


Am mers tinandu-ne de mana spre cafenea. Eu mi-am luat un suc natural de portocale, iar el, o cafea tare.
-Se pare ca nu prea ai dormit azi-noapte.
-Sincer, nu, raspunse el schitand un zambet pe fata. Ma gandeam la ceea ce vom face noi... in prima zi de facultate...

Se vedea si pe fata lui ca tot astepta din ce in ce mai mult de la mine. Sincer si eu voiam mai mult, doar ca... imi era frica sa nu se sfarseasca prost. Totusi m-am lasat manata de atractia lui incurabila fata de mine. Am ajuns in camera mea si a Clarei. M-a sarutat pasional, oarecum brutal. Ma saruta, ma mangaia, ma atingea suav. M-a asezat pe pat si am decis sa preiau si eu initiativa. Am inceput sa il mangai pe piept, dandu-i tricoul jos. Pieptul lui era atat de perfect format, ma bucuram de fiecare atingere pe care i-o puteam oferi. Limba mea se inclesta cu a lui, combinandu-se, incepand sa construiasca un dans brutal. Speram ca acel moment sa nu mai fie sfarsit, imi placea mult prea mult. Vazand ca incepeam sa domin, a inceput sa ma dezbrace total, fortandu-mi buzele sa-i atinga brutal pieptul. M-a sarutat pe gat, muscandu-ma, eu ramanand putin rosie:
-Au! Am spus eu fara sa ma pot abtine, ma durea.
-Ups, a spus el zambind si aproape razand. Ehh...lasa ca trece, nu mori. Ai si tu un semn de la mine, sa nu ma uiti.
-Adica...pe langa colierul albastru de la tine pe care il port mereu mai am si semnul pe gat, am spus eu zambind strengar, provocandu-l.
-Te iubesc, Kate. Te iubesc prea mult ca sa pot sa te las vreodata. Nu vreau sa ne despartim vreodata, a spus el privindu-ma duios.
Cuvintele lui m-au marcat foarte mult. Si daca relatia s-ar fi oprit?
Am adormit in bratele lui, simtindu-i caldura emanata de corpul sau, simtindu-i respiratia care sufla in parul meu. M-a trezit la 7.00 dimineata, intinzandu-mi o ceasca cu cafea, iar eu primind un apel de la Petter.
-Da Petter, ce s-a intamplat?
-Uite... Ia rapid un loc si ramai calma.
-Petter ma sperii. Ce s-a intamplat?
-Mama e la spital. E in aparate. Nu se stie daca va mai putea ramane in viata.
-CEEEEEE???am spus eu speriata, plangand.
-Asa e. Poti veni la spital, dupa scoala.
-Bine!am spus eu si mai alarmata.
M-am trantit pe pat plangand. Am ramas incremenita datorita acestei vesti. Am incercat sa ma calmez, am inchis ochii si mi s-a parut ca o vedeam pe mama moarta. Desi Matt era in camera, am inceput sa plang mai tare si sa urlu.
-Kate, calmeaza-te. Ce s-a intamplat?
-N-nu ma pot calma. M-mama e p-pe moarte, am spus eu plangand.
-Hai la tine acasa, hai la spital. Schimba-te si incearca sa te calmezi, mi-a spus el imbratisandu-ma.

#18
Imi place foarrte mult:love: Descriere ai avut si dialogul nu a fost sec, dupa parerea mea.
Greseli de tastare nu am vazut si asta e bine.
Astept cu nerabdare nextu si sper sa fie cat mai repede. :pls:
Soo...:...:
Gambate kudasai!:x:x:x:x:x

#19
ooo:X:x...
Sunt a doua:))
Foarte tare capitolu` asta:X
E...bestial!!:x=p~
Chiar ai evoluat foarte mult. E de apreciat.
Greseli de tastare nu cred ca ai avut sau nu m-am uitat eu dupa ele [:-? ], am fost prea atrasa de continut:x:d
Dialogul a fost bun, iar descrierea a fost aproape perfecta!:x
Daca nu postezi nextul cat mai repede...te ucid!?;))
Spor la scris!:x....

Bye:-h
Kisses:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#20
Chapter 6#: Cadere

M-am imbracat imediat in negru, dar am ajuns prea tarziu. Mama deja era dusa la morga, eu plangand. Lacrimile curgeau fara oprire, Matt tinandu-ma strans la pieptul lui. Dar telefonul lui a sunat:
-Da. Ce? Nu, nu se poate.
Dupa ce a inchis l-am intrebat:
-Ce se intampla?
-Pai...trebuie sa plec in alta tara cu parintii mei. Si se pare ca e posibil sa ramanem acolo.
-Ce?am spus eu si mai alarmata, plangand din ce in ce mai tare.

Am lesinat, iar cand m-am trezit eram in camera. Pe perna de langa mine am gasit un bilet pe care scria:
"Kate, te rog sa ramai calma. Inainte sa plec m-am gandit foarte mult, e mai bine sa ne despartim decat sa infruntam distanta. E mult prea greu. Imi pare rau, Kate. Macar am avut posibilitatea sa iau un ultim sarut. Repet, imi pare rau. Te iubesc, Kate. Matt"

Dupa ce l-am citit am inceput sa plang mai tare. Ma simteam ca si cand totul se ducea de rapa. In ziua aia nu am fost deloc la cursuri. Era prea greu sa infrunt asta singura, era prea greu pentru mine. Ma simteam fara vlaga, cazand in abisul tristetii. Nu puteam avea incredere in Clara ca sa vorbesc cu ea, asa ca am preferat sa plang in singuratate. Zilele treceau greu, eu plangeam toata ziua. Deja facusem cearcane pentru ca nu puteam dormi noaptea si am inceput sa fumez ca sa incerc sa uit.

Cu cat terminam o tigara, cu atat imi imaginam ca relatia mea cu Matt se termina incetul cu incetul. Relatia mea se stingea, asa ca tigara. Cand am tras ultimul fum si am ajuns la filtru mi-am dat seama ca asa s-a terminat si iubirea dintre noi, dintr-o data. Lasand lacrimile sa curga din ce in ce mai multe, mai abundente, mai fierbinti, stateam pe patul meu, care era deja umed datorita lacrimilor mele ajunse pe lenjeria de matase.

Oare voi putea sa imi revin vreodata?imi spuneam eu. Am vazut ca Matt a vrut sa ma sune. Am sunat imediat inapoi.
-Esti mai bine?a spus vocea lui.
-Nu. Am inceput sa fumez si observ ca viata mea devine din ce in ce mai proasta. Cand erai aici era roz.
-Da... stii, imi pare rau dar...
-Dar?
-Nu, nimic!a spus el auzindu-se un sarut pe obraz.
-Deja m-ai inlocuit cu alta fata, nu? Asta am fost eu pentru tine? O papusa cu care sa stai in pat, cu care sa te joci ca sa nu te plictisesti?am spus eu nervoasa.
-Nu, stii bine ca te-am iubit. A trecut o luna de atunci, a trebuit sa ma resemnez si asa trebuia sa faci si tu. Nu mai fuma ca faci mai rau si nu vei rezolva nimic. Imi pare rau!a spus el si a inchis imediat.

Am ramas terminata, chiar nu ii pasa ca eu mereu plangeam pentru el si pentru mama. Am fost chiar o papusa pentru el? Eu intr-o luna tot plang zilnic si el m-a inlocuit cu alta fata. Si...nici macar nu a zis unde a plecat, in ce tara. Oare m-a sunat numai ca sa imi spuna ca a gasit deja pe altcineva?
Ma simteam oribil, viata mea aluneca din ce in ce mai tare spre tristetea cumplita. Nu mai rezistam, asa ca am luat un cutit. Am mai aruncat o singura privire spre cer, si am infipt cutitul in inima.
-E-este...o... persoana careia ii da-datttorez ttotul-l!au fost ultimele ei cuvinte.

Clara a venit speriata spre colega ei. A sunat rapid la ambulanta, dar se pare ca fata era deja moarta. Kate nu mai suporta sa vada ca se zbate degeaba, fara ca viata sa-i ofere ceea ce voia. Spera ca Matt se va intoarce, dar el deja isi gasise pe altcineva. Ea se distrugea cu timpul din cauza lui, se crede ca s-a si drogat. De asemenea, ii era dor si de mama ei. Era terminata.

Cu timpul, lumea s-a resemnat. E doar o alta fata care a murit din diferite cauze, ceva normal atunci. Prietenii ei deja s-au resemnat, insa cineva inca ii aduce trandafiri albi la cimitir. Era Matt, acesta s-a intors cu iubita lui actuala, insa ii parea rau ca fosta lui iubita a ajuns sa faca asta. Stia ca il iubeste, doar ca nu credea ca va recurge la astfel de metode. Pe piatra lui Kate de mormant erau scrise ultimele sale cuvinte: "Este o persoana care ii datorez totul.Kate". Dar se pare ca in inima lui Matt se dadea o lupta.
-Kate, nu credeam ca vei ajunge la asta. Abia acum, ca sunt aici la mormantul tau, mi-am dat seama ca si acum te iubesc. E doar vina mea, imi pare rau.


The End...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)