Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire fara sfarsit

#1
Deci... dupa cum am spus, azi am venit cu primul capitol, sorry. Sper sa va placa si merci fetelor!

Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor.

CAPITOLUL 1

p.o.v Rin

Stau intinsa pe pat si ma gandesc, azi o sa plec spre satul meu natal, Satul Nisipului ( nu mai stiu numele exact). Ma numesc Rin Ikugo si am 17 ani. Am parul de culoarea caisei si ochii de culoarea mierii, pielea alba ca laptele dar cred ca nu va mai fi asa pentru mult timp si niste forme bine conturate. Privesc tavanul, am auzit ca bunul meu prieten Garaa a devenit Kazekage. Ma bucur pentru el, eu eram singura care il baga in seama in clasele primare. Cineva bate la usa si ma anunta ca peste o jumatate de ora plecam. Nu-mi prea place ca trebuie chiar acum, sunt destul de obosita aseara nu am dormit. Norocul meu, sunt medic ninja. Am fost antrenata de matusa mea, Kikyo. Ea are parul negru, la fel si ochii.
Ma dau jos din pat si ma duc la baie, nu ma intereseaza daca intarzii, sa ma astepte. Mai ales ca sunt singurul copil al tatei si nu comenteaza in fata mea. Asta nu inseamna ca daca nu gardian sau angajat comenteaza in fata mea ii spun tatei sa-l dea afara. Nu. Inseamna ca tata nu-mi poate interzice sa fac ceva, sau sa nu-l am pe ala prieten sau pe ala. Intru in cada si inchid ochii, asta nu inseamna ca adorm, ar fi un dezastru! Termin repede, in timp ce in aer pluteste un miros de levantica. Ies si ma duc la dulap, de unde iau o rochie din Evul Mediu pana in pamant,fara maneci, subtire cu bretele si o capa cu gluga, amandoua de culoarea sangelui. Ma imbrac numai cu rochia ca sa nu mor de cald, iar parul fin ca matasea il las desprins. In picioare imi iau niste cizme din piele, albe si ca accesorii imi iau un colier din diamante, set bratara si cercei.
Cobor jos unde ma asteapta sora mea Yuki, o fata cu parul negru, ochii caprui, forme si piele la fel ca ale mele. Se pare ca este imbracata intr-o fusa cu o palma deasupra genunchiului gri si un tricou alb. Ea are 24 de ani, in comparatie cu mine. Imi reproseaza ca nu ar trebui sa ma imbrac in culori inchise, mai ales in desert. Ridic din umeri si plecam.

p.o.v Garaa

Stau si ma uit pe geam, nu-mi vine sa cred ca mai este atat de putin timp pana o sa-mi vad ce-a mai buna prietena. Ea este singura care m-a bagat in seama cand eram singur. Nu mai am rabdare, ma intreb cum arata. Nu am mai vazut-o de 11 ani, cred ca s-a schimbat foarte mult. Cred ca ar trebui sa ma plimb putin, pana nu inebunesc. Imi vine sa urlu de fericire, ea este singura fata care a topit ghetarul din inima mea. Cred ca va-ti dat seama, sunt indragostit nebuneste de ea. Ies din biroul meu plin de acte, acte si acte. De unde dracu apar cu toate? Cateodata le injur in gand de le i-a toti Sfintii de pe Pamant! Incep sa ma plimb pe coridorul lung. Ma opresc la un geam si cineva ma striga din spate.
- Kazekage-sama!
- Ce este?
- A-m pri-mit ra-por-tul de la ta-tal dom-ni-soa-rei Ri-n. Spune in timp ce isi da sufletul.
- Chiar? Cand ajunge?
- Maine ar trebui sa fie aici.
- Bine, acum poti sa pleci. Si privesc cum pleaca. Este 9 seara,poate ar trebui sa ma culc. Ma duc in dormitorul meu si ma schimb, apoi ma duc la balcon. Sunt foarte obosit, nici nu mai fac dus. Plec de pe balcon si ma duc in pat.

p.o.v. Rin

Nu mai pot! Mi se inchid ochii, abia astept sa ajungem.

Cam atat! Nu am incalcat regula celor 45 de randuri, asa ca nu fiti prea duri.

#2
Pai nu cred ca era necesar sa faci un topinc nou... dar in fine . Daca vrei sa schimbi titlul dai pe Edit this post si dai Full edit care se afla in dreapta jos la post. Si dupaia cand vei avea capitolul dai tot acolo si stergi ce ai scris recent in post... si pui acolo capitolul... Uff sper sa nu te fi incurcat ma rau;))

X.O

#3
Amm.. titlul il poti schimba foarte simplu. Te uiti in bara de jos, sub `Deprimat` si sub zupi si ai sa vezi data si ora la care ai postat primul post in topic. Daca te uiti in dreapta o sa vezi o gramada de chestii cum ar fi `Send this user an email` ; `Edit this post` si asa mai departe. Dai click pe Edit this post, apoi pe Full edit. O sa iti apara in fata aceeasi fereastra care iti apare atunci cand vrei sa deschizi un topic, cu tot ce ai scris tu: nume, continut, icon etc.

Ca sa postezi primul capitol si sa nu mai fie nevoie de inca un post pentru asta te duci la Edit this post -> Quick edit apoi stergi mesajul (Adica asta `Iertati-ma cu titlul, am pus altul din greseala. De fapt ficul se cheama...` si tot asa) si scri capitolul.

Sper ca te`am ajutat, iar daca stiai toate astea deja, imi pare rau. Pareai putin pierduta pe aici :D
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#4
Deci am revenit cu o oarecare intarziere...

Capitolul 2 p.o.v Rin


Dupa o calatorie destul de lunga ajungem in sat. Ma simt usurata, dar totusi atat de emotionata, in combinatie cu oboseala. Mi-as dori sa fi fost mai usor drumul. Satul s-a schimbat in lipsa noastra, s-a schimbat chiar foarte mult. Lumea pare mai vesela decat acum 11 ani. Pe fata mea apare un zambet, chiar daca sunt atat de extenuata.
- Tata, as dori sa ma odihnesc cateva ore inainte de toate. Se poate? Spun in timp ce imi dau pelerina jos si o tin in mana. Astept cu nerabdare raspunsul tatalui meu, care pare ca nu mai vine.
- Desigur draga mea, nu este obisnuita cu asemenea calatorii, du-te si odihneste-te. Te va conduce dansul. Imi spune aratand spre un domn inalt cu parul blond si ochii verzi.
Ma conduce in camera mea care este absolut superba. Peretii sunt albi, tavanul negru si pe jos parchetul, care este acoperit de un covor alb pufos. Patul se afla in mijloc, acoperit de asternuturi din matase de culoarea trandafirie. In partea stanga a patului se afla usa pe are am intrat si inca o usa, in fata se afla biblioteca plina cu carti foate vechi care ma pasioneaza foarte mult. In partea dreapta se afla balconul deschis si un geam destul de mare, amandoua acoperite de perdele albe transparente. Iar in spatese afla sifonierul si biroul, pe care se afla o vaza cu trandafiri negri. Wow... ma intreb de unde au facut rost de ei si de unde au aflat ca ii iubesc. Poate voi afla, poate ca nu.
Imi despachetez lucrurile, apoi ma imbrac intr-o rochie alba, imaculata si ma pun in pat unde adorm intr-un somn bine meritat...

p.o.v Garaa

Ma trezesc incet, deranjat de razele soarelui. Imi trec mana prin parul rosu ca focul si ma ridic din pat. Ma uit la ceas, este ora 7:25. Ma duc la geam si vad cateva persoane ce mi se par cunoscute... Este un barbat si doua fete. Barbatul este imbracat in niste pantaloni negri si un tricou albastru, are parul portocalui si ochii albastri. A doua este o fata cu parul negru si ochii caprui, imbracata in culori deschise. Iar cealalta fata... mi se pare atata de cunoscuta. Acel par lung pana la talia de viespe de culoarea caisei si ochii de culoarea mierii ca doua nestemate nepretuite... Rin... zambesc usor si decid sa o intalnesc mai tarziu deoarece probabil este obosita. Ma duc la baie si imi fac siesta, apoi ma imbrac cu niste pantaloni negri si un tricou verde, dupa care ma pun la birou.
Inca imi amintesc cum am intalnit-o, eram atat de mici. Ea este frumoasa de mica si are o inima foarte mare. Uneori ma gandesc cum am putut sta atata fara ea? Nici eu nu stiu, inca este o enigma pentru mine. Gata, m-am saturat de hartoagele astea! Da-le dracu, ca de asta imi arde acum, de semnat acte! Ma ridic nervos de la birou si ies din camera. Incep sa ma plimb pe coridoul lung pana ajung afara. Acolo ma duc in sera, unde se afla tot felul de plane si pomi, inclusiv trandafiri negri care sunt preferatii pretioasei mele flori, care este mai rara decat toate florile.

p.o.v Povestitoul ( eu)

Razele soarelui ii managie pielea, in timp ce vantul se joaca cu parul ei. Fata deschide incet ochii asemeni mierii, si se uita timp de cateva clipe la tavan. Asemeni unei zane care a dormit 1.000 de ani, se ridica gratios si se duce la balcon. Soarele se ogindeste in ochii ei, facandu-i sa para cristalizati. Parul ca matasea, ii intra in ochi, ea incercand sa-l ”potoleasca” din dansul nebun in care a fost invitat.

Cam atat, mai revin!

#5
(24-09-2011, 04:10 PM)Blood_Angel A scris: CAPITOLUL 1

p.o.v Rin

Stau intinsa pe pat si ma gandesc,ori punct, ori un conector între propoziţii, adică " că " azi o sa plec spre satul meu natal, Satul Nisipului ( nu mai stiu numele exact) - astfel de remărci nu se fac în povestire. Ma numesc Rin Ikugo si am 17 ani. Am parul de culoarea caisei si ochii de culoarea mierii, pielea alba ca laptele , dar cred ca nu va mai fi asa pentru mult timp, si niste forme bine conturate. Privesc tavanul,nu prea are sens; spre exemplu: Privesc tavanul în timp ce mă gândesc la zvonul pe care l-am auzit, cum că Gaara ar fi devenit... am auzit ca bunul meu prieten Garaa a devenit Kazekage. Ma bucur pentru el, eu eram singura care il baga in seama in clasele primare. Cineva bate la usa si ma anunta ca peste o jumatate de ora plecam. Nu-mi prea place ca trebuie chiar acum, sunt destul de obosita, căci[b] aseara nu am dormit. Norocul meu,[b]este că sunt medic ninja. Am fost antrenata de matusa mea, Kikyo. Ea are parul negru, la fel si ochii.
Ma dau jos din pat si ma duc la baiepunct. Nu ma intereseaza daca intarzii, sa ma astepte. Mai ales ca sunt singurul copil al tatei si nu comenteaza in fata mea. Asta nu inseamna ca daca nuun gardian sau angajat comenteaza in fata mea ii spun tatei sa-l dea afara. Nu. Inseamna ca tata nu-mi poate interzice sa fac ceva, sau sa nu-l am pe ala prieten sau pe ala. Intru in cada si inchid ochii, asta nu inseamna ca adorm, ar fi un dezastru! Termin repede, in timp ce in aer pluteste un miros de levantica. Ies si ma duc la dulap, de unde iau o rochie din Evul Mediu pana in pamant,fara maneci, subtire cu bretele si o capa cu gluga, amandoua de culoarea sangelui. Ma imbrac numai cu rochia ca sa nu mor de cald, iar parul fin ca matasea il las desprins. In picioare imi iau niste cizme din piele, albe si ca accesorii imi iau un colier din diamante, set bratara si cercei.
Cobor jos unde ma asteapta sora mea Yuki, o fata cu parul negru, ochii caprui, forme si şi piele? nu piele.. ci culoarea pielii piele la fel ca ale mele. Se pare ca este imbracata intr-o fusta cu o palma deasupra genunchiului gri si un tricou alb. Ea are 24 fără cifre de ani, in comparatie cu mine. Imi reproseaza ca nu ar trebui sa ma imbrac in culori inchise, mai ales in desert. Ridic din umeri si plecam.

p.o.v Garaa

Stau si ma uit pe geam, nu-mi vine sa cred ca mai este atat de putin timp pana o sa-mi vad ce-a mai buna prietena. Ea este singura care m-a bagat in seama cand eram singur. Nu mai am rabdare, ma intreb cum arata. Nu am mai vazut-o de 11 ani, cred ca s-a schimbat foarte mult. Cred ca ar trebui sa ma plimb putin, pana nu inebunesc cu doi de "n". Imi vine sa urlu de fericire, ea este singura fata care a topit ghetarul din inima mea. Cred ca va-ti dat seama, sunt indragostit nebuneste de ea. Ies din biroul meu plin de acte, acte si acte. De unde dracu apar cu toate? Cateodata le injur in gand de le i-aia toti Sfintii de pe Pamant! Incep sa ma plimb pe coridorul lung. Ma opresc la un geam si cineva ma striga din spate.
- Kazekage-sama!
- Ce este?
- A-m pri-mit ra-por-tul de la ta-tal dom-ni-soa-rei Ri-n. Spune in timp ce isi da sufletul.
- Chiar? Cand ajunge?
- Maine ar trebui sa fie aici.
- Bine, acum poti sa pleci. Si privesc cum pleaca. Este 9 seara,poate ar trebui sa ma culc. Ma duc in dormitorul meu si ma schimb, apoi ma duc la balcon. Sunt foarte obosit, nici nu mai fac dus. Plec de pe balcon si ma duc in pat.

p.o.v. Rin

Nu mai pot! Mi se inchid ochii, abia astept sa ajungem.

Dau edit imediat ÅŸi cu al doilea capitol. xD

(03-12-2011, 05:46 PM)Blood_Angel A scris: Capitolul 2 p.o.v Rin


Dupa o calatorie destul de lunga ajungem in sat. Ma simt usurata, dar totusi atat de emotionata, in combinatie cu oboseala. Mi-as dori sa fi fost mai usor drumul. Satul s-a schimbat in lipsa noastra, s-a schimbat chiar foarte mult. Lumea pare mai vesela decat acum 11 ani. Pe fata mea apare un zambet, chiar daca sunt atat de extenuata.
- Tata, as dori sa ma odihnesc cateva ore inainte de toate. Se poate? Spun in timp ce imi dau pelerina jos si o tin in mana. Astept cu nerabdare raspunsul tatalui meu, care pare ca nu mai vine.
- Desigur draga mea, nu este obisnuita cu asemenea calatorii, du-te si odihneste-te. Te va conduce dansul. Imi spune aratand spre un domn inalt cu parul blond si ochii verzi.
Ma conduce in camera mea care este absolut superba. Peretii sunt albi, tavanul negru si pe jos parchetul, care este acoperit de un covor alb pufos. Patul se afla in mijloc, acoperit de asternuturi din matase de culoarea trandafirie. In partea stanga a patului se afla usa pe are am intrat si inca o usa, in fata se afla biblioteca plina cu carti foate vechi care ma pasioneaza foarte mult. In partea dreapta se afla balconul deschis si un geam destul de mare, amandoua acoperite de perdele albe transparente. Iar in spatese afla sifonierul si biroul, pe care se afla o vaza cu trandafiri negri.se află de două ori; nu sună bine repetiţia Wow... ma intreb de unde au facut rost de ei si de unde au aflat ca ii iubesc. Poate voi afla, poate ca nu.
Imi despachetez lucrurile, apoi ma imbrac intr-o rochie alba, imaculata si ma pun in pat unde adormadorm într-un somn sună ciudat; mă cufund, poate intr-un somn bine meritat...

p.o.v Garaa

Ma trezesc incet, deranjat de razele soarelui. Imi trec mana prin parul rosu ca focul si ma ridic din pat. Ma uit la ceas, este ora 7:25. Ma duc la geam si vad cateva persoane ce mi se par cunoscute... Este un barbat si doua fete. Barbatul este imbracat in niste pantaloni negri si un tricou albastru, are parul portocalui si ochii albastri. A doua este o fata cu parul negru si ochii caprui, imbracata in culori deschise. Iar cealalta fata... mi se pare atataatât de cunoscuta. Acel par lung pana la talia de viespe de culoarea caisei si ochii de culoarea mierii ca doua nestemate nepretuite... Rin... zambesc usor si decid sa o intalnesc mai tarziu , deoarece probabil este obosita. Ma duc la baie si imi fac siesta, apoi ma imbrac cu niste pantaloni negri si un tricou verde, dupa care ma pun la birou.
Inca imi amintesc cum am intalnit-o, eram atat de mici. Ea este frumoasa de mica si are o inima foarte mare. Uneori ma gandesc cum am putut sta atata fara ea? Nici eu nu stiu, inca este o enigma pentru mine. Gata, m-am saturat de hartoagele astea! Da-le dracu, ca de astanu-mi imi arde acum, de semnat acte! Ma ridic nervos de la birou si ies din camera. Incep sa ma plimb pe coridoul lung pana ajung afara. Acolo ma duc in sera, unde se afla tot felul de planeplante si pomi, inclusiv trandafiri negri care sunt preferatii pretioasei mele flori, care este mai rara decat toate florile.

p.o.v Povestitoul ( eu)

Razele soarelui ii managie pielea, in timp ce vantul se joaca cu parul ei. Fata deschide incet ochii asemeni mierii, si se uita timp de cateva clipe la tavan. Asemeni unei zane care a dormit 1.000 de ani, se ridica gratios si se duce la balcon. Soarele se ogindeste in ochii ei, facandu-i sa para cristalizati. Parul ca matasea, ii intra in ochi, ea incercand sa-l ”potoleasca” din dansul nebun in care a fost invitat.

De titlul ficului, nu prea am ce să spun. E foarte bine că l-ai schimbat şi nu l-ai lăsat pe cel vechi, care era şi lung şi inestetic. xD
La exprimare uneori nu stai chiar bine, ai grijă aici, ok? Iar descrierea uneori îţi iese foarte bine, uneori e prea puţină şi parcă nu ţi-ai da interesul. Încearcă să-i găseşti un balans.
Tot spui: p.o.v. Rin/Gaara la la la xD. Ştiam că se pune numele personajului şi apoi "pov". Nu mai pune puncte între "pov", pune unul singur după "v", e destul. Şi totuşi mie mi-ar plăcea ( nu spun să şi faci ) să scrii un capitol din perspectiva lui Rin, apoi unul din perspectiva lui Gaara, dar acum faci cum îţi vine ţie mai uşor şi cum te-ai obişnuit.
Despre personaje nu prea am ce să spun încă. E prea puţin scris şi nu-mi dau seama ce caracter au; ai putea să' le conturezi mai bine pe viitor. Şi povestea, pare destul de interesantă până acum. Mă întreb dacă şi ea îl iubeşte pe el; nu ai menţionat nimic de genul.

Ok, spor la lucru. : )
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [ Inuyasha ] - Sfarsit ... Si de la capat Anaiyda 35 15.083 10-01-2011, 08:36 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Doua inceputuri si un sfarsit. Paradox 。◕‿◕。 7 4.749 23-12-2010, 11:13 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Inceputul are intodeauna si un sfarsit, dar asta nu inseamna ca totul se v-a termina. MemoriesOfNobody95 3 2.824 21-04-2010, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Sasuke si Sakura,iubire fara sfarsit annutza_mykutza 5 15.822 20-01-2009, 11:56 AM
Ultimul răspuns: sasuke_sakura
  Tinerete fara batranete si viata fara de moarte! [parodie] bastard_in_love 1 3.510 03-10-2008, 08:05 PM
Ultimul răspuns: clauchan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)