Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire eterna

#11
Buna Andreea ! :D .. Nu pre am mai intrat ..In legatura cu ficul .Primul capitol a fost bun ,al doilea vad ca e si mai bun .. chiar imi plac .Si ti-am mai zis ca ai o imaginatie de invidiat :p.Apropo mai ai si niste mici greselute de tastatura .. dar nu conteaza .In rest toate bune si frumoase !Astept capitolul 3 :> abea astept sa vad ce se mai intampla cu Nrji si Sakura.Bye :-h

#12
Buna cititori.Nextul


Capitolul 3

E o dimineata noua pentru floarea noastra de cires proaspat inflorita.Razele soarelui intra prin draperia fina mangaind chipul fetei,trezind-o.Se dadu lenesa jos din pat,imbracata in camasuta ei de noapte rosie,spre a se indrepta spre baie pentru toaleta zilnica.Dupa acest ritual care dura aproximativ cincisprezece minute fata se duse la sifonier si isi alese un tricou verde simplu si o pereche de pantaloni scurti albastrii.Parul si-l prinse intr-o coada de cal draguta,dupa care isi lua micul dejun la bucatarie.Bucataria ei era o camera amenajata cu tot ce ii trebuia fetei:o chiuveta din inox,multe dulapuri si sertare de culoare portocalie in ton cu peretii,cu o masa in centru si patru scaune inalte.Fata isi facu niste cereale la microunde.Dupa ce isi savura linistita "delicatesa" si dupa ce isi curata vasele, se incalta cu tenisii ei roz,isi lua geanta pe umar si pleca la intalnirea cu echipa.Drumul a decurs mai bine decat in ziua precedenta,dar inca se gandea ce scuza sa inventeze in fata echipei.
Ii treceau diferite scuze jalnice prin cap, dar se gandi sa nu se incurce in minciuni asa ca a decis sa fie onesta.
Nici nu realiza ca ajunsese deja la pod unde o asteptau cei trei:Naruto Uzumaki,baiatul blond cu ochii albastrii care era imbracat intr-o pereche de panatloni negrii si un tricou portocaliu cu semnul frunzei pe spate.Acest baiat avea un trecut plin de tragedii.Prima oara,i-au murti parintii intr-un accident groaznic.Nimeni nu stie despre ce este vorba.Apoi a trebuit sa se ingrijeasca si sa se intretina singur, ceea ce nu este tocmai usor pentru un copil de doisprezece ani.
Sasuke Uchiha este baiatul cu parul si ochii de un negru in care te pierzi.Nici el nu era departe de Naruto, numai ca el avea parinti dar care doar ii trimiteau bani si in rest nu ii interesau viata lui ,desi Sasuke avea note exceptionale la scoala.Acum purta o pereche de pantaloni trei-sferturi si un tricou negru.
Kakashi Hatake este profesorul nostru.Este un tip de vreo douazeci si sase de ani cu parul gri si ochii caprui.Este imbracat cu o pereche de pantaloni albastrii inchis si o bluza verde inchis.
Sakura s-a apropiat incet de cei trei,parca cu teama.
-Domnule profesor...Am decis sa numai fac parte din echipa dumneavoastra.Am decis sa ma retrag.
-Te rog,Sakura nu este vremea pentru glume acum.
-Nu glumesc.spuse aceasta cu seriozitatea deplina.
Toti au amutit crezand ca fata le face o farsa.Dar era adevarat,dupa acestea spuse fata se departa de ei fara sa mai scoata o vorba.Si desi niciunul dintre ei nu vroiau sa o vada plecand,nu au facut nimic sa o opreasca.


asta e fratilor scuze ca e scurt dar sunt obosita

#13
Buna ! .. Este bun cap 3 .. :X imi place .. am avut maxim o greseala .. :)) "murti" adica de la propozitia cu copilul acela carora lea murit parintii nu " murti " :p vezi ce rea is . >:)..in rest totul este oki :).. cum ziceam imi place.. astept urmatorul capitol .. :)..stii ca nu prea sunt eu cu criticatul .. si nici nu prea sunt in stare .. Bye-bye :zuppy04:

#14
buna...am trecut si am vazut ca am doar un comentariu:( wow...adica vad ca am vizualizari dar comuri pauza.e chiar asa de urat incat sa nu merite un coment?
si manu avea dreptate eu nu vreau comuri bla bla mirific,briliant si astea..daca vreau laude i le cer mamei.nu plang nu urlu nu nimic..dati critica..manu imi i-a tot capitolul cuvant cu cuvant.
mama ce reai ai fost mi-ai criticat un cuvant :))..hai ma ca poti mai mult..indrazneste..si tu off :|:| ^_^..
p.s daca nu-mi dati comuri in 5 zile pun continuarea.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dragostea eterna dureaza trei luni crazy little red 33 20.166 22-09-2012, 10:44 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Viata eterna [comentariu va rog ;)] Iryna 4 3.496 13-12-2010, 03:46 AM
Ultimul răspuns: daphnis
  O dragoste eterna(sasuXsaku) ..:::?????. 11 8.069 10-04-2009, 05:48 PM
Ultimul răspuns: deborah-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)