Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Itzi bitzi question

#1
Hmm... Ma tot intrebam citind atat manga yaoi/shonen-ai daca avem un grup care traduce manga. Adica da stiu exista dar ei traduc numa Bleach, Naruto, One Piece, manga astea mai importante. So the big question este exista un grup care traduce si yaoi manga sau shonen-ai in limba romana. Nu ca nu as stii engleza, numa ca nu cred ca toata lumea stie la perfectie si totusi cred ca ar fi frumos sa avem si noi asa ceva. Adica am vazut astfel de grupuri infiintate gen in Spania, Italia etc. Ma gandesc ca ar fi frumos. Adica este frumos daca exista, iar daca nu de ce sa nu facem. Ma gandesc ca exista destui doritori. Si nu numai din enlgleza in romana ci si persoanele care stiu japoneza, chineza pot sa traduca astfel incat sa putem primi manga dorita mai repede. Oricum asta este doar o idee care mi-a venit acum 5 secunde dar totusi as vrea sa stiu daca exista asa ceva si as vrea sa ajut cat pot si cat timp mai potSmile

#2
Nu, nu exista. Si nici nu m-am gandit la asta, insa, exista mangazup (un subforum al animezupului - sau cam asa ceva) care traduce manga, insa, doar o manga a yaoi (si aia cu doar doua saruturi in ea), atat. Idee e cam... sa spunem ca merge - exista multi yaoi maniaci pe aici si poate ar fii doritori. Daca doresti sa vorbesti cu cineva, incearca cu un administrator, cel putin, cu Flaw sau Aly. Daca topicul o sa mai ramane deschis, atunci -poate- cineva o sa-ti raspunda. Succes.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)