Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

It smells like coffee [yaoi]

#1
A/N : Bun. Pentru ca m-am decis sa-mi incep primul meu fic yaoi impreuna cu surioara mea Shuu. La inceputul fiecarui capitol vor aparea noi personaje daca va fi nevoie. Enjoy.

Ze' Characters
Boys

[Imagine: 35lzvv4.jpg]
Alexander Mayfield
[Imagine: 2wcgwm1.jpg]
Brian Corrigan

Girls
[Imagine: zkhfkp.jpg]
Vivyane Mayfield



It smells like coffee.

One. The beginnings could change our lifes...


- Alex, trezeste-te! Nu poti sa intarzii inca din prima zi. Alex? Idiotule, trezeste-te! rasuna o voce ascutita.
- Pupa-ma in fund. De servici nu mai pot eu acum. Iesi afara si lasa-ma sa dorm.....

Scenele de dimineata prezinta mereu un aspect stupid. Niciodata nu am fost adeptul trezirilor matinale.
Nu incurajez prostia. Ideea era ca aceasta fiind prima mea zi de munca, Vivyane avea toata dreptatea sa ma
trezeasca la....6:00 ?
- Cred ca nu-ti dai seama ce faci. imi atrase ea atentia.
- Aaaa?
- Ti se pare amuzant? Ai idee cat e ceasul?
- Oh haide Vy. Nu ma mai dadaci atat. Stiu ce am de facut. i-am spus mancandu-mi in liniste cerealele.
- Se vede..!
- Oh...
Mi-am luat ruxacul si-am iesit pe usa auzind din urma mustrarile ei copilaresti.Am pufnit. Vy. Da...Vy era surioara mea
cea enervanta. Nu stiu cum se facea ca doar Duminica ne intelegeam. Era ziua noastre de pace. In schimb, nu stiu cat de
pozitiv era faptul ca imi acorda o atentie si o grija deosebita.Eu..eu eram o persoana pasnica cel putin asa cred. Si asta,
nimeni nu o putea contesta.
Oricum, chiar daca as fi dorit sa fiu altfel, înaltimea nu îmi permitea. Cu 1,68 nu prea ma puteam descurca. .Si cum
aveam o afinitate pronuntata pentru intrat în belele, neaparat trebuia ca
cineva sa ma pazeasca.În momentul de fata, era soramea. Nu ca ea avea cine stie ce înaltime- ba din contra, era la fel
de înalta cum eram si eu, însa facuse Karate, si asta spunea ..ei bine..aproape tot.Revenind la personalitatea mea linistita,.
mm.. cred ca un singur lucru ma facea sa îmi las deoparte vesmântul de neagresivitate. Mai exact, pur si simplu uram sa
fiu trezit cu noaptea-n cap vara. Iar ziua de azi nu facea prea mare exceptie.
Am mers si am tot mers ingandurat pana spre servici pregatit sa-mi incep munca.


***

Bun. Pentru prima zi lucrurile ar fi putut decurge mai bine. Nu a fost asa. AM inceput prin a-mi preda Cv-ul oficial.
Munca. Uite un lucru pe care nu ma silesc sa il fac. Cel putin e bine ca ceea ce practic imi place.
AM ajuns acasa unde intr-un mod incontrolabil am inceput sa urlu pana Vivyane a coborat din dormitor.
- Ai probleme cu vocalizele? m-a intrbat pe un ton ironic.
- Nu si defapt ma simt foarte bine...acum.
- Si i-a zi..cum a mers prima zi de munca?
- Prima zi de ce...?!?
- Ai probleme grave.Asa mi se pare.
- Doar ti se pare...?!
- Ok..S-o luam altfel.Cand iti primesti prima leafa?
- Aaaa..nu stiu. Cat de curand. Spuneau ceva de bonusuri suplimentare si munca intensa.
- Si tu vei lucraaaaa...mi-a replicat invartindu-si lent capul.
- Ei ..intentia conteaza. Ideea e ca voi primi ceva. Sper.
- Aha.
***


Mai spre seara,incercasem sa port o discutie decenta cu tatal meu. Evident nu s-a putut. Cum ar fi inteles el ca am
nevoie de mai multi bani? Bineinteles, era simplu. Nu intelegea. Intr-un final,convingandu-l ca pana la primul meu salariu nu
voi avea posibilitatea de a ma descurca, a incercat sa-si pastreze calmul, discutia noastra terminandu-se intr-un final cu
depunerea unei sume pe cardul meu de credit. Vivyane nu avea sa primeasca nimic din moment ce doar mie mi se acordasera acesti
bani. Tata nu pomenise nimic de ea. Si ca sa ma simt si mai bine, am mers la cumparaturi pentru a ma aproviziona cu tot ce
este nevoie.
Am condus cu muzica la maxim pana la supermarket gandindu-ma pe ce voi "arunca" banii. Mmm..grea decizie. Ar fi atatea
de luat. Am parcat silentios pe o alee din fata magazinului si punandu-mi ochelarii pe ochi am mers spre intrare insa nu
inainte de a lua un carucior.
In final, iata-ma aici. Dupa o analiza mai amanuntita a fiecarui raft m-am decis ce sa iau ajungand pana la raionul
cu cafea. O, inteligenta alegere. Iubeam cafeaua. Poate unii erau dependenti de bomboane,altii de droguri sau tigari, insa
eu preferam cafea.Pur si simplu iubeam gustul cafelei.Si totusi, ce dezamagire. cafeaua care poseda acel gust delicios se
afla tocmai pe ultimul raft (de sus). uite inca un dezavantaj atunci cand esti mai scund. Incercand sa ajung la ea nu am
reusit decat sa dau peste altfe produse , ele cazand , si din greseala mi-am izbit caruciorul de un alt client.
-Scuze! am murmurat rusinat. L-am sorbit pe acel barbat din priviri cand abea dupa cateva minute mi-am dat seama ca si el
ma priveste amuzat.
- Aaaa,imi poti da te rog, un pachet de Esspreso de pe ultimul raft? M-a privit zambind. avea ochii albastri si un contur
al buzelor delicat care ma fascinau. Un par balai conturat elegant pe umerii lui.Era corpolent iar atitudinea lui inspira talent,
precizie si..romantism.iar apoi mi-am dat seama ca ard de rusine. Aveam gura pe jumatate deschisa si il priveam ametit
de frumusetea lui.
- Pachete din acestea sunt si pe raftul de jos. mi-a replicat aducandu-ma la realitate. Am incercat sa spun ceva
deschiand si ichizand gura de cateva ori pana am reusit sa-mi aranjez cuvintele. Si am adaugat oarecum nonsalant:
- Intotdeauna cafeaua de sus e mai buna.i-am spus. A zambit si mi-a intins pachetul. Incercand sa respir din nou, ca pentru
mine, am dat sa plec insa barbatul mi-a prins mana puternic. Nu cred ca un cleste ar fi fost deajus sa ii desprinda degetele de
mine.
- Stai! mi-a soptit intinzandu-mi un blietel. Suna-ma daca vei gasi o cafea mai buna.
imi facu discret cu ochiul si pleca mai departe. am ramas blocat privind acea bucata de hartie din mana mea. Era cartea lui de
vizita. Aveam sa-l sun indiferent daca gaseam o aroma mai dulce decat espresso sau nu. Era sigur de asta. Si poate ca eram si eu.
(\_/)
(-.-)
(")(")

SMILE
Darkness does not always equate to evil, just as light does not always bring good.

#2
sunt prima yupii. :D Sa vedem ce avem de criticat :smart:
dialog: Este bine alcaturit si nu este sec sau aruncat cu furca :D
naratiune&descriere: se imbina armonios si nu ai lacune
actiune: aici nu am ce comenta, fiindca tatari au ocolito =))
AStept nextul si multa imaginatie.


Nee-saaaan Fara link-uri catre povestile tale sau ale altora ;;)

#3
Imi place primul capitol ,foarte intersant si imi place si mie cafeaua:))si eu as putea zice k is dependenta:)))
Primul cap a fost destul de interesant, frumos descris si cu un dialog bun ce lasa un gust realist;)):)). Cu o asemenea sora as innebuni presupun:)) Rai parinti astea cand nu iti dau bani:)) En fin ma bucur ca pesonaju tau stie cum sa isi abordeze tatal si astfel sa castige niste bani in plus, desi putin egoist ca nu vrea sa ii imparta;))
Astept nexu. A si pozele sunt foarte dragutze:X
Kissu si sper sa pui repede nexu;))
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#4
Lol am scris ÅŸi eu un coment ÅŸi am dat X ÅŸi am ieÅŸit, baka baka baka baka !
Anyhow, o să scriu din nou câte ceva, deşi nu mai ştiu ce am scris în commul precendent [ mi-e şi cam lene să reproduc ].
Îmi place ficul, aşa primul capitol a fost drăguţ. M-a atras tare de tot titlul şi am decis să citesc. Vreau să zic, nu ştiu.. de unde v-a venit ideea? E inspirat ! Vreau să văd care sunt semnificaţiile din spatele titlului. Nu mă aşteptam să vă referiţi la cafea în toată regula în adevăratul sens al cuvântului, dar se pare că aşa e. Aştept totuşi să văd.
Îmi place că Alex nu e înalt, atât de cute. Persupun că e adorabil aşa micuţ, şi celălalt tip probabil că e înalt and so , pereche perfectă? Ce rol are totuşi Vy , sorusa lu' Alex în toată treaba asta? Hei , come on, e poveste yaoi. Nu îmi zice că şi ea se îndrăgosteşte de tipu ăla ? :]]
Mi-a plăcut de alex . Nu are niciun fel de reţineri să îşi exprime gândurile. Ne spune că îl consideră pe tipul ăla frumos and so on. Deci presupun că ştie că e homesexual şi nici nu se fereşte de asta având în vedere că nu a reacţionat ceva de genu' : Ce "#!#!!!!!! Mi se pare atrăgător un bărbat? WTF! I'm gay?? . Mă rog, aţi prins ideea.
Am văzut că ai scris pe undeva '' AM '' [ în vreo două locuri ] , era '' Am '' . Ah şi din câte ştiu eu se scrie '' serviciu'' nu ''servici ''. Anyhow, doar greşelile astea două le-am zărit. În rest totu' bine şi frumos.
Aştept următorul capitol.

#5
Deci am trecut şi eu iar pe aici cu un alt comentariu privind şi cel de -al doilea capitol al ficului. Hmm, am găsit o greşeală de scriere [ ceva la cupul în loc de cuplu ] în rest nu am văzut nimic [ ca şi greşeală de scriere ] în schimb la sfârşit am rămas total nedumerită. Vreau să zic la ultima frază, ultimul paragrav, ultimele cuvinte. Nu le-am înţeles o_O
Citat:Aşa că în momentul de faţă tocmai îmi ştersesem orice amintiri privind acest personaj şi îmi propusesem să dorm liniştit în acea noapte, cu gândul că în următoarea dimineaţă aveam să spun cel mai superb tip din ultimul deceniu.
Cum adică '' aveam să spun cel mai superb tip din ultimul deceniu '' ? presupun că ai uitat să scri vreu cuvânt , sau ai vrut să spui altceva. Or , dunno, în orice caz aştept să dai un edit sau ceva în care să '' explici '' ce ai vrut să spui prin aia, or anything like that =).
Am văzut pe undeva că ai pus mai multe litere decât trebuiau , în sensul prelungirii cuvântului. Nu aş vrea să mă leg totuşi prea tare de asta, pentru că în ultima vreme mă întreb cât de corect sau incorect este. Totuşi , aş rămâne la opinia mea , cuvintele ar trebui să rămână cum sunt ele într-un fic şi să fie descrisă prelungirea lor, or something like that. Dar am zis, nu mă voi lega de asta pentru că am înţeles ce ai vrut să transmiţi prin ele.

Acum, fără a mă mai lega de modul în care ai scris, şi mi-aş cere scuze da' trebuia să zic pentru că altfel nu m-aş fi simţit bine, aş vrea să trec şi la celelalte părţi. Personajele îmi plac. Alex e ok, să zicem aşa. Vy este şi ea la fel de ok . Alex... hmm, deci nu este homsexual ci mai degrabă bisexual. Îmi place de el, să vedem ce o să facă până la urmă. A ieşit şi cu fete, nu? I guess so, he really may have done that. Hââm. Totuşi am fost surprinsă, credeam că o să zică ceva de genu : sunt dezgustat de femei şi de aceea îmi plac bărbaţii sau ceva gen pasiunea mea pentru bărbaţi a început când... pentru că şi etc. Dar e mai ok aşa, a little bit of a surprise. Hm, Acest Scotty pare un realy fuching player în ochii mei, dar o avea şi el o explicaţie. Se va duce ALex la întâlnirea cu el? :]] şi asta e discutabil, ar fi drăguţă o scenă sau ceva de genu ăsta. Dar o să vă las să mă surprindeţi.
Cât despre Vy, mi-a plăcut replica cu hot dogi, era o slujbă până la urmă =]] a fost bestială. Mă interesează şi acest personaj, e tipicul stupid air head girl, I guess ! Dar văd că se înţelege bine cu frăţiorul ei, Alex e tipul care îşi acceptă şi ba nu îşi acceptă sentimentele? Vom afla pe parcurs, I guess.Vreau să ştiu mai multe despre tipu pe care l-a întâlnit când îşi lua cafeaua. Hai să înceapă şi pvoestea lor, aştept !
A fost ok capitolul , chiar mi-a plăcut. Nu a fost chiar aşa sărăcăcios cum l-ai numit, dar ok. Mi-au plăcut detaliile pe care le-ai introdus, indeed sweet. Aştept şi capitolul 3, succes la scris până atunci.

Best regards , from Teh !

#6
Hellow girl! Na ca am ajuns si eu pe aci...dupa multe incercari.
Cap I
Ai un fel de a scrie foarte linistit si usor de inteles, si ai stiu ce sa pui in evidenta la Alex pentru a intelege cam ce fel de persoana este si cum gandeste. Dupa cate am obs este mai easy going si cand ii sar capacele ii sar:)) Sora lui, mmm nu stiu e in ceata, mai astept sa vad cam cum este ea ca personaj si ce rol va avea ea in acesta poveste. Intalnirea de la magazin a fost placuta, nu cu ditamai tam tam , ci mai normala din viata d zi cu zi, si chiar sweet.

Cap II

Ei bine aici am putut sa il inteleg chiar mai bine, si a interactionat mai mult cu sora sa. am inteles mai bine care era relatia lor cu tatal lor...deci Vy este o cheltioare innascuta noi bene:))
Nu am vazut greseli, decat ce sa zis deja. Nu prea am ce sa zic decat ca astept sa vad ce se intampla :X:X:X molt noroc and hury up:D
[Imagine: 2e5s776.jpg]
Din focul iubirii adunam taciuni
Ce se nasc din incandescenta ploii de soare...
Unde-a ramas visul tainic de pe maini
Schitat de priviri cu-a lor patima-arzatoare?

[Imagine: k4fa84.jpg]
Noi suntem iluzii a ceea ce este muritor, iar scena este o iluzie a vieţii.
"El nu credea in nimic, cu exceptia viciului insasi si a unui zeu viu care exista pentru singurul scop de a face posibila satisfactia fata de rau."


[Imagine: chibi_2442.gif]
Emyleene, chibi-ul lui fake_fate

#7
So, first, sorry for not having enough time to post a comment! ;_;

Primul capitol.
Câteva greşeli de tastare, alte câteva virgule puse aiurea, aş putea spune :/, câteva cuvinte de început scrise cu literă mică, alte câteva semne de punctuaţie duble [., e un exemplu bun sau "..", deşi asta nu prea intră în categoria semnelor duble ci incomplete] ... În rest nu prea am ce să punctez, e destul de bine scris din perspectiva exprimării. Ar trebui în schimb să acorzi ceva mai multă atenţie fiecărui aspect şi să-l introduci uşor, nu pe tot de-odată. De explemplu, personalitatea lui Alex: o parte din ea băgată de-a valma. Nu. Ştiu că aşa e 'kul' şi se poartă lucrul ăsta pe forum, mai la toate ficurile cu multe multe commenturi, dar dacă ţi se pare prea multă 'lălăială' şi încerci să atragi cât mai mulţi cititori, încearcă să fie ceva mai condensat capitolul: să apară mai mult de 3 personaje, să interacţioneze între ei ... y' know, this kind of stuff.
Btw, încearcă o aşezare în pagină liniară, the classical one, căci aşa-i mai obositor de citit: câte un cuvânt pe un rând, apoi o propoziţie întreagă pe altul. Citeşte capitolul după ce l-ai scris pentru a-l corecta.

Capitolul doi.
Shuu, mamă, da' puţin ai mai scris *chuckle*. Probabil şi Jollye a scris lafel de puţin, dar aşezarea ei în pagină e ceva mai avantajoasă =)
'kay, so, some minor things for the beginning: nu dubla vocalele, e inestetic :/ Nu dubla semnele de exclamaţie şi nici cele de întrebare, e inestetic :/
Cam atât, vă ştiţi bine puterile şi nu vă băgaţi în ceva care să facă un fragment să sune aiurea. O faceţi intenţionat, ca să n-am eu ce scrie ? :))

Shuu, scri ceva mai expresiv decât Jollye, perfect pentru relatarea la persoana I;
Jollye, în schimb, mai mult ca sigur că vei scrie superb la persoana a III-a. Acum nu zic că ar trebui să faceţi un capitol la persoana I şi unul la a III-a pentru că asta chiar ar tâmpi cu totul cititorul. Dar ar trebui, însă, să încerci să scri ceva mai mult la pers. a III-a, pentru că e clar că acolo-ţi merge mai bine.

'kay, probabil că nu la asta v-aţi fi aşteptat de la mine, dar ... am febră momentan, şi nu mă bag în lucruri mai profunde =)

Baftă şi spor la scris!

#8
Well guys, cred ca a trecut destul timp decand nu a mai postat Shuu sau eu. ei bine, nu prea avem timp pentru asta. Totusi, multumim criticilor pentru efortul depus. :)) Iata am venit cu o PARTE din cap. 3. Nu e mare lucru.
So, enjoy!

Chapter three. - I "love" my sister.

Urmatoarea zi,, sorămea, ca o hippioată isterică ce e,defapt ..ca intotdeauna dupa cum o stiu eu ea era soneria mea de trezire. intrase şi începuse să ţipe să mă trezesc. Îmi venea să urlu „ Femeie, e 5 dimineaţa, de dracu vrei de la mine?însă, cumva, m-am stăpânit. Mi-era aşa de somn… Mi-am băgat iar capul în pernă şi am început să mă gândesc la ceva liniştit, ceva frumos cu care să adorm din nou… Era vreme lunga până la 10 jumătate… Dar bineînţeles că ea nu a incetat. A venit iar la mine, foarte bine dispusă şi mi-a luat perna de pe cap, tipand si tipand si tipand.
S-a oprit pentru o secundă să mă studieze şi apoi a zâmbit superior, ca şi cum întradevăr era al năibii de comic. S-a apropiat de mine şi şi-a trasat degetul ei lung cu manechiura mereu ingrijita,pe obrazul meu şi apoi mi-a răspuns, la fel de superior
-da’ ce bine te prinde roşul ăsta în obraji!!.
Mă uitam printre gene la ea şi ochii mi s-au închis aproape instantaneu.
-Pân’ la şapte măcar… am murmurat adormit, îngropându-mi faţa în cearşaful de la pat.
-Bine! a rostit ea şi apoi a adăugat în timp ce se îndrepta spre ieşire „ Să ştii că te-a sunat Scotty . A zis că vrea să vă întâlniţi azi pe la şase la … ăăă… cum naiba îi spunea… Flancy’n Court „ Mi-am ridicat din nou capul din cearşaf, cu ochii mai mult închişi şi cu o moacă mahmură… Scotty… care Scotty?!?…. Aaaa. Acel Scotty. Scotty-fostul-cel-mai-bun-prieten-al-meu-cu-care-făcusem-o-pasiune-şi-care-îmi-împărtăşea-pasiunea-doar-că-nu-putea-fi-împreună-cu-mine-şi-pe-care-îl-căutasem-o-săptămână-şi-de-la-care-aşteptasem-tot-o-săptămână-un-telefon. Acel Scotty. E. Luar-ar dracu’. il cautasem o săptămână ,am fost îngrijorat , si el, la 4 dimineaţa suna pentru ca vrea să ne întâlnim. . Vivyane,ridică o sprânceană uluită şi mă întreabă cu juma’ de gură:
-da’ nu te bucuri că te-a sunat Scotty?Mamă, Alex, tu eşti sigur bine?
- Iesi afara!
- Poftim?!
- Am spus sa iesi dracului afara! am racnit aruncand cu o alta perna in ea dar s-a ferit inchizand usa.
- M-ai rataat! Fraiere!
- Ohhh... am oftat trantindu-ma in plapuma moale. Scotty...Scotty..Scotty. Ma intreb ce-o vrea. Ei. Nu-mi pasa.
Mi-am continuat somnul pana cand ceasul desteptator a (re)aparut. VIVYANE!!!!!

***

-Nu-i deloc amuzant Vivyane! Esti sacaitoare.
-Dar macar ma pricep la ceva. mi-a replicat cu ingamfare.
-Dute.......
-Bine. Plec.Plec. Nu uita ca ai o datorie. Enervanta sau nu eu mi-am indeplinit-o. Probabil ca ar fi cazul ca si tu sa dai dovada de putina maturitate ,Alexander!
-Scoate-mi ochii! i-am spus oftand ,dar probabil nu ma auzise. Plecase trantind usa cu furie. Probabil ca avea dreptate si poate trebuia sa ma trezesc. Aveam totusi un loc de munca de care trebuia sa ma tin ca sa numai depind de tata. Voi incerca sa fiu mai...."matur" .
Pentru ca ma decisem sa cobor, in sfarsit, din pat, am mers spre bucatarie unde speram sa n-o gasesc pe Vy, insa ea era acolo cu prietenul ei savurand din cafeaua.......MEA ?!?
- ' Neata fratioare!
- ' Neata ? Imi bei din cafea.!!!! Din cafeaua mea!!!
- ăăă. Mda. probabil. si care-i problema ?
- Problema e ca'i a mea. si ti-am zis sa nu te apropii de ea. Vivyane!! Nu te poti abtine niciodata?!!
- Mai e destula! Vrei sa stai cu noi?
Am insipirat adanc. Cateodata imi venea sa o sugrum cu propriile maini. Dar ce naiba? Ea chiar avea o problema. Era acolo, sorbind parca intentionat din cafeaua mea si ca si cand nu ar fi fost deajuns, statea la masa cu ametitul ala de iubit al ei , daca asa il numea , si ma invita sa le tin companie?!
- Nu multumesc. Poate cand se mai elibereaza incaperea. ...
- Ma rog. a adaugat sictirita stiind la ce ma refer.
Era comod sa o suport numai pe ea. Vy era obisnuita sa se implice afectiv in viata mea insa pe mine nu ma preocupa prea mult situatia ei. Incercam doar sa o tin oarecum cu picioarele pe pamant.E tare enervant cu o astfel de companie in asa dimineti idioate cand ti se pare ca viata chiar are ceva numai cu tine unde tot ce-i rau ti se intampla doar tie.
***

Iata-ma in a doua zi de munca. Plictisitor. Ar fi fost bine daca reuseam sa-mi iau totusi diploma la drept. Dar cum inteligenta mea da pe'afara, nici nu s-a pus problema de un esec. Am reusit oarecum sa trec peste acele ore plictisitoare recapatandu-mi libertatea pentru restul zilei.



Repet, este doar o parte.

#9
Hi. Imi place capitolul asta, chiar daca este putin mai scurt. So, Scotty a aparut din nou in viata lui Alex, interesting :>. Vy cred ca m-ar fi enervat si pe mine daca ma scula la ora aia atat de matinala, stiu ce inseamna.
Abia astept sa vad daca Alex se va intalni din nou cu Brian, sau macar daca il va suna.
Astept cu nerabdare nextu si succes in continuare. :X
bye and kisu :8:-h
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#10
GreÅŸeli :
Urmatoarea -- Următoarea
sorămea -- soră-mea
ca intotdeauna dupa cum o stiu eu ea era soneria mea de trezire -- ca întotdeauna după cum o ştiu eu, ea era soneria mea de trezire.
intrase -- Intrase
lunga -- lungă
tipand si tipand si tipand. -- ţipând şi ţipând şi ţipând.
întradevăr -- într-adevăr.
ingrijita -- îngrijită
- da' -- Da'
il cautasem -- Îl căutasem
si el, la 4 -- ÅŸi el, la 4
suna -- sună
pentru ca vrea -- pentru că vrea
Iesi afara! -- Ieşi afară !
sa iesi dracului afara -- să ieşi dracului afară
am racnit aruncand cu o alta perna in ea dar s-a ferit inchizand usa. -- am răcnit aruncând cu o altă pernă în ea dar s-a ferit închizând uşa.
trantindu-ma in -- trântindu-mă în
Ma intreb -- Mă întreb
Nu-mi pasa. -- Nu-mi păsa.
pana cand ceasul desteptator -- până când ceasul deşteptător
(re)aparut. -- reapărut
Esti sacaitoare -- Eşti sâcâitoare.
macar ma -- măcar mă
ingamfare -- îngâmfare
Dute. -- Du-te.
ca -- că
Enervanta -- Enervantă
indeplinit-o -- îndeplinit-o
ca -- că
sa -- să
dovada de putina -- dovadă de puţină
oftand -- oftând
nu ma auzise. -- nu mă auzise
trantind usa -- trântind uşa
ca avea -- că avea
sa ma -- să mă
totusi un loc de munca -- totuşi un loc de muncă
sa ma tin ca sa -- să mă ţin ca să
incerca sa -- încerca să
ca ma decisesem sa -- că mă decisesem să
in sfarsit -- în sfârşit
bucatarie -- bucătărie
sa -- să
insa -- însă
savurand -- savurând
Neata -- Neaţa
că'i -- că-i
si ti-am zis sa -- şi ţi-am zis să
poti abtine niciodata -- poţi abţine niciodată
destula -- destulă
adanc -- adânc
Cateodata -- Câteodată
parca intentionat -- parcă intenţionat
statea -- stătea
ametitul -- ameţitul
[ Având în vedere că ai vrut să scri cu diacriticie spre final am văzut o grămadă care nu aveau diacriticile puse, dar m-am plictisit şi eu şi nu le-am mai corectat chiar pe toate, dar majoritatea sunt mai sus :]] , wtf, chiar am stat mult la ele ].

Greşeli de exprimare nu am văzut în special or anything, problema singură a fost cea a diacriticilor şi am menţionat oricum mai sus. Mi-a plăcut partea din capitol, este drăguţă dar ca să fiu sinceră - cam plictisitoare. Aştept însă următoarea parte să văd ce se va întâmpla şi în aceea. Vivy e chiar o bătaie de capt câteodată iar scumpul nostru Alex e tare imatur =]] . Aştept următoarea parte, succes la scris >:d<




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)