Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

It's been a while

#1
Hey! Smile Well, a trecut ceva vreme de cand nu am mai ajuns pe un forum anime, poate din lipsa de timp sau poate din firea mea care se ataseaza prostesc de forumurile pe care le frecventa cu cativa ani in urma si care fie au murit, fie sunt inactive acum.
Sunt Dreamy, sau Luana, desi prefer prima varianta pentru ca se potriveste perfect cu firea mea de "plutista". Am 18 ani, sunt o mandra bistriteana mutata insa la Sibiu pe perioada liceului. Ador tarile nordice, zapada, scrisul (singurul impediment fiind faptul ca timpul necesar, inspiratia si cheful se aliniaza mult prea rar), cititul si in general orice tine de a cunoaste lucruri noi, de noi experiente si lucruri imprevizibile.
Cum am ajuns aici? Prin google, vagi fragmente de amintire si un urias dor de un forum anime activ.
So there... hello si sper sa cunosc multa lume interesanta cu care sa schimb idei! ^-^
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#2
Bine ai venit pe Animezup, DreamGirl!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
'ello si bine ai venit pe aici!~

Ce genuri de muzica asculti?
Top serii anime preferate?
Manga citesti?
Carti preferate?
Melodie care sa te reprezinte intr-o oarecare masura?

Have fun!~

#4
Saluuuuut si bun venit printre noi! Iti doresc o sedere cat mai placuta si sper sa nu fi dezamagita de site.

Nu cred ca are rost sa te bat la cap cu regulile, pari deja familiarizata cu forumurile, dar daca ai vreo problema pe-aici apeleaza cu incredere la rosiatici, albastrei sau verzisori. Majoritatea avem id-urile de mess la profil.

Have fun around and be good! m/
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#5
Salut, salut, thank you for the warm welcome, guys! ^^
TheyCallMeKazu
Ascult in general rock, mai ales alternativ (Linkin Park, Three Days Grace, Skillet) si gothic metal (Evanescence, Within Temptation, Lacuna Coil etc.), dar si chestii mai linistite, indie stuff si lalaituri of some sorts (BOY, Ed Sheeran, Birdy, Daughter, Sarah Jaffe, Of Monsters and Men).
Serii anime nu am vazut foarte multe la viata mea, dar printre preferate se numara Nana, Rozen Maiden, Claymore, Canaan si Ga-Rei: Zero.
Obisnuiam sa citesc ceva manga mai demult, dar am renuntat pana la urma si acum mai citesc doar Claymore (asta fara a lua in considerare Nana, care nu a mai avut un capitol nou de mult mult timp).
Carti preferate...mmm... Cosmetica dusmanului - Amelie Nothomb. Si orice de John Green, in special Looking for Alaska. Plus Sarah Waters - Fingersmith.
Melodiile care ma reprezinta se schimba de la o zi la alta si sunt prea multe cele care au fiecare cate o particica din mine. Melodia mea preferata insa din toate timpurile este Dan Wilson - Free Life. It just gets to me every time.

Hey Agrona! Mersi de bun venit 4 Sunt sigura ca imi va placea, at least I love what I've seen until now. Familiarizata cu forumurile sunt, dar nu se stie niciodata ^^ See you around!
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)