Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inu x Book SS

#1
Auziti, acum 5 minute ma plimbam si eu pe site-ul asta, asa, din plictiseala. Si dau de un anime numit Inu X Book SS. Ok, totul normal si frumos, pana caut eu pe wikipedia despre acest anime. Si dau de urmatoarea descriere la unul din personaje:

Soushi Miketsukami
ENGLEZA:
The assigned SS Agent to Ririchiyo and her servant, Soushi is the reincarnation of the evil Nine-Tailed Fox.
ROMANA:
Agentul SS sub acoperire al lui Ririchiyo si servitorul ei, Soushi e reincarnarea maleficei vulpi cu 9 cozi.

Cand am vazut asta am fost like WTF? ce cauta Kurama (nu ala din yuyu hakusho, ala din naruto 106 )in animeu Inu x Boku SS?
Asa ca va rog sa ma lamuriti. Ce legatura e intre animeurile Naruto si Inu X Book SS? Mai exact, ce legatura e intre cele 2 vulpi? Sunt una si aceeasi? M-am documentat o groaza si n-am inteles :study:
A, si era sa uit: WTF? Cand a murit Vulpea cu 9 cozi de s-a si reincarnat?
2 poze cu vulpea cu 9 cozi, prima din Inu X Boku SS, a 2-a din Naruto.

[Imagine: oihurs.jpg] [Imagine: 2mn0kmt.jpg]

Multumesc anticipat de raspunsuri si va salut...Bye!
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]

#2
Am stat, am cautat si m-am informat. In primul rand nu cred ca acesta e numele anime-lui, dupa mintea mea e: Inu x Boku SS.
In al doilea rand mare chestie nu am gasit, dar am ajuns la urmatoarea concluzie:
Naruto si acest anime, Inu x Boku SS sunt doua anime-uri total diferite. O mica inspiratie, sa zic asa. Alta explicatie nu gasesc. In plus cel ce a scris si produce nu e acelasi cu cei de la Naruto.
In al treilea rand exista un topic, acelasi anime, sunt absolut sigura.
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=29337

Nu stiu ce ai inteles :]], dar sigur sunt 2 anime-uri total diferite.
In primul rand ce i-ar veni lui Kishimoto sa ucida vulpea cand inca mai e necesara si anime-ul Naruto nici nu e gata? Si dupa: de ce ar face alt anime?

Nu au treaba una cu alta.
Fara altele spun: Topic inchis.
[Imagine: h8v.gif]
 




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)