Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intersectii

#1
Iata ce m-am gandit eu. Sa facem un rpg interactiv. Dupa cum suna si numele topicului deschis, se numeste Intersectii pentru ca viata personajelor se va intersecta la un moment dat. Ce trebuie sa faceti voi aici ? Este simplu : urmand exemplu meu, va alegeti un personaj - poate sa fie dintr-un anime sau nu - si-l interpretati. Nu vi se pare simplu ? Daca vi se pare simplu sa-i dam drumul :

Numele personajului interpretat de mine : Anna
Descriere : Inaltuta, alura si fizionomie de foto-model.
Varsta: 28 ani

Intr-o zi banala, intr-un parc.

Venirea primaverii "anunta" inmugurirea pomilor. Aerul era mai proaspat si parca totul era mai vesel in jurul ei. Anna iesise in acea zi din apartamentul ei la o plimbare in parc. Era scriitoare si plecase in cautarea inspiratiei. Se aseza pe o banca meditand. Deodata, i se paru ca aude niste pasi. Intoarse capul si il/o zari pe...

Ei ? 5 Continua cineva ?
[Imagine: shaiyalight.png]

#2
Barak: razboinic, 1.92cm, gardian al lumii. Tanar, inca de 25 de ani , maestru in tehnici interzise, doborase pana acum 300 de demoni. Totusi, cel mai puternic varcolac a pus un pret pe capul lui si de atunci , eroul se intalneste la tot pasul cu creaturi misterioase pe care a reusit sa le invinga.
Pana acum, cel putin...


Deodata incepe sa ploua. Barak simtea ceva ciudat in acea ploaie, un murmur, un glas, care-i parca-i spunea ca in curand ceva o sa se schimbe...
Ploaia-l linistea si totusi il ingrijora...
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#3
ok, imi place ideea Dei 4

numele personajului: Taylor
varsta: 25 ani
caracterizare: brunet cu ochii albastri, student la faculatatea de medicina. Nici prea inalt nici prea scund.

...Taylor se indrepta spre Anna, cerand permisiunea sa ia loc, langa ea pe banca. Isi aprinse o tigara, urmarind cu privirea fiecare copac din acel parc. II placea sa se relaxeze in parc, mai ales ca nu avea nimic de facut in ziua aceea. Scoase telefonul din buzunar, verificandu-si toate mesajele primite. Nu avuse timp sa le verifice, asa ca aceea era ocazia perfecta. Fata il privea un pic amuzata....
-

#4
numele personajului: Asami
varsta: 19 ani
caracterizare: 1.73 , blonda , ochi verzi , in timpul liber ii place sa fotografieze natura

Asami se plimba visatoare pe aleea parcului . Ii placea mirosul si feeria de culori pe care pomii o creau . Ar fi dorit sa poata prinde acel moment intr-o fotografie , dar avea nevoie de ceva ...nou sau neobisnuit. Observa pe o banca o fata si un baiat care fuma .
Par draguti .
Apoi se intinse pe spate pe o banca si adormi . In scurt timp un zgomot o trezi ....
Zelia on: DeviantArt & MAL

[Imagine: fiveofusweremeanttobeby.jpg]

#5
OOC:
era Mitzuke care ateriza cu ganduri pasnice[oarecum >_>] .Parerea mea e ca RPG nu e bine facut.In primul rand,de obicei trebuie sa ii ceri acordul cuiva,nu te apuci pur si simplu de un RPG.Apoi,daca ideea e buna se accepta[nu am nimic impotriva chestiei asteia,e ok]. Dupa ce faci asta,te duci frumos si faci alt topic unde fiecare sa isi caracterizeze personajele si sa scrie mai mult decat 2 randuri Zuppy03 .
Ok,asta a fost parerea mea ...poate asa sunt RPG -urile pe alte forumuri dar aici e altfel.
LOLNOPE




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)