Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Iti faci personaj ?
Mi-am facut
100.00%
1 100.00%
Nu-mi place ideea, nu imi fac.
0%
0 0%
Nu-mi place rpg.
0%
0 0%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Inregistrare Personaje

#11
Inca un personaj, de data asta baiat 4

Nume: Ken Kiroichi
Varsta: 18 ani
Istorie: Dupa ce Dayane a plecat, parintii ei s-au despartit, Yoko ajungand in grija tatalui, care s-a casatorit cu alta femeie care era mama lui Ken. El i-a promis lui Yoko ca o va gasi pe Dayane chiar daca va fi nevoit sa caute in toata lumea.
Personalitate: Este sensibil, respecta pe toti si este un camarad de incredere
Putere: Poate zbura cu ajutorul unor aripi (le veti vedea in poza), apa, pamant, foc si vant. Poate sa ve combine dar asta doar de cateva ori intr-o lupta. Espert in lupta corp la corp

Infatisare: http://www.google.it/imgres?q=anime+boy&...-Dw&zoom=1
Cand lupta: http://www.google.it/imgres?q=anime+boy+...LBQ&zoom=1

Semn: http://www.google.it/imgres?q=icons+blac...uBA&zoom=1 (semnul lui este balanta si este pe spate)

[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#12
HELLOW everybody, imi mai fac inca un personaj 4


Nume: Shin Yamada

Varsta: 18 ani.

Istorie: S-a nascut in Coreea de Sud. Nimeni nu stie care ii spun parintii, fiind invaluita in mister toata viata lui.

Personalitate: Este insensibil, rau, indiferent, uraste pe toata lumea si ii place varsarea de sange.

Putere:
1. Poate sa treaca prin orice obiect
2. Poate sa vindece
3. Poate sa scoata arme prin corp.
4. Poate sa se teleporteze
5. Elementele: pamant, gheata, fulger

infatisare: http://www.flickr.com/photos/36377446@N02/3736415970/

cum arata cand lupta: http://media.photobucket.com/image/anime...Rentan.jpg

semn: http://www.google.ro/imgres?q=pentagrama...x=62&ty=49

Ii apare in palme
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



#13
Buna, buna! Am primit linkul la RPG`ul asta demult, dar numai acum am dar click.
Nume: Samari Fukura
Varsta: 16 ani
Istorie: Parintii ei s-au sinucis cand ea avea 6 ani. Atunci a fugit de acasa, fiind gasita intr-o padure de niste oameni, care au crescut-o, pana cand aceastia au fost asasinati. Atunci a gasit refugiu la aceasta scoala.
Personalitate: Desi a trecut prin multe, este foarte optimista, mereu zambitoare si desi uraste sa fie singura nu gaseste pe cineva care sa ii fie aproape si care sa o iubeasca.
Putere: -Se poate transforma intr-o pisica neagra
-Stapeneste aerul
-Poate controla si apa si isi poate transforma corpul in apa
-Poate hipnotiza
Infatisare: http://mariyforum.3xforum.ro/img/pics/ma...k_9910.jpg
Atunci cand lupta: http://totalanime.3xforum.ro/img/pics/to...k_1999.jpg
Semn: http://quadratus.files.wordpress.com/200...cinata.jpg Semn ii apare pe umarul drept
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#14
(prenume, nume) Asuka Senetaru, 16 ani, a venit la luceu adusa de un fost profesor ranit grav, care a murit cateva zile mai tarziu. Ma rog, ea l-a adus pe el, dar, nah... asta este singura informatie despre ea. Se crede ca ar fi mostenitoarea unei familii foarte periculoase de demoni, dar nimeni nu stie nimic sigur.
Cand lupta, foloseste aceasta forma, iar forma sa obijnuita este aceasta (tatuajul de pe perete il are pe spate), nedespartita de sabia sa foarte ascutita si de pistol, aceasta are ticul nervos de a scoate 1-2 cenimetrii sabia din teaca si sa o bage la loc sau sa invarta pistolul, sa se joace (la propriu) cu el, acesta avand siguranta pusa, bineinteles, sau gloantele scoase. Desigur, celalalt pistol il are incarcat in momentul respectiv, astfel ca nimeni nu indrazneste sa o atinga.
Cand vine vorba de lupta, sabia sa este o parte din corp, intr-o lupta in care trebuia sa protejeze caminul unde stau ei acum, ea a reusit performanta de a decapita 100 de persoane in doar 3 secunde. Tinteste bine, nimerind cu orice arma o pasare aflata la 3-4 kilometrii distanta (aproape... mda, au provocat-o si cu mitraliera d-aia mare cu mai multe tevi care se rotesc. A reusit doar la 2.35 metrii sa nimereasca), are ochii foarte bine dezvoltati, putand vedea... cosmonautii pe orbita, daca este senin (dar doar noaptea, intrucat ziua este prea multa lumina). O singura persoana are voie sa o atinga, intrucat acea persoana i-a salvat viata de cateva ori. O data a luat-o in brate pentru a o salva, intrucat acesta nu isi dezvoltase aceasta putere destul. Aceasta mai are cateva arme ascunse, de care nimeni nu stie, este foarte buna la magie nearga ce reprezinta chestii ce trebuiesc aruncate la departare, in forma demonica aceasta emana o energie otravitoare, energie care il vindeca pe cel mentionat mai sus si mai jos.

(prenume, nume) Shijsaku Kerrigan, 16 ani si jumatate , plin de mister si secrete, il cunosc multe persoane puternice si cunoaste multe persoane mari in rang si chiar daca ele nu stiu nici cel mai mic lucru despre el, acesta le stie si cele mai adanci secrete. Nu este o fire autoritara si deesi este o fire bagacioasa, se intelege cu Asuka. In forma normala/relaxata, inainte de transformare emana o aura alba, pura, aproape angelica, coasa lui fiindu-i cea mai pretioasa amintire a trecutului despre care rar mai scapa cateva cuvinte. Forma sa de lupta este insotita de o sabie (se vede doar manerul) care are lama alba ca aura angelica dintre transformari, putand-o face sa straluceasca orbitor, acesta preferand sa atace in acele momente in care oponentul este orbit. Nici un dusman, fie in forma normala sau de lupta, nu a avut altceva decat o taietura perfecta, deobicei a gatului, uneori a bustului in forma normala, respectiv taietura pe mijloc, pe verticala, in forma de lupta.
Tatuajul... ii apare pe gat, de mai multe ori si il are si un breloc, pe care le foloseste pe post de gazde, cand trebuie sa se ascunda. Nimeni si nimic nu-l poate gasi, nici cautand dupa energia emanata, nici dupa spirit. Acel tatuaj este o adevarata portareata impenetrabila, care, inchisa, nu permite transfer de energie in nici o directie.
Coasa pe care o detine poate sa taie spatiul, acea taietura in spatiu functionand ca o gaura de vierme (o aura verde-inchis unde deschide si rosu-inchis unde trebuie sa ajunga) si controleaza orice obiect vrea el, deformandu-l, daca este nevoie. Se hraneste cu frica, durere, suparare si alte sentimente negative si desi este mai retras, de fel, timid, si ganditor (se gandeste de cateva ori inainte sa spuna un lucru unei persoane caruia nu vrea sa-i greseasca), acesta are cativa prieteni, printre care si Asuka si Dayane si, in general, persoane "negative", dar controlate (care nu prea folosesc puterile). Totusi, este mereu in centrul atentiei, desi nu vrea asta deloc, intrucat este liderul adjunct al celei mai periculoase grupari din scoala, desi gruparea nu este in topuri decat foarte rar. Sunt cazuri, ce-i drept rare, dar sunt, in care acestia le iau de sub nas, misiuni, profesorilor, ajungand sa reprezinte scoala in taramul intunecat si fiind de nelipsit, unul din membrii (oricare), de la orice adunare care reprezinta lucruri rele. Acestia socheaza intreaga scoala cand, dupa ce sunt trimise toate echipele "importante" in misiuni in deplasare, scoala este atacata de o armata a unei scoli rivale. Toti acei elevi ai scolii rivale au sfarsit morti, in afara de unul care ii il sfatuise pe Shijsaku sa mai ia o pauza de la lupte, zicand: "Mai ia si tu o pauza, vezi-ti de viata ta! Nu se stie cand se intampla ceva si toti cei pe care-i cunosti sunt atacati cand nu se asteapta si nu mai ramane nimeni viu. Baga de seama la ce-i in jurul tau! Nu poti trai in intuneric pentru totdeauna!" Acest elev se va muta la acest liceu, semestrul urmator. (Va las pe voi sa-l concepeti. Trebuie sa fie un personaj dur, dar nu si ca infatisare mustuloasa, chestii de-astea.)
Ajuns la scoala, Shijaku Mai primii un tatuaj. Dar, ca toate tatuajele, nu se arata la acel moment. Acesta se va arata inainte de moartea acestuia... fiind un tatuaj care-l ajuta sa renasca... Si moare intr-o misiune de salvare, in bratele Asukai, urmand ca in 5 minute sa-si revina complet, doar ca va mai putea folosi o forma de lupta. aceasta... Transformarea aceasta prezinta o deformare, in zona toracica, dar doar in partea stanga, unde fusese lovit de un luptator care n-avea ce sa caute acolo. Deocamdata tine aceasta forma ascunsa. Cel putin pana se va fi razbunat pe cel care i-a trezit-o.
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#15
Noh, nu ma' scrie nime'?
Clar, m-apuc de fic-uri...
Ce nu stiam eu este ca o inceput arena... 4 Poate ar fi trebuit scris aici...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Centrul de inregistrare personaje Lia 10 18.838 07-07-2013, 02:12 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Centrul de inregistrare RPG Lia 6 5.909 07-04-2013, 08:38 PM
Ultimul răspuns: Costin
  Fisa de inregistrare. Niska 0 2.807 29-01-2012, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Niska


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)