Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inoue Orihime

#1
Ok...m-am decis sa deschid un topic despre acest personaj pentru ca mi se pare destul de important.
Orihime Inoue este o colega veche de clasa a lui Ichigo, indeaproape legata de el de o prietena comuna (Tatsuki Arisawa). Ea este practic orfana, de vreme ce ea si fratele ei mai mare Sora au fugit din casa in care erau abuzati la o virsta frageda, iar mai tirziu si acesta a murit. Desi initial lipsita de puteri spirituale, incepe sa si le dezvolte pe timpul petrecut pe linga Ichigo in noua sa forma, ulterior posedind una din cele mai puternice abilitati de vindecare, fiind capabila de a readuce corpul la starea precedenta de sanatate, oricit de grave ar fi ranile.
Parere personala:fata asta mi se pare cea mai dulce din intreg anime-ul.Este atat de inocenta si copilaroasa,incat toate colegele ei tin la ea.Este foarte simpatica...mai ales cand spune acele feluri de mancare....absolut divine21
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Hehe...pe langa faptul ca are *boobs* mai e si simpatica si e destul de draguta.A avut o copliarie grea insa a reusit sa treaca peste asta...e o fata puternica cu abiliati speciale si are niste spirite foarte funny)Cred ca se potriveste cu Ishida...nu sariti pe mine...sunt fan IchiRukia .21
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#3
Inoue e un personaj super tare,parerea mea. 10
Pai ce sa zic,multa lume nu o agreaza insa mie mi se pare foarte simpatica,chiar daca la inceput e pur si simplu banala,lipsita de puteri,etc,etc.
Dar de cand a aflat ca Ichigo e shinigami si cand a aflat de soarta Rukiei a vrut si ea sa ajute(lucru pt care o apreciez enorm),iar pe parcurs se perfectioneaza tot mai mult si devine foarte puternica.
So...YOU GO ORIHIME!
\m/

#4
Orihime este un personaj destul de dragut,cu toate ca fratele ei a murit este o fire foarte prietenoasa,deschisa si ii place s afie alaturi de prietenii ei la bine si la greu.Nu cred ca se fi suparat vreodata,sau sa renunte.Este foarte inteligena si imi place mult cum se poarta,si se distreaza si in cele mai grele momente.
[Imagine: sssfcopy.png]

#5
O dulceatza de fata ^^
Pe langa faptul ca arata foarte bine [XD] ,este prietenoasa,genul care nu isi baga nasul peste tot doar ca sa se afle in treaba ,tzine la totzi cei din jur, si sufera daca acestia sunt raniti,indiferent daca ii sunt prieteni sau dusmani (in fine, nu kiar totzi dusmanii 78)
mie personal imi place mult de ea,si este de apreciat faptul k este tot timpul vesela si nu a picat in depresie cu toate ca i-a murit si fratele ,deci a ramas singura T_T
Well,este super sweet ,dar....
<---fan IchiRuki so stay away from Ichi :ha:

#6
Personajul feminin favorit din Bleach. Asta deoarece este o fata foarte simpatica si sentimentalista. Aproape intotdeauna se afla unde este Ichigo si incearca sa-l sustina cat de mult poate, eventual sa-l vindece dupa fiecare lupta. Puterea ei este foarte rara (singurul personaj cu o putere asemanatoare fiind Hachi) si cred ca se va dovedi una foarte importanta in final datorita abilitatii ei de a respinge realitatea. Unul din momentele favorite ale anime-ului este scena in care ea isi ia adio de la Ichigo inainte de a pleca in Hueco Mundo. Sper ca intr-un final sa fie impreuna cu cel pe care il iubeste 10

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#7
Orihime mi se pare OK ^^ . E foarte draguta , prietenoasa , copilaroasa..imi place asta la ea si e tare vesela . Arata foarte bine si e frumoasa . Nu mi se pare deloc enervanta . E destul de puternica si desi a avut o copilarie cam grea nu a devenit trista din cauza asta ceea ce inseamna ca e destul de puternica ^^
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#8
Inoue Orihime...Ettoo,ettoo..Ii ador numele.Pur si simplu mi se pare un nume atat de interesant si genial.Inoue,pare atat de captivant,fabulos..grozav.Iar Orihime te duce cu gandul la o frumoasa floare,si asta se deduce si din faptul ca aceasta este extrem de frumoasa.
Hmm ce pot spune,imi place caracterul ei desi este cam prostuta si uneori cam prea copilaroasa,imi place caracterul ei si felul ei de a fi.Stie sa se faca remarcata in felul ei.Plange cam prea mult si parca uneori nu stie sa se opreasca,ii este poate frica de a lupta,si prefera sa ceara ajutorul ( lucruri pe care leam constatat din cateva episoade pe care le-am vazut.Daca gresesc cu ceva imi cer scuze ) .
Parul sau este de asemenea foarte dragut si are niste .. .chestii foarte mari 21 care poate atrag atentia oricarui baiat.Este o fata interesanta,captivanta si uneori cu simtul umorului.Poate din cauza faptului ca , este un pic cam prostuta..
Dar fata ei de fata timida,vorbele sale suave presupun ca pot cucerii atentia oricarui baiat.De aceea imi place de ea.Este o fata 100 % si plus de asta arata foarte bine ^^

#9
Mi se pare a fii un personaj destul de dragut insa de la inceputul anime-ului nu mi-a agreat atat de mult la fel ca si Rukia 65
Pai are un comportament copilaros,rasfatat si haios insa asa s epoarta si in situati in care ar trebui sa fie serioasa si de aceea are de pierdut.
Aspectul fizic este cu msa zic si el dragut insa sanii ei sunt prea mari dupa parerea mea,ei fiind unul din motivele care m-au facut sa urasc destul de mult acest personaj.Referitor la puterea ei, este destu lde puternica insa cand am vazut prima data acele zane m-am scarbit de tot.
Iar faptul ca mai nou se spune ca ar face un cuplu minunat cu Ichigo iese cu totul din socoteala,niciodata nu s-ar potrivi deoarece ea este prea copilaroasa iar Ichigo este prea ametit fata de realitate.
Sper ca n-am suparat pe cineva cu parerea mea insa --> sunt IchiRuki fan 65

#10
Well, Orihime nu e chiar cel mai favorit personaj al meu, dar imi place pentru faptul ca datorita ei multe personaje importante au continuat sa traiasca! Iar acum e mai puternica, mai sigura pe ea. Si, mai ales, e super draguta, e asa nebuna si e amuzanta cand incepe cu mancarea ei proasta21). And..you know.. BOOBS15!! Desi e un pic enervanta, in final e in regula4.
Dar nu-mi place deloc IchiOri. I'm an IchiRuki fan, soo..
"There are people in this world that enjoy being alone, but there isn't a single person who can bear solitude."
- Makarov to Gajeel [Fairy Tail]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inoue vs. Rukia Lye 23 16.568 29-12-2012, 06:35 PM
Ultimul răspuns: Michee


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)