Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inot

#1
Inotul este un sport de apa, benefic celor cu diferite probleme medicale. Poate fi practicat la orice varsta, insa nu si in orice loc 21 . Dupa parerea mea, este relaxant, iar stilurile de inot difera de la o persoana la alta. Ce parere aveti despre el? Care e diferenta la felul in care este dezvoltata o fata si un baiat in urma practicarii acestui sport? L-ati recomanda altor persoane?
[Imagine: 9r3myo.jpg]
Thank you VeVe :3

#2
Ma bucur ca exista si un topic de genul acesta...La inceput nu-l observasem,dar acum daca tot suntem aici.

Inotul este un sport magic. Dupa mine este cel mai frumos sport, pe care o persoana il poate practica. Bineinteles este si foarte periculos, daca nu esti atent, sau faci alte prostii, poti sa te ineci T-T..si nu doresc asta nimanui.
Eu una am practicat acest sport...hmm, cam 5 ani. Inot de performanta. Eram foarte buna la stilul crawl, brass si spate. La fluture din pacate nu scoteam timpi buni, si oboseam foarte repede.
Insa categoric stilul meu preferat este spatele :X
Din pacate, am avut de ales in cele din urma, sa ma axez pe inot, sau scoala. Eu una am ales scoala, deoarece, stiam ca poti face acest sport maxim pana la 30 de ani. Apoi trebuie sa devii antrenor, in cazul in care nu ai nici o facultate. Iar antrenor devii, doar daca ai noroc, si esti destul de bun.
Corpul se dezvolta foarte armonios..In comparatie cu o fata care a facut inot, si o fata care nu a facut e o diferenta. Una buna si una rea. Cea buna, este la fata care a facut inot,este ca e inalta, puternica si umerii foarte bine dezvoltati. Din pacate uneori, sanii nu se mai dezvolta asa de mult, ca in cazul altor fete. Repet nu este obligatoriu, dar cunosc colege care au ramas in bransa, si asa au patit.
La baieti de asemenea..sunt foarte ”buni”...in ambele sensuri 21...si merg si poloistii 21...*mda acum fabulez*
In orice caz, recomand oricarei persoane acest sport, chiar daca nu se axeaza pe performanta, te poti relaxa si simti energic in acelasi timp..Smile
[Imagine: chibi_6732.gif]
chibi-ul lui Itsumi


[Imagine: 2yum3h1.png]
Love was when i loved you...Now is hate...

#3
Inotul 8
Imi place foarte mult acest sport, cred ca in fiecare vara merg la bazin sau la mare pentru a ma arunca in apa si sa incep sa inot xD Nu stiu, imi place foarte mult, este foarte relaxant din punctul meu de vedere. Daca am nervi sau sunt foarte stresata, inotul imi alunga toate gandurile negative.
Nu am facut niciodata inot de performanta, deoarece nu am simtit nevoia. Inot de placere, atat ca stiu si mi-e foarte bine xD Prima data am invatat sa inot la 9 sau 10 ani, nu mai stiu exact. Pana atunci imi fusese frica de apa, caci ma tot gandeam ca am sa ma duc la fund xD Dar dupa 5 sedinte de inot nu voiam sa mai ies din apa xD.
Eu nu am mai crescut de ceva vreme si am doar 14 ani, peste douazeci de zile fac 15. Pot sa spun chiar si un an, iar cand am mers vara trecuta la mare multi mi-au spus ca m-am mai inaltat putin cu cativa centrimentri. Adica, mi-e rar mi se spune ca m-am inaltat xD Inotul chiar este un sport bun din toate punctele de vedere. Dezvolta bine corpul, slabeste15 si te ajuta sa te inalti.
Ce pot sa mai spun, genial acest sport.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
Stiu sa inot de cand ma stiu. Nu exista vara in care sa nu ma duc la mare, la piscina sau mai-stiu-eu-ce. Nu ma pricep la viteza, intradevar, eu il golosesc ca mod de relaxare. Stilul pe care il folosesc e o combinatie, nu unul anume. Plus ca mai e si distractiv. Cateodata nu inteleg cum unele persoane au 'frica de apa'. Mi se pare un sport atat de usor...si uit ca mie imi este asa doar pentru ca am facut asta de mica.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#5
Un sport frumos, pe care as vrea sa il practic din ce in ce mai des incepand de vara asta. Am auzit ca formeaza corpul, asta daca te tii de el.

Prima data cand am vrut sa invat sa inot a fost acum trei sau patru ani. O colega mi-a apreciat dorinta de a invata si a decis sa ma ajute. Nu stiu daca ea nu era o profesoara prea buna sau eu eram prea grea de cap, dar nu am inteles mare lucru. In fine, ea a crezut ca in cateva ore am si invatat, asa ca atunci cand am fost la piscina ne-am dus la apa mai mare. Valuri peste valuri, oameni care se misca, imi pierdusem echilibrul in a mai sta pe varfuri si m-a dus apa acolo unde nu atingeam. Vai, cata spaima am avut atunci X_X Am invatat sa inot dintro greseala. Credeam ca o sa mor, ca o s ajaung pe fundul piscinei. 21 lol, dar nu a fost asa, de atunci am invatat ^^

Cand inot ma simt libera. E foarte furmos si nu mi s-a intamplat sa obosesc prea des.

#6
Stiu sa inot bine de patru ani si dupa mine e unul din cele mai bune sporturi de practicat vara.Pur si simplu e ceva magic,doar tu si apa.Nu e vara in care eu sa nu fiu la mare,deoare cu piscinele nu ma prea imac...Imi plac totate stiulurile de inot,dar dupa 'fluture' ma dau mai putin in vant.So,pur si simplu uit de griji si trebuie sa ma scoata cineva cu forta din apa de cele mai multe ori o.o
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)