Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingamfarea persista

#1
Disclaimer:nu detin nici un personaj din anime-ul Naruto
[/i]

Cap.1


Este o seara destul de linistita in Konoha un oras micut pe harta tari Japonia.
Eu sunt Sakura Haruno o fata cu parul roz lung pana la umeri tuns in V, stiu suna ciudat ca este roz dar asa il am, ochi verzi cam incapatanata si uneori rautacioasa cu persoanele care nu faceau ce vruiam, aveam decat o prietena cu care ma intelegeam mai bine.. ba nu, mint doua, acelea sunt Ten Ten o fata dulce de felu ei cu parul castaniu si ochi de aceasi culoare iar cealalalta este Hinata, e genu de fata care nu spune prea multe si se inroseste din orice, ea are ochi de un lila spre alb si parul lung pana la talie negru. Eu locuiam cu sora mea mai mare cu trei ani Yomi, o fata rebela mai ca mine, inalta cu parul negru strans intr-o coada la spate cu ochi caprui. Parinti nostri lucrau la o frima de masini, ne trimite-au bani o data pe luna iar ca sa nu ne lase complet singure, ne-a angajat o "bona" care venea dimineata sa faca curat si din cand in cand le mai dadea raportul parintilor nostri.Inca un an scolar plictisitor avea sa inceapa peste o zi. Eram in camera mea in care domina culoarea mov, pe pereti erau lipite diferite postere cu cantarati si trupe rock iar eu stateam pe patul pufos de culoarea alba cu mici inimioare mov iar vizavi de pat era biroul cu laptop-ul meu pe care nu lipseau diferite abtibilde cu inimioare si stelute. Cum intrai pe usa in partea stanga era patul iar in cea dreapta biroul si langa el sifonierul unde aveam tot felu de haine. Ma gandesc sa intru pe messenger dar nu aveam chef de alte mesaje de la colegi mei reamintindu-mi ca maine incepe scoala. Asa ca imi vine ideea sa ma duc la Ten Ten, am vrut sa o anunt ca vin dar avea telefonul inchis. Ies din camera inchizand incet usa inainte sa auda Yumi ca ma lua la intrebari. Mereu facea asa de parca sunt la inchisoare, dar planul meu nu a avut succes.
-Sakura unde naiba de duci la ora asta? zice ea uitandu-se la mine cu o moaca de radeai tinandu-te cu mana de burta.
-Stai calma surioara ca nu ma duc prea de parte si in plus e ora sase. spunand asta ies pe usa trantind-o. Ies din vila si o briza imi cuprinde parul, sifonandu-l un pic. Ma indreptam cu pasi inceti spre casa prietenelei mele care era la doua strazi departare. Fara sa imi dau seama cineva ma trage de mana si ma intoarce spre ea, cand ma intorc nu era nimeni alta decat TenTen.
-Ce faci? Ai inebunit era sa te pocnesc! spun eu mai sa o iau de par.
-Scuze cand te-am vazut am venit sa te opresc ca sa nu mai vi la mine ca m-am certat cu parinti.. iar. Deci ca tot suntem aici hai prin parc sa ati arat noua melodie de la dansuri sa imi spui daca ati place si poate o sa si cantam pe ea. spune ea ispitoare facand miscari din sprancene.
-Bine pentru ca nici eu nu ma inteleg prea bine cu sora mea, doamne ma crede de doi ani, ea era la fel ca mine cand avea saisprezece ani dar ce sa ii ceri. Intre timp ce ne plimbam printre stradutele inguste ale orasului, am ajuns in fata intrari in parc. Parcul era foarte mare si frumos amenajat cu flori, banci colorate cu verde deschis si in partea stanga un lac marisor.
-Si.. pe ce melodie ziceai ca o sa dansam?
-Pe melodia "2NE1-Try to follow me". spune ea scotand telefonul din buzunar.
-Wow.. super. zic eu uitandu-ma spre apus.
-Dar ce ai? Ar fi trebuit sa sari in sus, melodia e super!
-Mda, poate ca ai dreptate dar.. nu mai conteaza eu cred ca plec. spun eu ridicandu-ma de pe banca. In seara acea n-aveam chef de nimeni si nimic.
-Bine fat-o ce ai? Nu prea esti in apele tale. spune ea ridicand din spranceana.
-Uite nu am timp sa vorbesc acum probabil Yumi se indreaba pe unde naiba umblu.
-Bine imi spui maine la scoala. Cand am auzit cuvantul "scoala" ma-m inotors din drum.
-Chiar trebuia sa imi reamintesti ? Maine iar ii vad pe ratati aia si cand ma gandesc ca trebuie sa stau cu disperata aia de Ino in banca mi se face rau! Ea se uita cu o fata amuzanta la mine cand i-am reamintit de Ino, acea fata era obsedata dupa un baiat pe nume Sasuke Uciha, recunosc e dragut tipu dar e un arogant de iti vine sa ii dai cu ceva in cap. Ma indepartam usor de fata, ma gandeam la faptul ca maine iar incepe stresul anual, intram cu pasi marunti in casa, Yume se uita la televizor in sufragerie. M-a auzit si sa uitat spre mine, ciudat este ca nu m-a intrebat pe unde am umblat, doar m-ia spus "culcate ca maine incepi scoala" asta am si facut m-am dus in camera mea, unde am pus ceasul sa sune si m-am indreptat spre pat. Aveam o presimtire rea pentru ziua de maine dar nu sti nici o data ce va urma.

Urmatorul capitol va fi mai lung..I promise;)
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#2
Cap .2


Ziua ghinionista pentru mine a sosit intr-un final cu un sunet asurzitor de la ceasul meu desteptator. I-am dat un pumn de l-am trimis pe partea cealalta a noptierei dupa care m-am ridicat cu gandul de a ma duce la baie dar soneria de la telefonul meu ma impiedica.
-Neata, vezi ca vin intr-un sfert de ora sa te iau! zice Ten si imi inchide repede telefonul.
-Of se pare ca trebuie sa ma grabesc. spun eu cu voce tare in timp ce imi cotrobaiam prin sifonier dupa unforma. Caut eu ce caut si o gasesc la marginea unui lant de haine, o scutur de praf si ma intrept spre baie unde imi fac siesta de dimineata. Ma imbrac repede in ea, imi pun o cordeluta cu o funta rosie ca sa se asorteze cu uniforma care era alcatuita dintr-o rochita de blugi putin mai scurta de genunchi si camasa alba cu o esarfa rosie la gat unde erau initialele scoli adica "Neliko high". Nu peste mult timp aud soneria de la usa, ma uit in jur si vad ca sora mea deja plecase la facultate, imi iau ghizdanul si plec. Afara ma astepta Ten Ten, care deja observase privirea mea somnoroasa si fara chef de viata.
-Deci ce sa fac ca sa te fac sa zambesti? spune ea plina de sperante.
-Poti sa dai foc la scoala pentru mine? Deci nu poti sa imi ridici moralul. spun eu sarcastica.
-Oh haide, nu e chiar asa de rau o sa radem cu nebunii aia pe acolo mai ales cu Naruto care mereu se ia de Sasuke. zice ea chicotind putin.
-Da ai dreptate si in plus nu am de ce sa imi fac griji.. intr-un final am ajuns si la scoala, unde erau o gramada de copii in jur si masini de asemenea, care venau si plecau de nenumarate ori. Am mai stat prin curtea scoli cu Naruto, Hinata si Neji, Naruto este un baiat super hiperactiv si glumet in acelasi timp cu el nu poti sa stai trist, este blond cu ochi albastri ca neonul, imbracat in uniforma iar Neji este varul Hinatei, avea aceasi culoare la ochi si parul strans intr-o coada la spate. Am mai ras un pic de Naruto la boacanele ce la facuse in vacanta dar intr-un final s-a sunat de ora, am asteptat sa se impinga intrand in scoala restul multimi de copii dupa care am intrat si noi. In timp ce urcam scarile am observat-o pe Hinata care nu prea putea sa urce din cauza unei rani destul de serioase la piciorul drept, am sprijinit-o pana ce s-au terminat scarile dupa care am intrebat-o:
-Hinata unde ai capatat rana asta hidoasa? spun eu ingrijorata.
-Nu-i nimic am "primit-o" dintr-o impiedicare pe strada in timp ce ma uitam la niste vitrine.
-Da dar.. nu apuc sa spun nimic pentru ca Ten ma trage de maneca sa intram in clasa. Cand ajung in clasa ghici ce? Ino il lingusea pe Sasuke si statea pe partea pe unde trebuia sa intru in banca, fiind banca langa geam nu aveam pe unde sa ma strecor la locul meu.
-Ino da-te ca nu am pe unde sa intru! spun eu amuzata de pozitia de sut pe care o avea blonda.
-Si ce o sa imi faci daca nu ma dau, ia lasama Haruno nu vezi ca sunt ocupata cu "my bad boy" aici de fata? cand a spus asta pe Sasuke il bufnise putin rasul.
-Haha se pare ca si iubitelul tau rade de tine la cat de toanta esti si chiar vrei sa vezi ce o sa ati fac? intreb eu furioasa.
-Bine ia loc tar-.. nici nu a putut sa spuna acel cuvant ca am pleznit-o pe obrazul drept, in acel moment toti ne-au atintit cu privirea.
-Daca ma mai jignesti vre-o data jur ca vei pati mai rau! spun eu asezandu-ma in banca in timp ce imi scoteam cartile din ghiozdan. La randul ei Ino s-a asezat in banca injurand printre dinti. In urmatorul moment am vazut privirea ametitoare a lui Sasuke care se plimba pe tot corpul meu analizandu-ma si zambind la coltul guri. Am vrut sa ii spun vre-o doua si lui dar nu am apucat ca a intrat in clasa proful de matematica pe acesta il chema Hatake Kakashi era un om cu parul carunt si nepuncutal mereu intarzia la ora si cand ajungea, ajungea fix in momentul nepotrivit.
-Bun acum ca ati terminat vorbaria despre vacanta haideti sa incepem lectia. Ora de matematica mi-sa parut cea mai plictisitoare, a fost o agonie totala pana ce s-a sunat de pauza.
-In sfarsit s-a terminat prima ora... mai raman cinci. spune Naruto bosumflat in spatele meu pentru ca el statea cu Sasuke in spatele nostru. Eu ma intorc spre el si ii spun.
-Stiu Naruto si eu simnt la fel. spun eu amuzata.
-Se pare ca domnisioara nervozata are si glume nu numai nervi. spune Sasuke plictisit.
-Ce glume de plutonier ai in tine Uciha, ai grija de papusica ta ca saliveaza dupa tine. Dar cand vreau sa ma intorc sa ies din clasa Sasuke ma apuca de cot.
-Hei printes-o termina cu mistouri-le pana nu o sa iti para rau! zice el uitandu-se fix in ochi mei.
-Da-mi drumul, in al doilea rand pe cine crezi tu ca sperii ha? Stai in banca ta ca nu sunt o oarecare fata care se sperie din cauza ta! zic eu in timp ce imi trag mana din a lui.
-Sti ce ma calci pe nervi! Ai grija nu te juca cu focul.. poate o sa te arzi. zicand acele cuvinte iese din clasa si se indeparteaza pe nevazute. Eu incep sa imi frec lucul unde ma atinsese el si ma indrept spre prieteni mei.
-Sakura, la ora asta o sa aleaga echipele pentru proectul la chimie nu? ma trezeste Naruto la realitate.
-Ha.. ce?.. da cred, avem chimie nu?
-Da. spune Neji.
-Scuzati-ma trebuie sa ma duc pana la baie. ii anunt eu in timp ce ma indepartam de grup. M-am dus la baie pentru a-mi limpezi gandurile. M-a dau cu apa pe fata si cand imi ridic privirea in spate era Sasuke.
-Ce cauti aici ai innebunit? spun eu mirata de prezenta lui in baie la fete.
-Da si ce daca, am venit sa discut cu tine si daca vreau sa vorbesc cu tine in baie la fete nimic nu ma opreste. El se apropia de mine si ca sa fiu sigura ca nu o mai face l-am oprit cu mana.
-Si ce vrei sa discutam noi doi? In ultima vreme noi nu avem nici o tangenta unul cu celalalt. El se apropeie de urechea mea si imi spune:
-Mat-o ai grija cum te porti e ultima data cand ati mai spun ca s-ar putea ca din simpatie sa se transforme in ura. si in acel moment intra cineva in baie. Eu neavand de ales il imping in cabina si ma asez cu spatele pe usa unde era el.
-Hei Sakura ce faci nu vi ca mai sunt trei minute de pauza. ma atentioneaza Ten.
-Da.. vin si eu acum mai am sa imi aranjez umpic parul..eh suvitele astea rebele.. spun eu in timp ce imi dau parul dupa urche.
-Bine.. vezi ce faci! si eu ii raspund facandu-i cu mana in semn ca nu stau mult. Ii deschid usa brunetelui dupa ce ma asigur ca a plecat prietena mea. Dupa aceea el se preface ca iese dar se intoarce brusc si ma saruta brutal pe gat eu ii dau o palma dar neeficienta. Locul unde ii dadusem palma se inrosise. Dupa ce se mai plimba cu gura pe gatul meu se indeparteaza uitandu-se putin la mine si iese din baie ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat. Eu putin panicata ma rezam de perete in jos pana ce ajung la podea, nu apuc sa ma stau prea mult ca se suna, asa ca m-am aranjat un pic ca sa para ca nimic nu s-a intamplat si ma indrept spre clasa. Cand intru observ ca profesoara de chimie inca nu ajunsese asa ca ma asez in banca unde observ ca Sasuke avea acelasi ranjet ca la inceputul orei. Nu trece mult si profesoara intra in clasa, barem ea era punctuala nu ca cel de mate. Pe profesoara de chimie o cheama Yumo Michelle era o femeie blanda cu parul lung pana la talie de culoare roscata si ochi caprui.
-Ei bine copii dupa cum stiti azi se aleg echipele pentru proectul de semestrul acesta. Cativa dintre voi veti alege cate doua biletele din urna de pe catedra, iar cei alesi din biletele vor ramane in banca pentru ca au echipa formata de cel care alege biletelul. Dupa ce ne-a explicat profesoara "regulile" am ales si pe cei care se vor duce sa aleaga din urna, din pacate si eu am fost printre aceia. M-am dus la catedra si am tras primul biletel.
-Care este primul coleg de echimpa domnisoara Haruno? intreaba profesoara.
-Naruto Uzumaki. dupa ce am terminat de rosit numele s-a auzit tipetele de fericire ale lui Naruto, dar a fost potolit de profesoara.
-Si urmatorul este..?
-Sa-Sasuke Uciha.spun eu inghitind in sec.
-Dupa cum vedeti echipa sapte este formata din Sakura Haruno, Naruto Uzumaki si Sasuke Uciha. Dupa ce a spus asta eu m-am indreptat spre banca vazand-ul pe Sasuke ranjind un pic spre mine. Celelalte ore au trecut mai repede pentru ca mai aveam desen, franceza, muzica si engleza cele mai usoare ore, unde cred ca am dormit jumatate din ele.. In drum spre casa nu am mai rezistat si i-am spus si lui Ten Ten situatia, ea nu s-a mirat insa mi-a spus sa ma feresc de el. Am mai continuat discutia pe tema asta pana ce am ajuns acasa. Cand am intrat Yume isi lua la revedere de la un tip cu niste trasaturi cunoscute dar nu stiam de unde sa il iau. Am trecut pe langa ei si mi-am facut un sandwish dupa care m-am indreptat spre camera mea pentru ami face temele. Dupa ce am terminat m-am schimbat in pijama iar dupa am hotarat sa ma culc, macar acolo sa uit de brunetul care imi tulbura si psihicul si fizicul, dar totusi era dragut si rau in acelasi timp, ce sa ma fac cu el. Intr-un final somnul m-a luat peste o jumatate de ora.

Se pare ca nimeni nu mi-a comentat ficul macar sa imi spuna cineva daca sa il continui sau nu :-s
P.S: comentariile nu imi pasa daca sunt negative macar sa stiu unde am gresit daca eu nu am observat :smart:
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#3
E un fic interesant,chiar daca povesti de acest gen se mai gasesc.Nu ma satur de ele :D.Nu am observat greseli gramaticale sau chestii de genu' asta.Nu prea am ce comenta aici.Esti in regula,dar stii ca mereu e loc de mai bine.Ai putea fi mai atenta cu descrierea si nu ar strica sa dramatizezi putin lucrurile.Ar da o tenta de viata in povestea asta ;).
Iti urez succes in continuare si sper sa pui repede continuarea! :*

#4
HeLLo
Pai cu ce sa incep...Primul lucru care m-a facut sa citesc acest fic a fost titlul. OK, sa nu te astepti sa spun ca titlul extrem de fascinant and so on m-a adus aici, ci faptul ca este scris gresit. Recunosc, la inceput nu am fost sigura dar mi-am facut drum pana la dictionar si chiar e gresit.
inganfarea - ingamfarea
Revenind la ultimul capitol, trebuie sa spun ca are greseli de tastare. Unele sunt scuzabile, altele nu. Si exprimarea este cam slaba, avand in vedere ca se creeaza repetitii and so on.
Dialogul este mult prea mult. 70% din capitol e dialog. Dar macar de ar fi o conversatie interesanta...E stilul acela de schimb de replici taioase dintr Ino si Sakura, si tot felul de chestii din astea.
Descriere nu-i. Nu ai povestit sentimente, chestii care sa ne aduca in pielea persoanjelor si asa mai departe. Iar descrierea obiectelor, personajelor e alcatuita din enumeratii de adjective si prezentari de CV. Alt punct care ar trebui revizuit.
Ideea, nu mi se pare prea originala. Adica e aceeasi chestie pana acum. Sakura la scoala, se cearta cu Ino, Sasuke e bad boy si se ia de Sakura...In fine, sper sa vii cu ceva original in continuare :]
Cam atat am avut eu de spus. Spor la scris si multa multa imaginatie
Zbye :3
KyuMin.

#5
Cap.3

Zilele au trecut cu nemiluita si noi nici macar nu ne-am apucat de proiectul la chimie. Eram in camera mea si asteptam sa ma sune Ten Ten pentru a merge la mall, ca ea a vazut o rochita frumoasa si isi dorea parerea mea. Nu dupa mult timp aud soneria de la telefonul meu si raspund:
-Esti gata? Ca eu sunt la tine la usa! spune ea grabita.
-Da.. hai ca cobor acum. In timp ce coboram scarile eu ma tot gandeam la incidentul din baia scoli, stiu ca Sasuke ascunde ceva dar inca nu stiu ce. Nu stiu ce sentiment simteam, intr-un fel il placeam dar in altul il uram. Eram inca cu capul in nori de asta nu mi-am dat seama ca ajunsesem la usa si ma uitam fix la Ten Ten dar nu ziceam nimic:
-Ce faci? De ce te uiti asa ciudat la mine, am ceva pe fata? spune ea amuzata de fata mea.
-Huh? Ce nu, sigur ca nu, doar eram cu gandul in alta parte. Nu a mai spus nimic doar m-a tras de mana ca stateam tot in tocul usi si ma uitam la ea, am hotarat sa mergem pe jos pana la mall asa mai luam si noi aer proaspat ca de la atatea zile de scoala plictisitoare in care nu prea am avut timp sa iesim pe afara, ne meritam si noi portia de distractie. Pe langa casele pe care treceam se observa cate un copil care iese din casa doar era weekend, in timp ce mergeam noi am ajuns in fata unei intersecti si brusc simnt o mana in geanta mea roza care se asorta perfect cu sarafanul din blugi, cand ma intorc vad un baiat cu gluga pe cap tragand de poseta mea eu disperata alerg dupa el impreuna cu Ten Ten dar nu apuc decat sa ii rup putin din bluza de culoare verde inchis, cand am tras de el dar mi-a scapat. El o lua-se la sanatoasa in timp ce eu cu Ten Ten gafaiam de la atata alergat dupa netremnic, mie una imi venea sa zbier acolo aveam telefonul si portofelul cu cheiele de la locuinta. Imi dadusera cateva lacrimi si una cate una pana am inceput sa plang, nu plangeam pentru telefon sau dupa portofel ca si asa nu aveam prea multi bani in el, pur si simplu imi era ciuda vruiam sa il prind pe ratat. Ten Ten ma tot ruga sa nu mai plang ca nu aveam de ce, si ca il vom prinde pe tampit. Noi intre timp ne indreptam spre parc, ca nu am mai avut nici un chef de mall. Cand am ajuns la parc ne-am asezat pe o banca unde eu ma tot uitam la bucatica de material rupta din bluza hotului, cand cineva mi-a pus mana pe umar. Acel cineva era Sasuke care venise probabil sa faca misto de mine vazandu-ma ca plang.
-Hei pisicut-o ce ai de plangi? intreaba el smecher uitandu-se la materialul din mana mea.
-1. nu mai imi spune asa ca ma enervezi si 2. lasa-ma ca nu am chef de tine la ora asta. spun eu printre suspine uitandu-ma urat la brunet.
-Stai calma doar am venit ca te-am vazut plangand atata tot.
-Da-Daca chiar te intereseaza, cineva mi-a furat geanta. spun eu furioasa si curioasa la ce raspuns o sa imi dea.
-O sa te ajut sa il gasesti pe hot sau macar ce ti-a furat daca asta te face sa te simti mai bine, a si sa nu mai faci "fite de dorobanti" ca nu tine cu mine. spune el facandu-mi cu mana si departandu-se usor de mine. Nu imi venea sa cred era acelasi Sasuke care ieri era in stare sa ma violeze? Nu stiu dar imi placea mai mult asa, oricum eu tot nu o sa las garda jos pentru orice eventualitate. Nu am mai stat mult ca a trebuit sa ma duc cu Yumi sa fac copie la cheie dupa care ea a plecat nu stiu unde ca nu mi-a spus, eu m-am dus la sala de dans pentru ca nu mai aveam unde, Ten Ten era acasala ea si nu vruiam sa o mai deranjez. Dupa cateva ore de dans si repetiti am ajuns acasa, dar nu mi-a raspuns Yumi la usa, am batut am strigat, tot nimic. Am asteptat cat am asteptat pana la sapte seara si ea tot nu a aparut. Ma' unde naiba umbla si asta, deobicei nu sta atata. Stateam pe tocul usi de la casa clocind vre-o idee unde as putea sa o gasesc, dupa care ma trezeste din concentrare vocea lui Sasuke:
-Ce faci de ce stai pe afara?
-Ghici! Sorumea nu e acasa. spun eu dand cu pumnul in usa.
-E lasa hai la mine ca trebuie sa vina si Naruto ca sa lucram pentru porectul la chimie.
-Bine.. dar nu avem nici o idee despre ce sa facem proectul acela enervant.
-Poate ne vine noua vre-o idee. spune el ajutandu-ma sa ma ridic de jos. Am inceput sa ne indreptam spre casa lui Sasuke care era mult mai departe de casa mea . Intre timp a ajuns si Naruto. El (Naruto) avea o gramada de sugesti, dar nici una din ele nu puteam sa o punem in functiune deoarece erau prea complicate si necesitau prea multe componenete, desigur pentru el era simplu sa dea din gura dar cand ii spuneam cum este proeictul si ce trebuie sa faca la el tacea fara a mai scoate un sunet. Intr-un final am ajuns acasa la Sasuke, aceasta era foarte spatioasa si observ culorile deschise in living unde era si bucataria la dreapta cu mobila de bucatarie alba si se asorta perfect cu restul culorilor de la electronice. Am urcat sus la el in camera, iar cand am deschis usa in fata ochilor s-a observat o nuanta mai ciudata de alb mai spre gri ca sa spun asa si foarte.. ordonat.. ceia ce mi se parea ciudat din persepctiva unui baiat oricum mai sunt si excepti dar nu credeam ca Sasuke se numara printre ei. Am hotarat ca eu scriu prezentarea la calculator si ei doi sa faca macheta cu solutiile de diferite feluri, mai exact acest proect este sa aducem in pipete tot felul de solutii mai rare, dar totusi unele care le puteam gasi. de plictiseala m-am invartit cu scaunul de la biru uitandu-ma prin camera si intinzandu-ma ca scriam de mai bine de o jumatate de ora. Brusc imi sara in ochi aceasi culoare ca la hotul care imi furase poseta. Ma ridic de pe scaun sa imi iau din buzunar acea bucatica de haina, din fericire baieti erau prea concentrati ca sa aseze bine solutiile. Cand ma apropiimi pica fata cand imi dau seama ca era aceiasi bluza ca a hotului pentru ca am vazut si coltisorul de unde rupsesem eu atunci bucatica de material. Ma intorc calma spre calculator unde continuii sa scriu ca si cum nimic nu s-a intamplat. Priveam ecranul neted al calculatorului nefiind atatenta la ceia ce scria pe el. Deodata se aude vocea lui Naruto care in acelasi timp zguduia de umeri mei.
-Sakuraa.. hello pamantul catre Sakura aici Terra. spune Naruto facandu-ma sa zambesc si sa il opresc din zguduiala.
-Da Naruto sunt treaza.. uite ce e eu trebuie sa plec mai continuam si maine.. eu trebuie sa plec pentru ca trebuie sa vad daca a ajuns Yumi acasa. zic eu trista iesind din camera urmata de cei doi.
-Venim maine la trei sa te luam OK? intreaba Sasuke intorcandu-mi fata spre el.
-Da.. nu ma atinge, si este OK!.spun eu nervoasa. El se uita mirat la mine nu stia ce m-a apucat asa dintr-o data. In fine mi-am luat la reveder cu un gest din mana si am inceput sa cutreier strazile vechi. Nu stiam ce sa mai cred, prima oara Sasuke imi da de inteles ca nu m-ai vrea sa fie gen bad boy si ca se pune pe treaba si dupa aflu ca este acelasi hot netremnic care ar jefui o biata fata. Ajung acasa unde observ ca Yumi ajunsese deoarece era usa deschisa.
-Ce faci, unde ai umblat pana acum? Sti ca am stat pana la sapte la usa si acum e zece, ce dureaza asa mult sa faci o copie la o amarata de cheie? intreb eu furioasa, indreptandu-ma spre ea.
-Poi dupa scoala am iesit cu un baiat. Si ce faci atata caz, acum eu ar trebui sa te intreb unde ai fost.
-Am fost la Sasuke sa fac proectul la chimie, si lasa-ma cu alte intrebari ca nu am chef, ma duc in camera mea sa fiu singura ceia ce inseamna ca nu vreau sa ma deranjezi!. Urcam incet scarile spre camera mea, imi venea sa urlu nu alta, cum putea sa imi faca asta si de ce aceste intrebari ma macinau, am vrut sa o sun pe Ten dar poate dormea ceia ce am facut si eu dupa ce m-am schimbat in pijama cu totul ca nu aveam somn m-a luat si pe mine intr-un final.

Spor la citit si nextul il aveti in weekend;):D:bye:
PS: nu ma supar daca lasati si voi cateva comenturi ;;) oricand..... in orice moment ... chiar acum :)) :pls:
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#6
Nu am citit nici un fic cu ideea asta poate ca sunt dar nu in cele citite de mine oricum am facut capitolul trei cu ideeile din capul meu nu m-am inspirat de nici unde ... nu exclud varianta sa fie la original fics vre-o idee asemanatoare dar la SasuSaku nu am vazut.. si credema ca am citit o gramada de ficuri SasuSaku ;) anyway multimesc pentru comentariu si nextul il postez diseara sau maine ca e inca in lucru din cauza scoli, pe ultima suta de metri a trebuit sa trag mai tare si nu prea am avut timp si pentru el... Ja':-H
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#7
Cap.4


Ah inca o dimineata care incepe cu o durere de cap. Nu aveam chef de nimic dupa descoperirea socanta. Ma dau jos din pat si ma indrept spre baie dupa care cobor la bucatarie pentru am-i lua micul dejun. Cand am coborat jos Yumi era gatita ca pentru un bal, avea parul facut bucle in fata, intr-o rochita lila putin mai scurta de genunchi cu buzunar pe piciorul drept cu paiete ca, contur si cu o pereche de colanti albi cu modele mici negre pe lateralul picioarelor. Ma indrept spre ea si observ ca isi cauta cheile de la masina care erau fix in spatele ei pe canapea, ma intrept spre canapea si iau cheile.
-Um.. surioara cauti ceva? spun eu sarcastica cu cheile in mana stanga si sdranganind din ele.
-Hei dami-le, ma grabesc!
-Da' ce cu atata graba.. spune-mi si ti-le dau. zic eu scotand limba la ea si ducand cheile la spate.
-Of bine acum am intalnire cu el si nu pot sa ma duc pentru ca surioara mea enervanta nu imi da chelie. Dupa ce termina ce avea de spus ii dau cheile si iese din casa ca un vartej si dupa ce iese ea intra Ten Ten si Hinata.
-Dute si imbraca-te ca mergem la mall. spune Ten Ten entuziasta.
-Ah dar e prea de dimineata. Spun eu cascand.
-E ora douasprezece jumate! spune mai degraba tipa Ten Ten la mine.
-Of bine haideti sus pana ma imbrac si eu. Dupa ce terminam de vorbit urcam sus pentru a ma schimba deoarece eram inca in pijamale. Nu stiam in ce sa ma imbrac dar pentru ca nu mi-au mai dat detali cine mai vine imi aleg o fustita scurta din blugi cu o jacheta scurta si o pluza verde deschis cu niste bratari move si cercei cu aceiasi culoare. Parul am zis sa il las liber si sa imi pun o cordeluta verde cu paiete roze. Dupa ce m-am terminat de machiat am coborat jos unde am plecat cu masina mea care era o mercedes benz bleu. Ne-am urcat in masina si nimeni nu spunea nimic pana ce am spart eu gheata.
-Si mai vine cineva sau suntem decat noi trei? intreb eu in timp ce eram atenta la drum.
-Pai cum sa ati zic mai vin Naruto, Sasuke si Neji. spune Hinata apropindu-si degetele aratatoare. O doamne cand i-am auzit numele imi venea sa intorc masina spre casa, dar cat o sa mai fug de el acum aveam oportunitatea sa il intreb de ce a actionat asa. Peste zece minute de mers am ajuns la mall unde trebuia sa ne intalnim cu baieti. Am hotarat sa ii asteptam la intrare unde erau mai multe bancute unde vizavi erau vitrine de la diferite magazine. Nu a trecut mult timp si il vad pe Neji care doar ce intrase in mall. Se intreapta spre noi si ne saluta.
- Ce faceti, baieti nu au ajuns?
-Noi facem bine si dupa cum se vede nu au ajuns. spun eu plictisita dupa care ma ridic dupa banca si ma indrept spre o vitrina. Brusc simnt o mana ce imi ating umarul. Cand ma intorc il vad pe Sasuke, dupa ce vad cine este ii iau mana de pe umarul meu si ma indepartez mergand spre ceilalti. Sasuke se uita cam ciudat la mine nu stia ce am de ma port asa rece cu el.
-Si ce aveti de gand sa facem? intreaba Ten Ten.
-Hmm.. hai sa mergem la sala de jocuri. spune Naruto facand ochi de catelusi.
-Bine si asa aveam chef de ceva aventura, cred ca ma voi juca ceva cu masini. Toti am fost de acord cu ideea lui Naruto, cand am ajuns in sala de jocuri Sasuke tot deschidea subiecte de discutat cu mine si eu nici macar nu il bagam in seama. Am mai stat o ora jumatate si am plecat pentru ca se facuse patru dupamasa, deja statusem patru ore si trebuia sa continuam la proectul ala tampit pentru ca luni adica maine trebuia sa il predam. Nu aveam nici un chef sa ma intorc la Sasuke acasa dar era bine ca nu eram singura. In drum spre casa lui Sasuke eu il tot tachinam, la orice cuvant il spunea eu ii dadeam cate o replica taioasa, iar Naruto radea de noi doi pana i-am dat un pumn in cap. Naruto a luat-o inainte si noi doi am ramas in urma pentru ca m-a tinut Sasuke de mana.
-Ce vrei? spun eu nervoasa tragandu-mi mana din a lui.
-Sa discutam un pic, dar acum nu avem timp, vom discuta... singuri dupa ce terminam proectul acesta!
-Dar.. nu am apuc sa spun nimic ca ma acopera Naruto cu galagia care o facea sa venim mai repede. Am urcat sus si ne-am pus pe treaba, mie una mi se inchideau ochi pe ecranul computer-ului dar nu aveam de ales mai aveam o pagina de scris. Nici baieti nu stateau pre bine, erau sa sparga o eprubeta si se ciondaneau din orice.
-Uite ce e Naruto poti sa pleci facem noi restul ca nu mai e mult! spune Sasuke cu putina ironie in glas pentru ca m-ai aveam o gramada.
-Bine.. daca spui tu dar dupa sa nu vi la mine si sa imi spui "nu am apucat sa il terminam singuri"!
-Da, da doar pleaca, ne descurcam noi. spune Sasuke enervat. Dupa ce Naruto paraseste camera Sasuke se intoarce spre mine cu fata si ma trage langa el.
-Ei bine acum poti sa imi spui si mie ce ti-am facut de ma eviti si esti mereu ironica in tot ce spun eu?
-Uf.. uite o sa ati spun numai daca imi spui adevarul fara alte scene. zic eu in timp ce ma asez pe pat si scot din buzunar bucatica de material rupta din jacheta hotului care mi-a furat poseta. Ai ceva sa imi spui in legatura cu asta? dupa ce termin propozitia ii arat bucatica.
-A da uitasem ti-am gasit poseta. dupa aceea el se indrepta spre birou de unde scoate boseta, si mi-o da.
-Dar imi poti spune ce cauta jacheta hotului la tine? spun in timp ce ma indrept spre sifonierul intredeschis si scot in afara jacheta unde pun langa bucatica mea si se observa ca era identica cu jacheta.
-Hahaha... ai crezut ca eu ti-am furat poseta? Nu, l-am gasit pe hot, era un fost prieten de al meu si m-a rugat sa ii pastrez jacheta nu stiu din ce motiv inventat de el iar dupa am observat ca avea in mana o poseta de fete, l-am intrebat de unde o are si nu mi-a raspuns asa ca l-am batut mar dupa ce mi-am dat seama ca era a ta si am uitat complet de jacheta, de asta a ramas in sifonier.
-Aa scuze nu pot sa cred ca te-am crezut pe tine in stare de asa ceva.. oricum sa uitam de povestea asta intortocheata si sa continuam proectul, ca dupa cum observ sa facut sapte ceasul. Dupa ce termin pagina ma intorc sa ii spun ca am terminat, iar cand intorc capul buzele mele se unesc cu ale lui, eu surprinsa ma inrosc imediat Sasuke vazand asta continua strecuradu-si limba in gura mea unde se dueleaza cu a mea, eu nu mai continui si il opresc.
-Sasuke nu cred ca e bine ce facem poate tu ai prietena. spun eu intorcand capul.
-Nu am mai avut o prietena de trei luni si asa imi placi foarte mult. spune el intorcandu-mi capul si mangaindu-mi usor obrazul.
-Si eu te.. plac. dupa ce am spus ultimul cuvant Sasuke nu a mai rezistat si m-a sarutat din nou dar de data aceasta sarutul a fost mai lung si cu mai multa pasiune. Si de data aceasta l-am oprit tot eu spunandu-i ca trebuie sa plec caci se facuse destul de tarziu. A dat afirmativ din cap si sarutandu-ma pe frunte ma ajuta sa ma ridic din pat. Parasesc casa lui cu capul in nori, nu imi pasa de nimic ce se intampla in jurul meu, imi venea prea greu sa cred ca ma sarutasem cu el. Ajung acasa si nici nu o bag in seama pe sorumea care se uita la un film cu un baiat in living. Ma duc in camera si ma schimb pentru a ma culca dar nu apuc sa ma pun pe pat ca imi suna telefonul.
-Da. raspund putin ragusita.
-Ce faci? Te-am sunat sa ati reamintesc de spectacolul de dans care se va desfasura maine si cred ca o sa si cantam mai mult ca sigur, eu una nu mai pot de nerabdare.
-Ahh am uitat complet, bine ca imi amintisi.
-Ok, girl, ne vedem maine noapte buna si sa nu o dai in bara maine ca te scalpez. spune ea ironica si inchide. O doamne am uitat complet de spectacolul in cinstea celebrari ziua scoli dupa toata povestea asta cu Sasuke.

I know capitolul asta nu e prea reusit caci m-am cam grabit... Spor la lecturat >:D<:-h lasati minim 2 comuri si bag nextul.. ca am observat ca nu prea lasa mai cam nimeni com la fic:(
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durerea persista. Trioxide chocolate.۩ 6 3.826 10-06-2011, 02:17 PM
Ultimul răspuns: madalyna_girl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)