Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incercarea de a fi fericit

#1
1. The begining

Aika, un baiat simplu, cu parul negru inchis, ochii verzi, putin inalt, cu un corp bine facut. Provine dintr-o familie destul de bine instarita. Este genul de baiat in care toti au incredere si stiu ca orice-ar fi de pot baza pe el.
Aika este destul de timid in majoritatea timpului, se inroseste repede si tare cand cineva i se adreseaza sau il lauda pentru felul cum este. Desigur cand este cu familia este cu totul alta persoana. Mama sa a murit cand acesta avea 4 ani, iar sora lui 2 ani. A trebuit mereu sa aiba grija atat de sora lui mai mica cat si de intreaga casa, deoarece tatal sau venea mereu tarziu, foarte beat si nu aducea nici macar un ban acasa, fiecare salar cheltuindu-l in permanenta pe tigari si bautura de la moartea sotiei sale Saki, nemaiavand grija de cei 2 copii ai sai: Aika si Saku.
Baiatul a avut o copilarie grea si nefericita, desi nu putem sa-i spunem copilarie, acesta incepand sa munceasca inca de la 7 ani in timpul liber. Desi traiau mai mult din ce le dadeau vecinii, baiatul era fericit ca totusi avea o familie. Nu a uitat niciodata sa zambeasca, sa-i ofere caldura, iubire si fericire surorii lui, Saku.
“ Sper ca esti acolo mama… Vezi? Inca zambesc! Desi mi-e greu… Fac asta pentru Saku, desi stiu ca si ei ii este destul de greu, chiar daca n-o arata! “ Acest gand a fost in mintea lui in fiecare zi, pana cand, intr-o iarna, a murit si tatal sau, vecinii gasindu-l inghetat langa un bar.
De atunci Aika nu mai zambeste … avea 14 ani cand l-a parasit fiinta care a fost langa el cand a facut primii pasi.
“ Pentru ce? «isi zice Aika» nu am motiv sa zambesc, iar el nu merita sa-l plang! “ Se plimba prin casa nervos si incepe sa strige: “ Nu a fost alaturi de noi nici macar o data de cand a murit mama ! “
Nu mai poate suporta durerea din suflet, o durere chinuitoare care-i sfasie sufletul si nu-l lasa sa respire. Nu a mai simtit asa ceva de cand a murit Saki … Oare chiar tine asa de mult la el ? Sa fie oare asa ? Atunci de ce l-a blestemat de atatea ori zicand ca nu mai vrea sa-l vada niciodata, sa plece sau sa moara ?
“ Regret tata … n-am apucat sa-mi cer iertare … Imi pare rau ! “
Zilele treceau foarte repede, Aika n-a mai trecut pe la scoala, in acest timp muncind ca sa poata sa-i ofere lui Saku un trai decent. Parintii lui i-au lasat intreaga avere lui si lui Saku, dar nu vroia sa se atinga de ea. Daca ziua era dedicate muncii, noaptea in schimb si-o petrecea plangand si blestemand zilele in care n-a fost alaturi de parintii lui.
Intr-o zi Ruki, cea mai buna prietena a lui Aika, i-a facut o vizita, fiind foarte ingrijorata ca nu stia ce s-a intamplat, de ce nu mai venea la scoala. Ruki este o fata bine educate si foarte indrazneata. Culoarea parului este de un rosu aprins, iar ochii verzi, dar nu la fel de expresivi si patrunzatori ca ai lui Aika.
“ Hei Aika ! De ce nu mai vii la scoala ? “
“ Nu mai vin. M-am lasat de sportul asta. ”
“ Poftim ?! Ce-i cu tine ? Nu poti renunta asa! Nu vei avea nici un viitor !! “
“ De parka as avea eu vreun viitor. Las-o balta … nu ma intereseaza! “
“ Nu intelegi ! Te … “ dar este intrerupta de Aika.
“ Nici nu vreau sa inteleg! Tot ce stiu e ca trebuie sa am grija de Saku. Restul nu mai conteaza. Ea trebuie sa aiba un viitor, nu eu! Si … “
“ Puteti avea amandoi un viitor! Pur si simplu trebuie sa te intorci la scoala! Foloseste banii de la parintii tai … daca nu vrei sa-i iei pentru tine, atunci fa-o pentru Saku! Tu nu intelegi! Cat crezi ca-i vei putea oferi un viitor daca nu ai nici liceul terminat? “
Ruki pleaca nervoasa si tranteste usa de la intrare in urma ei in speranta ca il va trezi pe Aika la relitate. Si a si reusit! Acesta s-a reintors la scoala plin de speranta ca acum va reusi!





2. Inceputul unei noi vieti



A trecut un an de atunci, iar Aika are acum 15 ani si in ultimul an a devenit un scriitor celebru. Acum nu mai trebuie sa munceasca prea mult, doar sa scrie cat mai mult. Este foarte ocupat, dar isi face timp pentru toate: scoala, casa, Saku, romane, interviuri. Desi s-a schimbat mult in ultima vreme, este la fel de timid, dar nu cand vine vorba de presa sau familie, ci fata de colegi si de fanii infocati care ii trimit sute de scrisori si-i cumpara fiecare carte. Scrisori pe care nu le-a deschis niciodata … de frica probabil.
“ Dar totusi … sunt curios. Oare … ce scriu persoanele acestea? Daca asteapta sa le raspund, iar eu le dezamagesc? Dar … mi-e frica …. daca nu stiu ce sa le raspund?! “ Agitat, arunca toate scrisorile de pe birou. “ Ce e cu mine? Nu m-am mai purtat niciodata asa! “
Incearca sa-si revina si ridica o scrisoare, mana ii tremura de frica, sau poate de nerabdare. Se pare ca e frumos parfumata. Devine si mai curios asa ca se uita repede sa vada cine i-a trimis-o. “ Hmm … Senji Uriyaki … oare cine e si ce spune? “ Putin impacientat deschide plicul si scoate incet foaia pe care se pare ca sunt multe randuri, scrise cu mare grija …


3. Socul


“

Draga Aika,

Sau poate ar trebui sa-ti spun inimioara? Stii…citesc cartile tale de mult timp si chiar imi place modul tau de gandire. De aratat … ce sa spun? Arati extraordinar de bine. Sper ca nu ai vreo tovarasa ca sa am cu cine convura. Oricum nu-mi place sa impart ceva, mai ales pe tine! Probabil ca ai inceput sa rosesti deja citind aceste randuri…nu te ingrijora, pun pariu ca deja stii ce vreau de la tine! Dar asta se va intampla cand vei vrea tu. Deocamdata vreau doar sa ma apropii de tine. Am putea sa ne intalnim cand …

“
Scrisoarea a fost intrerupta de Senji. I s-a taiat rasuflarea, obrajii lui ard deja. La inceput aveau doar o tenta de roz, dar acum … acum …
“ Ce-i cu tipul asta?! Nici macar nu-l cunosc si el imi trimite scrisori de genul asta?!?! Am facut o mare greseala! Nu trebuia sa deschid scrisoarea niciodata! Probabil ca toti sunt doar niste fani nebuni si imi trimit scrisori de genul asta, cu propuneri … Ahh nici macar nu pot sa zic asa ceva! “

#2
Saracul Aika:(. Sau ar trebuii sa-i spun inimioara?^^. Faza asta a fost prea sweet! Sper sa se intample ceva pe-acolo^^... Nu stiu ce sa mai scriu>.<....First! First! First! :P. I`m happy:P. Parca am mai citit (si) ficu asta pe celalalt forum:P. Oricum nu conteaza atata timp cat pui(yummi) continuarea^^. Ja ne

#3
glad you like it Dark Shadow :D
uite si continuarea :P
4. Ceva neasteptat



… Liniste ….
… Se aude doar ticaitul ceasului …
Cateva lacrimi se ivesc in ochii lui si se rostogolesc peste obrajii fierbinti. De ce plange? Nu-l doare nimic, nu s-a ranit… nici el nu stie.
Se indreapta catre baie, intra sub dus si da drumul la apa rece. Lasa picaturile de apa rece sa se contopeasca cu lacrimile lui… Siroaiele de apa rece curg pe corpul bine facut al lui Aika. Ochii verzi se uita in gol… e pierdut…
“ Singur…doar eu cu gandurile mele… “
O durere insuportabila ii strapunge inima. “ Da! Trebuie sa le ard! “ Iese repede de sub dus, ia pe el doar un halat negru, pufos si frumos parfumat. Isi lasa parul negru “sa curga” pe spate si apa sa se scurga incet pe parchetul lucios si rece. Se apropie sfios de scrisori si le ridica incet pana isi aduce aminte de “acea” scrisoare. «Sau ar trebui sa-ti spun inimioara?» “ Auzi la el! Cat de…ce…pervers!! “
Furios, rupe toate scrisorile si una cate una le arde, totusi, ramane doar una. De necrezut! E chiar…cea de la Senji! “ De ce n-am putut s-o ard? Nu inteleg! “
In timp ce Aika isi vedea de treaba, arzand toate scrisorile si strigand cat mai tare, Saku era martora la toate acestea, dar nu intelegea nimic. Se uita putin speriata, cu ochii mari si caprui, putin umezi. « Nu s-a mai purtat niciodata asa. Ce-i cu el oare»
“ Um…Saku? de cand esti aici? “
Saku isi revine din transa, putin nelinistita, incearca sa lege macar doua cuvinte ca sa afle ce s-a intamplat cu fratiorul ei.
“ Aa…nu…abia am ajuns. ”
“ Si…de ce esti asa de nelinistita?”
“ Aika…putem vorbi? “
“ Sigur! De ce nu? “
Cei doi se indreapta catre living, care este foarte spatios, dar putin mobilat pentru a putea sustine usor o petrecere. In coltul drept al camerei se afla o canapea mare si pufoasa, “populata” de multe pernute cu fel de fel de modele.
Aika se aseaza pe canapea, dar Saku prefera sa stea pe un scaun. Se privesc fix in ochi, dar nimeni nu are curajul sa inceapa discutia. Baiatul isi strange picioarele la piept, stie ca ceva nu este in regula cu Saku, simte asta, nelinistea si frica se citesc in ochii ei, fata ei odata luminata acum a devenit “bantuita” de umbre de indoiala. Asa ca hotaraste sa inceapa el.
“ Deki Saku…Ce vroiai sa-mi spui? “
“ Pai…um…stii…vroiam sa stiu ce-ai patit. “
“ Nimic. De ce intrebi? “
“ Cum nimic Aika? De dimineata te comporti ciudat. Vorbesti singur, strigi, nu te mai poti controla, ai ajuns sa arzi niste scrisori care n-au nici o legatura, nu ti-au facut nimic. Ce ai Aika? Nu mai esty tu! Ma … ma sperii!”
“ Saku tu nu intelegi! “
“ Atunci fa-ma sa inteleg! “ si izbucneste in plans.
Siroaie de apa fierbinte curg pe obrajii puternic imbujorati, apoi mici picaturi curg pe pumnii fetei care au prins foarte tare pernuta, strangand-o in brate. Aika se apropie incet de Saku, o cuprinde usor de mijloc si o imbratiseaza, apoi, cu o voce calda, ii sopteste ceva la ureche. Probabil ca Aika a folosit cuvinte magice, caci Saku s-a mai linistit si il imbratiseaza puternic, ca si cand n-ar vrea sa-i dea drumu, de frica sa nu-l piarda.
E noapte acum, iar Saku, mult mai linistita, deja a adormit. Fata alba, cu obrajii putin rozalii straluceste minunat in lumina lunii. Parul lung si albastru cade incet pe umerii reci si goi, iar bretonul ii acopera fruntea lata ce pare ingandurata. E prima noapte cand Aika isi vegheaza micuta surioara. Putin sfios se aseaza langa ea, ii este frica sa n-o trezeasca. Ii da parul la o parte ca s-o poata privi mai bine, o inveleste in materialul calduros de bumbac, apoi se ridica si se indrepta catre geam.
Razele reci ale unii patrund printre formele formele perdelei. Vantul mai bate din cand in cand sa anunte ca primavera inca nu a sosit, iar sagetile lunii par a se juca pe parchetul lucios al camerei.

“ Noaptea este cel mai bun sfetnic. “

Frigul patrunde in corpul putin umed al lui Aika. Luna se reflecta in lacrimile baiatului, si oricat de rece ar fi ea, in seara asta e o exceptie, acuma razele ei sunt mai calde chiar si decat cele ale soarelui. I-au patruns in suflet lui Aika si se pare ca se gandeste la parintii lui, care n-au mai fost alaturi de el de aproape 10 ani.
“ Cat de repede a trecut timpul…Nici macar nu mi-am dat seama.” Liceanul izbucneste in plans, dar incearca totusi sa se abtina, nu vrea sa-l vada Saku asa. Doar este barbatul casei!
“ Mama…aici te-am vazut ultima oara…Plangeai, nu stiu de ce. Mereu ma intristez cand sunt aici. Prea multe amintiri ma leaga de locul acesta. Si acum imi amintesc cum te jucai cu mine si cu Saku in gradina din fata casei… Off mama…mi-e mult prea greu fara tine! “
Pierdut in ganduri, lacrimi si amintiri nu si-a dat seama ca Saku s-a trezit. Deodata simte caldura unei personae care l-a luat in brate. Mainile ei sunt pe pieptul lui, iar corpurile lor sunt foarte aproape. Saku isi pune capul pe umarul lui si doua lacrimi se ivesc din ochii ei. Acestea aluneca pe spatele lui Aika, apoi fiind absorbite de caldura lui.
“ E in regula frate! Si mie mi-e dor de ei, dar vom trece noi si peste asta, asa cum am trecut si in ultimii 10 ani. Gandeste-te ca sunt bine si ca sunt feriti de raul lumii, ca acolo au tot ce le trebuie. Acum nu trebuie san e facem griji pentru ei, caci sunt cu noi, la fiecare pas pe care il facem, la fiecare cuvant pe care il rostim si la fiecare zambet sau lacrima ce se iveste pe chipul nostru. Si noi vom fi bine, atata timp cat vom avea grija de noi si ne vom inchipui ca ei nu au murit, sunt langa noi, aici, si au grija ca totul sa fie bine. “
“ Am fost atat de preocupat in ultima vreme sa fac in asa fel ca sa-ti fie bine, incat nu mi-am dat seama cat de mult ai crescut. Ai devenit chiar mai matura decat mine. “
“ Doar sti ca am fost mereu mai desteapta decat tine. “
“ Alintata mica ce esti tu! Multumesc ca esti alaturi de mine. “
“ Doar pentru ce sunt fratii? “
“ Ai dreptate!”
Dupa ce au lamurit ceea ce ii despartea putin pe fratii Rideky, Aika se apropie de Saku si ii sopteste: “ Te iubesc chiar daca nu ti-am aratat-o niciodata! “, rosind putin, deoarece e prima oara cand rosteste astfel de cuvinte.
“ Wow Aika! Nu ma asteptam! Chiar te-ai schimbat!” si ii zambeste putin ironic, dar fata ei luminata arata ca este multumita de ceea ce i-a zis Aika.

#4
Ce tare! Am cam uitat sa trec pe-aici:(( dar de-acu o sa postez la fiecare capitol(sau o sa incerc). Continuarea sa vina (cu un taxi) cat mai repede! Vreau sa vad ce se intampla cu Aika^^. E un dulce! Sa pui (yummi) poze! Pana la urmatorul capitol...Ja ne

#5
pai.... pun acum continuarea si pun mai mte capitole k sa ajung in scurt timp la zi :D deki enjoy! :P


5.Intampinarea unei probleme


Noaptea a trcut, iar cei doi s-au trezit multumiti. Aika s-a trezit primul si a facut micul dejun pentru Saku, i-a pregatit baia si a plecat la scoala. In drum spre scoala s-a intalnit cu Ruki.
“ Hei Aika ce faci? Um…ce-ai patit? Vad ca ai cearcane cam mari…”
“ Sa zicem doar ca am avut o mica discutie cu Saku si n-am prea putut dormi.”
“ Aha…”
Drumul spre cladirea inalta imprejmuita de un gard inalt de lemn cu o poarta foarte mare, a fost linistit, chiar foarte tacut fata de obicei. Cei doi nu si-au spus nimic pana au ajuns in clasa. Ruki ar fi vrut sa-i spuna multe, sa-i povesteasca de noua ei pasiune, sa-i zica de noul cantaret ce a devenit peste noapte foarte faimos si de care se pare ca s-a indragostit, dar n-a vrut sa-l bata la cap cu obsesiile ei, asa ca au ramas amandoi cufundati fiecare in gandurile lui, pana ce i-au trezit din visare colegii lor.
In clasa se poate vedea deja monotonia, fiecare vazandu-si de treaba lui. Unii viseaza, altii sunt doar captati de bunacunile ce se plimba pe afara, altii dorm si foarte putini care rad si glumesc.
Urmeaza 7 ore de plictiseala in care profesorii vorbesc, iar elevii “asculta”. Nu le da nimeni importanta profesorilor, cel putin nu in prima zi de scoala si nu de la prima ora. Baiaul se aseaza in banca si priveste pierdut cerul. Ochii lui se umezesc dintr-o data si se transforma intr-un verde care abia poate fi privit. Misawi, un coleg de clasa, l-a vazut din greseala plangand si s-a induiosat putin. S-a apropiat de el, si-a infruntat temerile si l-a luat in brate. Aika credea ca este Ruki si l-a strans foarte tare in brate. Erau foarte aproape sa se sarute, dar Aika s-a trezit la realitate si l-a impins putin pe Misawi.
“ Ce-i cu tine omule? “
“ Hei…calmeaza-te! Am vrut sa te consolez. Plangeai si…” dar inainte de a-si termina fraza este intrerupt de Aika.
“ Ok am inteles! Scuze ca te-am repezit asa, dar nu sunt obisnuit sa mi se dea atentie.”
“ De asta te-ai inrosit? Desi ma mir…”
“ De ce te miri? “
“ Pai fiind un scriitor celebru nu ma asteptam sa te intimidezi asa de repede. Totusi cred ca ai de-a face cu presa si fanii cel putin o data pe saptamana. “
“ Da, dar nu conteaza asta. Tu cum te numesti? “
“ Um…scuze, sunt Misawi. Imi pare bine de cunostinta! “
“ Eu sunt…”
“ Stiu cine esti Aika. Mereu adun informatii despre cei de care imi plac! “
Baiatul ii zambeste putin ironic, ii face cu ochiul si pleaca. Aika s-a inrosit si a ramas fara cuvinte. “ Oare ce-a vrut sa zica? Cum adica cei care ii plac? Sper ca nu…O nu! Daca vrea acelasi lucru ca Senji?! Nu! Atunci trebuie sa ma feresc de el! Da! Asta voi face! “
Din nefericire insa, Misawi este in clasa cu Aika, in toate orele l-a fixat cu privirea, iar in pauze nu l-a scapat deloc din ochi. Liceanul a inceput deja sa devina agitat si se pierde cu firea.
“ Ce-i cu el? Altceva nu are de facut? Daca sta cu ochii pe mine eu cum as putea sa evit sa ma intalnesc cu el cand plec Acasa? Doamne! Ce e cu mine? Am devenit agitat si nu e bine! Nu, Aika trebuie sa respiri adanc si sa-ti imaginezi ca nu s-a intamplat nimic. Da! Voi gasi eu o solutie! “
Orele plictisitoare, dar si obositoare au trecut si in sfarsit liceeni se pot bucura de timpul liber, acum fiind weekend. Toti baietii, dar si fetele pasesc apasat si grabit spre iesire. Odata iesiti pe poarta scolii copii pot respira aerul “curat”, “nepoluat” de atatea probleme, exerctii, ecuatii si esee.
Liceanul nostru este foarte agitat, este cu ochii in patru, cu privirea ba in stanga, ba in dreapta. Dupa tortura prin care a trecut, a ajuns in sfarsit Acasa si respire usurat cand intra pe usa.




6. “Sau ar trebui sa-ti spun inimioara?”




“ Aika! Aika! Te-ai intors acasa!
“ Doamne ce m-ai speriat! Fetito ia-o mai usor! Ce-i cu fericirea asta? “
“ Tocmai l-am ascultat pe cel mai tare cantaret din toate timpurile si vreau sa-i cumpar Cd-ul ca sa pot sa-mi delectez auzul cu muzica lui si sa pot sa-i contemplu poza de pe Cd! Deci…um..imi dai banii? “
“ Incet Saku. Despre cine vobesti? “
“ Cum adica despre cine vorbesc? Vrei sa spui ca…? Oare de ce ma mir? Tu nu stii nimic legat de muzica. “
“ Mda… Si pana la urma cine-i acest <Baiat-Minune>? “
“ Nu-i mai spune asa! Este minunat! Cel mai simpatico si dragut baiat! Vorbesc despre Senji Uriyaki! “
“ Senji Uriyaki? De ce mi se pare atat de cunoscut? Hmm… «Sau ar trebui sa-ti spun inimoara?» Nu! Nu se poate! E…perversul acela! De cand este un cantaret celebru?! “
“ Aika! Te simti bine? “
“ Poftim? Da…da ma simt bine nut e ingrijora! Poftim banii! “
“ Mersi Aika, esti cel mai tare, dar nu asa de tare ca Senji! Ma intorc indata! “
Usa se inchide in urma lui Saku, iar Aika a ramas nemiscat o ora. Cand s-a intors Saku baiatul era in aceeasi pozitie de cand a plecat, dar era prea entuziasmata de noul Cd incat nici nu si-a dat seama de acest lucru. Cand Cd-ul a inceput sa cante, baiatul s-a trezit din transa putin speriat. S-a dus in camera lui si s-a incuiat, chiar daca stia ca Saku era prea ocupata si ca nu-l va deranja. Mintea ii era tulburata de mii de ganduri. Abia a uitat de el si de scrisoarea lui, iar acum se pare ca s-a intors.
“ Cum este posibil? Nu inteleg! Nu destul il am pe cap pe Misawi, nu destul stau stresat din cauza lui? Senji de ce mi-ai trimis scrisoarea aceea, nu ti-am gresit cu nimic! Oare vorbeai serios, sau a fost doar sa ma pui la incercare? “
Nelinistea se citea pe fata lui, ochii erau mari si plini de umbre, sufletul tau s-a zbuciumat din nou, se pare ca nu va avea niciodata liniste!
“ Senji trebuie sa dispari din viata mea! Si asta cat mai repede… Chiar daca nu pot sa ard sau sa arunc scrisoarea de la tine, asta nu ma impiedica s-o ascund undeva ca sa pot uita de ea! Si cred ca stiu locul potrivit… “
Tanarul se indreapta catre birou, descuie sertarul, ia scrisoarea si se indreapta catre pat, apoi ridica salteaua si impinge scrisoarea cat mai deprtae de “lumina”, in caz ca surorii lui ii mai vine “stralucita” idée de a face curat si de a schimba asternuturile.
“ Ultima oara cand a facut asta, casa era de nerecunoscut. Cica sa aspire! Sper sa n-o mai apuce ideile astea ca nu vreau sa mai explodeze aspiratorul! Multumesc Doamne ca n-a patit nimic, dar de ce trebuie sa fie asa de proasta cateodata? Sper ca s-a linistit dupa ultima experienta! “
Dupa ce “a scapat” de-o piatra de pe inima, se intoarce in living, unde Saku se afla intr-o stare de euforie, visand la frumosul ei Senji …
“ Saku inteleg ca iti place cum canta, dar chiar sa ajungi in starea asta? Ce are tipul asta asa deosebit? «Daca ar afla de scrisoare cred ca m-ar ucide… Sper sa nu afle niciodata!» “
“ Uita-te si singur! Eu am plecat la culcare! Noapte buna! Sa nu mai stai treaz din cauza Printului Fermecat bine? “ si inainte sa plece ii arunca Cd-ul.
« Poftim? Ce-a vrut sa spuna cu asta?» “ Hei Saku asteapta! “
“ Ce e Aika? Sunt obosita asa ca spune repede! “
“ Um…ce-ai vrut sa spui mai inainte? “
“ Ha? Aa! Cu printul? “
Aika ii confirma dupa care roseste foarte putin, dar destul ca sa observe Saku.
“ Linisteste-te Aika! Glumeam. Nu asa imi spui tu mereu inainte de a-mi face somnul de frumusete? “
“ Aha…Mersi. Noapte buna printeso! “
Intrega noapte s-a uitat la poza de pe Cd. Era Senji bineinteles! Fata usor luminata cu obrajii putin rozalii, ochii albastrii, expresivi, profunzi si chiar senzuali, parul alb si scurt, buzele putin umezite pentru a-l face pe cel care il priveste sa roseasca putin si poate chiar sa-si doreasca sa-i simta buzele aproape, sa-i exploreze fiecare coltisor al gurii, sa-i simta respiratia proaspata in par. Cu un ochi inchis ca si cum i-ar face celuilalt un semn si un zambet in coltul gurii putin sadic, ii intimideaza pe “spectatori”. E ca si cum aceasta poza a facut-o special pentru Aika.
Acesta roseste putin. Toate acele detalii il intimideaza si-l fac sa devina impacientat putin. “ Deja incep sa ma intreb cum ar fi daca ar fi cu adevarat in fata mea si i-as vedea ochii aceia, in care ma pierd si acum, si este doar o poza. Oare as avea curaj sa vorbesc cu el? M-as inrosi? M-as bloca? ……. Doamne ce e cu mine? N-ar trebui sa ma gandesc la asa ceva!! Mai bine … da! Mai bine as dormi, poate nu ma voi mai gandi la el! “
Din pacate nu a avut dreptate. Toate noaptea l-a visat, si nu era doar Senji in vis, ci erau amandoi si erau in ipostaze compromitatoare, au petrecut o noapte impreuna si amandoi erau fericiti…. Aika se trezeste brusc din vis si incepe sa gafaie, este transpirat si tumultuous.




7.O zi obisnuita

Se uita pe geam, afara ploua. Parca cerul ar plange cu el sau pentru el… Ceva se va intampla, ceva rau poate. Cerul plange, el plange si pamantul la fel. Ochii lui sunt plini de amaraciune si tristete la fel ca ochii lui Aika. Picaturile de ploaie cad pe frunzele copacilor, iar apoi aluneca pe pamant. Acum toti s-au oprit din plans si in sfarsit oamenii ies pe strada, unii sa respire aerul curat si sa se bucure de o zi frumoasa in continuare, altii se grabesc sa ajunga la servici. Strada este umeda, abosoarbe insetata ultimele picaturi de apa, orasul a fost “spalat” de pacatele ce le avea, pomii au inflorit, flori sunt peste tot, iar aerul este curat si inmiresmat, asa ca ar fi momentul potrivit pentru o plimbare.
Aika se imbraca si pleaca grabit din casa. “ Poate asa voi putea sa ma linistesc si sa scap de aceste ganduri. “ Cerul este senin, nici macat un nor nu este, doar soarele stralucitor a iesit ca sa-i mangaie pe cei ce au nevoie. Fluturii au iesit si ei la o mica “plimbare” si se joaca neincetat. Nu ii dau atentie lui Aika care ii priveste si pare fascinate de micul lor joc.
“ Ce bine ar fi sa fiu si eu un fluture… Cat de fericiti par. Sau mai bine, as vrea sa fu din nou un copil, dar sa am parte de o familie… Cred ca esti foarte fericit cand te simti in siguranta in bratele calduroase ale mamei, si iti ofera toata dragostea de care ai nevoie… Eu din pacate n-am avut parte de ea si nici nu mai am cum… “ Se uita pe ceas dupa ce fluturii au disparut din fata lui, intinzandu-si aripile catre alte locuri. “ Ah…se face tarziu, trebuie sa ma intorc, nu i-am spus nimic lui Saku si probabil isi face griji. “
Se intoarce acasa, dar tot ce gaseste este un bilet:


“ Aika eu a trebuit sa plec, sunt la o prietena. Cred ca vin mai diseara. Pana atunci esti singur asa ca ai grija ce faci! Si sa ai mare grija si de casa!
Te iubesc!
Saku “

“ Grozav! Am ramas singur… «Te iubesc!» ?? Cred c-a luat-o razna! In fine. “
Afiseaza un zambet in coltul gurii, apoi merge in bucatarie ca sa-si pregateasca pranzul. Deodata se aude soneria. “ Sa fie oare Saku? Dar de ce nu intra pur si simplu? “ Se indreapta catre usa, dar nu stie ca-l asteapta ceva cu totul altfel ….


restu` mai pun si alta data :P

#6
Deabea acum iti descopar ficul si pot sa spun ca imi place foarte mult :P
Am o idee despre cine e la usa...Senji >:) Imi place cum scrii,cum descrii.totusi,cred ca ar fi mai bine daca ai pune linie de dialog,ca ma cam pierd prin atatea ghilimele.De ce pui restu deabea altadata???Mi-ai face ziua mai buna daca l-ai pune chiar acum :)) deci astept :*

#7
pai Moody pot sa`ti spun k t inseli ;)) nu e Senji :D descoperi u acuma cn e :P
deki hai k iti fac o bucurie si pun acum cont :D:P
sorry k pun ghilimele doar k asa m`am obisnuit... si in + asta am scris dinainte sper k t vei putea obisnui asa k eu nu m`as putea obisnui sa pun liniuta de dialog in loc d ghilimele :)) gomen :(:(:(
Enjoy!


8.O surpriza neplacuta


Cand a deschis Aika usa, ce sa vezi? Misawi statea sprijinit de tocul usii cu un zambet ironic p fata. “ Ce mai faci frumosule? Credeai ca daca nu ne-am intalnit ieri ai scapat? “
“ Pai stii…eu nu stiu despre ce vorbesti! “
“ Chiar nu te pricepi sa minti. Am vazut cat de agitat erai si cum ai evitat sa te intalnesti cu mine cand ai plecat? “ Apoi se apropie incet de el. Aika se da cativa pasi in spate, dar da de canapea, aluneca si cade pe ea.
“ Minunat! Exact de locul de care avem nevoie! “ Se indreapta catre canapea apoi se arunca peste Aika, fiind fascinat de trupul baiatului.
“ Cum…cum ai aflat unde locuiesc? Si…ce…ce vrei de la mine? “
“ Pisoias! Se pare ca n-ai fost prea atent in drum spre casa, te-am urmarit, n-ai observat? Dar stiam ca e si surioara ta acasa si n-am vrut sa o sochez. Si in legatura cu ce vreau, chiar nu-ti dai seama? “ Si incepe sa rada, amuzat de gandirea inocenta a brunetului.
Aika se smunceste, vrand sa scape, dar stransorile lui Misawi il ranesc prea tare. Este mult mai puternic decat el si se pare ca n-are scapare.


«O mica descriere: Misawi este putin mai inalt ca Aika, are ochii negrii, parul scurt, saten, cu un corp mult mai bine claditr ca al lui Aika.»
Misawi ii imobiliseaza mainile brunetului cu tricoul lui alb, apoi ii rupe bluza neagra ce acoperea abdomenul lucrat al baiatului si incepe sa-l sarute violent pe tot corpul lasand in urma semne dureroase si foarte urate, apoi ii acapareaza buzele intr-un sarut fortat lasandu-i buzele fara nici un pic de culoare. Isi continua micul “joc” si il scapa si de blugii negrii. Se plimba cu limb ape tot abdomenul, ii prinde sfarcul stang intre dinti, facandu-l pe Aika sa scape un mic scancet. Il linge pe gat si ii lasa un semn mare si dureros ceea ce-l face sa mai scape un scancet, dupa aceea indreptandu-se catre buze, dar de data aceasta a fost un sarut lung si sensual. Prima data se plimba cu limb ape buzele acestuia, apoi si-a unit buzele cu ale lui incercand sa-i exploreze fiecare coltisor, cum Aika tinea buzele strans lipite, acesta l-a fortat sa deschide gura, putand astfel sa-i exploreze fiecare coltisor dupa bunul lui plac.
De fiecare data cand liceanul se zbatea, stransorile deveneau mai puternice, iar Misawi il musca mai tare, lasand semne din ce in ce mai grave. Cand in ochii lui Aika au inflorit doua lacrimi, satenul s-a hotarat sa elimine si ultimul “impediment”, adica boxerii negrii ai acestuia. Din doua miscari, liceanul a ramas acum complet gol. Satenul s-a ridicat putin admirandu-i corpul, dupa aceea napustindu-se asupra lui din cauza nerabdarii, patrunzandu-l adanc si facandu-l pe Aika sa geama de durere. Cu miscari din ce in ce mai rapide il facea pe licean sa tipe din ce in ce mai tare, auzindu-se acest lucru in toata casa.
Dupa ce si-a indeplinit placerile, acesta s-a imbracat, i-a dezlegat mainile, i-a dat un mic pupic pe buze si a plecat cu un zambet satisfacut. “ Pa-pa iubire! Mi-a facut placere! Dar sa nu crezi ca asta este prima si ultima data! “
Aika se ridica de pe canapea strabatut de toate durerile, dar nu-i pasa, pentru ca stie ca sora lui trebuie sa se intoarca si nu vrea sa-l vada asa. Se imbraca cu greutate si cand vrea sa se incheie la pantaloni, suna telefonul. “ Cine poate sa fie? “
“ Hei Aika! “
“ Saku … “
“ Da! Eu sunt…dar ce s-a intamplat? Pari cam abatut! “
“ Nu…n-am nimic…serios. (Bravo Aika! Foarte convingator! Nici macar un copil de doi ani nu te-ar crede!) “
“ Aa…probabil ca esti doar abatut. In orice caz, te-am sunat sa-ti spun ca voi ramane aici peste noapte. “
“ Ok. Pa! “ (Nu pot sa cred ca m-a crezut! E mai proasta decat ma asteptam!)
Brunetul uita total de discutia cu Saku, dar din pacate isi aduce aminte de acele momente neplacute.
“ La naiba! De ce mi-ai facut asta Misawi? La naiba! Te urasc! “ izbucneste in plans si loveste zidul cu pumnii pana cand in urma lor raman doar semne rosii.
Tot ce vrea acum e sa faca un dus. Apa fierbinte si lotiunile din trandafiri ii ingrijesc corpul plin de vanatai. Chiar si picaturile de apa ii provoaca durere, dar nu-l mai intereseaza nimic. Iese de sub dus si ia pe el doar obisnuitul halat negru, apoi se indreapta catre camera lui si isi poarta corpul catre patul moale. Tot ce vrea acum este doar … “ Ma voi razbuna pe tine Misawi! Asta nu va ramane asa! Ai sa vezi tu! Nu mai sunt scumpul de Aika, un pisoias!! “




9.Un nou venit



Noaptea trece repede, iar dimineata isi face simtita prezenta. Soarele se furiseaza incet pe geam, iar razele se incapataneaza sa-l trezeasca pe Aika. Se trezeste nervos, inca isi aminteste de ziua de ieri. “ Ruki! Am uitat de ea…este cea mai buna prietena a mea si totusi nu stie nimic din toate acestea. Dar nici nu simt nevoia sa-i povestesc, stiu ca ma va lua la intrebari si chiar nu am chef de-o morala sau orice altceva! Iar acuma: Baia! “
Face un dus rapid ia pe el o camasa albastra, niste blugi negrii si pleaca grabit spre scoala, cu acelasi gand de ieri. Pe drum se intalneste cu roscata, dar nici n-o baga in seama, isi continua drumul furios. Cand in sfarsit ajunge la scoala si intra in clasa, se trezeste fata in fata cu Misawi.
“ Hei Aika. Ai venit la scoala? Ma mir! Cum te simti? “ si afiseaza vesnicul lui zambet ironic.
“ Dispari din fata mea bine?! “
“ Incet pi…adica Aika! Nu ti-am facut nimic rau! “
“ Da da … sigur. Hai pa ca n-am chef de tine bine? “ si pleaca lasandu-l sa vbeasca singur.
Soarta face ca in acelasi moment sa intre diriga in clasa, cu o fata foarte draguta, cu ochii rosii, o privire seducatoare, cu parul lung si rosu, dar aspectul care le-a atras atentia tuturor baietilor din clasa a fost decolteul generos. Cum Aika statea singur in banca, diriga a hotarat ca fata sa stea cu el.
“ Se pare ca de data asta soarta imi surade! Buna eu sunt Aika Rideky. Tu esti? “
“ Buna, eu sunt Kaori Musashi! Incantata de cunostinta! “
“ Mai incantat sunt eu! “
Dupa aceste vorbe, Aika ii acapareaza buzele roscatei intr-un sarut unic si foarte lung, ca cei doi sa poata sa exploreze gura celuilalt in cele mai mici detalii. Toti au ramas uimiti cand au vazut aceasta scena, de la Kaori se mai asteptau avand in vedere cum este imbracata, dar de la Aika, Aika, cel mai linistit si studios baiat din clasa?! Asta le-a dat pe toti peste cap, dar mai ales pe Misawi, care fierbea de gelozie, mainile ii tremurau si daca nu-l tinea un coleg de clasa era in stare sa-i ia la bataie pe amandoi. A dat cu pumnul in banca ca sa se mai linisteasca si a iesit val-vartej din clasa, impingandu-i pe toti cei care ii stateau in cale.
“ Mi-a facut-o! Chiar mi-a facut-o! nu ma asteptam! Dar pare asa de inocent! Off la naiba! Si mai sunt si gelos pe deasupra! Ai sa platesti scump Aika pentru ce mi-ai facut acum! Iti jur!! “
Dupa ce cei doi si-au savurat sarutul, acestia au hotarat sa continue ceea ce au inceput, asa ca s-au indreptat catre camera din spatele scolii. In ea era doar o masuta cu trei scaune, si o canapea destul de micuta, dar chiar si la vederea acestor lucruri, cei doi nu au renuntat la idee. Aika si Kaori au inceput sa se sarute cu foc, fiecare sarut devenind din ce in ce mai pasional. Nici macar nu se opreau sa ia o gura de aer, tot ce vroiau cei doi era sa se exploreze cat mai mult. Aika i-a dat jos tricoul negru scurt al fetei, aceasta ramanand doar intr-un sutien alb cu danteluta si incepe sa o sarute, apoi ii da jos si fustita mini, lasand-o in cele din urma fara haine. Nici Aika nu s-a lasat mai prejos, si in scurt timp cei doi au ramas complet goi. Nu s-au oprit aici, Aika a prins-o de mijloc, acaparandu-i buzele intr-un sarut ce ii dadea impresia fetei ca gusta din Rai. Corpul roscatei reactiona la fiecare atingere a baiatului. De la buze a ajuns la gat, unde i-a lasat un semn ca sa-i aminteasca de el, se indreapta catre sani cu limba, ii prinde sfarcul drept cu buzele, iar aceasta scoate un scancet aproape imperceptabil, apoi o saruta pana in zona intima a fetei. Nici acolo nu se opreste si se plimba cu limba, fata avand parte de senzatii pe care nu le-a mai simtit niciodata. Apoi ajunge din nou la buze si ii sopteste incet la ureche: “ Esti pregatita? “ Aceasta ii confirma si in aceeasi clipa, Aika o patrunde puternic. Kaori scoate un geamat de placere, dar si de durere, in schimb pe Aika nu-l deranjeaza si nici nu-l intereseaza si continua sa isi satisfaca placerea.
In timp ce cei doi se savurau unii pe altii, Misawi era martor la toate acestea si fierbea in suc propriu. Aproape acelasi lucru i-a facut si el lui Aika, doar ca numai el s-a simtit bine, Aika nu. Acum se pare ca amandoi se bucura de moment. “ Nu-mi pasa! Aika este al meu si nu-l voi imparti cu nimeni, nici macar cu tipa asta, care trebuie sa recunosc arata super bine! “
Cei doi s-au simtit foarte bine si au hotarat sa fie impreuna. Si-au dat un ultim sarut si s-au intors in clasa tinandu-se de mana. Toti erau mirati. Baietii erau invidiosi ca a reusit sa puna mana pe ea, iar fetele era geloase, pentru ca brunetul arata prea bine ca sa stea cu o tipa ca Kaori.
Orele s-au terminat, dar de data asta brunetului nu i s-au mai parut lungi, chiar dimpotriva, datorita faptului ca in fiecare ora cei doi indragostit isi faceau ochi dulci. Kaori parea foarte indragostita si desi Aika era fericit si se simtea bine alaturi de ea, totusi nu simtea ca a facut o pasiune pentru ea. “ Poate ca acum nu sunt indragostit de ea, isi spune Aika in gand, dar poate pe parcurs o voi indragi mai mult. Si in felul acesta o sa uit si eu de Misawi si de Senji. “ Brunetul si roscata ies ultimii din clasa si se indreapta catre locul unde locuieste fata. Sunt imbratisati, se saruta, se plimba pe poteca plina cu petale de ciresi, par foarte indragostit si fericiti. Acum nu le mai poate nimeni spulbera fericirea. Intr-un sfarsit ajung si acasa la fata. Aceasta il invita sa intre, dar baiatul refuza spunandu-i ca mama lui i-a zis sa vina devreme acasa, deoarece are nevoie de ajutorul lui. Isi dau un sarut de ramas-bun si baiatul se indreapta spre casa.
“ Ce tot vorbesc? Mama nu mai traieste! Daca afla ca am mintit-o?! Din cate stiu eu, daca esti indragostit de cineva, vrei sa petreci cat mai mult timp cu persoana respectiva, si nu ai refuza o asemenea invitatie! Ei bine asta este! si respira usurat. Daca ma va intreba ii voi spune ca nu ma simteam bine, sau…vad eu… doar nu trebuie acuma sa ma ingrijorez din cauza unei pustoaice! “


pozele promit k l pun data viitoare.... acum nu pot sa l pun k nu l mai gasesc :(( am sa fac tot posibilul sa fac rost d ele data viitoare :)

#8
Hmmm...sunt in ceata :o10: cine va fi perechea lui Aika?Si ce ticalos e Misawi :cursing: Ma bucur ca fierbe de gelozie :lol: Totusi...deja de la prima intalnire se culca cu ea?Ce fel de tipa e aia?Deabea astept sa apara si Senji in peisaj :001_wub: Astept continuarea si sper sa vina cat mai repede :blush: Kisses&Hugs :P Si nu-ti fa probleme cu privire la ghilimele.Nu ma mai deranjeaza :001_rolleyes:

#9
n`am mai trecut pe aici d mt timp... ink oleak si adorm cu capu` p tst :))
acum am si pozele personajelor :P

http://photobucket.com/image/anime%20gir...nime.jpg?o= --> Ruki
http://photobucket.com/image/anime%20boy...girl.jpg?o= --> Saku
http://photobucket.com/image/anime%20boy...d_32.jpg?o= --> Senji
http://i150.photobucket.com/albums/s99/M...ime-29.jpg --> Misawi
http://img512.imageshack.us/my.php?image...%5b/URL%5d --> Aika
http://i165.photobucket.com/albums/u67/Y.../anime.jpg --> Kaori



10.Propunerea


O noua zi se naste, un nou soare rasare, iar Aika din nou nu vrea sa se trezeasca si la auzul sunetului enervant al ceasului, acesta cu o miscare il arunca de perete, in camera domnind astfel o liniste placuta. Aika se incapataneaza sa se ridice din pat, dar isi aminteste ca acum o are pe Kaori si nu poate sa o lase singura, mai ales ca in scoala exista unul ca Misawi. In 5 min este gata si porneste catre casa fetei, dar din pacate mama acesteia ii spune ca a plecat de mult spre liceu.
„ Oh nu! Trebuie sa ma grabesc! Daca i-a facut Misawi ceva? Nu Aika, trebuie sa gandesti pozitiv. E la scoala, vorbeste si glumeste cu prietenele ei si te asteapta. Sper sa fie asa! Te rog, Doamne, sa nu fi patit nimic! „
De acasa pana la Kaori a alergat, de la Kaori pana la scoala a alergat. Este epuizat, si totusi nu se da batut, alearga chiar si pe scari pentru a se asigura ca iubita lui este bine, dar pana la etajul 3... totusi este mult!
„ Kaori esti bine!” Aceasta nu apuca sa zic nimic, ca Aika isi uneste buzele cu ale ei ca sa se convinga ca este bine si ca nu si-a schimbat sentimentele de ieri pana azi. Aceasta i-a raspuns la sarut. Felul cum limba lui se imbratisa cu a ei, cum o saruta si cum o mangaia, au facut-o sa uite sa-l intrebe de ce se comporta asa. Era prea fericita ca si el era „indragostit” de ea.
Cei doi petreceau fiecare pauza impreuna, ba chiar si in ore se mai giugiuleau si isi dadeau mici saruturi cand profesorii nu erau atenti. La toate acestea era spectator si Misawi. Satenul devenea din ce in ce mai nervos cu fiecare ora care trecea, mai gelos cu fiecare secunda ce se scurgea din clepsidra timpului. „ M-as fi gandit sa-l cuceresc, dar acum cand Kaori este in peisaj, imi este imposibil! Orice-ar fi pustoaico sa stii ca nu vei ramane niciodata cu el! Va fi al meu si numai al meu. Hmm...poate ar trebui sa plateasca ea in locul lui Aika, in felul acesta iubirea mea va suferi mai mult si poate va veni la mine sa-l consolez!”
Din fericire pentru elevi, mai aveau doar o ora, cea de dirigintie.
„ Domnule Rideky Aika! spune diriga. Am inteles de la un coleg de-al dumneavoastra ca de cand a venit domnisoara Musashi Kaori te comporti foarte urat cu ai tai colegi si ca ai si scazut la invatatura! Ai ceva de spus?”
„ Ca sa fiu sincer da! Daca cel ce a spus toate astea este domnul Misawi, atunci nu este adevarat! M-am schimbat in urma unui...incident, dar in privintele pe care le-ati spus sunt la fel!”
„ In urma carui incident Aika?”
„ Asta nu va priveste pe dumneavoastra!”
„ Dar...”
„ Nici un dar! Daca preferati sa-l credeti pe Misawi si nu pe mine, treaba dumneavoastra!”

„ Vei plati si pentru asta Misawi! Dar acum trebuie sa te linistesti, caci esti gelos. Se vede, chiar daca ai incercat sa te ascunzi!” isi spune Aika.

„ Acum va trebui sa platesti dublu Aika! curand pisoias...curand! Voi avea rabdare.” gandea Misawi.
Tot drumul Aika a fost foarte tacut, se gandea la cu totul altceva. La orice zicea Kaori, acesta doar aproba, nemaispunand altceva. La un moment dat, Aika vrea s-o ia pe alt drum. Kaori il urmeza, dar este putin nedumerita.
„ Aika! Ce s-a intamplat? De ce am luat-o pe aici?”
„ Kaori...trebuie sa-ti spun ceva si vreau sa ma asculti!”
„ Bine iubitule, spune.”
„ Pai...mi-e putin cam greu sa vorbesc despre asta, dar trebuie sa-ti spun! Mama mea a murit cand eu aveam doar 4 ani, iar tatal meu cand aveam aproape 8...”
„ Dar asta inseamna ca....”
„ Da! Te-am mintit! Nu stiam ce sa zic, de aceea am spus ceea ce ti-am spus! M-am gandit mult timp la asta si de aceea vreau sa-mi cer iertare. M-ai putea ierta?”
Kaori il imbratiseaza si-i spune: „ Iubitule, cum as putea sa nu te iert, cand te iubesc atat de mult? Dar as vrea sa stiu, de ce n-ai acceptat totusi?”
Aika o prinde pe roscata de mijloc si cei doi isi apropie foarte mult trupurile. Aika o saruta pe gat, iar fata respira din ce in ce mai greu, apoi se indreapta catre urechea ei si-i sopteste: „N-ai vrea sa intrii?”



11.Violul


Noaptea s-a lasat pentru prima oara peste cei doi indragostiti. Amandoi s-au iubit ca si cum ar fi prima si ultima noapte in care cei doi se puteau lasa purtati de val, puteau da frau liber sentimentelor.
Dimineata a sosit, iar razele le dezmierdau pe cei doi. Totul parea perfect. Kaori s-a trezit prima. A facut o baie, a pregatit micul-dejun, i l-a adus adormitului la par si a plecat, deoarece stia ca mama ei este putin ingrijorata.
Intr-un sfarsit s-a trezit si somnorosul de Aika. „Mi-a pregatit micul-dejun? Cat de draguta poate sa fie pustoaica asta! Chiar simt ca ma indragostesc de ea pe zi ce trece!” Vrand sa-i multumeasca pentru mica atentie, dar si pentru noaptea minunata petrecuta impreuna, se hotaraste s-o sune. Din pacate aceasta nu raspunde. O suna din jumatate in jumatate de ora, dar tot nu raspunde.
„ La naiba! De ce nu raspunzi Kaori? Sunt ingrijorat si agitat si tu nici macar nu binevoiesti sa-mi trimiti un mesaj sa-mi spui ca esti bine?!? ... Stai putin! ... Asta inseamna ca nu esti bine?? Daca faci asta doar ca sa merg pana la tine nu mai vorbim!!”
Desi baiatul merge incet, totusi este agitat. Stie ca roscata n-ar face niciodata asa ceva, dar spera sa fie bine totusi. Ajunge si in locul unde sta prietena lui, suna la usa si ii raspunde o femeie amabila, o femeie cunoscuta de el.
„ Buna ziua! Ma scuzati ca va deranjez doamna Musashi!”
„ Nu e nici un deranj Aika! Spune, cu ce te pot ajuta?”
„ Pai vroiam doar sa stiu daca Kaori este acasa. Azi dimineata a plecat si nu stiu unde este....”
„ Scuza-ma Aika, dar nici eu nu stiu, credeam ca e la tine. Vrei sa spui ca nu mai stii unde e fiica mea?!” spune doamna putin nervoasa.
„ Aa...nu...sigur a plecat cu Saku la cumparaturi. La ora asta trebuie sa fie acasa deja! Ma scuzati! Poate ne intalnim mai tarziu. O zi buna in continuare!” „ Kaori unde esti? Ce naiba! Vrei sa mor de nervi? Sper ca este doar o gluma proasta si nimic altceva! Totusi nu pot risca...trebuie sa te caut. Dar unde??”
In timp ce Kaori se indrepta dimineata catre casa, s-a intalnit cu Misawi. Aceasta nu stia ca exista conflicte intre cei doi, si cu atat mai putin nu stia ca acesta l-a violat pe iubitul ei.
„ Buna Kaori! Tu esti iubita lui Aika nu-i asa?”
„ Din cate stiu eu da! De ce te intereseaza?”
„ Pai...as vrea si eu sa vorbesc cu tine!”
„ Stai putin! In ce sens vrei sa vorbesti cu mine??”
„ Stai linistita. Nu in sensul ala! Vreau sa vorbim de Aika.”
„ Despre Aika? Ce ai avea tu sa-mi spui despre el?”
„ Crede-ma ca multe! Deki vrei sa vorbim sau nu?”
„ Pai daca ai asa de multe sa-mi spui, spune!”
„ Nu Kaori! Nu aici. Ne poate auzi cineva si nu vreau.”
„ Pai atunci unde? La o cafenea sau ceva?”
„Aa...nu...daca vrei cu adevarat sa aflii, urmeaza-ma fara sa-mi pui intrebari!”
Acestia au mers foarte mult. Kaori desi era putin suspicioasa, vroia neaparat sa afle ce are de spus despre Aika, deja se temea ca poate baiatul o inseala, ca nu o mai place. Amandoi erau tacuti, fata se temea sa-l intrebe ceva, credea ca asftel n-o sa-i mai spuna nimic, iar Misawi nu vorbea pentru ca el astepta altceva. Au trecut de casa ei, au trecut de casa lui, au ajuns deja la marginea orasului, iar roscata devenea din ce in ce mai agitata. Intr-un sfarsit au ajuns la o cabana destul de mare, era situata la marginea orasului, langa o padure foarte frumoasa. Acolo isi petrecea de obicei Misawi vacantele.
„Sa intram!” ii spune Misawi fetei foarte calm.
La inceput aceasta ezita putin, dar isi aminteste motivul pentru care a venit aici, si intra cu mult curaj in casa. Acestia au pornit catre living, o incaper foarte mare, inalta, frumos mobilata. Pe jos era un covor rosu, cu multe dungi albe si rosii. Peretii era condusi de cateva tablouri, portrete, poate chiar ale membrilor familiei. In mijlocul camerei era o masuta din sticla, cu doua cesti de ceai pe ea, iar canapeaua era langa ea ca sa-i tina companie. Se pare ca totul era pregatit dinainte.
„Bea putin ceai daca vrei.”
„Sigur, dar spune-mi de ce m-ai chemat. Ai spus ca vrei sa vorbim despre Aika.” intre timp aceasta isi savura ceaiul, era un ceai din care n-a mai gustat pana acum.
„Da! Ce am vrut sa-ti spun eu de fapt este ca nu am sa te las sa ramai cu Aika! Niciodata!! Aika este numai al meu ai inteles?? Si ca sa stii si tu deja mi s-a daruit...ma rog...mai mult l-am facut eu sa mi se daruiasca, dar nu asta conteaza! Iar tu pustoaico....voi face in asa fel incat sa dispari din peisaj!”
Degeaba incerca roscata sa plece sau sa-i spuna ceva, era neputincioasa, nu-si mai putea controla corpul, sau vocea. De asta era asa de bun ceaiul acela, continea un drog, al carui gust sa nu-l simti, dar sa-ti poata ataca in voie simturile. Acum a inteles ca ei nu se intelegeau deloc, probabil de asta se tot ferea Aika sa vorbeasca cu Misawi.
„Oare cum am putut sa fiu asa de fraiera incat sa cred in vorbele lui? Cum am putut sa cred ca Aika ar fi in stare sa ma insele? Am fost atat de fraiera!! Iar acum nu ma poate salva nimeni. Imi si inchipui prin ce a trebuit sa treaca Aika.... de asta si este atat de rezervat! Aika ajuta-ma si pe mine sa trec peste asta, caci se pare ca ma asteapta aceeasi soarta!”
„Draguto! Degeaba incerci sa te zbati! Nu stiu daca ti-ai dat seama, dar ceaiul pe care tocmai l-ai baut continea un drog si de asta nu te vei putea misca decat maine dimineata. Pana atunci...eu voi putea sa fac ce vreau cu tine!” si zambeste sarcastic.
Satenul se napusteste asupra bietei fete lipsite de aparare. Era ca si cum un biet iepuras ar trebui sa faca fata unui leu, sa scape sau sa-l infrunte. Era imposibil!! Ii rupe brutal hainele, si in 2 secunde aceasta ramane complet goala. Incearca sa se acopere, sa se ascunda, sau sa faca ceva, orice, dar totul era inutil, era sedata ! Misawi ii admira corpul bine conturat, cu forme perfecte. Si pentru ca nu se mai poate abtine se arunca asupra ei. Brutal ca de obicei ii lasa si ei nenumarate semne pe tot corpul, ca si lui Aika, nu-i pasa ca aceasta plangea si il implora s-o lase in pace, ca nu i-a facut si nu-i va face niciodata nimic. Ii musca buzele cu putere si in urma lui un fir de sange se scurge pe buzele deja rosii ale fetei, apoi i-l soarbe de pe buze. Isi continua jocul, il savureaza satisfacut. O patrunde pe fata puternic, iar in camera se aud doar plansetele si urletele de durere ale fetei, si gemetele de placere ale lui Misawi. O saruta violent atat pe corp cat si pe buze, o lasa fara suflare, fara vorbe. La un moment dat Kaori si-a acceptat soarta, a inteles ca nu poate face nimic, si ca lacrimile ei nu-l vor impresiona deloc. Tot ce mai putea face era sa se roage ca Aika nu va mai pati din nou la fel. „Daca este atat de groaznic pentru mine, oare pentru el cum a fost?”
N-o mai interesesa ce pateste ea, Aika era prioritatea ei, se gandea neincetat la el, de aceea, isi aduna ultimele forte, si printre gemetele de durere ii spune lui Misawi:
„Misawi...te rog sa...sa...il lasi pe....Aika in pace...cu mine....poti sa faci....ce vrei...promit ca...voi incerca sa....te sa...satisfac in fiecare zi...dar...te roog...nu te mai atinge de Aika...” si izbucneste iarasi in plans.
In acel moment Misawi se opreste si se uita stupefiat la ea. Nu-i venea sa creada ce aude. „Vrei sa spui ca ai face orice numai sa-l las pe Aika in pace? Esti nebuna? Ai fii in stare sa faci sex cu mine in fiecare zi doar sa-l scutesti pe Aika de asta?”
„Da Misawi! As fi in stare! Il iubesc prea mult ca sa-l mai las sa treaca printr-o experienta asa de groaznica! Nu vreau sa vad cum sufera intelegi?? Zici ca vrei sa fie pentru tine, dar te-ai gandit ca el nu te iubeste??? Te-ai pus vreodata in locul lui sa vezi cum se simte? Nu, nu-i asa? N-ai nici cea mai vaga idee!! Si mai indraznesti sa spui ca il iubesti? Tu nici macar nu sti ce e iubirea!!”
In acelasi timp primeste o palma zdravana peste fata si o face sa cada langa canapea, lovindu-se la spate. „Tu nu stii nimic despre mine si Aika!! Asa ca taci din gura proasto! Cine te crezi?? Imbraca-te si dispari de aici! M-am plictisit de tine! Si sa nu indraznesti sa-i spui ceva lui Aika ca s-ar putea sa patiti ceva amandoi!”
„Stai putin! Vrei sa spui ca nu accepti ceea ce ti-am zis?”
„Exact idioato! Asa ca dispari! Aika va fi al meu si gata!”
„Nu am haine, asa ca nu plec nicaieri!”
„Imbraca-te cu hainele mele si pleaca!”
Kaori isi ia repede hainele si pleaca. Plange si plange, nu se poate opri. Nu a putut face nimic ca sa-l convinga pe Misawi sa-i lase iubitul in pace si asta o doare mai tare ca orice. Chiar si daca este sub influenta drogului a gasit durerea sa plece. Dar unde se indreapta? La Aika n-ar putea sa mearga, ar trebui sa-i spuna ce s-a intamplat, si probabil ar pati la fel ca ea, acasa tot nu poate sa mearga, hainele pe care la poarta sunt ale unui baiat, iar Aika sigur a trecut pe la ea acasa, ingrijorat.
„Nu pot sa fac nimic! Sunt legata la maini din nou! Unde as putea sa ma duc? Si oare cum as mai putea sa dau ochii cu Aika? Dar cel mai important, as putea vorbi cu el? Ce sa-i spun ca am facut in acest timp?” Intrebari fara raspuns evident, iar solutii nici atata. Singura ei speranta era sa sune pe cineva, dar cum daca telefonul l-a pierdut? Toate erau impotriva ei, totul s-a inteles ca ea sa fie in cea mai grea situatie dintre toate.

cam atat deocamdata ;)) :D

#10
Ok. N-am mai trecut pe-aici>.<. Tu chiar vrei sa ma omori? Cand am vazut cat ai scris am ramas O.O. Credeam ca vrei sa ma sinucid. Chiar daca tu ai scris mult eu nu o sa pot face la fel. Asta nu pentru ca n-am chef dar dupa cum am mai zic(scris) si in alte locuri: ma dor degetele de la atata scris. De pe la ora 17 am incercat sa scriu ceva si m-am hotarat sa scriu pe la ficuri. Misawi a fost un idiot! am o singura intrebare: Cand apare Senji:(? Il vreau pe Senji! Continuarea sper sa vina cat mai repede^^. ByeBye^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cum sa traiesti fericit printre nori ohaio_angel 7 4.307 09-10-2013, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Yami
  Incercarea nu are moarte[...+16] Ryuu 11 5.590 16-01-2011, 09:59 PM
Ultimul răspuns: Addeh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)