Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inceputul vostru in desen

#11
cum am inceput eu sa desenez..pai....:
eram destul de mica...cam acum 3-4 ani(va dati seama ce capodopere).....eram bolnava si nu-mi prea venea sa stau in pat..la scozla nu ma puteam duce asa ca, uitandu-ma la un poster cu Inuyasha mi-a cazut fisa...."hmmm...dar daca..."si asa am inceput eu sa desenez..si pentru ca i-am prins gustul acum desenez in continuare...e ca un fel de hobby...chiar daca nu ies in totdeauna frumoase..eu le pastrez...
dap..asta e povestea mea ..ja :bye:

#12
It all started when i was little .. 71

Dar bineinteles ca imi ieseau monstruozitati [ce vreti de la un copil de 4-5 ani ?~.~ ] .
Apoi,prima mea tentativa de a desena oameni [mai detaliati],a fost pe la vreo 8-9 ani .Am incercat sa le desenez pe fetele Witch [ce?!Colectionez revistele inca de cand au inceput xD ]
Pai,mi se pareau atunci super-ultra-fabuloase dar acum mi`am dat seama ca nu sunt asa..dar pentru o prima incercare e destul de bine .. XD

Apoi,anul trecut am descoperit anime si cum aveam si net am cotrobait si am descoperit poze..Eu de obicei ii desenam pe cei din Naruto si mi`a iesit ceva,ceva..dar de la un timp incoace nu prea am mai desenat nimic... 22 Eh,cred ca ar trebui sa incep din nou ^ ^

P.S:Fara model sunt vaaa~aarza T_T
LOLNOPE

#13
uu .. eu am inceput sa desenez de la 2 ani 10 .. da nu ma imaginati ca ieseau cine stie ce capodopere... il desenam pe nush ce politician de pe atunci .. nu mai stiu cum il chema .. [ desi mama are grija mereu sa imi aminteasca .. sheesh -_-' ] inca mai am cateva de atunci .. cam seamana cu dexter politicianu in desenele mele 21 .. si apoi am continuat sa desenez ca orice copil normal .. desi sa desenez intr-adevar bine am inceput pe la 10-11 ani.. atunci reuseam sa fac cate ceva .. acum desenez doar de placere.. de obicei imi iesa cam ce vreau .. alteori nu .. nu pot spune ca sunt cine stie ce talent .. dar totusi .. tre sa ma laud si eu nu? 19

#14
Ne...Poy yo desenez de cand eram la gradinita...Evident si la scoala si ma pusasi pe desenat animeuri cand le vazusi prima oara cu cohii...Desigur...Nu-mi ieseau detaliile,umbrele,ochii si parca i-as fi facut shceleti...Dupa ce imi instalasi netu' vazui pozele si am incercat pana mi-a reusit un desen...Desigur erau doar desene mici si cred ca primul a fost unul cu Winry si apoi am trecut la Kiddy Grade...Am atat de multe desene din animeu' asta in dosar de ma saturasi de ele...Dar desigur ca pasiunea mea era desenatu' de zicea mama ca desenez numai manechine prin caiete 21...Acu vrea sa le arate la toata lumea da' nu se tinu de promisiunea care mi-o facu 47...
[Imagine: Karate.png]

#15
am inceput sa desenez de prin calasa I-a.....pentru ca eu am mers la liceuol de arta la scoala si anume la desen....mi-a palcut mult aceasta clasa...am inceput prin a desena tot felul de peisaje, obiecte si apoi prin clasa a VI-a am inceput sa desenez oameni si desigur personaje anime ^^"
deocamdata mi-am schimbat profilul la liceu dar continui sa desenez
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#16
Hmm...pai eu am inceput sa desenez ca si majoritatea userilor care au postat aici si anume pe la 4-5 ani.Va dati seama ca fiind copil nu imi iesea cine stie ce.Faceam niste fete deformate cu un cap mai mult patrat decat rotund >.< si fara umbre fara detalii fara proportii nimic.Dar a aparut programul A+(actualul Animax) si anime-urile care erau atunci m-au lasat cu gura cascata si imi doream f tare sa desenez si eu asa.Si am cautat pe net si am gasit forumul lor.Mi-am facut cont acolo si m-am uitat la Fan Art la desenele tuturor.M-au lasat cu gura si mai cascata Zuppy08 Si am cautat cateva tutoriale si am inceput sa desenez.La inceput imi ieseau oribile T_T si eu eram mandra de ele.dar acum nici nu stiu pe unde sunt dar imi amintesc ca erau groaznice.erau deformate, corpul nu imi iesea, nu le faceam umbre, detalii nici atat.Si m-am hotarat sa exersez fff mult pana imi iese ceva.Am incercat sa copiez cateva desene cu Inuyasha, Kikyo, si cu cateva personaje din Kaleido Star (ca deh..atunci aproape numai astea se difuzau la tv si numai de ele stiam) .Chiar iesise ceva dar nu erau destul.Asa ca de atunci exersez intruna si sunt la nivelul la care ma stiti.(cautati-ma la Fan Art daca sunteti curiosi, cred ca am si niste desene care sunt printre primele desenate).Desenez cam de vreo 2-3 ani anime-uri.Mi-ar placea(defapt vreau) sa imi fac un viitor din desenat.Vreau sa intru la liceul de arte dupa aceea la facultatea de arte si cine stie poate ma loveste norocul sa ma mut prin Japonia ca de vizitat oricum o vizitez si sper sa gasesc ceva pe acolo. Zuppy02 (i mean a job)

#17
Acum doi ani?! =/ Nu imi amintesc perfect, dar parca in urma cu doi ani m-am axat pe desen. Cand eram mica si in sus, nu stiam ce e ala desen, nu imi iesea nimic. Apoi am pus foi de desen pe o carte de colorat si copiam de pe-acolo. Cineva mi-a spus ca am talent, chiar daca nu faceam mai nimic eu, dar eu si mama radeam de el. - la ce catastrofe faceam din imaginatie nici nu ma mir. XD -
Apoi... am avut o papusa micuta din plastic. Din pura plictiseala am pus-o in fata si am desenat-o. Am ramas suprinsa cand am vazut ce bine imi iesise. De atunci am inceput sa desenez, dar cu model in fata. Cu timpul am evoluat si am renuntat la schite. Pot spune ca desenez destul de bine atat timp cat am dupa ce sa ma iau. :) Dar nu am mai desenat ca lumea de anul trecut. Dar, plictiseala isi spune iar cuvantul si m-am reapucat de desenat. Anyway, nu am sa expun pe-aici desenele, majoritatea sunt prin Italia pierdute cine stie pe unde. =3

Oricum, desenati in continuare si nu faceti ca mine. ;-))
“Always forgive your enemies - nothing annoys them so much.” -Oscar Wilde



#18
Eu am inceput sa desenez acum doi ani in vara pentru ca aveam o prietena care desena foarte frumos si am zis: ,,de ce sa nu incerc?''.I-am cerut ajutorul si asa am inceput: ne uitam la o imagine de pa calculator si fiecare lucra si, cand nu imi iesea ceva ii cream ajutorul .Acum stiu unde gresesc si cum trebuie sa ma corectez si singura .Nu am un program fix de desenat deoarece la mine fiecare zi e full(mai ales ca fac sport de performanta).Si cand merg undeva in excursie, seara, iau foile si creionul in mana si desenez .Zuppy02
Dar acum ma pun serios pe treaba, mai ales ca am mai multa motivatie

#19
ei bine...ca orice copil normal cu un strabunic pictor si un binic arhitect (care pe deasupra mai si picteaza)am inceput se desenez de cand am invatat sa tin creionu-n mana. la inceput am colorat ( bunica-mea e obsedata-nu ma lasa sa fac o linie gresit) asa ca am evoluat.am inceput sa desenez diverse lucruri...nu iesau ele cine stie ce dar eu eram mandra de ele. am fost incurajata si pe la 4-5 ani am inceput sa pictez...asta faceam toata ziua cand eram la mogosoaia, la bunicii din partea mamei unde statea si tata-mare (asa ii spuneam noi strabunicului), si intre noi fie vorba-stateam acolo foooarte milt timp. de paste deobicei pictam oua asa cum ma invata tataie, dar nu luam asta asa in serios. cu timpul insa m-am maturizat si am inceput sa desenez mai dezvoltat cam pe la grupa mare-clasa I, dar intotdeauna peisaje, niciodata oameni. mi-era teama k n-o sa-mi iasa, si desenam doar rar. in principiu ma axam pe alte materii mai importante. pana cand cea mai buna prietena a mea, ce e si verisoara mea, pe nume monica a venit in vizita (cica-k a ramas si peste noapte) la mine. asta era printre-a IV-a cred. nu prea stiam ce sa facem asa k am inceput sa ne jucam de "firma de modeling" iar eu am descoperi ca pot desena rochii "foarte frumoase-sau asa mi se marea atunci, pe langa desenele verisoarei mele. am inceput sa desenez incontinuu, dimineata, la pranz si seara. imi amintesc k eram foarte entuziasta. o exasperasem pe moni, saraca. si toata lumea ma incuraja si imi dadea indicatii.o fata care deseneaza super mi-a adus desenele ei pentru a ma inspira. aqm, cand ma uit in urma imi dau seama ca desenam jalnic, fata de nivelul la care sunt aqm...si aqm imi dau seama ca nu desenez nici pe departe pe cat de bine as putea. decurand m-am apucar sa fac si fete amine...nu sunt perfecte dar mie-mi plac (ca peste cateva luni de exercitii sa le consider hidoase 4)
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."

#20
Ei, eu mazgalesc de cand ma stiu 21
Dar oameni (ca lumea) am inceput sa desenez cand mi-am luat prima oara o revista W.I.T.C.H (cam pe la 6 ani). Copiam si eu figurile si, na, sa zicem ca imi ieseau.
Stilul mi s-a perfectionat cu anii (am invatat sa fac o adolescenta privita din fata cand aveam varicela si dadeam cu creionul la intamplare...). Insa, anime-uri si siluete mai normale am inceput sa fac dupa ce verisoarele mele de 16, respectiv 18 ani acum m-au introdus in lumea anime-urilor. Si asa, incercam eu sa copiez diferite imagini pana cand am descoperit magnificele tutoriale care m-au ajutat sa respect proportiile si sa ma descurc cat de cat.
Check out my fan-art. Ja ne!
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!






Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)