Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inazuma Eleven

#1
Nu am vazut postat acest anime la "Sports/Games" asa ca lam pus eu 4

[Imagine: inazuma_eleven_3_00.jpg]

Poveste : Personajul principal, Endou Mamoru, este un portar foarte talentat şi nepotul unuia dintre cei mai puternici portari din Japonia, care a murit chiar înainte ca Endou să se fi nascut. Chiar dacă dispune de abilităţi incredibile, Endou încă nu are o echipă reală, el are doar 6 membri în clubul de fotbal. Dar de îndată ce un atacant misterios pe nume Gouenji se mută în oraşul lui Endou, acesta decide să strângă destui membri pentru echipa sa.

Mie unul imi place mult cum sunt desenate personajele si mai ales povestea , va recomand acest anime deoarece eu am vazut foarte multe episoade .

In prezent este dat si la TV pe CN pe la ora 08:15 si la 17:50 si dispune in total de vreo 3 serii ...asa cred 4 : Inazuma Eleven / Inazuma Eleven GO si Inazuma Eleven GO 2 ( care este ongoing ) .
Cititi blogul meu RimeMele si daca va place ...nu ar strica si un like . 10

#2
La prima vedere, mi s-a parut o prostie, ca si Bakugan/BayBlade si ce-o mai fi pe acolo.. Dar am vazut-o pe sora-mea ca se tot uita si am inceput si eu sa casc ochii. Nu e deloc rau, nu il urmaresc mereu dar destul de des, pe Cartoon Network.
Imi place si mie cum sunt desenate personajele, adica unele, sincer, in toata echipa aceea majoritatea e oribila 24. Par verde? Serios? Dar unii imi plac, nu prea le retin numele.. Povestea e si ea ok, nu imi place fotbalul sau ceva dar cand ma uit nu ma mai poate lua cineva din fata televizorului. Il recomand^^

#3
Am vazut si eu cateva episoade pe cartoon network este frumos desenul insa nu sunt o mare fana a footbalului personajele sunt desenate ok imi plac cu toate ca unele sunt cam ciudate realizate, ma uit la el din cand in cand, cand mai iau o pauza pentru tv ma uit la el,am pierdut multe episoade dar totusi nu prea m-as uita pe net la ele,consider ca e o pierdere de timp sunt alte animeuri mult mai frumoase dar nah cui ii place sa se uite! ^^

#4


Ah,l-am vazut o singura data pe CN. Nu era nimic bun de vizionat asa ca am zis : de ce nu?
Dar am fost super dezamagita si plictisita de ceea ce am vizionat in momentul ala. Ba mai mult,pe masura ce ma uitam incepeam sa jignesc personajele spunandu-mi ca sunt enervante si chestii dintr'astea. 21
Ma rog,de atunci schimbam repede canalul.Mie chiar nu-mi plac si sincer inca-mi pare rau ca m-am uitat atunci. Eh,asta e parerea mea celor carora le place Inazuma Eleven , n-au decat sa-l vizioneze,sa-i caute toate episoadele pe net si asa mai departe.Desi, repet,eu nu mi-as pierde timpul cu asa ceva.
^^
My tea’s gone cold I’m wondering why I ,got out of bed at all.The morning rain clouds up my window,And I can’t see at all;And even if I could it’ll all be gray,
But your picture on my wall
It reminds me, that it’s not so bad,
It’s not so bad.

#5
Eu sunt o fana a fotbalului, in ciuda faptului ca sunt fata, deci mi-a placut acest anime din primul moment in care l-am vazut. Nu ratam niciun episod! Imi place si faptul ca are o poveste buna, misterioasa, caci in general la serialele cu sporturi nu gasesti asa ceva. Grafica mi se pare buna, dar unele personaje chiar sunt ciudate. Adica, serios, in Inazuma Eleven GO este un baiat cu par roz si codite?... Ma rog, per total imi place, cum am mai zis.
Pacat ca acum nu mai este pe Cartoon Network, chiar mi-ar fi placut sa il vizionez la TV, nu pe cine stie ce site-uri.
[Imagine: izayoi_by_little_flame09-d5zxbib.png]
Cea mai mare glorie nu o dobandesti atunci cand nu esti doborat niciodata, ci atunci cand te ridici dupa ce ai cazut.

#6
Prima oara cand am vazut un episod mi sau parut ciudate tinand cont ca nu prea ma uitam la animeuri dar povestea e interesanta dar de tip clsaic,grafica e destul de buna ,personajele sunt desenate bine dar se vede faptul ca e SF de cand apare un baiat cu par roz si cel mare parca ar avea o minge verde cu ochii in loc de cap sunt cam ciudate dar cam asta le e farmecul daca nu ar fii mai ciudati ..la inceput imi facusem o parere proasta despre animeuri din cauza
Bakuganului cu toate tampeniile care veneau pe parcurs dar mie imi plac chiar daca ma uit numai la fotball japonez

#7
Egh...Prima oara cand am auzit de Inazuma Eleven,am aflat de la colegii de cls. -_-.Ma tot bateau la cap,"uita-te,uita-te",si asa m-am uitat la un ep. .Sincer cand la-m vazut...am fost foarte oripilat 24))))).Cu Football??Mai ales ca eu urasc si football-ul...Eram in camera si ma uitam,cand a venit frate-miu(mai mare) pana la un fum.Fix atunci,a auzit :"Mana Zeului",si am inceput sa radem si sa ne batem...Horror Sport Anime...24))))))))))[i]
[Posturi unite]
Ah,l-am vazut o singura data pe CN. Nu era nimic bun de vizionat asa ca am zis : de ce nu?
Dar am fost super dezamagita si plictisita de ceea ce am vizionat in momentul ala. Ba mai mult,pe masura ce ma uitam incepeam sa jignesc personajele spunandu-mi ca sunt enervante si chestii dintr'astea. 21
Ma rog,de atunci schimbam repede canalul.Mie chiar nu-mi plac si sincer inca-mi pare rau ca m-am uitat atunci. Eh,asta e parerea mea celor carora le place Inazuma Eleven , n-au decat sa-l vizioneze,sa-i caute toate episoadele pe net si asa mai departe.Desi, repet,eu nu mi-as pierde timpul cu asa ceva.
Ai dreptate,acest Anime/Desen ce-o fi el,e o mare risipa de timp...3
[Imagine: tumblr_ltabwxjFP71qmpg90o1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)