Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In orice caz...

#1
[Imagine: 3008vu0.png]

Am luat o scurta pauza de la a face chestiute GFX dar am revenit.
Doar cele care mi-au placut...

[Imagine: 94712497000877402116.png] [Imagine: 44400607904166077461.png]

[Imagine: n9zec.png]

[Imagine: m76v43.png]

[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#2
Este cel de-al treilea thread la GFX pe care l-ai deschis. Nu crezi ca e cam mult cand in general userilor li se permite doar unul singur? Stiu ca te-am sustinut in trecut, dar nu intrece limita. Urmeaza regulile ca toti ceilalti. Cand te-am avertizat prima oara nu stiam ca ai alte 2 deschise. Ce avea cel vechi?

Si nimeni nu iti lasa comentarii pentru ca nici tu la randul tau nu lasi. Le voi trimite pe celelalte doua la arhiva.

Spre deosebire de threadul trecut unde se observa progresul aici nu vad niciun fel de pas facut in fata. Stagnezi si ramai la acelasi nivel de high beginner. Incearca sa revii la urmarit tutoriale si sa-ti mai diversifici stilul, sa nu lucrezi doar pe imagini anime. Alegeti imagini de buna calitate si introduce efecte noi. Eu nu tin minte sa fi vazut un C4D pe la tine, de ce nu le incerci? Nu zic sa abuzezi, dar totusi. Ce vad eu in sigul numarul doi este un fractal, similare cu cele generate de Apophis.

Succes in continuare.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
Lia, poate ca am rugat odata pe cineva sa treaca si pe la mine dar nu am cersit si nici nu voi cersi comentarii. Traiesc si fara ele si daca cineva vrea sa sa uite si prin topicul meu e bine, daca nu, la fel de bine. Si da, am lucrat si pe poze non-anime.

[Imagine: fge.png]
Dar da, a iesit varza.

[Imagine: 6.png]

[Imagine: 10.png]

.. [Imagine: 3.png]
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#4
Da... nu am mai *la figurat* trecut de mult pe aici. Am promis ca dupa teze ma apuc serios de tutoriale si asa ca iata-ma.

[Imagine: 4-1.png] [Imagine: fge-2.png]

[Imagine: 12-1.png] [Imagine: eg-2.png]

[Imagine: 4-2.png] [Imagine: 5-2.png]

[Imagine: 12-2.png] [Imagine: fge-3.png]

[Imagine: sanitariumnoav.png] [Imagine: 13.png]

[Imagine: 3-4.png] [Imagine: eg-3.png]
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#5
Am vaga impresie ca prima e facuta dupa vreun tutorial de pe deviantart, stiu ca pe acolo se purtau semnaturile luminoase, cu o textura, un render, un text si un action sau cateva adjustments. Marginile sunt prea rotunde, nu stiu cam ce radius folosesti cand le dai margini dar undeva intre 15-20px cred ca ar merge cel mai bine. Vad ca ai o problema cu lumina pentru ca unele ies prea intunecate iar altele mult prea luminoase. Smile La al doilea set ai incercat ceva grunge dar calitatea e cam proasta, intunecata si textul e cam mare. In al treilea set nu ai integrat renderul, puteai sa pui macar niste vectori daca c4d-uri nu folosesti. La al patrulea nu se intelege mare lucru, puteai sa dai blur pe bg si putin dodge/burn pe render. La ultima nu merge mai nimic si se observa probabil cea mai mare problema a ta, folosesti tot felul de texturi puse aiurea pe bg/render doar ca sa fie. Renunta la ele o perioada sau scade-le opacitatea pentru ca nu toate dau bine. Incearca sa folosesti ceva c4d-uri, at least the effects ones si nu le mai aglomera asa rau. Multa bafta. Smile
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)