Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In magazinul de bomboane

#11
Candilay....
1.Te pun intr-o tava si pun peste tine:zahar vanilat,frisca,ciocolata si bomboane.
2. Mai pun niste scortisoara si pun doua napolitane vieneze:X:X:X:X
3.Pun un pic de sirop de capsuni si doua cirese pe tine:X:X:14ah deja salivez...)
4. Te servesc(era si timpul><)
5. Te mananc!(2121 Apropo..numele tau (era) Desert Candilay)55

#12
Haleala iar! Iupii!

Sufleu de uchiha_girl_love_sasuke
Se cumpara de pe AnimeZup uchiha_girl_love_sasuke gata facuta cubulete si se pune intr-un castron. Se adauga putin...nu...putin mai mult colorant alimentar alb si se lasa in frigider. Intre timp, se cumpara niste aluat de sufleuri (suntem lenesi, nu-i asa?), se incalzeste si se da cu niste colorant alimentar rosu. Se pune aluatul peste cubuletele de uchiha_girl_love_sasuke si se baga la cuptor, daca doriti o aroma mai moale, sau la frigider, daca e deja vara (dar nu e TT^TT). In fine, pentru prima varianta, putem observa ca dupa 10 minute apar niste scantei (zane?!?) care fac sufleul roz. Uuu...stati...e stricat cuptorul...Oricum, se face roz! Pentru ca sufleul din frigider sa fie roz, se pune frisca pur si simplu.
Se serveste imediat dupa ce se administreaza anestezie cubuletelor de uchiha_girl_love_sasuke, ceea ce poate dura mult daca incercati sa o faceti cu seringa si nu cumparati cubulete gata anesteziate (criza economica 21 ) sau cel putin dopuri de urechi...
Itadakimasu!
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#13
StarRalu...sa facem o bombonica 4

Mai intai, fac o crema suuper gustoasa din ciocolata alba :X o amestec si amestec si amestec...pana devine foarte cremoasa...apoi, te iau frumusel si te ''mototolesc'' pana te faci minge 4 pun crema intr-un castron foarte mare si te arunc acolo pana te-ai umplut de crema 4 pentru ca nu era deajuns, mai pun si un kg de cocos pe tine 71 apoi merg si fac o glazura din pudding de vanilie 4 jc baschet cu tine si dupa ce m-am plictisit te arunc in glazura...te impachetez frumos si te pun la vanzare..se pare ca e coada mare 71

vreau si eu sa fiu bombonica :X

#14
Sigur ca vei fi o bombonica... dar mi s-a cam acrit de la bombonelele dulci, cremoase si delicioase. Eu o sa te fac o bombonica acra^_^.
Deci te dau printr-o crema de sange inchegat, insa gustul de sange nu mai era, pentru ca am adaugat eu multa, multa sare inainte. Dupa ce nu se mai vede nici o parte a corpului tau, te rostogolesc prin niste solzi de peste negrii, pana devii o minge uriasa. Presar peste solzii de peste, un praf pudra din oase. Apoi din piele de om, iti lipesc o inima gigantica.
Si bombonica e gata... pacat ca nu o sa te manance nimeni... dar priveste partea buna... macar nu o sa mori mancata





#15
Ciocolata mea :X
Deci Flower..
Te dat prin cacao apoi ..prin zahar si lapte apoi te amestec bine cu un pic de arsenic ...iti mai adaug un pic de cianura ....apoi un pic de mucegai sa iti dea o savuare mai placuta apoi te mai bag printr-o apa de mare 4 ..( sa et ineci un pic) ..te sapanzur de o lustra ca sa te intinzi sa fi o bombonica dulce si lunga 4...apoi ma adaug si un pic de panz de paianjen ..sa iti dea o tenta de vanilie ..si ..apoi ..un pic de sange de balaur (daka gasesc daca nu folosesc un pic din sanele profiilor ..) ...si Vuala!
Bombonica Flower....!
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#16
Jeleu Sweet`Tears 15
Se ia putin lapte,se ia niste colorant,se topeste niste unt dupa care se amesteca ingredientele.
Apoi,luam kiwi,mere,pere,struguri,capsuni si le stoarcem bine de tot pana se face un suc cu o culoare ciudata.Sucul ala il turnam peste compozitia de mai devreme.Amestecam cu mixerul si il bagam la cupotr pentru cateva minute.Cand iese,cernem niste zahar si punem niste ciocolata.Apoi,il trecem repede printr-o masina care il lungeste si il lasam sa se raceasca.
Pofta buna,lol =D
LOLNOPE

#17
Revan.Exile
se ia o punga de la magazin de 2l de Revan.Exile (suna cool ha?) se oarna cu 3 l de lapte cald si se ameseca cu faina,zahar si cacao si se ameseca pana devine omogen .apoi se adauga scorisoara si vanilie,rom daca doriti si se framanta,se pune in forme penru briose si se pune la cupor 20 de min ,se oarna pese ele ciocolaa de menaj topia si asa e retea mea 21 se serveste la desert (ma pricep sau nu?:->)
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#18
Bomboane fericite Kitsune's Iris
Se iau 2 Kg de zahar magic si se amesteca intr-un castron impreuna cu esenta fericirii, indulcitorii gandurilor, colorantii imaginatiei, aroma dragostei si bunatatea sufletului, pana se obtine un sirop colorat in culorile curcubeului. Siropul se toarna intr-o tava cu forme speciale de Kitsune's Iris, si se pune la cuptor timp de 4 ore la temperatura foarte ridicata. Dupa ce se scot din cuptor se pun 1 ora in frigider sa se raceasca, ca sa fie puternice sa treaca peste orice obstacol. Dupa ce se scot din frigider se presoara peste ele pudra magica, dupa care pot fi servite. Smilepupic8
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#19
Super MmAaKkEeDdAa de ciocolata ^_^

Se ia o MmAaKkEeDdAa mare si se pune intr`un bol.Se adauga zahar cat cuprinde , esenta de rom , vanilie , ciocolata foarte multa , lapte si bomboane colorate.Se amesteca bine cu mixterul apoi se baga la frigider pentru 10 minute.Pentru glazura , se mai ia jumatate de MmAaKkEeDdAa si se pute intr`o tava , punand peste ea ciocolata si amestecata cu MmAaKkEeDdAa. Dupa ce este introdusa la cuptor pentru 30 de minute se scoate si se lasa sa raceasca. Intre timp scoatem de la cuptor crema si o punem intr`o forma.adaugam peste ea glazura si o punem pe un bat. Voila ^_^ Super MmAaKkEeDdAa de ciocolata . Pofta Buna 10

#20
Zollitha a la BlueAngel...(nu stiu de ce dar mereu postez dupa tine)
Mai intai te iau si te pun in coptur ,nu inainte de a te da cu martipan .
Dupa vreo ora te scot si te dau cu inca putin martipan si zahar vanilat .Adaug lapte si albus de oua ,cred ca vreo 3 ajung .Ptr glazura se mai i-a o Zollithamai mica si se amesteca cu o crema de menta .Se iau amndoua Zollithele si le amestec .Cand totul devine o culoare intreaga ,te pun in forma de inima si te servesc .Bon apetit!
[Imagine: gfxd.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)