Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Imvu

#1
Am vazut ca nimeni nu adeschis un topic despre acest joc.Este un joc unde ai un avatar si ai credite. Iti cumperi haine, accesorii, avatare par skinuri si alte chestii.E un joc si pentru fete dar si pentru baieti. Ai un animal de la care ei bani [ creditele] Faci credite pe urma invitatiilor si e foarte placut ^^. Sunt cluburi, roomuri cu pozitii in care iti faci poze poti sa fi VIP AP CREATOR dar platesti cu cardul. Acest joc a avansat foarte mult eu il stiu de cand aveam 7 ani si inca il joc. Poti vorbi cu prietenii poti sa faci cadouri daca ai credite reale si poti primi cadouri ai Shop ai Dress Up si alte chestii. Poti trimite mesaje si poti avea si voce dar sa tio cumperi desigur ^^. Jocul este foarte placut si mie imi place mult. Daca vrea cineva sa comunicam ma cheama : danimarie90 pe imvu ^^. Cine il joaca? Sau macar ati auzit de acest joc? si daca da ce parere aveti?
[Imagine: Jun0xCa.png]

#2
Oh nu stii cat ma bucur ca in sfarsit a deschis cineva topic pe tema jocului asta ;x Si eu joc IMVU...La inceput nu stiam nici macar ca poti face credite cu invitatii...apoi o fata mi-a spus ca se poate si fac aproape zilnic:]] sau faceam...nu am mai facut din cauza ca am fost putin ocupata.E foarte frumos jocul...iti faci prieteni [nu toata lumea e prietenoasa T.T] din alte tari de la tine din tara,si chiar a evoluat :]]
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
Eu stiu si smecherii 15 Creezi niste id-uri la nimereala si dai apoi invitatii de pe contul tau. Apoi cu ajutorul invitatiilor faci conturile id-urilor alora. ( Cred ca a-ti inteles ce tot indrug aici O_O ) Dar ai nevoie de prieteni care au deja cont pe Imvu. Ii rogi sa intre pe conturile alea noi si vorbiti cam 4 minute intr-o camera, vorbiti de mai multe ori, puteti deschide mai multe ferestre( creste numarul de credite asa 15 ) Si tot asa...faza e ca ai nevoie de doua calculatoare, asta e toata treaba >_< Si il pui pe prietenul tau sa intre si pe alte conturi facute de tine in urma invitatiilor si tot asa vorbiti. Si ca rasplata ii poti face la fel =]] Asta e asa...daca nu mai ai cui sa-i dai invitatie >.<
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
Ma mai joc si eu chestia asta cand n-am ce face. Nu stiu cum, dar cred ca am ajuns un magnet pentru pedofilii si ciudatii de pe acolo. Am zis sa fiu pe trend, si mi-am facut si avatar de baiat. In secunda urmatoare eram asaltata de disperate cu avatare stranii. Am o prietena care nimereste numai disperati dupa cybersex. Intr-o zi am intrat intr-un "room" dinasta plin de avatare cu tipe in latex care m-au expediat imediat XD. Intr-un alt "room" dadusem de unu' care pretindea ca e Edward ala din Twilight. Ciudat e cand avatarul meu sta pe o canapea si in secunda urmatoare se aseaza alt avatar peste al meu si nu stiu ce naiba fac ei acolo dar nu reusesc sa-l fac sa se miste XD.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#5
Triangle, wow =]]] Pai cred ca Imvu se poate numi "cybersex" =]] Numai obsedati sunt pe acolo si nu te iau cu incetul, te iau pur si simplu direct=]] Fel si fel de specimene. Rar intalnesti niste oameni normali. Cu ajutorul imvu-ului am reusit sa ma imprietenesc cu unii din alte tari straine, cu romani nu vorbesc o_o Nu stiu de ce...nu-mi convine xD Si sunt chiar foarte de treaba si amuzanti, si crazy 15 Dar pacat ca ii gasesti foarte rar.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#6
Eu am intalnit foarte multe persoane de treaba. Aveam cam 16 sisters pe acolo; te acomodezi repede. Stiu... eu intr-o zi am dat de patru noobi; ne injuram pe acolo, chiar ne dadeam si palme.2124 Mai ales eu lui sis ca facea lag. Eu o bateam pe ea, ea pe un noob, noob-ul pe unu. Zici ca eram Tom and Jerry. Voi ce stil aveati? Eu la o nunta ma dusesem inbracata emo -o rochie neagra cu dungi albe, parul blod pe ochi si acea lama cu sange in gura.==
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Ma joc si eu Imvu : > , si as putea spune ca e destul de dragut . Fetele sunt cele mai frumoase , baietii nu prea , sau cel putin asta e parerea mea. Si sunt multi pe care ii cunosti in cateva minute si cu care te intelegi minunat si unii care incep sa intruge idiotenii , despre viata ta sexuala o.O , mi sa intamplat si nu e deloc placut. M-am simtit penibil si i-am raspuns destul de urat , apoi am iesit din chat si am inchis Imvu. :]] Nu prea imi omor timpul cu el, doar din cand in cand de plictiseala.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#8
Deci am primit raspunsuri ^^. M-am bucurat cand am vazut ca joaca si alta lume acest joc.
Beki eu in lista de prieteni am numai romani si sunt duper de treaba iti dau niste persoane chiar de treba: irynnaAngel [ e de treaba dar sa te compor frumi cu ea ca nui de bne 21 ] , IthaBby [ pretena mea cea mai buna e super de treaba si e amuzanta pot zice si e kam sarita de pe fix 21 ], DjGeorge10 [ e super de treaba ^^],ecaterina305 [ o alta pretena de a mea super buna si super de treaba], SophiaAmalia [ nota 10 21 ] si mai sunt si altii dar nui mai zic 21
si cu metoda care ai ziso tu cu creditele:
1) creezi conturi pe Yahoo sau pe Yop mail.
2) Trimiri invitatii pe conturile alea
3)Intri si faci contul
4)Rogi un prieten sa-ti intre
5) Vb pana iti da 1 mie de credite sid aca mai vrei 500 mai invital sau sa te mai invite de vreo 5-6 ori
6) cheltuiti creditele 21

Daca aveti nelamuriri sa ma contactati si pe mess: danimarie90 ^^
Sunt de 4 ani pe acest joc si stiu foarte multepupic
[Imagine: Jun0xCa.png]

#9
Sper ca nu sunt singurul baiat care a jucat IMVU! >.<''' Sunt de acord ca IMVU se poate numi cybersex dar intr-adevar mai dai si de niste oameni mai normali. Eu unul mi-am facut un creator's account acolo dupa ce un prieten mi-a recomandat sa incerc sa fac modelare 3D si sa vand iteme pe pagina lor. Ulterior, as fi putut sa fac vaz-Doamne, bani reali prin vanzarea de credite! Cand am realizat cat de mult cauta lumea ce fac eu, am deletat tot(ca ma costa pe luna, in credite sa tin item-ul ala in shop)! Intr-alta ordine de idei, IMVU e util daca vrei sa iti incepi punerea in practica a cunostintelor de programare vizuala si atat!
MadPeasent era numele avatarului meu, si stiu ca era corect scris MadPeasant dar u mergea scris asa ,deci nu ma luati la 3-pazeste!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#10
Obisnuiam sa joc IMVU acum doi ani. Toatele fetele din gasca mea jucau, asa ca mi-am zis, de ce nu? Merita incercat. Tin minte cand mi-am facut prima oara cont eram super noob. Aveam noroc ca stiam engleza si, fata de colegele si prietenele mele am reusit sa imi fac singura credite. Am ajutat alte prietene si dupa-aia s-a dus vestea printre noobi ca eu pot sa fac pe oricine VIP si ca pot sa dau o gramada de credite and so on. Multi credeau aburelile astea, fiindca aveam un avatar foarte 'decorat' sa zic asa+o gramada de lucruri nefolositoare.
Daca se poate considera cybersex?
Da, se poate. Credeti-ma, acum o luna am revenit pe IMVU fiindca prietenele mele au inceput sa isi faca din nou cont, sa umble dupa baieti virtuali etc. si nu exista zi in care nu vorbeau despre IMVU. Nu aveau alt subiect decat: ce rochie si-au cumparat, ce iubit virtual au, la nunta cui au fost, cu cine si-au tras-o virtual and so on.
Cand am observat chestia asta, m-am lasat definitiv de imvu. Acum imi fac doar zilnic 500 si atat. Am degand sa ii adun si dupa-aia sa ii dau cuiva, intr-un fel sau altul.
Imvu dauneaza!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)