Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

#51
Buna. Imi pare rau ca am avut nesimtirea de a nu lasa com la acest fic care imi place nespus X:X. Abia acum am reusit sa citesc toata continuarea pe care ati postat-o si de aceea nu am reusit sa va las com mai devreme.
Bun deci, acum referitor la fic. Imi place absolut totul la el, e superb :X. Imi place foarte mult de cei doi indragostiti si ma bucur enorm ca in sfarsit au ajuns impreuna :D. Intr-un final, au facut-o, era si timpul, mai ales ca era prima oara pentru amandoi.
Ma bucur ca Angelique si dat in sfarsit seama ca-l iubeste pe Takumi si ca Eric si Elisee au ajuns impreuna si mai ales ca Elisse e maminca :D:X.
Descrierea a fost absolut minunata, nu am vazut nicio greseala inafara de cateva de tastare dar alea nu conteaza, naratiuinea a fost foarte bine imbinata cu dialogul care nu este sec, iar capitolele au avut o lungime perfecta.
Ati facut o treaba excelenta si sunt sigura ca va fi si mai excelenta.
AStept cu nerabdare nextu si sper sa veniti repede cu el :X.
Succes in continuare si multa inspiratie!
Bye and kisu :*:*
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#52
yupyyy.....capitol nou :X:
nu a fost monoton ....chiar mia placut :D
ca de obicei, nu am gasit greseli...capitolul este exceptional
Ma bucur ca cei doi sunt fericiti , si ca Takumi a cerut-o in casatorie :X
Sper ca ea va accepta...si vor avea un bebe....poate chiar mai multi ...

AStept nextul...care sper sa vina curand :*:

Ja'ne :-h

#53
E de data asta nu am reusit sa fiu prima

Inca un capitol superb pe care lam citit ca de fiecare data cu rasuflarea taiata...
Imi place cum evolueaza lucrurile intre cei doi. O sa fie doua nunti sigur cea mai frumoasa o sa fie cea a lui Takumi si Angel :yes:

Am observat o mica geseala in timp ce citeam, stiti ca nu prea ma uit eu dupa greseli, dar asta mia sarit in ochi cand am citit...
"M-am apropiat şi am aruncat cearceaful de pe capul ei, luând-o în braţe şi târând-o până în baie."
*tarand-o
Nu prea suna bine, nu cred ca Angel a fost obligata sa mearga cu el in baie, adica tarand-o suna ca si cum ea ar fi dusa acolo vara voia sa :eto:

Oricum restul a fost super. Imi place foarte mult ca cei doi se comporta deja ca doi iubiti in adevaratul sens al cuvantului si ca se iubesc atat de mult si de intens :love:
Se pare ca chiar si acum Takumi nu scapa de tachinarile lui Angel. Are dreptate, cum sa mananci aceeasi mancare in fiecare dimineata:P
Oricum, insfarsit sunt si eu impacata pentru ca cei doi sunt din nou impreuna... :pfiu:
Continuarea cand o puneti
Cya
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

#54
Hello mina ! am vent cu un nou capitol bomba ^^. Sper sa va placa.
ashya_love -> Mersi ca-l citesti si ca-ti place.
kiss4_sasuke -> Iti multumesc ca ne comentezi fic-ul ! Sper sa-ti placa continuarea.
Wildrose -> Nu stiu daca o sa fie nunta dubla ;;).

Enjoy !


Capitolul 35

Noaptea aceea a fost pur si simplu magica. Nu credeam ca putea sa fie ceva mai 'bun' in viata decat contactul fizic dintre doua persoane pana la urma reusind sa fie doar una. Dimineata in care m-am trezit peste el, in patul lui, am crezut ca totul a fost un vis. Am facut dus impreuna, primul dus. Pot sa spun ca sunt foarte ... idioata ? Adica tin cont si de primul dus ... e cam aiurea. M-am simtit foarte rusinata cand l-am vazut gol, chiar daca par o fata 'dura' ma rusinez la chestii deastea. Totusi dimineata aceea a decurs ca si cand eram doi copii care au descoperit recent dragostea. Poate asa si era ... in trecut doar unul iubes in aceasta relatie dar acum ... erau doi. La un moment dat m-a cerut in casatorie. Am ramas surprinsa ... nu a vedeam casatorita, nu stiam de ce. Dar totusi aveam de gand sa fac o exceptie. Totusi aveam sa ma gandesc destul de bine. Am inceput sa ne jucam prin casa, dar intr-un sfarsit a venit mancarea si am renuntat la joc. Am inceput sa ne prostim dandu-ne unui altuia sa manance ca niste copii mici. Il adoram ! Nu stiu ce ma putea face sa renunt acum la el. Acum ca l-am avut, o sa-l am mereu. Nimic nu ma putea impiedica. Am mai stat putin la el acasa iar apoi m-a dus acasa. L-am invitat inauntru dar nu a intrat motivul ca avea ceva de facut. Cand am ajuns acasa Anne a sarit cu gura pe mine ca de ce nu am sunat-o ca voi lipsi toata noaptea. Dar cand i-am spus ce s-a intamplat a inceput sa zbiere mai rau ca un copil mic. Sarea prin casa mai fericita decat eram eu. Ciudata fata.Totusi am urcat sus in camera lasand-o sa se bucure singura si am luat telefonul fix si am sunat-o pe Liss.

- Esti rea sa stii ! am inceput eu pe un ton suparat.
- De ce ? m-a intrebat parca nestiind 'de ce'. Aaaaa ... scuze. Dar ce ? Nu ti-a placut surpriza ? mi-a spus si apoi a ras.
- Vai draga, trebuie sa-ti povestesc, dar vreau sa mergem la o cafenea, asa sa vorbim fata in fata. mi-am exprimat dorinta continuand pe tonul 'suparat'.
- Ok, vin eu sa te iau ! o aud spunand iar apoi inchide.


Mi-am luat niste blugi lungi si o camasa alba de satin. M-am incaltat cu niste pantofi negrii cu toc destul de mare. Mi-am lasat parul liber si mi-am luat o poseta punand telefonul si niste bani. Am coborat in sufragerie stiind ca Liss e cam prea punctuala. Dupa vreo cinci minute s-a auzit un claxon de afara. Am iesit pe usa si am vazut masina ei, am urcat in ea si am plecat. Pe drum m-a tot intrebat ceea ce s-a intamplat dar nu am vrut sa-i spun. Ajuse la cafenea am luat o masa retrasa si am inceput sa-i povestec pe nerasuflate. La fiecare replica care merita cate o lauda a inceput sa exclame incatata. A inceput sa ma tacineze tot mai tare, cat de mult uram asta. Totusi si ea mi-a povestit despre relatia ei cu Eric mai multe in timp ce ne savuram cafeaua. Dintr-o data discutia noastra a fost intrerupta de cienva.

- Mai, mai , pe cine avem noi aici ! a exclamat aceea persoana.
- Vanessa ... nu ai altceva de facut ? am intrebat-o plictisita.
- Desigur ca am ! Doar ca am venit aici sa te anunt ca voi fi mamica ! Iti vien sa crezi ? mi-a spus entuziasmata.
- Si cine e idiotul care te-a lasat bortoasa ? am spus eu razand.
- Takumi !

Cand a pronuntat acel nume am simtit ca inima mi se rupe in mii de bucati. Nu putea sa fie adevarat ! Cum se putea ? Mintea trebuia sa minta. Nu putea sa fie insarcinata. Nu cu el. Nu cu brunetul meu. Liss s-a ridicat de pe scaun si i-a tras o palma blondei, ceea ce a provocat ca aceasta sa se dezechilibreze. Am auzit ca a mai zis ceva catre ea dar nu am inteles. In acel moment lumea mea s-a destramat. Am simtit cum Liss m-a luat de umeri si m-a ridicat. Am mers mai mult robotizata si desigur ajutata de ea pana la masina. Nu imi reveneam din acel soc. Cum naiba putea sa fie insarcinata ? Adica stiu ca au facut-o de mai multe ori, dar Takumi a fost asa de idiot incat sa nu se protejeze ? Toate aceste ganduri ma framantau, ma macinau si mai rau ... ma distrugeau. Liss care era pe locul soferului injura de toti mortii si vii ca a trebuit sa iesim si sa dam peste dobitoaca aia. Din geanta telefonul meu suna, l-am luat sa vad cine e. Era el ... nu i-am raspuns, nu puteam vorbii cu el. Nu vroiam sa-l aud. Ma dezamagise. Avea sa aiba un copil cu o femeie care nu sunt eu. L-am bagat inapoi in geanta. Furia m-a facut sa gandesc la rece. Nu voi lasa un copil fara tata ! Chiar daca asta inseamna sa renunt la Takumi ... chiar dac asta inseamna sfarsitul unui inceput mult prea frumos ca sa fie real. Chiar daca asta trebuia sa sacrifice fericirea mea. Cat de mult uram asta !
Fara sa-mi dau seama am ajuns acasa, prietena mea m-a ajutat sa ies din masina si m-am dus in casa, nu i-a spus nimic lui Anne ci doar m-a dus in camera mea. M-a pus pe pat si m-a invalit. Am auzit ca l-a sunat pe Eric si i-a dat vestea. Aceasta injura si o blestema pe Vanessa in ultimul hal. Stiam sigur ce voi face. Singura solutie era aceea ca eu sa plec si sa ii dau sansa unui copil sa aiba un tata. Aceasta era singura solutie. In mintea mea ... altceva nu avea sa incapa.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#55
Offfffffff...
Pe cand e mai frumos o faceti pe biata Angel sa sufere...:yada:
Sunteti rele! :mean:

O omor pe sclifosita aia, pur si simplu o las fara peruca in cap
Deci nu imi vine sa cred!!!De ce? Cand eram eu mai fericita ca in sfarsit e liniste si pace si ca cei doi vor avea tripleti(bine asta se intampla numai in mintea mea bolnava:ha:) se intampla asta...
VOI vreti ca eu sa innebunesc de tot?
>_<
Cum adica AIA ii insarcinata cu Takumi? Nu cred!!! Vreau sa faca prima data un control la ginecolog si sa imi dea o confirmare,dupa aia o cred. Poate ca e insarcinata dar nu poate fi copilul lui Takumi... Daca nui adevarat si ea o face sa sufere pe Angel degeaba o distrug:?? ati inteles? Daca pleaca si ajunge din nou sa sufere si sa aiba crize, Vanessa moare
Cum sa nu fie doua nunti? :go:
Pana la urma tot vor fii impreuna nu? Asai ca vor fi din nou impreuna?:pls:
Va rog faceti in asa fel incat Vanessa sa dispara din peisaj... Nu poate sa se prabuseasca Statuia Libertatii peste ea?
Vreau ca cei doi sa fie din nou impreuna ca de nu ma enervez foarte tare si sar putea ca Vanessa sa aiba de a face cu mine...
In concluzieva rog sa o faceti pe aia sa se evapore si cei doi sa fie din nou impreuna:pls:
Sper ca nu vam suparat cu ceva.
Oricum eu nu o sa ma supar oricare ar fi continuarea si o sa citesc fiecare capitol
Abia astept sa vad cum evolueaza lucrurile...
:bye:
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

#56
Termina ma , nu credeam ca o sa il citesc tot azi dar a fost interesant si mia placut buna treaba amandurora
de obicei este cel mai stresant sa stai si sa astepti sa vezi ce o sa se intample in continuare.
Dar merita :X

#57
Deci, nu pot sa cred!!! :grr: Vanessa aia chiar nu-i normala. Nu poate sa fie insarcinata!!! Pur si simplu nu poate. Va rog frumos :pls: faceti-o sa cada de la balcon, sau de pe scari, sau de oriunde altundeva, numai sa piarda copilul!! :die:

Scuze, poate-s prea rea, dar nu nu mi-l pot imagina pe Takumi cu una ca Vanessa, si mai ales cu un copil de la ea. Stiu ca nu-i frumos sa cer raul dar daca voi tot puteti sa hotarati...
Totusi orice ar face personajele, ficul tot e frumos si dupa cum a spus si baiatul ce a comentat mai sus merita citit.

In legatura cu Zonriva, daca cumva vei citi commentul vreau sa-mi explici si mie la ce te-ai referit cu "termina ma". :??

Grabiti-va cu nextu-l ca vreau sa vad ce pateste Vanessa :10:
Pana atunci.. si
Halloween fericit!!
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#58
Buna am vent si eu:D
De ce trebuie sa spulberati dragostea dintre Taku si Angel.De ce?De ce?:((.Cand erau si ei mai fericiti Angel iarasi pleaca.Nu-i corect:( nu vreau sa plece.Cand o prind pe VAnessa aia o bat pentru ca e o scifosita(ca sa nu mai continui sa zic si alceva).Sunt foarte supaata pe ea pentru ca nu-i lasa pe Angel si Taku sa fie fericiti.Sunt suparata si pe Taku pentrui ca a indraznit sa se culce cu alta fata inafara de Angel.Daca o iubeste de ce nu a asteptat-o s-au a mers dupa ea??Vreau ca Angel sa nu mai plece la taticu` pentru ca de fiecre data cand nu-i convine ceva pleaca la taticu.Dar mna..ce pot face eu??Altceva inafara sa citesc nimic.Asa ca astept nextu cat de repede.Gambate!

#59
Ma refeream la faza ca nu prea citesc carti , blablabla , da m-a atras povestea.(termina ma a.k.a imi place si nu ma asteptam sa am rabdare sa o citesc pe toata) miam schimbat numele ca zonriva nu se potrivea :)) :">

#60
hehe...alt capitol :X:
am gasit cateva greselute...dar nu sunt asa de grave incat sa le mentionez...
in rest, capitolul este super :X:
Vanessa aia merita sa fie linsata...inteleg ca il iubeste, dar nu se merita sa faca asa ceva X( ...cred ca ala nici macar nu este copilul lui ...
Sper ca "Angel" nu va face din nou greseala de al parasi:( ...trebuie sa fie puternica !

Astept nextul sa vad ce va face :-s ...

Ja'ne :-h



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.646 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.322 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)