Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Vaaaiii, cred ca o sa ajung campioana mondiala la intarziat. Mereu intarzii cu comm-urile:10:.
In sfarsit ati postat si capitolele mult asteptate. Adooooor cuplul JayAmber:love:. Abia astept scenele hot, desi sincer o sa-mi fie cam greu sa mi-o imaginez pe Amber in situatii mult prea intime. Anyway voi gasi eu o cale sa o fac, luandu-ma dupa descrierile voastre cred ca nu va fi asa de greu.
Superbe capitole, pur si simplu extraordinare.
Gambate si astept next-urile.
:bye:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

Cam tarziu las coment, dar vedeti voi fetelor cu scoala asta blestemata nu am avut cand sa dau si nu am avut cand sa citesc:D
Dar nu am uitat de ficul vostru, fiindca imi place foarte mult:D
SI uita-ma aici am citit sezonul al doilea, mi-a luat ceva timp:D dar in final am reusit si sunt absolut fermecata de actiunea ficului
Hmm sper sa puneti curand urmatorul capitol ca sa pot sa il citesc cat mai repede :X
Succes la scris:D
Si nu uitati ca imi place foarte mult cum scrieti:D si ca sa nu fac crime scrieti voi mai repede:D:)))))
Kissu si bye bye:)) sa traiti mult
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


Well, am venit si eu dis de dimineata cu un capitol nou. Imi pare foarte rau ca v-am lasat sa asteptati insa, inspiratia m-a parasit. Sa-i multumiti lui Wildrose ca ea m-a batut la cap de mama focului sa scriu ca de nu ma bate. :))).

Fantasy Eyes -> Mersi ca dai commuri. Si da, parintii lui Amber sunt exigenti :)))), cine nu ar fi ? :-"
KaGoMe -> Mersi ca citesti si ca dai replyuri. Da, si eu vreau unu ca si Jayson :x.
Kripterya -> Mersi ca dai comm. ^-^ Hmm scene hot :-? mai incolo :> .
Yaku-chin -> Mersi ca dai comm >:D< si ma bucur ca iti place. ^^

Enjoy !


Capitolul 42


Zilele au trecut, iar eu zburam alaturi de ele. In fiecare zi, ora, minut si secunda, ma bucuram de Amber. De zambetul ei, de mirosul ei de tot ce tinea de ea. Ii adoram fiinta pe zi ce trece tot mai mult. Timiditatea ei era mai mult decat un drog pentru mine. Zambetul ei era hrana mea. Iar saruturile ei, erau armele care ma puteau paraliza. Chiar nu stiu, cum, si inca ma intreb, de ce ea s-a uitat la mine ? Nu aveam nimic special de altii. Cine stie, poate ei ii paream special.
Inca rad cand imi aduc aminte de discutia pe care am avut-o cu mama si cu tata. Erau complet ... aiuriti ? Adica, s-au apucat sa imi vorbeasca despre ... sex ? Mda, in 18 ani ai mei nu am avut o discutie ca si cea de atunci, dar m-am prapadit de ras. Mama imi explica niste chestii ... absolut ... absurde, iar eu eram serios, si inca mai dadeam si din cap in semn de aprobare. Daca ar stii ea ca chiar am facut-o cu o fata cred ca ar si muri. Pe mine chiar nu m-a afectat discutia aceea, dar nici nu mi-a dezvaluit o informatie pe care sa nu o fi auzit de la altcineva sau chiar de la scoala.
Cand Josh, mi-a spus de planurile lui Caroline pentru revelion am fost mai mult decat incantat. Aveam sa mergem la o cabana, inainte cu doua zile de noul an. Locul unde aveam sa stam era al unui Var de a lui Amber. Mi-a spus ca pot sa aduc o persoana care vreau sa vina cu noi. Si in momentul acela m-am gandit la Andreea. In fond, era deja timpul sa aducem la lumina prietenia noastra, chiar nu aveam de ce sa mai tin ascunsa treaba asta. Desigur ca a fost mai mult decat incantata cu vestea, a spus ca nu avea niciun plan, deci oferta era mai mult decat bine venita. In plus o adora pe Amber, si asta imi placea cel mai mult. Mama si tata m-au lasat indata, desigur dupa Craciun imi luase o masina super tare. Un Mercedes SRL, era perfect, il adoram. Era mult prea ... genial, si sunt sigur ca si lui Amber i-a placut. Josh a fost mult mai mult decat incantat, mai ca a zbierat ca o fata ca isi vede idolul, a fost prea amuzat.
A urmat si ziua in care trebuia sa plecam. Mi-am facut bagajele cu o zi inainte deci nu aveam de ce sa ma stresez. Am coborat valiza jos, la masina, si am pus-o in portbagaj. Mi-am luat la revedere de la mama si de la tata. Datorita faptului ca matusa Elisse si unchiul Jack au pus niste conditii, eu aveam sa le duc pe Andreea si pe Caroline, iar Josh pe Amber, Mimi si Dave. Danny trebuia sa vina cu mine, dar a facut un scandal de zile mari si pana la urma a mers cu Josh. Pe Caroline si Andreea le-am pus in spate, nu voiam sa ma distraga de la condus. Masina inca era noua si nu o stapaneam asa de bine. Era rapida si gratioasa. O adoram ! Dupa vreo sapte ore de condus am ajuns la cabana. Am condus incet, de aceea mi-a luat atat. Caroline s-a enervat foarte tare, cica mergeam ca si un melc. Dar ea nu stia ca imi era frica sa nu fac alt accident, acum ca eram fericit, sa distrug totul pentru o prostie. Pe drum Josh m-a sunat ca sa i-o las pe Caro lui. Am refuzat cu desavarsire. Mi-a propus un targ, eu i-o dau pe Caro si el pe Amber/ Tot negativ a fost raspunsul meu, m-a cam injurat, a spus ceva de D-zeu si de mama, cred. Eu doar am ras. Adevarul era ca daca venea Amber in masina ma distragea de la condus. Sunt suta la suta sigur ca aveam doar sa o admir, asa ca preferam sa suport glumele lui Caroline si Andreea care se intelegeau de minune cand era vorba sa ma ia peste picior.
Cand am vazut locul unde aveam sa stam am ramas complet uimit, era o cabana superba, pe gustul meu, era chiar ok. Interiorul era decorat cu foarte bun gust. Am fost mai mult decat incantat cand am aflat ca vom dormi in camere pe cupluri. Ma rog, eu cu Josh aveam cate o pereche formala. Andreea se pare ca statea cu Danny, enervant. Nu-mi placea acest lucru deloc. In fine. Eu trebuia sa am grija de Amber. Josh a venit langa mine.

- Ai grija cum te porti noaptea. mi-a spus discret.
- Stai linistit, stiu cum sa ma port cu ea, exact ca si cu o floare. Nu o sa fac nimic din ceea ce poate sa regrete. Promit acest lucru in numele prieteniei noastre si a dragostei care i-o port.
- Asa sa fie. si a ras.

Am zambit si eu. Era cam prea suspicios. Am mers afara si am luat bagajele din masina. Valiza lui Caroline cantarea cel putin o tona, avea prea multe lucruri in ea. Am lasat-o pe aia ultima deoarece aveam nevoie de ambele maini pentru ea. Le-am dus inauntru si amandoua mi-au multumit. Le-am zambit. Apoi am inceput sa o caut pe Amber cu privirea printre cei de acolo. Era la capatul scarilor, astepta pe cineva. M-am dus catre ea, cu valiza in mana si zambeam. Mi-a raspuns.

- In sfarsit ai ajuns si tu. mi-a zis razand.
- Pe mine ma asteptai ? am intrebat-o in timp ce am lasat valiza jos.
- Pe cine altcineva ? a raspuns parand suparata.
- Nu stiu, un amic ceva. am zis ironic.

M-a calcat pe picior. Am gemut.

- De ce ai facut asta ? am intrebat-o in timp ce ma abtineam sa nu strig.
- Sa te inveti minte. mi-a spus sec.

Am zambit, a dat sa urce scarile dar am prins-o de mana. I-am prins fata cu mainile mele si am inceput sa o sarut. Aceasta nu a ripostat, ba chiar din contra a participat si ea la sarut. Dupa ce am intrerupt sarutul mi-am luat inapoi in mana valiza, cu celalata i-am luat-o pe a ei si am urcat scarile. Ajunsi in fata usii eu am oftat, ea a deschis usa nerabdatoare. Cand am intrat inauntru m-a uimit ca si cand am intrat in cabana. Era superba camera. Imi placea mult. Am pus valizele undeva intr-un colt si apoi m-am pus pe pat ca sa ma odihnesc, nu stiam de ce eram obosit. Amber a disperut din camera si m-am alarmat. Dupa vreo doua minute am auzit apa de la dus ca mergea. M-am linistit. Am crezut ca cine stie unde s-a dus. Mi-am dat haina jos si ghetele la fel. M-am intins pe pat si cred ca am adormit.
Am simtit niste maini calde care ma strangeau in brate. In acel moment mi-am deschis ochii. Am intalnit o pereche de ochi albastri superbi. Pentru un moment m-am speriat. Apoi mi-am amintit, unde eram si ce mai important cu cine eram. Fata din fata mea, mi-a zambit si eu am facut la fel.

- Cat timp am dormit ? am intrebat-o ridicandu-ma din pat alarmat.
- Doar o ora. mi-a raspuns lenes.
- Doar una ? Mi s-a parut ca au trecut vreo zece. am spus uimit.
- Prostutule ! a exclamat ea pe un ton jucaus.
- Cum mi-ai spus ? am spus prefacandu-ma suparat.
- Prostutule ! a repetat incaodata.
- Repeta ce ai zis. i-am zis in timp ce m-am apropiat de ea.
- De ce ? m-a intrebat uitandu-se la mine.
- Repeta doar !
- Prostutule !

Atunci i-am prins buzele intr-un sarut, am facut in asa fel incat ea sa fie peste mine, continuam sa o sarut plimandu-mi mana stanga pe spatele ei iar cu cealalta i-am prins parul. Am luat pentru cateva secunde pauza, iar apoi i-am acaparat din nou buzele ei, moi si fragile, facand in asa fel incat corpul ei sa tremure. Cand mi-am satisfacut pofta pe jumatate, am lasat-o sa cada pe pat alaturi de mine. Am ras. Ea m-a lovit in joaca peste umar.

- In seara asta este discoteca. Si e sase jumatate, du-te si pregateste-te.
- Cum ca e sase juma` ? am intrebat-o uimit. Parca ai spus ca ...
- Am mintit. a spus ea ridicandu-se a iesit pe usa dar nu inainte sa scoata limba la mine intr-un mod copilaresc.

Am ras. M-am ridicat de pe pat si apoi m-am dus in baie pentru a face un dus. Cand am terminat am iesit invelit doar cu un prosop, Amber era in camera. A rosit toata. Mi-am cerut scuze in timp ce am intrat inapoi in baie. I-am auzit glasul spunandu-mi ca ea iese din camera. Am reintrat acolo si m-am dus catre valiza ca sa imi iau niste haine pe mine. Am ales o pereche de pantaloni negrii si un roling tot negru. Apoi m-am incaltat si am iesit din camera. Am coborat in sufragerie unde erau toti. Amber a venit la mine si m-a pupat pe obraz iar apoi a urcat cu fetele sus. Danny imi arunca niste priviri ucigatoare in timp ce eu doar zambeam, imi era si teama de el, cred. Dupa vreo jumatate de ora au coborat si fetele. Erau imbracate dragut, simplu, nimic sofisticat. Cred ca se pastrau pentru revelion. Raul, verisorul lui Josh, cel care ne caza, ne-a condus la localul unde avea sa se tina aceea discoteca. Eu le-am luat iarasi pe fete, de data aceasta si pe Amber si ne-am dus cu masina. Era destul de frig, asa ca nu aveam cum sa mergem pe jos fara sa inghetam. Am ajuns in cele din urma cu o intarziere exacta de cinci minute. Am intrat inauntru unde atmosfera era deja destul de incinsa. Fetele dansau peste tot, baietii stateau si priveau. Le-am vazut pe Andreea si pe Caroline cum au urcat in ringul de dans. Au inceput sa-si onduiasca corpul pe ritmul muzicii. Erau gratioase, deloc vulgare. Fara miscari obscene, sau ceva in genul acesta. Am observat ca Danny se uita cam insistent la Andreea, am chicotit. I-am luat pe Dave si pe Josh sa mergem la bar in timp ce Amber cu Mimi dansau si ele dar mai retrase. La un moment dat chiar m-a infundat rasul cand am vazut-o pe Amber ca se impiedica. Era asa o figura, dar totusi era adorabila. Am baut vreo doua pahare de whiskey, Josh a zis ca ar trebui si un al treilea dar i-am reamintit ceea ce i-am promis. A dat din cap in semn de aprobare. Dupa cateva ore in care fetele au dansat, si desigur eu m-am alaturat lor am plecat acasa. Eram destul de obosit, asa ca indata ce am ajuns la cabana si in camera noastra, m-am trantit pe pat. La scurt timp am simtit-o pe Amber langa mine. Era asa calda ! Am sarutat-o iar apoi am strans-o la piept. Cum puteam sa nu o iubesc ? Cand ea, din sora mica si aiurita, s-a transformat in Universul meu, in care ea domnea. Eu eram doar un sclav al ei.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













ohh...ce capitol superb ...şi cat l'am aşteptat :X...chiar nu ma aşteptam sa plece ei intr-o excursie, dar este o idee buna, poate se mai întampla câte ceva interesant pe acolo :P...Sper ca Danny va începe sa se îndragosteasca de Andreea, ca să o lase în pace pe Amby.Sarmanul Jay a rămas cu o mică trauma după accident...din câte se pare:(, dar sper că o să treaca şi peste asta.

Aştep nextul Teh...sper că vine curând:D

bye :-h

Am venit :D
Stiti cum se spune cine se scoala de dimineata ajunge sa dea comment la Denny:))Da e ora 12:P
Deci...iara deci...Acum astept scena aia XXY=))Acu e momentu ca sunt singuri si isi pot face de cap:P
Vreau sa vad cu ce ne mai surprinde Teh de data asta.Bravo Denny bravo Teh sa continuati asa in continuare:))
Astept nextu`Ja ne!

Uhuuhuu deja mi-l inchipui pe Jay constiient si dand aprobator din cap:)) si ascultat tot ce spune parinti sai despre sex si asa mai departe, hihihi, a fost amuzant sa mi-l inchipui intr-o astfel de situatie
Asa ma bucur ca Jay o iubeste, defapt nu, ca o ador pe Amber
Excursia asta e interesanta, oare chiar nu or sa faca ei niimic nimic? Adik la Caro si Josh ma astept sa nu fie cuminti si sper nici Jay si Amber...
Hmm poate iese ceva pana la urma intre Dava si Mimi?:D
Si Danny si Andreea?
Si "prietenul" meu George nu mai intra el deloc in peisaj? Ii lasa in lumea lor de basm? Nu vrea sa se razbuna nici macar un pic pe Jay? Nu vrea sa isi recupereze comoara furata ce nu fusese niciodata a lui?
Balivernez prea mult...
Ast nexu fetelor si cum nu mati facut sa astept prea mult pentru acest capitol sper ca nici pe viitor sa nu ma faceti sa astept fiindca eu sunt in stare de crime....si nu m-ar deranja sa va adaug pe lista urmatoarelor mele crime, sunt nebuna da:)) o nebuna nebuna dar si buna, asta numai cand vreau eu
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


Mulţumim tuturor de aprecieri =]] mda, ştiu că cel mai probabil nu vă aşteptaţi la aşa ceva din partea acestui capitol. But, this is it :]].
[ soon is coming something spicy. ]

Ăăh. Şi la cererea Ralucăi care m-a ameninţat că devin cadavru, am adus capitolul următor=))) . Lectură plăcută <3 !

Capitolul 43

Nu a durat prea mult să pot avea permisiunea părinţilor de a pleca de Revelion; pentru că mergea şi Josh. Poate că dacă nu ar fi mers el nici nu s-ar fi pus problema de aşa ceva . Mă bucuram încă odată că îl aveam ca şi frate. Nu vroiam să pierd întreaga distracţie, mai ales că nu îl mai văzusem pe Raul de un car de vreme. Şi nici pe Jan, deşi nu credeam că va fi şi el la cabană. Sigur era plecat, ca de fiecare dată, cu afaceri. Şi Raul a fost foarte încântat să ne facă acea invitaţie, chiar am putut zări fericirea de pe chipul lui atunci când ne-a văzut. Verişorul meu arăta exact ca toată familia mea, blond cu ochii verzi – albăstrui. Fusese o întâmplare stranie ca părinţii noştrii să semene atât la înfăţişare încât toate rudele noastre erau aşa . Chiar am râs în sinea mea când l-am văzut, dar am fost extrem de bucuroasă să îl îmbrăţişez. Nu ştiu cum se făcea ca toate rudele mele să fie înalte . Eu eram cea mai mică, şi totuşi! Nu am comentat nimic pe tema aceasta, ci am admirat pierce-ul din sprânceană, lui Raul îi stătea chiar bine. I-am admirat încă odată colecţia de haine şi mi-a arătat ce făcuse unchiul Jan pentru mine. Era atât de drăguţ să ai un unchi designer , care mai este şi priceput pe deasupra. Eu însă aş fi vrut să îl văd mai des. Chiar l-am întrebat pe Raul, într-o discuţie. „ Ce mai face unchiul? ” şi mi-a răspuns simplu : „ Lucrează .”. În fond, el era obişnuit. Nu înţelegeam de ce nu vrea să îşi refacă viaţa, dar nu aduceam niciodată în discuţie acest lucru. Cred că o iubise prea mult pe mătuşa Kerry şi mă simţeam tristă că Raul nu moştenise nimic de la ea. Hm, dacă mă gândeam mai bine, aveau acelaşi zâmbet.
Mi-a fost greu să îl privesc pe Danny şi m-am bucurat că am stat tot timpul cu Jay, pentru a nu fi nevoie să îi văd expresia feţei. Am fost şi mai fericită că a venit şi Andreea, a reuşit să îi capteze total atenţia. Ceea ce era minunat, poate se îndrăgostea de ea. Toată lumea ar fi fost fericită. Nu avusesem prea mult timp pentru a avea o discuţie cu ea, dar aveam timp şi când începea liceul. Chiar eu propusesem să o luăm cu noi şi am fost fericită când toţi au fost de acord ! Era o fată foarte de treabă. Aş fi avut de protestat atunci când lui Raul i-a venit minunata idee să ne pună în camere pe cupluri, dar văzând privirea indignată a lui Caroline nu am răspuns. Două dintre camere erau cu câte două paturi, restul doar cu unul. Dave şi Mimi au primit una din acele camere; la fel Andreea şi Danny ( pentru că ei nu erau cupluri ). Eh, niciun stres. Am mai dormit şi altădată cu Jay în pat. Şi totuşi, atunci eram fraţi.
Dat fiind că am venit aici doar pentru a ne distra, am ajuns acasă de la discotecă foarte târziu, aşa că nu am făcut nimic. Ne-am băgat în pat pentru a dormi. Nici nu îmi amintesc când m-am schimbat la pijama şi Jay mirosea oarecum a alcool. Odată ce s-a pus în pat a adormit . Chiar am început să râd văzându-l aşa. M-am băgat lângă el şi când mi-a simţit prezenţa s-a apropiat de mine, m-a sărutat şi m-a ţinut între braţele sale. Am adormit amândoi aşa şi asta foarte repede. La cât de obosiţi eram.

31 Decembrie a venit foarte repede, ultima zi din acel an. Am zis că voi purta ceva din ce crease unchiul Jan special pentru mine. Cred că Raul de aceea insistase mai mult să vin la cabană. Mi-a înmânat „ surpriza ” foarte vesel.
- Sper să îţi placă.
Tonul îi era fericit. Am dat din cap.
- Fără îndoială.
- Eşti obligată să porţi chiar dacă nu îţi place . A adăugat rapid ca să nu existe confuzii. M-am uitat suspicioasă la el şi am înţeles că era ceva ciudat la mijloc. Dar am acceptat.
- Fie. Ştii că ador tot ceea ce face unchiul.
M-a îmbrăţişat.
- Mi-a fost dor de tine, blondino.
- Şi mie de tine. Mai pictezi? L-am întrebat folosind vocea mea curioasă. A dat din cap.
- Nu am nimic momentan aici, dar poate îmi faci o vizită cândva, acasă şi îţi arăt.
- E o promisiune. L-am pupat pe obraz şi acesta a ieşit din încăpere, lăsându-mă să îmi deschid cadoul. Nu am reuşit să o fac, pentru că cineva a intrat pe uşă. Din moment ce nu bătuse, era clar Caroline ( Jay , Josh şi Dave erau plecaţi pe „ undeva ” ) .
- Hei prinţesă. Ce faci? A zâmbit larg şi eu mi-am dat ochii peste cap.
- Ăă, Caro?
Am întrebat oarecum supărată.
- Nu am făcut nimic!
- Oare? Am încercat eu să accentuez . Avea expresia aceea ce îmi spunea că urma să facă ceva „ periculos ” , sau cuvântul potrivit era „ pervers ” ? A mai stat câteva secunde, după care a zis.
- Nu ţi se pare că Danny şi Andreea fac un cuplu minunat?
Am zâmbit sincer.
- Desigur.
Plus că aşa aş fi fost şi eu împăcată cu mine însumi.
- Ei bine, vreau să ştiu dacă Andreea îl place, că de restul mă ocup eu.
Asta însemna că eu eram cea care trebuia să discute cu bruneta.
- Hm, ştiam eu că pui ceva la cale. Am mai văzut şi altceva în ochii ei, dar nu am cutezat să întreb ce , doar m-am conformat să ies din cameră şi să merg în căutarea Andreei. Nu înainte să o anunţ pe Caro.
- Unchiul Jan a creat ceva special pentru mine, exact în acea pungă de cadou se alfă minunatul „ lucru ” . Aşa că , te poţi uita.
Mi-a mulţumit dând din cap şi a sărit spre locul unde se afla punguţa. Ştiam că murea de curiozitate să afle iar pe mine nu mă deranja dacă îl vedea ea prima. Am bătut la uşă, şi bruneta mi-a răspuns repede.
- Intră.
- Bună. Am zis blând şi aceasta a zâmbit.
- Se poate? Am intrat când a dat pozitiv din cap. M-am uitat după Danny însă nu l-am zărit.
- Nu-i pe aici, a plecat cu ceilalţi băieţi. M-am uitat întrebător la ea.
- Dave a rămas aici. Ă, s-a întâmplat ceva?
Am tras aer în piept şi m-am aşezat pe pat. Purta o pereche de pantaloni negri şi simpli, care îi veneau perfect. Şi bluza îi stătea la fel de bine. Părul îl avea strâns într-o coadă la spate.
- Păi, nu s-a întâmplat nimic. Dar aş fi vrut să vorbim despre ceva. Adică....
Mi-am ferit privirea ÅŸi aceasta a chicotit.
- Amber, spune. Nu mă deranjează, orice ar fi.
S-a aşezat lângă mine şi am prins puţină forţă. Nu îmi plăcea să mă bag în viaţa altor persoane, dar asta era pentru bunul meu amic Danny şi pentru noua mea prietenă Andreea. Şi pentru dorinţa lui Caroline ca fratele său să fie fericit, trebuia să o fac.
- Ţie îţi place Danny?
A răspuns repede.
- Da.
M-a uimit. Aşa că am reformulat.
- Bine, ca persoană probabil că este drăguţ. Dar nu la asta mă refer, vreau să spun.. Ca băiat. Ceva mai mult?
M-a privit de parcă nu înţelegea de ce am adăugat asta.
- Aşa ziceam şi eu, ca băiat – îmi place foarte mult. Am fost foarte uimit să aud că de fapt numele lui nu este Daniel ci chiar Danny, am râs pe tema asta. Nu ştiam că un părinte chiar i-ar zice cuiva aşa ca şi nume; am crezut că e poreclă. Şi e super amuzant, şi deschis. Numai că el nu cred că mă place. Mi-a zis despre tine.
Am încercat să nu par chiar atât de distrusă din cauza acelei teme. Însă, era adevărul. Mi-am zis că trebuie să zâmbesc.
- Tocmai de aceea vreau ca şi el să te placă. Pentru că dacă tu îl placi, trebuie să facă şi el acelaşi lucru. Nu vine de la sine?
Înţelegea tonul meu implorator.
- Se poate. Eu nu îl voi forţa. Plus că e prima dată când nu iau în seamă vârsta . E cu doi ani mai mic decât mine.
Uitasem de asta. Şi ea părea atât de matură pe lângă el.
- Da’ e ok. Mie îmi plac copii ; mai nou.
Chiar mi-a venit să râd la replica asta şi am îmbrăţişat-o în semn că aş vrea să iasă bine. Atât puteam face. Am ieşit din încăpere, ducându-mă înapoi în camera mea. Înainte de asta am mers să o salut pe Mimi . Trăgea un somn, aşa că am zis să nu o deranjez .
- Uau ! Deci, uau! Uau!
M-am uitat mirată la brunetă.
- Ce?
Am zis într-un final. Stătea aşezată pe pat, lângă punguţa de cadou.
- Jan e un geniu.
Am rânjit.
- Åžtiam asta.
- Ba nu!
A lăsat la iveală o rochiţă extraordinară dar cam scurtă. Era neagră - nu îmi aminteam când am purtat ultima oară această culoare cu roşu – hmm se potrivea cu inelul meu . Însă nu era acel gen mulat pe corp, care drept să spun nici nu mă avantaja, şi era uşor volantă. În jurul bretelelor avea o cusătură discretă cu aţă roşie. Am găsit şi o pereche de pantofi – mai mult stil sandale , de culoare roşie . La pantoful stâng am putut vedea o fundă neagră adorabilă. Am găsit şi un accesoriu foarte frumos pentru păr.
- Trebuie să îţi fac unghiile în roşu. A spus prietena mea fugind după setul său de machiaj. Eu încă mă holbam la minunata piesă de artă pe care o crease Jan pentru mine.
A apărut în scurt timp şi Caroline, era oricum pe seară – târziu. Pregătisem totul pentru petrecerea de mai târziu. Raul spusese că vor veni – probabil – şi nişte amici de-ai săi cu nişte prietene. Nu am protestat, era locuinţa lui.
Când a ajuns înapoi în cameră, am putut vedea că şi-a adus şi ea rochia şi toate accesoriile. Făcuse un duş, îşi luase şi uscătorul de păr.
- Amber!
- Da ? Am întrebat .
- Nu crezi că este o ocazie potrivită?
M-am uitat îndoielnic la ea. Habar nu aveam despre ce vorbeşte.
- Să ... Faci acel lucru cu Jay. Vreau să spun, doar voi doi, aici. Când o să mai aveţi o astfel de ocazie?
Nu! Te rog nu îmi spune asta azi, pentru că voi fi în stare să accept. Nu continua ! Îmi ziceam pe cât timp buzele sale se mişcau.
- Eu cred că e perfect. Şi să nu îmi spui că îţi e frică. O să fie perfect, ştiu asta.
La naiba . De ce ai zis-o? Mă înroşisem toată.
- Dar...
- Amber ! Chiar nu vrei?
Cum să nu?
- De fapt... Dar tot îmi este ruşine Caroline ,trebuie să înţelegi că..
- Că ce? Era sarcastică. Uite ce e, vrei să spui că nu ai curaj?
- Ba da!
- Atunci, ce te opreÅŸte?
M-am gândit două secunde.
- Dacă e greşit?
- Nu e greÅŸit !
Şi discuţia se terminase aici. Mă făcuse să mă gândesc chiar bine la acest lucru, şi serios. Pentru că cea mai mare parte din mine vroia acest lucru ( dominată de instincte ) . Partea mea raţională îmi striga clar şi răspicat : Să nu cumva ! Şi totuşi, aş fi vrut să fiu cu Jay, mai mult ca niciodată. Pentru că vroiam să am o senzaţie şi mai plăcută, să fim amândoi! Însă, puteam eu să propun aşa ceva? Poate că Jay nu dorea asta pe cât doream eu. Şi mai important, ce se întâmpla cu mine ? De când devenisem atât de „ perversă ” ?

Curând au apărut în cameră şi celelalte două fete. Chiar îmi venea să râd – nu făcusem asta niciodată. Ne-am făcut unghiile şi părul, ne-am îmbrăcat şi.. A fost minunat. Îmi plăceau mult astfel de escapade. Când Jay a încercat să intre pentru a-şi lua hainele să se schimbe, Caro a început să ţipe să stea afară. Aproape că i-a aruncat lucruruile în hol. Ştiam însă că nu se va supăra. Aceasta purta o rochie violet superbă, foarte scurtă ce se mula perfect. Era normal , îi scotea foarte bine formele în evidenţă. Şi-a aranjat părul foarte drăguţ. Mimi şi-a luat o rochie albastră, drăguţă şi ceva mai lungă faţă de Andreea şi Caroline. Deea avea o rochie albă , tot mulată pe trup. Îi scotea sânii foarte tare în evidenţă ( un decolteu generos ) .Ele erau cu adevărat cele mai sexi, sau eu aşa vedeam lucruruile . Deşi, privindu-mă în oglindă, am văzut că nici rochia mea nu era deloc lungă. O făcuse exact pe mărimea mea, şi funda pe care o pusesem în păr se potrivea perfect. Era una micuţă, dar care ieşea în evidenţă. Mi-am lăsat părul desprins pe spate , şi mi-am buclat mai tare părul blond. După ce am fost gata, am decis să ieşim din cameră. Nu am reuşit să fac o ordine completă.
Am văzut că Raul îşi făcuse „ rost ” de o fată. O roşcată înaltă, drăguţică şi destul de sexi. Ceilalţi băieţi păreau plictisiţi. Dave începuse să cânte ceva la chitară şi ceilalţi ascultau. Da, era mai bun un concert live decât altceva. Deşi, odată ce a văzut-o pe Mimi a lăsat chitara şi a mers să o ia de mână, întorcând-o într-o piruetă.
- Superb . L-am auzit.
Evident că Josh a sărit la Caro şi a sărutat-o, de parcă nu mai era nimeni acolo. Chiar am chicotit şi Raul a dat drumu la muzică, foarte tare. Eu m-am dus ruşinoasă lângă Jay şi mi-a fost teamă să îi întâlnesc privirea. M-a tras aproape de el şi m-a sărutat, punându-şi mâna pe ceafa mea.
- Sexi.
Mi-a zis foarte simplu şi am simţit cum tot trupul meu o ia razna. Nici nu aveam nevoie de alt stimul. Of, cât de mult îl puteam iubi. Şi dori, cuvânt greu de pronunţat. Poate era aerul acesta aparte, cabana sau poate locul în care ne aflam, pentru că simţeam lucruri de care până azi nu fusesem conştientă. Probabil fuseseră ascunde.
Cămaşa aceea îi venea atât de bine, încât îmi venea să.. Gândurile mi-au fost zdruncinate de Jay care m-a cuprins într-o îmbrăţişare.
- Dansezi?
M-a întrebat în timp ce deja se mişca şi mă făcea să mă mişc şi eu în ritmul său. Am acceptat provocarea zâmbind, şi pe când trupurile noastre se atingeau mai mult, pe atât doream să fiu cât mai aproape şi cât mai aproape de el.
Cred că trecuseră două ore în care doar dansaserăm şi râseserăm. Au mai apărut câteva persoane dar nu le-am reţinut numele. L-am tras pe Jay mai aproape de mine, şi am început să mă mişc cu paşi lenţi spre camera în care dormeam. Era o melodie drăguţă, dar nu aveam de gând să particip la ea. Cred că nici eu nu prea eram conştientă de ceea ce făceam, dar Jayson continua să mă sărute şi să mă pipăie în aşa fel încât mă îndemna să fac lucruri de care, până atunci, nu eram conştientă că le-aş putea face. Curând m-am aflat în pat şi acesta peste mine. Începuse să mă sărute pe gât şi să mă muşte uşor. Tremuram, simţind o plăcere extraordinară . Şi totodată îmi era un fel de .. Ruşine? Aşa cred. Şi-a pus mâna pe unul dintre.. Sânii mei? Mi s-a părut ciudat să simt cum făcea asta, însă îmi provoca plăcere şi asta mă făcea să mă simt prost. Sau , într-un fel ciudat obraznică. Pentru că nu credeam că un asemenea gest vulgar poate să îmi placă. Şi totuşi, nu puteam şi nu vroiam să zic stop. I-am deschis, practic inconştientă, primii trei nasturi de la cămaşă ( de la gât în jos ) şi am început să îl sărut, muşcându-i gâtul. Cred că îi lăsasem urme de ruj pe cămaşă. Ăh, ce era cu mine ? Inima mea o luase razna, pielea mea tânjea după fiecare atingere a sa. Simţeam cum şi el are aceleaşi instincte ca şi mine, şi îşi împingea şi mai tare trupul peste al meu. A deschis brusc ochii, şi simţind asta am făcut şi eu acelaşi lucru. S-a desprins din sărut, analizând poziţia în care ne aflam. În pat, el peste mine şi cu un genunchi pus între picioarele mele . Nu îl observasem şi cred că m-am ruşinat şi mai tare vâzând asta.
- Amber, nu e bine.
Îmi venea să... Ţip? Ce să nu fie bine? Nu ştiam.
- Nu o să mă mai pot opri.
M-a mai sărutat odată, după care s-a aşezat pe pat îmbrăţişându-mă în aşa fel încât să stăm faţă în faţă.
- Dacă o facem acum , sigur o să regretăm mai târziu. Mi-am luat un angajament, trebuie să îl respect.
Îi înţelegeam cuvintele, deşi aş fi vrut să continuăm. Într-un fel ciudat, şi pentru prima dată – nu îmi era frică.
- Şi totuşi, eu chiar aş vrea. Dar nu putem, nu acum. Eşti prea mică.
Am sărit peste el sărutându-l brusc. Limbile noastre s-au unit.
Ok. Voi aştepta până când vei crede tu că sunt destul de mare.
- Mulţumesc Jay.
Şi atunci trebuie să îmi promiţi că va fi mai minunat decât ar fi fost acum. Am adăugat în gând şi acesta s-a pus iar peste mine, rezumându-se doar la nişte săruturi şi mângâieri. Mă... Excitau. Ce cuvânt vulgar , însă nu găseam altul care să definească ceea ce simt.
Ne-am aranjat hainele însă am preferat să nu zic nimic de urmele de ruj. Cred că le văzuse şi el în oglindă, dar nu a zis nimic. M-a luat de mână şi m-a admirat încă odată.
- Åžtii, te vreau doar pentru mine. La momentul potrivit.
M-a sărutat pe frunte. Of, aş fi vrut să nu fi atât de formal şi de cavaler. Sincer.
Am ieşit înapoi la petrecere şi am început să dansăm.

Ce spusesem in comentul care imi fusese sters? Nu mai stiu...deci va trebui sa scriu din nou, altceva...logic...
Pai cum nu mai tin minte ce spusesem, spun ca ma enervat rau promisiunea lui jay care ia facut-o lui josh?adica vorbeste josh cand el e cu caroline fac ce fac...adica el are voie sa se culce cu ea, dar jay nu are voie cu caroline, si jay a acceptat? cica amber e prea mic? ehh scartz:))ii dau exemple din clasa mea daca vreau si colegele mele au doar 14 ani:))
deci sa nu imi zic mie de ani...en fin, daca cavaleru nu a vrut soarta,. mi-a placut faza cu ruju:D:X
Hmm Danny cu Andreea? nu e rau, Dave si Mimi? Se poate ca Mimi sa se indragosteasca de Dave? Si "iubitu" meu George sa vina si el mai repede in razboi:) nu o vreau pe mimi cu george fiindca nu o vreau si stoooooooop :D
Hmm vreau nexu imediat, si ati face bine sa tinenti de aminintarile mele ca de nu:D
E de rau, lista mea cu viitoare victime e si asa destul de plina, dar pentru voi doua fetelor fac o excepti si va pun primele:D Nu trebuie sa imi multumiti, o fac din placere:D
Ma bucur Teh ca nu ai vrut sa devi cadavru:D:)))
Bafta fetelor la scris
Kissu si Bye bye:)
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


hehe....ai adus si nextul :X...sincer , la inceput chiar imi venea sa te strang de gat, dar totusi, e mai bine ca cei doi nu au facut-o .Asta inseamna ca Jay o pretuieste foarte mult pe Amby , si chiar o respecta .Deci Andreei ii place Danny :-?....si am anumite motive sa cred ca nici lui nu ii este indiferenta...poate iese ceva frumos si intre ei doi .Mimi ar trebui sa ii acorde si ea mai multa atentie sarmanului Dave...pentru ca nah, dragostea poate sa apara si pe parcurs :P:

Astept capitolul urmator fetelor....bye&kissu :*

Bună.

Sper că nu se supără nimeni că am adus un capitol extra =]]]. Sper totuşi să vă placă. V-am privat de unele chestii mai sus. Aşa că mă simţeam îndatorată :]].
Mulţumesc tuturor de comentarii şi aprecieri.
THanks Fantas Eyes ( you know for what ) . Sper să vă placă în continuare povestea <3.

Lectură plăcută!

Capitol Extra . Josh ÅŸi Caroline
Josh povesteÅŸte.

Nu spun că nu îmi plăcea cum cânta David la chitară, dar mă plictisisem. Cred că toţi o făcusem. Şi-a adus şi Raul o gagică , de duzină cum am înţeles de la el. Nu am văzut nimic interesant la ea. Putea fi considerată oarecum sexi, dar era într-un mod banal prea simplă. Ştiam însă că Raul simţea să aibă mereu companie aşa că nu am comentat, era de înţeles. Am fost derutat să aud că nu mai era zgomot. David nu mai cânta, apoi am văzut şi motivul. Normal că îi tăiase tot elanul. Am început să râd văzând-o pe Caroline. Nu înceta să mă surprindă, tipa asta era făcută pentru şi doar pentru mine. Nu m-am uitat la nicio altă fată din încăpere deşi le-am marcat pe toate cu privirea. M-a uimit ţinuta lui Amber şi îmi venea să pun ceva pe ea. Era soră mea , cum să umble atât de dezbrăcată? Totuşi, am lăsat asta baltă când bruneta s-a aflat lângă mine.
Rochia aia îi venea splendid. Era violet şi scurtă, atât de scurtă. Îmi venea să îi mângâi picioarele, de jos până sus. Să i-o ridic de tot . Decolteul, generos ca întotdeauna îmi făcea cu ochiu. A dracului ispită îngrozitoare. Cum să îi rezişti? Pantofii cu toc înalt o făceau să arate şi mai graţios. De parcă acest lucru era posibil. Mi se părea ... Nu aveam un cuvânt potrivit pentru a exprima cum arăta. O văzusem şi goală şi tot mă fermeca.
Fata asta nu e ceva real.
- Extraordinar.
Am zis pasionat muşcându-i urechea. A chicotit.
- Hmm.
- Minunat .
Am continuat trecându-mi limba peste acelaşi loc de unde muşcasem.
A mârâit iar eu mi-am poziţionat una din mâini pe fundul ei. Am tras-o lângă mine simţindu-i sânii.
- Fabulos.
Am adăugat pe un ton senzual şi am sărutat-o. Mi-am introdus limba în gura ei, uşor şi deloc discret începând acelaşi joc cunoscut dar nebun. Nebun, da ăsta era cuvântul potrivit. Pentru că nu mă puteam sătura de ea , de persoana ei, de pielea ei. De orice ţinea de Caroline. Mă bucuram că era a mea ,şi să îl ia dracu pe ăla care va încerca fie şi doar să se uite la ea. Nu era pentru nimeni altcineva decât pentru mine. Asta trebuia să o înţeleagă şi ea şi restul planetei, eu deja o ştiam mult prea bine.
Am început să dansăm de parcă făcusem asta dintotdeauna, de parcă ne născusem cu dansul şi ritmul în sânge. Bineînţeles că nu mă puteam lăsa mai prejos la mişcările provocatoare ale iubitei mele. De abia am observat când au apărut şi alte personaje în peisaj. Eram prea prins de ea.
Cred că se făcuse patru şi toată lumea începea să se care, muzica era încă dată destul de tare dar ceilalţi ziceau că se dă o mare „ petrecere” în altă parte. Toţi au plecat, inclusiv Danny , Andreea , Dave şi Raul.
- Mergem ÅŸi noi?
A întrebat Caro entuziasmată auzind ce mare petrecere se ţinea şi unde. Am dat din cap negativ stingând muzica. Toată cabana era un dezastru, dar nu am băgat prea mult de seamă asta. S-a uitat urât la mine, eu încă eram încins după fiecare dans, sărut şi ce dracu? Era prima zi din noul an şi trebuia să o încep aşa cum trebuie.
- De ce?
Mi-a cerut o explicaţie morocănoasă. Nu i-am răspuns prin cuvinte. M-am apropiat de ea luându-i una dintre mâini într-ale mele şi sărutând-o uşor, muşcând-o lent şi trecându-mi limba peste ea.
- Dacă tu vrei la petrecere... Eu mă gândeam să ne începem anul aşa cum trebuie.
S-a uitat pervers la mine după ce mi-a înţeles pe deplin cuvintele. Eu băusem destul însă nu exagerasem într-atât încât să nu mai realizez ce se întâmplă iar ea părea uşor ameţită. Trupurile noastre erau foarte aproape unul de celălalt. Îi puteam simţi respiraţia.
- Ah.
A scos atât de uşor de parcă ar fi fost un sunet normal. Eu am încercat să îl ignor ,dar nu am reuşit. Buzele noastre s-au unit şi eu mi-am introdus vulgar limba în gura sa. Jocul murdar a început să se dezlănţuie, făcându-mă să mă pierd în simţuri.
- Josh..
Tonul îi era gâfâit şi eu de abia o atinsesem. Una din mâinile mele s-a strecurat uşor pe sub rochiţa ei micuţă, la cât de scurtă era... Am masat uşor locul şi a gâfâit iar făcând paşi în spate. O altă mână a început să îi deschidă fermuarul de la spate. Adoram rochiile cu o astfel de închzătoare. În acelaşi timp îi mângâiam şi spatele făcând-o să tremure.
- Ah !
A scos iar destul de tare şi clar . I-am acoperit gura cu un alt sărut şi i-am simţit limba. I-am simţit muşcăturile şi buza inferioară aproape că îmi amorţise.
- Cât te doresc.
Am lăsat să îmi scape cuvintele indecente, de parcă aveam dreptul la orice. De fapt, vroiam să am dreptul la ea şi tot ce ţinea de aceasta.
- Te iubesc , la dracu cu tine Josh. Ce mi-ai făcut?
A ţipat făcându-mă să o muşc foarte tare de gât. Şi-a pus mâinile în capul meu trăgându-mi firele cu foarte mare forţă. Uşa de la dormitorul nostru era închisă şi ea stătea pe partea inferioară. Mai clar eu stăteam lipit de uşă şi ea de mine.
- Ah.
Sunetul fusese şoptit de mine. A început să îmi rupă tricoul ca o fiară.
- Bestie.
Am spus aproape inconştient de propria existenţă. Sau cum puteam fi inconştient? Ardeam. Trupul meu o luase razna şi cerea mai mult, mai mult, mai mult. Să nu mai zic că îmi exploda ceea ce aveam în pantaloni. Nu era vina mea că era atât de cald în încăpere, sau că era ea atât de fierbinte .
- Baby, eÅŸti doar al meu.
Mi-a zis atacându-mi urechea stângă. Eu am continuat să deschid fermoarul lent, până când nu am mai putut rezista şi am tras brutal de acesta . Am deschis uşa fără să îi dau prea mare importanţă. Stăteam încă îmbrăţişaţi, sărutându-ne fără oprire. Respiraţiile noastre parcă deveniseră una singură. Gâfâiam într-una, de parcă ăsta era singurul nostru scop în viaţă.
Când am întâlnit încăperea, Caroline a trântit uşa cu piciorul şi terminase să îmi rupă tricoul. L-a aruncat undeva pe podea şi eu tocmai îi dădeam rochia, ruptă, jos. Nu avusesem destul de multă răbdare cât să o deschid cum trebuie.
- Mi-ai rupt-o.
A zis râzând printre respiraţia grea.
Asta sunase al naibii de pervers şi eu nu puteam decât să mă gândesc la... La ce poate să se gândească un tip când face sex?
Nu purta sutien , pentru că rochia avea aşa ceva. Sau , nu ştiu. Oricum am fost foarte mulţumit să îi văd sânii.
- Nu ne-am mai întâlnit de anul trecut .
Am zis de parcă aş fi discutat cu „ cei doi ” şi miam proptit gura pe sânul drept. Am început să ling lent , apoi să muşc , din ce în ce mai rapid. Mişcările deveniseră clare. M-am mutat pe celălalt sân în timp ce Caroline mă trăgea agresiv de păr.
- Ah.
- Uh.
- Ah.
Doar sunetele astea le mai auzeam . Mi-am introdus mâna în chiloţeii ei şi a gâfâit încă odată. M-a tras iar foarte tare de păr, plimbându-şi mâinile pe abdomenul meu. A aterizat peste mine, aflându-ne în pat. A început să îmi deschidă nasturele pantalonilor.
- Fiară.
I-am zis uşor băgându-mi şi eu mâna în părul său. Deşi nu era lung, îl preferam pe al ei decât oricare altul. Moale ca întotdeauna . A mârâit când am tras-o de firele negre.
Şi-a pus gura peste sfârcurile mele şi a început să le lingă.
Cât de excitant.
- Ahhh ... Ahh... Sunt... Ahh.. Violat...
Am scos gâfâind şi ea a continuat să îmi sugă sfârcurile. Ce senzaţie. Nu mai puteam, îmi explodau pantalonii. Am sărutat-o brusc pe buze în timp ce ea îmi arunca pantalonii pe undeva. M-am urcat peste ea rupându-i chiloţii şi descotorosindu-mă rapid şi de ai mei.
- Mârr.... Ah...Ahh...
A reuşit să zică. Mi-am pus mâinile peste ambii sâni şi am muşcat-o de buză, de ureche, de gât. Am sărutat-o şi lins-o de fiecare parte pe care o prindeam apoi i-am tras trupul şi mai aproape de al meu.
NU mai puteam rezista, aşa că am pătruns-o . Scotea sunete şi mai accentuate acum. Era o plăcere... ce nu putea fi exprimată în cuvinte. Mintea îmi era goală. Nu mai gândeam. O vedeam doar pe ea sub mine şi simţeam mişcările lente făcute de mine în timp ce o pătrundeam. Îşi trecea agresiv graţele peste spatele meu , zgâriindu-mă.
- Doar a mea. Am pătruns-o tare şi adânc. A ţipat uşor băgându-şi unghiile în pielea mea.
- Doar pentru mine.
A accentuat aceasta muşcându-mă de gât. Am continuat mişcările rapide şi îi mângâiam fiecare parte. I-am muşcat sânii până când am considerat că i-am lăsat destule vânătăi. I-am atacat gura . După ce i-a dat sângele i-am dat şi eu drumul buzei superioare. Am lins sângele şi am sărutat-o uşor, ieşind din ea.
- Ahhh.. Josh...
- Îhî..
M-am răsucit, ea aflându-se peste mine. Mi-a mângâiat pieptul ,trecându-şi iar limba peste sfârcurile mele. Eu am luat-o de sâni, trăgând-o uşor.
- Perversule. A strigat ridicând din sprâncene.
- Priveşte partea bună a lucrurilor.
Vocile ne erau secătuite, transpirasem , gâfâiam şi de abia scoteam cuvinte coerente.
- Care e aia? Ah..
Îmi pusesem o mână peste fundul ei.
- Sunt perversul tău.
A zâmbit cuibărindu-se la pieptul meu.
- Aşa să fie.
A zis înainte să închidă ochii. Am adormit şi eu.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.546 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.673 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.404 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)