Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Illusion’s Highway [yaoi]

#11
Fir-ar ea viata sa fie! >.>am uitat sa postez mai devreme... si sormea incerca sa ma convinga k n-am cenusha in loc de creier :|
Deci!!! Vreau sa zic ca iti ador ficul:)) tipu asta e tare pervers... The way me likes it :> si sincera sa fiu sunt tare curioasa ce va face in continuare :-? Ce scorpie ii ma-sa OwO in locu lui, cred ca i-as da omoru' >.<
Si nu stiu daca as putea sa aleg intre Kai si Teru :)) adica presupun ca Teru are si el probleme pe cap si poate de aia e mai rece.. sau nah... Si Kai e simpatic, dar mi se pare schimbator :)) Odata vrea, odata nu, ba vrea, ba nu vrea... hotaraste-te odata fratele meu k am tii naibii aici fara "action" ! >,<
Deci Myuu ma' dear meany, astept continuarea, ca altfel (citat din TWWA-- Strify catre Yu) "Te dezmembrez!" :-"
Kissez for yah =^.^=
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#12
Deci este minunat ficul :X .Ah, trebuia sa incep mai intai cu scuzele...asta pt ca nu am postat pana acum.Sry...dar chiar nu stiu ce sa zic atunci cand imi place ceva prea mult.Sper ca sti asta..desi ar fi imposibil sa nu, tinand cont ca ti-am spus-o deja de foarte muuulte ori :D.Oricum, e bine ca am apucat totusi sa trec pe aci pana sa postezi urmatorul capitol.
Imi place extrem de mult. SI mai ales sarutul ala de la sfrasit...ah...cheful meu de yaoi tocmai a crescut considerabil :)).Iar telefonul ala trebuia sa sune chiar atunci? :-w
Abia astept sa vad ce o sa mai fie...din cate imi dau seama se vor intampla multe, iar personajul nostru nu va duce o viata atat de linistita pe cat crede el.
Ummm..ai tras chiulul destul, asa ca grabeste-te cu nextul ;)
Succes :*:*
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#13
scuzati intarzierea, o sa incerc sa scriu celalat capitol mai repede, desi nu promit nimic:-" Sper sa va placa^^ lectura placuta:D


Capitolul 4: Flash

Am ridicat clapa telefonului, gandindu-ma sa raspund, si am simtit mana rece a lui Kai cum se aseaza peste a mea, incercand sa ma opreasca. Desi lasase capul in jos pentru a nu-i vedea chipul, mi-am dat seama ca obrajii lui se conturasera intr-un rosu sangeriu. De ce nu ma lasa sa raspun la telefon? Era gelos? Un zambet larg mi s-a intiparit pe fata la gandul asta si am raspuns satisfacut de reactia primita din partea noului meu coleg de apartament. In timp ce se presupune ca vorbeam cu Teru, ii auzeam vocea sparta si scuzele exagerate, dar nu ii raspundeam in niciun fel. L-am lasat sa spuna ce voia, apoi l-am auzit cum imi cerea sa ne intalnim la el. Am stat putin pe ganduri, dupa care i-am spus ca voi veni in jumatate de ora si am inchis.
In timp ce-mi cautam geaca, mi-am dat seama ca eram urmarit de Kai care parea ca nu stie cum sa-mi spuna sa nu plec. Nu credeam ca are un motiv intemeiat, cel putin nu atunci...acum stiu.
In cele din urma eram gata sa ies pe usa cand m-a prins din urma:
- Nu...pleca. Mi-a spus simplu fara sa adauge altceva, dar eu nu aveam chef de alte conversatii inutile, trebuia sa vorbesc cu Teru pana la urma.
Am iesit pe usa, fara a arunca o privire in urma, sper ca nu imi fac un obicei din asta. Am luat un taxi pe care l-am gasit in coltul strazii si care, din fericire, era liber. I-am spus soferului adresa si l-am lasat pe el sa se concentreze la drum, gandul meu fiind in alta parte.
[center]„Scuze pentru mai devreme... nu am vrut, sincer... Uite, o sa-ti spun totul...”[/center]
Franturi din cuvintele pe care le auzisem de la Teru se revarsau in mintea mea fara sa le pot opri si asta pentru ca era nerabdator. Prea nerabdator sa aflu despre ce era vorba...si poate putin curios de ce a vrut sa-mi ascunda pana acum.
Odata ajuns la destinatie, i-am platit taximetristului, apoi am urcat catre apartamentul brunetului. Ajuns in fata usii, mi-a deschis imediat, probabil ma vazuse venind pe geamul camerei. Cum am intrat in casa, am si inceput sa vorbesc:
- Spune, de ce m-ai chemat? L-am vazut tresarind putin la intrebarea mea, apoi s-a intors cu totul, privindu-ma oarecum speriat. Dupa o pauza lunga, mi-a raspuns in cele din urma.
- Nu am vrut sa-ti spun pana acum, pentru ca ma crezut ca asa te protejam. Stii, de cand am devenit prieteni, am inceput sa tin la tine ca la un frate si nu as suporta sa stiu ca din vina mea ti se intampla ceva, dar....A facut din nou o pauza, cautandu-si cuvintele apoi a continuat: Mi-am dat seama ca nu asa te protezej. Am auzit ca ai fost cu Kisuke si...e adevarat ca ai luat droguri? El asa mi-a spus si chiar era foarte mandru ca a reusit sa te convinga fara niciun pic de efort.
- Pofim? Am intrebat socat de ceea ce auzeam. E adevarat ca am stat cu Kisuke dar nu...
Ia stai, ce mama naibii mi-a dat el sa fumez? Ah, la dracu’, are dreptate. M-am dus catre geam, privind pe fereastra cerul violet al noptii. Luna abia se observa, undeva departe, mica, parca inecata in cerneala densa a boltei ceresti. Am tras perdeaua, lasand-o sa cada peste geamul aburit cu miscari mici, incercand sa trag de timp.
- Shun, raspunde! L-am auzit pe Teru tipand la mine.
- Probabil...I-am zarit o sclipire in privire, una pe care nu o mai vazusem inainte. Nu stiu, bine? Chiar nu stiu ce s-a intamplat cu adevarat si, oricum ar fi, a fost decizia mea. Am venit aici ca sa vorbesc despre tine, nu despre ce am facut eu, parca asa era, nu?
- Shun, tu sti de ce eu si Kisuke suntem „dusmani”? Asta e tocmai pentru ca amandoi suntem traficanti de droguri, nu chiar atat de importanti, dar...ei bine, mai si consumam dupa cum ai observat singur. De asta m-am lasat de inot, de asta am vrut sa te indepartez, nu voiam sa te bag si pe tine in prostia asta.
Un timp nu am putut sa mai spun nimic pentru ca, desi ma asteptam la ceva grav, nu ma gandeam ca imi va destainui atat de repede intrega poveste. Evident, mai erau multe de spus, mie insa imi ajungea ceea ce aflasem deja si totusi asta nu ma oprea sa fiu langa Teru.
„...am inceput sa tin la tine ca la un frate...” Au fost cuvintele spuse de Teru si care m-au facut sa-i raspund acelasi lucru.
- Si eu tin la tine...Dar nu te vad ca pe un frate...”Sau prieten” as fi putut adauga, dar banuiesc ca a inteles si singur, din tonul vocii mele, ceea ce am vrut sa spun cu adevarat.
Nu a facut niciun pas inapoi cat timp eu m-am apropiat de el, ca in cele din urma sa-i apuc bratele, lasandu-mi drum liber catre buzele lui. I le-am cuprins intr-un sarut care se amplifica odata cu sencundele ce se scurgeau pe langa noi. Limba mea intrase intr-un joc fara reguli explorand intens dupa propria mea dorinta. Atata timp cat ma abtinusem sa-l sarut era acum pierdut pentru totdeauna. Am deschis ochii, observand acel negru expresiv din privirea sa care arata exact ceea ce simtea prietenul meu acum: nedumerire. Am rupt sarutul, lasandu-i unul din brate libere si urcandu-mi palma pe pieptul lui.
- Si nu-i asa ca vei incerca si cu mine ceva mai „tare”? I-am spus fara a-i da drumul definitiv, apoi, vazandu-i dezaprobarea, am continuat: Ori tu, ori Kisuke...acum stiu ca pot face rost de la el.
M-a privit vrand sa vada daca vorbesc serios, apoi a oftat, introcandu-se catre singurul dulap din camera. A deschis un sertar facut dintr-un lemn cafeniu, si a scos dinauntru un pliculet transparent in care erau cateva grame de speed. Nu mi se parea o cantitatea mare, si asta pentru ca ma asteptam la un pachet imens, cam cat unul de unt, asa cum vezi in filmele cu traficanti periculosi. A mai scos si o seringa, si a rupt un colt dintr-o revista folosindu-l pe post de lingura, sau asa ceva. Eu m-am asezat pe pat, aratand ca un copil ce astepta sa-si primeasca cadoul mult dorit, insa nu stiam cat de mult il voiam . In acest timp, Teru a adus un pahar cu apa, pe care l-a lasat pe masa, apoi s-a intors catre mine.
- Esti sigur ca asta vrei? M-a intrebat sperand la un raspuns negativ, dar cand a vazut ca nu-mi schimb decizia, mi-a spus: Intinde bratul!
Mi-am ridicat bratul stang, punandu-l apoi in fata lui cu nepasare, iar el si-a dat ochii peste cap.
-Nu asa...Mi-a spus putin nervos, apoi si-a incordat bratul pana cand vena i-a devenit vizibila, iar eu l-am imitat. Imediat mi-a infipt acul in brat si seringa a inceput sa se umple cu sange.
Dupa ce a considerat ca era suficient, a apasat pe pistolul seringii cat de mult a putut, apoi a tras acul afara, intinzandu-mi un servetel. Imediat am simtit cum un fulger imi strabate trupul din cap pana in picioare, o senzatie pe care nu o mai traisem pana atunci. Simteam cum acea energie mi se raspandeste in tot trupul ametindu-ma intr-un mod incredibil de placut. Pana sa-mi dau seama ce se intampla, Teru deja isi administrase o doza si acum umplea seringa cu apa, pe care a golit-o apoi intr-o scrumiera. S-a asezat langa mine soptindu-mi cu o voce ragusita „Esti multumit acum?”. Eu m-am apropiat de urechea lui, lingandu-i lobul, apoi muscandu-l usor „Aproape...”
L-am trantit de pat, fara sa-mi pese unde se afla perna sau care era capul patului, apoi m-am asezat peste el. Mi s-a parut curios ca nu riposta si m-am gandit ca, probabil, si el isi dorea asta, asa ca am continuat. I-am scos repede tricoul, lasandu-l pe el sa se ocupe de pantaloni cat aveam grija de propriile haine. Cand niciun material nu ma mai impiedica, mi-am asezat mainile la baza gatului sau, coborand apoi pe piept, masandu-i unul dintre sfarcuri. Cu cealalta mana am trasat niste linii imaginare pe spatele sau, ajungand pe fese, apoi pe deasupra oraganului sau. Si-a strans putin picioarele, dand semne de rezistenta, dar nu l-am bagat in seama. Mi-am apropiat gura de a sa, sarutandu-l pentru a doua oara, in timp ce imi frecam corpul de al sau.
Am inceput sa-i parcurg pieptul cu limba, lasand urme de saliva ce luceau putin in lumina becurilor. I-am prins mugurele intarit cu buzele, dandu-i apoi tarcoale cu limba, ca in cele din urma sa-i aplic o muscatura. Mana mi se intorsese intre picioarele lui, masand locul si provocandu-i gafaituri ce deveneau din ce in ce mai pronuntate.
Mi-am lasat mana pe spatele sau coborand in dreptul feselor si despartindu-le pentru a-mi potrivi degetul intre ele. Am inceput sa masez zona in care se afla si gaura rozalie pe care nu m-am putut abtine sa n-o testez. Am impins aratatorul intre peretii ce opuneau rezistenta, iar, dupa ce am adaugat un al doilea deget, am simtit ca nu mai am unde patrunde. L-am auzit gemand din cauza mea si am zambit mai mult pentru mine.
- La dracu’, ce stramt esti! Macar ma bucur ca sunt primul care-ti face asa ceva.
Dupa asta, am simtit ca nu mai pot continua preludiul asa ca i-am despartit picioarele cu putere, asezandu-ma chiar intre ele. In momentul ala, m-a impins pe spate si s-a ridicat in genunchi trantind-ma pe sprafata moale. Mainile ii tremurau putin, se vedea ca ii era frica de ce ar fi urmat, asa ca a preferat sa-mi ofere o partida de sex oral. Si-a presat buzele de organul meu excitat, continuand apoi cu limba, traversand de sus pana jos si insistand mai mult pe cap. L-a cuprins apoi cu toata gura miscandu-se din ce in ce mai repede, insa tot ca un incepator. I-am prins suvitele de par in maini, spunandu-i:
-Suficient! Apoi mi-am reluat pozitia initiala, continuand de unde ramasesem.
I-am ridicat bazinul cu ambele maini pana cand a ajuns la inaltimea potrivita si l-am vazut inchizand ochii strans. M-am impins cu putere inauntrul lui si i-am observat lacrimile siroindu-i pe obrajii rosii. Gura era deschisa intr-un oval perfect, scotand strigate infundate din cauza miscarilor mele prea rapide. I-am sprijinit ambele picioare pe umerii mei pentru a face penetrarea mai usoara si am continuat sa ma misc. Mi-a apucat bratele cu putere strangandu-ma si infidandu-si unghiile in pielea mea.
- Ajunge...Shun!!Opres...nu mai...pot!
Nu i-am raspuns nimic, dar nici nu m-am oprit din miscarile repetate de du-te-vino ce se amplificau in fiecare moment. Lacrimile continuau sa-i curga pe pielea imbujorata, iar negrul ochilor era incetosat ca si cand o perdea densa l-ar desparti de restul lumii. La scurt timp dupa ce a ejaculat, m-am eliberat si eu, apoi am iesit dinauntrul sau. Respiratia, care pana acum era intretaiata, incepea sa revina la ritmul ei normal, cat timp imi relaxam corpul pe cearceaful mototolit. Teru inca nu deschisese ochii, iar urmele de lacrimi se vedeau si acum pe obrajii moi ca niste taieturi adanci. Abia acum realizam cat de dur fusesem cu el. L-am imbratisat un timp, lipindu-mi corpul de al sau si strangandu-i capul la piept. Nu stiu de ce faceam asta, nu stiu ce simteam pentru el. Mila... prietenie... indiferenta... Toate pentru mine incepeau sa aiba acelasi gust, unul amar ce se topea odata cu trecerea timpului.
Nu am reusit sa adormim in acea noapte, desi eram amandoi obositi, in schimb am povestit si am ras de parca am fi uitat de ce se intamplase mai devreme. Mi-a spus cum se apucase de droguri, dintr-o prostie precum curiozitatea si atunci m-am gandit ca asta e cel mai mare defect pe care-l poate avea cineva. Si din nefericire, era in aceeasi situatie. Insa eu nu stiam de ce o facusem...
Pana cand soarele diminetii a aparut pe cer trimitand raze vii de lumina, am stat treji, vorbind in timp ce stateam imbratisati fara haine pe noi. Odata ce s-a luminat de ziua, Teru a devenit distant si nu a mai vorbit cu mine. Atunci m-a acaparat si pe mine o senzatie sufocanta, ca fi cum nu mai aveam aer, iar peretii il aspirau pe tot. Corpul, pe care pana acum il simtisem cum pluteste nestingherit, a cazut pe sol parca incatusat de lanturi. Sentimentul de extaz a fost brusc inlocuit de unul de agonie disperata. Abia acum intelegeam de ce pustii de la liceu erau in stare sa faca orice pentru a primii droguri si, totusi, eu nu am mai vrut sa iau. M-am ridicat, luptandu-ma cu senzatia de prabusire prin care-mi dadeam seama ca trecea si Teru, si mi-am cautat hainele ce zaceau pe jos inca de noaptea trecuta.
Cand am fost gata imbracat, am facut cativa pasi infruntand ameteala care ma cuprinsese si depresia ce se instala mai repede decat lasam sa se vada. La sfarsit l-am salutat pe brunet si am iesit din apartament. Scarile, parca infinite, ma faceau sa ma gandesc ca devenisem cineva pe care nu-l mai recunosc. Acela eram intr-adevar eu?
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#14
Prostule!... Prostilor! :|... Myuu, (ti-am mai spus o data) unde-i mama cand ai nevoie de ea?:-w cred ca le-as da numa pumni in gura! >.< DROGURI mah?:-w copii nascuti pentru alocatie [-(... da' deci sa intelegeti ca am o problema q chestiile astea (mai ales alea ce se baga prin vene!) bine, si eu fumez, dar tigari fir-ati voi sa fiti! macar nu o sa ma trezesc intr-un tomberaon pt k "vai doamne, m-am drogat" :|... En, fin, revenind (am ajuns sa vorbesc cu persoane imaginare :|) Myuu, ai avut cateva greseli de tastare si ti-am spus pe mess ca nu are rost sa le pun in comment (d'uuh, we all have these mistakes)
In schimb.. m-am suparat pe Shun >.<copilu' asta are nevoie de o bataie zdravana O.o Nici nu stiu pana la urma ce-i in capul lui,... terci ? Da... Si nici Teru nu-i mai presus... i mean.. c'mon.. traficant? T^T ... (vorbeam eu care am un fic cu/despre un traficant -de toate cele-) en fin .. nu-i bine:))
Shun ar terbui sa fie mai bland (haide, sexul trebuie sa fie ceva placut pentru amandoi, neh?:-")
Myuu, ai face bine sa devina placut :))
Si nu e un "Uaaau, lasa-te!" precum crezi tu, ci e un "Pune continuarea sau te crap!"
Love ya Bye -bye :-h

Edit: HA!! First
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#15
Wow....bai baieti, nu e frumos ce ati facut:| Cu drogurile nu e o joaca, si stiu ce vorbesc.Sa nu credeti ca m-am drogat(inafara de tigari)dar varul meu s-a drogat 3 ani.Da...si eu care credeam ca Teru e cel inocent.
Totusi e dragut ca Shun incearca sa nu mai ia.Desi, misiune imposibila.
Imi pare totusi rau pentru Kai.L-a lasat balta si a plecat.Dupa ce ca l-a lasat sa stea la el...macar bunul simt:)) Dar ma bucur ca a mers la Teru, am avut ocazia sa citesc putin yaoi.
Ai avut o idee interesanta cu drogurile.Chiar nu ma gandeam la asa ceva:)

Eh....sper sa vii repede cu nextul.Mult noroc in continuare si spor la scris.Ja-ne!:bye:
I'm Kira.

#16
Numai mie imi place partea cu luatul drogurilor? =)))) . Da, acu stiu sigur ca nu sunt in toate mintile :))
Deci, dupa o luuuunga perioada in care n-ai binevoit sa mai treci pe aici (eh, poate n-a fost chiar atat de lunga, dar eu asa am avut ipresia), ai venit in forta.Yaoi @.@
Cum adica ti-ai iesit din mana? God, a fost superb, asa ca nu mai vorbi prostii.Chiar aveam nevoie de o doza buna de yaoi :X. Oricum, daca continui sa crezi ca ti-ai iesit din mana, ce-ai zice sa mai exersezi sa scri asa ceva si pe la celalat fic? ;;) .Bat saua ca sa priceapa iapa =)) (lol, suna urat dar asa-i proverbu :))) ).
Asaaa, ziceam ca mi-a placut faza cu drogurile.Chiar asa este.Adica mi se par interesante mai ales prin schimbarile ce pot sa le provoace in viata personajelor.Si a oamenilor reali :D.Totusi, curiozitatea si interesul meu va ramane la nivel de fic (asta ca sa nu te sperii :)) ).App, am o curiozitate : heroina cumva?
Ma intreb da va continua sa consume.Mi-ar placea sa o faca..sa vad cum il va schimba asta :D.Abia astept sa pui continuarea...si sper sa o faci destul de curand, oky ;;) ?
Te-am pupat si succes la scris >:D<
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#17
Ok nu ma deranjeaza asa tare faza cu drogurile-mai nou sunt la moda cica:)) -ci ma enerveaza Teru ala e nesuferit rau...deci ma enerveaza la maxim rau de tot. deci numai cand ii aud numele nervi mei se intind rau de tot :)) Adik il urasc , ma crezi? Numai cand ma citesc ca e si cu Shun alaturi sau nu mai stiu eu cum, ca vorbesc la telefon as vrea sa iau o dinamita si sa io bag pe gat lu teru:)))
Nu ma intelege gresit, imi place ficul foarte mult:)) imi place cum scri:X si cum decurge actiunea dar eu tot nu il sufar pe teru:)))
Asa,...si sper ca pe viitor astia doi sa nu fie impreuna, nu ma inteereseaza te teru poate sa moara si in urzici sau etc etc..nu ma intereseaza, dar eu nu il vreau aproape de SHun k il musc , il devor, ii sug sangele , fac urat rau de tot
asa si acum m-am calmat deci vreau sa iti zic :)) calatorie placuta si cand vii din vacantza sa imi pui un next da?:D
I love you but I hate you ( asta fiindca nu pui continuarea devreme si ma lasi pe mn sa astept muult:D app distractie placuta)
Kissu:* si bye bye
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#18
Å¢i-am citit ÅŸi eu ficul, dar din cauza celei mai cunoscute boli mortale [lenea :)) ] n-am putut posta prea rapid.
Păi... Ce pot să spun în afară de faptul că mi-a plăcut? :x
Acţiunea este foarte bună, precum şi ideea pe care o foloseşti. :) Îmi place caracterul pe care îl are domnul Shun, chiar fain [după o seară de repetiţii am început să folosesc şi eu replica unui prieten :)) ] . Treabacu drogurile chiar îmi place, e o idee originală şi pe tema căreia chiar ai ce să scrii. Mi se pare cam ciudat faptul că vrea să stea la tipu ăla, apoi se întoarce la Teru... Nu se poate hotărî şi el o dată? :))
Cam atât am de zis, având în vedere faptul că tu scrii minunat. :) Cred că ştii ce aştept eu şi nu numai eu, ci şi alţi useri. Nextul! Sper să vină repede...altfel...te...te... scalpez! :))

Succes!
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#19
Mdah am scris foarte "repede" :)) In orice caz, multumesc mult de comentarii, ma bucur ca va place:D
Am gasit o poza pentru Shun, datorita lui Kaname [multumesc Kame:*:X], asa ca am s-o postez acum. P.S. nu luati in seama banii aia de pe acolo:))
[Imagine: 213n9fm.jpg]



Capitolul 5: After the rain, it is still gloomy

Imping usa masiva de lemn si imediat dau de luminile puternice ale localului. Decorul modern al barului Fantasy, unde obisnuiesc sa-mi petrec timpul, nu se potriveste deloc cu intrarea modesta. Ciudat, pana acum nu-mi pusesem problema asta, nu sunt chiar atent la detalii. Inaintez pe culoarul dintre canapele si ma asez la masa la care il vad pe Jinsei, un prieten inca din copilarie. Se poate spune ca am crescut impreuna fiindca el locuia la cateva case departare de mine. Era mai mare cu doi ani, insa cine ne vede impreuna mereu zice ca suntem de aceeasi varsta. Ma pun pe fotoliul din fata lui, iar el ma saluta vesel cu un zambet larg pe fata:
- Hei Shun, nu te-am mai vazut de mult. Cum merge la scufundari?
- M-am lasat...I-am raspuns scurt lasandu-l sa creada ce vrea despre motivul pentru care am facut-o. El m-a privit putin intrigat, dar a decis sa nu ma intrebe nimic. Hai sa bem ceva.I-am spus eu putin cam abatut, cred ca era din vina tampeniilor alea...dar a fost dragut cat a durat. Mda, „dragut” nu cred ca este adjectivul potrivit, mai degraba „incitant”.
I-am facut semn unei fete care lucra la bar, iar ea a venit imediat sa ne ia comanda.
- Cu ce sa va servesc? A spus afisand un zambet fals, cat pot sa urasc prefacatoriile. Dar nu e vina ei, asta ii cere slujba pe care o are, poate ca nici ea nu si-ar dori sa ranjeasca la fiecare client, insa ar risca sa-si piarda locul de munca. Si totusi, cu mine ar putea sa inceteze sa mai fie atat de excesiv de binevoitoare, ma lasa rece. M-am prefacut ca ma gandesc putin, desi stiam ce vreau sa comand inca dinainte.
- Doua Jack Daniel’s si mai vedem dupa.
Imediat ce a plecat, Jinsei s-a uitat lung dupa ea si o grimasa si-a facut aparitia in coltul gurii. Nu stiu ce putea vedea la blonda aia, bine, avea ce-i drept un piept foarte generos, iar picioarele care-i ieseau de sub fusta scurta erau intr-adevar perfecte, insa un tip ca mine nu poate intelege. Baietii mi se par interesanti, fetele enervante.
- Vad ca incepi de dimineata cu bautul...
- Cine vorbea, nu-mi spune ca esti aici pentru un suc de morcovi. I-am spus sarcastic, iar el s-a lasat pe spatarul canapelei cautandu-si o tigare in pachetul din buzunar. Si-a dat parul roscat care-i intra in ochii caprui apoi a luat bricheta alba de pe masa.
Mi-a intins si mie pachetul ghicindu-mi gandurile, iar eu am scos o tigare multumindu-i din priviri. In urmatoarele secunde a venit si comanda, iar Jin a profitat de ocazie pentru a vorbi cu tipa si a-i cere numarul de telefon. Dupa ce s-a indepartat suficient cat sa nu ne mai auda, roscatul s-a intors catre mine:
- Tu cu cine ti-o mai tragi? M-a inrebat mai mult in gluma, apoi a dus paharul de wisky la gura pentru a lua o inghititura sanatoasa.
- Teru. I-am raspuns scurt, iar el s-a innecat si a inceput sa tuseasca ceea ce m-a facut putin sa ma amuz. Imi place un alt tip la care si locuiesc, dar...
- Crezi ca nu e interesat? M-a intrebat el inainte sa termin eu de vorbit.
- Nu e vorba de asta, chiar cred ca ma place putin, doar ca...nu vreau sa-i complic viata. Hai s-o lasam asa, ok? I-am spus satul de discutia asta, iar el a schimbat subiectul realizand ca nu va scoate mai mult de la mine.
De obicei vorbesc cu el despre problemele mele, dar acum nu stiu ce as putea clarifica, nu i-ar fi placut sa auda povestea de noaptea trecuta. Cat despre Kai, asa va ramane, fiecare cu treaba lui si ar trebui sa incetez cu saruturile alea, nu vreau sa-i dau sperante false, oricum si el e nehotarat.

Ametit de alcool si totodata resimtind oboseala din cauza ca noaptea trecuta nu dormisem deloc, l-am rugat pe Jin sa ma duca acasa cu masina lui – avantajele de a fi major. A acceptat fara sa stea pe ganduri, iar eu i-am spus adresa lui Kai.
In timp ce masina mergea, am aruncat o privire catre ceasul de langa volan, era abia ora unsprezece. Se pare ca Jin nu avusese somn in dimineata asta, de obicei nu-i asa matinal. Am deschis radioul cautand un post de muzica care sa-mi placa, dar nu era nicio melodie de doamne ajuta, asa ca l-am inchis la loc. In scurt timp m-am vazut in fata blocului si mi-am luat ramas bun de la Jin intrand in scara. Odata ce am ajuns in fata usii, am folosit cheia de rezerva pe care o primisem si am intrat inauntru.
Inaintand prin holul intunecat, linistea devenea tot mai evidenta, pasii mei fiind singurii care spargau tacerea de gheata. Ma gandeam ca inca doarme asa ca am mers incet catre camera mea. Cand am trecut prin fata sufrageriei, am observat usa intre-deschisa asa ca am decis sa arunc o privire inauntru. Kai dormea ghemuit pe canapea, cu capul rezemat de niste pernute fantezie, iar parul blond ii era ravasit in toate directiile. Purta numai un tricou pe el si m-am gandit ca trebuie sa-i fie destul de frig.
L-am luat in brate pentru a-l duce in camera sa, insa nu am fost destul de atent cat sa nu-l trezesc:
- Shun...Ai venit in sfarsit acasa. Mi-a spus in timp ce ochii lui verzi ma urmareau cu privirea. Mi-a apucat cu ambele maine tricoul pe care-l purtam si si-a ingropat capul in pieptul meu.
Nu-mi vine sa cred ca el ma asteptase toate noaptea treaz...Chiar nu-si da seama cine sunt? Sau mai bine zis: cum sunt. Nu merit sa-si faca griji pentru mine, eu, spre deosebire de el, sunt mult mai indiferent.
L-am desprins de la piept si l-am pus in pat, invelindu-l cu o patura grosuta ca sa nu-i fie frig. Eram extrem de protectiv pentru felul meu de a fi, dar macar atata recunostiinta puteam sa am. Am inchis usa. apoi m-am dus catre camera mea. Nu m-am mai schimbat de haine, eram prea obosit, iar camera se invartea cu mine asa ca m-am asezat in pat si somnul m-a cuprins imediat.

Cand am deschis ochii era complet intuneric in camera, doar cateva lumini de pe strada taiau intunericul dens ca niste sabii infinite. Mi-am ascuns capul in perna incercand sa mai dorm pentru ca ma durea capul, dar stomacul a inceput sa-mi protesteze nemultumit. M-am ridicat din pat cam neglijent reusind sa trantesc lampa de pe noptiera, insa a aterizat pe covor asa ca nu s-au creat daune prea mari. Am ridicat-o pentru a pune-o la loc si atunci am auzit usa deschizandu-se.
- Am auzit ca te-ai trezit si m-am gandit ca trebuie sa-ti fie foame.
Kai a intrat putin nesigur, se gandea probabil ca m-as putea supara ca a intrat neanuntat in camera. Avea in mana o tava pe care pusese niste snitele, ba chiar si o bucata dintr-o parajitura de casa ce avea in interior vanilie si cirese. Arata atat de apetisant, iar zaharul vanilat de desupra ii dadeau un aspect placut, insa pe mine gustul ma interesa cel mai mult. S-a apropiat de mine vesel si mi-a asezat tava pe picioare, asta pentru ca eu inca stateam pe pat.
- Aa...multumesc...cred. I-am spus inainte sa ma apuc sa mananc. Am luat o muscatura dintr-un snitel in timp ce eram privit insistent de Kai asa ca m-am oprit sa vad care era problema.
- Nu-ti place? M-a intrebat cu o urma de teama in voce.
- Bineinteles ca-mi place, doar ca...Pana acum nu mi-a mai adus nimeni masa la pat, sau sa gateasca ceva special pentru mine. Multumesc, sincer.
I-am ciufulit suvitele moi si i-am oferit cel mai cald zambet de care eram in stare. Intr-un fel gaseam in pustiul asta tot ce as fi vrut vreodata, dat stiam ca el nu este pentru mine sau pur si simplu nu voiam sa fiu cu el mai mult decat ca prieten. Nu era genul meu sa fiu fidel, nu voiam sa-l ranesc.
Dupa ce am mancat tot, mi-a adus si un pahar de suc. In alte conditii as fi ras spunandu-i ca nu am mai baut suc de la paisprezece ani, dar acum l-am terminat pe tot dintr-o data. Avea un gust dulceag, de piersici, in orice caz, era suportabil.
A stans apoi vasele si a plecat catre bucatarie sa le spele. Nu voiam sa-l transform intr-un scalv totusi, asa ca m-am dus sa-l ajut, macar puteam sa ma ocup de farfurii. M-am dus catre bucatarie cu gandul de a lua si o pastila de cap daca tot ajunsesem acolo.
- Lasa-ma sa ma ocup eu de vase. Um...daca tot sunt nou prin casa, poti sa-mi dai tu o pastila de cap, te rog?
- Sigur...Hei, ma intrebam....daca...nu...vrei sa mergi...undeva cu seara asta in mine, adica, vreau sa spun, cu mine in seara asta. A spus el balbaindu-se si la sfarsit s-a inrosit tot la fata. Am incercat sa ma abtin si sa nu rad apoi i-am raspuns.
- Mi-ar placea, dar nu pot. Ramane alta data, bine?
Sau niciodata. Chiar speram sa nu ma intrebe asta, nu voiam sa-l refuz, iar acum cand ii vedeam chipul dezamagit mi se facea mila de el. Ah e numai vina lui ca se comporta atat de dulce incat ma innebuneste, sa nu mai pun la socoteala cum arata. Poate o sa-l imbat odata ca sa ma culc cu el, nu, trebuie sa-mi scot asta din cap, nu se va intampla.
Am terminat toate vasele de spalat, inclusiv pe cele in care gatise, si, din fericire, nu am spart nimic. Eram un adevarat dezastru prin bucatarie, dar de data asta am reusit sa nu fac pagube, pot spune ca am avut noroc. M-am dus sa ma imbrac pentru a iesi intr-un club, cu cine nu era o problema, aveam sa gasesc repede. Mi-am luat pe mine o pereche de pantaloni albi si o camasa de aceeasi culoare pe care am lasat-o putin deschisa. L-a sfarsit mi-am pus bratara cu zale pe care o purtam mai mereu si cercelul micut din ureche apoi m-am dat cu putin parfum si eram gata.
L-am salutat pe Kai in graba in timp ce il sunam pe Jin. Aveam anumite avantaje cand mergeam cu el cum ar fi transportul asigurat si faptul ca, daca se lua cineva de mine, aveam spatele pazit, desi ma descurcam si eu sa impart cativa pumni la nevoie.
Cand am iesit in fata blocului, am observat ca ma astepta o masina neagra ce parea a fi a lui Jin. Ma gandeam ca fusese foarte rapid, insa cand m-am apropiat, mi-am dat seama ca ma inselam. Geamul din partea soferului a fost coborat incet, cu sunetul caracteristic si am putut sa-i vad figura cunoscuta a lui Daito. „Nu acum” mi-am spus in gand si am dat ochii peste cap. Incepea sa ma agaseze grija lui, desi stiam ca era normal sa se ingrijoreze, era deja prea de tot. M-a fixat cu privirea pentru a-mi arata ca era serios, apoi mi-a adresat cateva cuvinte:
- In sfarsit te-am gasit. Urca!
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#20
Asa am termint de citit, ;)))
Mi-a placut cum de obicei imi place orice capitol scris de tine

Oricum mie imi tare rau de saracutu Kai, myuu de ce Dumnezeu ilface sa pe Shun sa se culce cu Teru si nu cu kai? hm?
Presupun ca ai tu motivele tale, dar eu pe tip tot nu ilsufar
Si frasu lui Shun, nesuferit tipu, rau de tot, stresant:)) nu e pe gustu meu, e pe lista neagra
Si Jin asta pare fustangiu, e nu-i asa? Oricum imi place de el;))
Greselile care le-am vazut ti le-am spus pe mess, acum mi lene sa le scriu si aici, au fost cateva de tastare si faza cu Jin-Jun ;)) atat a da si o propozitie care ai scriso fara litera mare

Astept sa vi cu urmatorul capitol
Succes la scris!!!!
Bye bye si kissu:X hugs
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)