Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Il practic, mi se potriveste, nu imi place.

#11
Do-do... In afara de astea 5 puncte ati putea sa raspundeti si la "M-am accidentat practicand..." - daca e cazul - "Cel mai mult imi place... pentru ca..." sau "Cel mai solicitant sport de pana acum mi se pare...". Puteti sa nu va limitati la ceea ce se specifica atata timp cat nu e off topic!

Practic: In afara de ceea ce facem la scoala, nimic. Am practicat inotul de placere acum mult timp si dansul, dar m-am lasat total. La scoala: volley - de vreo doi ani ne-am apucat serios de el si clasa mea mai face uneori ore de ansablu cu profesori de sport si, desi nu am participat la vreo competitite, stiu sa joc destul de bine si imi place; basket - toata lumea joaca la scoala. E antrenant si placut, il jucam de fiecare data cand avem ocazia; handball - mai putin, dar imi place.
Imi place: basketul, volleyul, sahul - desi mi-am cam iesit din mana pentru ca n-am cu cine sa joc in afara de tata.
Nu imi place: fotbalul american, probabil ski... chiar daca n-am schiat, nu ma incanta ideea deloc si sky diving-ul - nu suport atata adrenalina.
Vreau sa invat: echitatie.
Ma caracterizeaza: dansul privit ca sport de performanta. In rest nimic.

#12
Practic: sala nu se pune, nu? Nop, nu se pune. Deocamdata nu fac niciun sport, chiar daca in trecut am facut inot si tenis.
Imi place: inotul. Cred ca este sportul meu favorit, imi place sa inot, sa ma balacesc, sa fac mici intreceri sau doar sa ma relaxez, poate si de aceea pasiunea mea pentru apa. Sunt ca o rata, o data ce intru nu ma mai scoti de acolo, ceea ce este putin ingrijorator pentru unii, heh.
Nu-mi place: ouh, aici ar fi cam multe. De exemplu, nu imi place de nici macar o culoare atletismul; si nu pentru ca nu l-as incerca, dar sunt o groaza de alte sporturi mult mai captivante; si nici football-ul sa il privesc, mi se pare destul de plictisitor.
Vreau sa invat: scufundari, adica datorita faptului ca ador apa as vrea sa incerc. As mai vrea sa invat si sa schiez, desi mi-e o frica de fac pe mine la gandul ca as putea sa-mi rup ceva important mie ;gen o mana sau un picior, lol;
Ma caracterizeaza: nu cred ca inca s-a inventat un sport sa ma completeze cu totul.

[Imagine: Jun0xCa.png]

#13
Practic volei, mi se pare un sport foarte interesant si multa lume imi spune ca ma pricep, hilar fiind faptul ca atunci cand eram mica nu suportam voleiul, nu suportam sa lovesc cu mana peste fileu. Este ceva de munca chiar daca sportul acesta pare efectiv simplu. Fac antrenamente in sala de la scoala lunea, miercurea si vinerea, optional si duminica.
Imi place tenisul, badminton, pingpong (sau in general toate sporturile de masa), inotul si handbalul.
Nu imi place... mie una imi plac toate sporturile, toate au ceva unic si merita incercate toate.
Vreau sa invat baschet, sunt inalta si cred ca m-ar avantaja si mai mult acest sport.
Ma caracterizeaza toate sporturile in care este nevoie de oameni inalti. Smile
[Imagine: hurtr.jpg]

Zummy.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)