Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ikuto - sensei ?!

#1
Inainte de toate, vreau sa ma declar ca fiind amatoarea in materie de fan fiction si doresc sa imi imbunatatesc modul de a scrie. Am incercat pe cat posibil sa evit greselile de ortografie, dar daca mai gasiti cate una pe ici, pe colo, nu ezitati sa imi atrageti atentia, bine ?

Nu detin nici-un personaj din anime-ul Shugo Chara ?! ( Doki !/ Party !). Ele apartin autorului Peach-Pit si nu doresc sa dobandesc popularitate pe urma acestora... Acestea fiind spuse, urmeaza primul capitol !

Ikuto - sensei ?!

" Stii... Au trecut trei ani de cand ne-am luat ramas bun. Atunci... Cand mi-ai propus sa iesim putin, impreuna... Ma gandeam ca va fi ceva, mai mult ca, o intalnire, nu ca... L-ai invitat si pe el... Acolo, dupa ce ai plecat, el m-a sarutat scurt pe obraz... In locul nostru sfant, eu am fost sarutata de un alt baiat, care nu erai tu... Stiu ca mi-ai spus ca pleci si ca nu te vei mai intoarce prea curand, dar... Eu nu mai suport... Vreau sa te intorci, Ikuto ! Am crescut. Exact asa cum mi-ai spus tu, inainte sa iti iei ramas bun... Dar daca te intorci... Eu voi ramane aceeasi Amu de pana acum, nu ?! Si, atunci... De ce imi doresc sa te intorci la mine ?"
In urma cu trei ani, am parasit grupul Gardienilor si mi-am vazut singura de drum. Pe vremea aceea nu prea aveam idei despre ce liceu sa urmez, dar, pana la urma, tot am ales ceva. Acum sunt crainica, la Filologie si, sincer... Nu imi pare rau. Despre prietenii mei, ce pot sa spun... Nu prea mai tinem legatura, iar Tadase este deja de domeniul trecutului. Suntem prieteni forte buni, insa. Utau, este o celebritate, dar, cu toate ca este cu mult inaintea mea, nu ma considera inferioara ei si, am ramas in continuare prietene de nedespartit. Eu nu am inca un iubit, dar prietenii mei au. Nagihiko si Rima se plac reciproc, cu toate ca nici-unul dintre ei nu vrea sa recunoasca, Utau si Kuukai... Ei bine, nu am idee despre relatia lor actuala. Utau sustine in continuare ca nu este nimic intre ei, doar o prietenie stabila, dar petrec atat de mult timp impreuna, incat nu stiu ce sa mai cred... Yaya... Nu stiu sigur... Ea si Tadase sunt mai tot timpul impreuna, dar nu cred ca... Ar fi ceva, chiar atat de profund, intre ei doi. Despre Nadeshiko nu mai stiu nimic, iar Kairi mai da din cand in cand pe la Sanjou-san... Rikka si Hikaru... Ei, bine... Sunt la putere, acum. Hikaru ocupa rolul de King in grupul Gardienilor, iar Rikka este Queen. Despre el, insa nu mai stiu nimic. Si ma doare... Ma doare foarte tare...
Numai daca m-ar suna... Vreau doar sa ii aud vocea cristalina cum imi mangaie auzul, varful degetelor lui daruindu-mi placere, atingandu-mi trupul incordat si buzele delicioase dezmierdandu-mi obrajii imbujorati. Nu vreau sa ma iubeasca, imi este de ajuns prietenia lui. Dar... Eu, te iubesc Ikuto ! Te iubesc...
Mi-ai promis ca ma iubesti... Atunci, la aeroport, cand m-ai sarutat pe obraz... Atat de aproape de buze... Cu toate ca a fost doar un sarut pe obraz, efectul a fost devastator... Caldura si emotiile pe care mi le-ai transmis prin intermediul acelui sarut erau atat de intense, inima vrand, parca, sa ma distruga, in graba ei. Acum dorinta si pasiunea ma cuprind, doar gandindu-ma la tine, imaginea zambetului tau adorabil invadandu-mi constiinta si robindu-ma tie fara drept de apel, privirea atragatoare invaluindu-ma in mister si daruindu-ma tie fara, macar, sa realizez. Ma simt asemenea unei caprioare, lipsite, total, de aparare in vazul unui lup flamand.
Simt o rasuflare usoara in ceafa, iar sangele, parca, sta sa imi urce in obraji, colorandu-i intr-un rosu strident. Un timbru gros imi rasfata simturile, iar pana sa ma trezesc la realitate, simt cum lobul urechii stangi imi este muscat cu ardoare.
- Yo, printesa teribila...
Ikuto ?! Nu, nu este el... Sunt sigura. Este doar imaginatia mea bolnava... Imi astup urechile cu ambele maini, in incercarea absurda de a alunga imaginea celei mai dulci persoane din cate cunosc. Imi inclestez strans maxilarele iar ochii incep a-mi da dureri insuportabile. Lacrimile incep sa mi se rostogoleasca incontrolabil pe obraji, iar buza de jos imi sangereaza. Ma raneste profund sa stiu ca singura persoana care mi-a fost mereu alaturi, intelegandu-ma si protejandu-ma, nu imi este, acum, aproape...
Simt doua maini nesigure, incercand sa imi stearga lacrimile, in speranta ca, poate, ma opresc, totusi, din a ma ranii singura, disperata, refugiindu-ma in amintirea celui pe care l-am pierdut numai din cauza prostiei mele, agatata intodeauna de ideea ca cel mai potrivit pentru mine, nu este nimeni altul, decat Tadase, printul meu din copilarie. Pofticiosul, ale carui maini imi strabat intregul corp, ale celui a carui infatisare imi este inca straina, pare ca isi apropie tot mai mult chipul de al meu... Cine e ? Privirea incetosata ma impiedica sa aflu, dar... Parca ma simt atrasa... Vreau sa intru in jocul lui. Imi taie respiratia, iar bataile inimii mi se contracta cu fiecare secunda care trece... Cred ca stiu la ce sa ma astept din partea lui, dar el, luandu-ma prin surprindere, isi preseaza buzele, absolut incendiare, pe fruntea mea. Am vaga impresie ca il cunosc de undeva, moment in care imi sopteste ceva la ureche, destul de tare incat sa aud numai eu, cu toate ca suntem singuri in camera.
- Prostuto, o sa te ranesti. Mi-ai lipsit, pici amorezat...
- Eh... Ikuto ?!
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#2
Ok sunt primaaaaaa deci sa incepem.
Poi in primul rand nu imi plac deloc acele discutii dintre Mitsu (care cred ka esti tu )si Ikuto.Nu le vad rostul acolo.In legatura cu ficul e destul de bine.Imi place cum descri sentimentele personajelor iar naratiunea se impleteste destul de frumoas cu descrierea.Greseli de tastare nu am vazut(sa fiu sincera nici nu prea m-am uitat).Ideea e originala (avand in vedere ka este un fic Shugo Chara si din cate stiu eu nu exista prea multe),oricum era si timpul sa mai schimbam placa cu sasusaku.Cam atat am avut de spus .Iti urez mult succes in continuare si idei originale(fac si rime).

Je ne
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#3
Deci am venit sa iti critic si eu ficul, nu pe tine. Nu le lua personal, fiindca criticile ne ajuta sa devenim mai bun. Boon, acum sa vedem. In primul rand nu ai Disclamer sau disclemer - nu stiu daca am scris bine :D - si ti se paote inchide ficul din cauza asta. Al doilea rand, nu fa dialogul ca cel de teatru si nu desparti descrierea de dialog cu stelute. Dialogul nu este separat de restul textului, ci este in text. Eu una nu prea am inteles despre ce este vorba, din cauza aranjari in pagina si a estetici. Am vazut un mic smiley acolo prin text. Smiley-urile nu au ce cauta in text, fiindca strica de tot estetica textului - la parodi e alta poveste - descriere&naratiune, este cam varza. Puteai sa descri personajele, trasaturile fiziologice, sentimente,locuri si alte chesti. Actiunea mi se pare grabita. Sper ca nu te-ai suparat pe mine si astept nextul, serand ca ti cont de sfatul meu :D
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#4
Poi, la cererea sisului meu, Mady, am renuntat la conversatiile dintre Mitsu ( moi ~ autoarea) si Ikuto si iata-ne fara... Nush acum cam cati cititori am, dar voi continua ficul, acum, pentru alea doua muste care il citesc, pana in clipa in care astia or sa-mi inchida ficul. Aaaa... si sa nu uit... Multumiri speciale lui manu, care mi-a atras atentia in legatura cu discl... habar nu am cum se scrie chestia aia... Acestea fiind spuse ~ Continuarea altadata !
Vreau sa anunt faptul ca nu voi mai posta capitole pana dupa perioada tezelor, eu nemaiavand timp nici sa imi fac o baie ca lumea... Rabdare de fier, iubitii. Eu nu mai postez, dar astept sa posteze altii, printre care si Kaname si myuu, al caror fic este SUp3R hOt ! Intrebare: Cate randuri trebuie sa scrii, normal, la un comm ca sa nu primesti bann pentru incalcarea regulilor ?
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#5
Nu fa publicitate la alte ficuri :| . Si in legatura cu intrebarea ta, de ce nu citesti regulile ? Cred c-au fost destul de clare. In plus nu dam bannuri, dam warnuri ^^ la mai multe warnuri iei ban ^___^.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#6
Eto... a trecut si ridichea pe aici:-?
Am vazut Shugo Chara si mi s-a aprut un anime interesant, asa ca am trcut pe la ficu tau sa vad ce ai scris.
O sa iti zic pe scurt ceea ce cred eu... nu vreau sa o lungesc prea mult.
Ideea: Ce sa zic... Exista putine... pardon, foarte putine ficuri legate de animeul asta. Pot sa te felicit ca ai inceput sa scrii despre el. Totul pare previzibil.:-?.. insa mai astept cateva capitole ca sa pot sa-mi fac o idee.
Naratiunea: Trebuie sa mai lucrezi la ea. Nu prea te descurci la semnele de punctuatie.:-?. Folosesti in exces punctele de suspensie [ stiu ca e greu fara... am si eu o problema cu ele :-<].
Descrierea: Nam vazut prea multa descriere in capitolul asta... le astept pe celelalte...
Dialogul: eh, sa zicem ca la partea asta te pricepi:D. Vom vedea pe parcurs;).
Deci pentru un prim capitol de la Anime Fics pot sa-ti spun ca-mi place :-??. Banuiesc dupa titlu ca Ikuto va deveni sensei... O sa fie comedie 8->. Abia astept:)).
Cam atat deocamdata...
Sper sa ne revedem la urmatoarele capitole >:D<
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)