Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iisus Hristos cu muÅŸchi ÅŸi tatuaje

#11
Blasfemia e o bataie de joc adusa divinitatii sau bisericii sau lucrurilor ce au legatura cu acestea. Deci da, e o bataie de joc sa-l faci pe cel ce simbolizeaza iubirea si iertarea cu muschi si tatuaje asemenea lepadaturilor de cocalari si oameni ce nu stiu decat sa-si umfle muschii. Este o blasfemie!
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#12
Citat:Cei care ati comentat mai sus si ati zis ca este non-blasfemie ori sunteti alta religie ori nu aveti nici o treaba cu crestinismul. Va sfatuiesc ceva. Cand mai vedeti subiecte de genul va rog sa nu mai faceti galceava daca sunteti impotriva religiei si nu credeti in Dumnezeu. Limitati-va va rog.
Ana, renunta la comentariile tampite ca ma dezamgesti. Pot sa ma inchin la pietre si sa tot sa postez aici din simplu motiv ca pot. Daca nu iti convine tie mesajul pe care-l transmit pentru ca iti jiCneste credintele poti foarte bine sa nu-l mai citesti.

Daca nu v-ati mai considera o secunda buricul pamantului poate ca nu v-ar mai ofensa orice cacat. Grow the f**k up!
Do not speak unless you can improve the silence.

#13
Este blasfemie, pentru ca tatuajele sunt interzise de Biserica Crestina deoarece pangaresc trupul de care ar trebui sa ne ingrijim ca de un templu, pentru ca este templul pe care ni l-a oferit Dumnezeu. Deci, sa faci un tatuaj pe trupul lui Iisus este o insulta adusa divinitatii ortodoxe.
Dar sa zicem ca asta e o viziune artistica a artistului si tot, oricat de artistica ar fi aceasta viziune artistica, e o blasfemie. Dorinta populatiei de a urmari cat mai multe personaje dinamice? Feminizatia crestinismului? Asta e teorie new age, si m-as mira sa nu fie unele persoane influente in spatele acestui artist, deci si aceasta viziune artistica bombastica nici macar nu e a artistului.
Si, in plus, Iisus nu avea nevoie de forta fizica pentru a rasturna mesele camatarilor.

Tipii astia care vin cu teorii.. indoielnice (am gasit cuvantul dupa doua minute de gandire 21 ) si care fie sunt documentate dar nu ar fi in interesul lor sa zica adevarul, fie sunt prost documentate, se bazeaza in primul rand pe ignoranta populatiei, care ar lua de buna orice suna oficial, pentru ca de fapt in adancul sufletului persoanelor respective nu le pasa, si daca are Iisus muschi, si daca n-are, si daca e blasfemie, si daca nu e, pentru ei nu e important, atata timp cat teoria le vine impachetata frumos la picioare, atata timp cat e dovedita de citate inexistente dar care suna bine, atata timp cat vine in sprijinul unor credinte personale oricum greu de sustinut, de exemplu ateismul, o vor imbratisa cu draga inima.

E blasfemie, dar lumea e plina de blasfemii, deci pana la urma nu ar mai trebui sa ne mire.
[Imagine: iK6og.jpg]

#14
Eu zic ca e mai bine decat noua moda cu 'Zombie Jesus'...

Nu stiu cat de blasfemie e, cat e nebunie. Hristos a venit in lume pentru a propovadui pacea si iubirea de aproapele, deci nu avea nevoie de muschi mai mari decat la picioare ca sa poata merge de ici-colo. Pe de alta parte, pe vremea lui, tatuaje isi faceau numai raufacatorii, si de cele mai multe ori nici nu si le faceau singuri, ci se ocupau Romanii de treaba asta... un fier incins colo, unul dincolo...

E trist ca respectivul artist se vede ca nu stie absolut nimic despre Crestinism, si cu atat mai putin despre Hristos.

Pe de alta parte, e felulsau de a-L vedea pe Dumnezeu, asa ca nu stiu daca se merita comentat prea tare. Avem dreptul sa-L vedem cum putem mai bine. E bine ca e interesat de subiect deocamdata... in timp isi va da seama si de ceea ce ii lipseste in viziunea sa artistica. ^^
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#15
Insert random cat picture here.


Or whatever, or whatever or whatever
Do not speak unless you can improve the silence.

#16
Blasfemie! Da, pui putin ulei pe chipul lui Hristos si crestinii sau cu curu-n sus. Cum si altii s-ar da cu capul de pereti in alte cazuri, crestinii de ce nu au voie? Blasfemie curata. Un lider? El este Dumnezeu, ne invata de mici ca el este Atotputernicul si este o persoana miloasa etc. Pentru mine aceasta nu poate fi numita o "arta", ci doar o blasfemie! Sa-si gaseasca altceva de facut. Vrea sa aiba multi bani dupa asemenea chestii? Sa nu zic ceva anume.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#17
Cine nu crede va zice ca e exprimare artistica cine crede va zice ca e blasfemie,asa sta treaba pe aici
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#18
Părerea mea este că nu se poate numi : artă. Foarte urât să faci un asemenea tablou sau pictură mai exact. E ca şi cum îţi baţi joc de el pictândui un tatuaj pe mână/umăr mai exact. El sa răstâgnit pentru noi, iar noi ce facem ? Îi desenăm porcări pe umăr ? Bine asta e părerea mea, poate uni nu au chiar nimic împotrivă .
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#19
(22-10-2011, 09:40 AM)Azazel A scris: Cine nu crede va zice ca e exprimare artistica cine crede va zice ca e blasfemie,asa sta treaba pe aici

No shit Captain Obvious
Do not speak unless you can improve the silence.

#20
(19-10-2011, 08:31 PM)yaoi maniac A scris: Vrea sa aiba multi bani dupa asemenea chestii?

Lol cu rahaturile astea blasfemice sau eu mai ÅŸtiu cum despre Iisus 22 .
Artă sau blasfemie... Acum depinde şi cum percepe omul tabloul ăla or whatever. Clar, cred în Dumnezeu and also, sunt de-acord în totalitate cu spusele lui yaoi maniac .
Ce artă sau modalitate de a-ţi exprima credinţa şi iubirea faţă de Iisus poate fi aia ? -.-
Ce, vor cumva să demonstreze că au simţul umorului ? Cât de aiurea.




Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)